Jump to content

Moto Zajednica

Na koliko obrtaja saltati suzuki gsxf 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Prvo da pozelim svima sretnu novu godinu,evo mene na poslu pa da ubijem malo vreme:(

A sad pitanje;)

Na koliko obrtaja saltate suzanu kod normalne,tj lagane voznje?Da li je 3000-4000 obrtaja malo?Meni se cini da motor sasvim normalno vuce i radi bez gusenja na 3000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Za normalnu voznju saltaj gde je tebi naj prijatnije,a da se motor ne gusi.

Ako ces forsirati, 1000 obrtaja pre blokade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nije to V2 1000ccm, ili enduro 600ccm sa 1 cilindrom da se salta na 3000 obrtaja, GSXF je visoko turazna masina, trazi malo vise obrtaja, takav motor nikad ne vozis ispod 3000 obrtaja, a neki optimum za normalnu voznju je izmedju 4 i 7000 obrtaja, pa tu se uklopis sa saltanjem zavisno od potrebe situacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nije bre to svemirski motor,to je stari dobri agregat,mozes ga saltati i na 1500 obrtaja u svim brzinama to je 4 cilindra,iso prvom ili 5tom,poteze iz niskih pa cak i na 1500 obrtaja. a slobodno mozes i u crveno da ga saltas,to je f, njegov raspon obrtaja snage i saltanja je bas takav,od pocetka do kraja ga mozes saltati,da je jedno klipac ili dvoklipno v drndalo razumeo bi da ga nevozis ispod 2000 do 3000 rpm...5tom mozes slobodno u 1500,,svih pet zapravo...ja dok sam ga vozio.na 1500 od prve dop pete, i nis,ni ne saltam u 4tu..takav je f...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

zažto Nova Godina mora ovako poceti?

:aha:

 

krstomire osetices ti vec kako njemu i tebi odgovara, ne treba se opterecivati time

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

nije bre to svemirski motor,to je stari dobri agregat,mozes ga saltati i na 1500 obrtaja u svim brzinama to je 4 cilindra,iso prvom ili 5tom,poteze iz niskih pa cak i na 1500 obrtaja. a slobodno mozes i u crveno da ga saltas,to je f, njegov raspon obrtaja snage i saltanja je bas takav,od pocetka do kraja ga mozes saltati,da je jedno klipac ili dvoklipno v drndalo razumeo bi da ga nevozis ispod 2000 do 3000 rpm...5tom mozes slobodno u 1500,,svih pet zapravo...ja dok sam ga vozio.na 1500 od prve dop pete, i nis,ni ne saltam u 4tu..takav je f...

 

E bas sam zbog toga postavio ovo pitanje,pomislih jesam li ja lud ili neki drugi problem,ubacim ga u sestu brzinu i vozim 60km/h bez problema,a kad mu nabodem gas on povuce kao da je u drugoj :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kad ćeš da prešaltuješ motor, tj. na koliko obrtaja, ti zavisi od trenutnog raspoloženja, nagiba terena, trenutne situacije (tokom opuštene vožnje i tokom preticanja, ne šaltuješ na istim obrtajima sigurno),... Neko gore ti dade dobar savet, ne opterećuj se time i menjaj prema svojim željama, a i potrebama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

obrtni moment je keva,jos kad je dostupan na niskim obrtajima :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Zato su touring masine keva. Izuzetno su elasticni i mogu se voziti maltene svakom brzinom na minimum obrtaja bez saltanja. GSXF je moja sledeca masina 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja