Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gsxf 750 par pitanja

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Nedavno sam postao vlasnik suzane,i danas sam uhvatio prvi dan bez kise da ga provozam.E sad imam par mozda glupih pitanja:)

 

1.Jel moze neko da mi opise tehniku dizanja motora na centralne nozice,danas sam isprobavao par puta i sav se iskilavim i samo sam jednom uspeo da ga podignem,nisam slabic naprotiv jak sam kao bik:)) ali ocigledno nemam tehniku..

 

2.Danas sam ga isterao malo na auto put,i cim predjem 100km/h pocinje nenormalno da duva sa strana,tako da pri 120km/h moram da se borim sa motorom da me ne obori i ne izgubim kontrolu,tj pocnem da krivudam levo-desno,ima zastitu od vetra ali mislim da je standardna velicina zastitnika.Sta tu moze da se uradi?

3.Jel problem da stoji duze vreme,7-10 dana naslonjen na bocnu nozicu,posto na glavnu jos nisam uvezbao da ga dizem?

 

4.Nadam se da nisu puno smesna pitanja :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ne znam da li je srednja nogara ista na starijim i novijim modelima,ali trebalo bi da jeste.

 

Treba da spustis nogaru da dodirne zemlju i imas verovatno jedan delic na nogari na koji treba da se oslonis celom svojom tezinom (stanes jednom nogom) i uhvatis desnom rukom za konstrukciju ispod repa i malo ga povuces nazad i to je to.

 

A mozes i ovako,evo ti snimak:

 

A sto se tice voznje na otvorenom,ne znam sta da ti kazem,mozda je i bio malo jaci vetar,ali ja mog opusteno mogu da drzim na 160km na otvorenom bez ikakvih problema...ali kad je jaci bocni vetar,onda ga jedva vozim i 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ne dizes ga na ruke,nego iskoristis svoju tezinu stajanjem na polugicu na stenderu,a rukama se pomognes koliko treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Dizanje se vidi na snimku.A što se vetra tiče nema borbe do 200 posle to više nije bitno.Ja sam proo do 180 dvoje i koferi nemam uopšte problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

hm tesko da si jak kao bik, ja sam u 7. razredu osnovne dizao na centralni cbr1000f , motor koji je podosta tezi od tvog. Tehniku su ti objasnili u predhodnim postovima ali i bez obzira na nju trebalo bi i na ruke da mozes da ga dignes ako si vec jak kao bik. Taj motor je manje vise predvidjen za duze ture tako da je zastita od vetra prilicno dobra na tom motoru. Proveri kakve su ti gume, jel motor lupan , da nije kriv na ramu ili slicno...ako je sve ok onda pod hitno ti poseti teretanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

hm tesko da si jak kao bik, ja sam u 7. razredu osnovne dizao na centralni cbr1000f , motor koji je podosta tezi od tvog. Tehniku su ti objasnili u predhodnim postovima ali i bez obzira na nju trebalo bi i na ruke da mozes da ga dignes ako si vec jak kao bik. Taj motor je manje vise predvidjen za duze ture tako da je zastita od vetra prilicno dobra na tom motoru. Proveri kakve su ti gume, jel motor lupan , da nije kriv na ramu ili slicno...ako je sve ok onda pod hitno ti poseti teretanu.

Ma nisam ni vukao nesto posebno jako,jer sam se plasio da ne izgubim teziste pa da mi ne padne na stranu,a za nozicu nisam znao da mora da se navali na nju,ja sam je vise onako ovlas drzao nogom a desnom rukom sam vukao motor uvis ali ne svom snagom:))Teretanu posecujem zadnjih 18 godina(uh,mator sam,da mi ti ne rece za teretanu,ne bih ni racunao koliko dugo je posecujem).Ok,ovo za dizanje je moja greska,ali me i dalje ovaj vetar brine,vozio sam na casovima hondu cbf naked i manje me je tukao vetar nego na suzani,videcu da zamenim vizir za vislji.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Bojanh ti je sve lepo objasnio, a kratki video će ti pomoći. Meni je na zadnjem delu motora kofer stalno postavljen (retko ga skidam). Zato motor desnom rukom hvatam za nosač kofera sa leve bočne strane, negde baš iznad zadnjeg točka. Nisam neki snagator, ali podignem ga bez muke.0a-smiley.gif Nemoj puno vežbati, to će doći samo po sebi. Pokušaj da uskladiš pokret leve ruke na upravljaču, desne ruke na zadnjem delu motora (ma, gde koristio hvatanje nazad) i desne noge na centralnu nožicu. Po mom skromnom mišljenju, suština je u nozi. Nagazi muški po nožici i motor se sam podigne.

Što se tiče toga što se motor zanosi toliko puno, vetar je najveći uzrok toga. Ja sam visok skoro 190cm i veruj da je kada duva vetar preko 140 km/h već teško da ga kontrolišem. Koferi takodje imaju uticaja. Bočni vetar je baš, baš nezgodna stvar.

Vizir možeš zameniti. To nije problem.

Nije problem da stoji na bočnoj nogari.

Nadam se da sam ti pomogao. Nemam veliko iskustvo, ali se nadam da će ti koristiti po neka napisana reč.

Pitanja nisu smešna. Tu smo da razmenimo iskustva. 0a-smiley.gif Pozdrav!

P.S Javi se kad naučiš, da znamo da smo ti pomogli!0a-smiley.gif0a-smiley.gif0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

motor je tezak veoma , ali konstrukciono je lose reseno podizanje na centralni stender! podizao sam razne motore na centralni-ovaj sam bio iznenadjen kako tesko ide! navezbaces vremenom , moras svom tezinom desnom nogom nagaziti(ja imam samo 80kg)... ako krene u stranu - zaustvices ga ako si zaista jak kao bik (ja ti savetujem ugradnju slajdera) a to je mudra stvar koju sam video od starijh i iskusnijih kolega koji su godinama vozili ili voze gsxf - a ja imam 40god.! motor ti je lep i ocuvan - gre'ota da ti ispadne iz ruke.... na bocnoj moze da stoji. aerodinamika je malo i stvar licnog dozivljaja - ja sam slicne visine kao cenjeni kolega jevte , a 1o-tak nizi nego vjeko i ja osecam turbulencije o kojima si pisao (postoje zamenske , povisene sajbne)... obavezno proveri stanje , pritisak i balans pneumatika! p.s primetices mozda jos jednu neobicnu stvar - nekako lepse "pegla" put sa suvozacem nego bez njega i uz to relativno lako nosi 3 velika kofera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

E evo mene opet,juce sam malo vezbao dizanje posle posla( u 3 ujutro :zvizduk: ) i skontao sam kako ide,sad ga dizem kao mator:))

Akcenat je na nozi a ne na vucenju rukama.Jos da resim ove turbulencije i bice super.A jel balansiranje guma na motoru ide isto kao na autu kod vulkanizera obicnog ili treba negde specijalno da idem,posto koliko vidim kada se skida zadnji tocak,mora i lanac d se skida,pa mi je frka kako ce taj vulkanizer posle da nategne taj lanac,ili to ide drugacije nekako???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

I ovaj lik na snimku se malo kilavi dizuci na stender. Poenta kod dizanja je: Ispravis ruku u laktu skroz i zategnes je drzeci se za rucicu suvozaca, e onda svom tezinom nalegnes na stender i bukvalno se nogama guras gore od stendera dok rukom vuces rucicu. Malo je komplikovano objasniti dok se ne pokaze. ;) U principu s ovom tehnikom mozes dizati motor od 300-350kg na stender bez grama napora (dizao sam Moto Guzzi Norge milion puta da ne osetim njegovu tezinu) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nedavno sam postao vlasnik suzane,i danas sam uhvatio prvi dan bez kise da ga provozam.E sad imam par mozda glupih pitanja:)

 

1.Jel moze neko da mi opise tehniku dizanja motora na centralne nozice,danas sam isprobavao par puta i sav se iskilavim i samo sam jednom uspeo da ga podignem,nisam slabic naprotiv jak sam kao bik:)) ali ocigledno nemam tehniku..

 

2.Danas sam ga isterao malo na auto put,i cim predjem 100km/h pocinje nenormalno da duva sa strana,tako da pri 120km/h moram da se borim sa motorom da me ne obori i ne izgubim kontrolu,tj pocnem da krivudam levo-desno,ima zastitu od vetra ali mislim da je standardna velicina zastitnika.Sta tu moze da se uradi?

3.Jel problem da stoji duze vreme,7-10 dana naslonjen na bocnu nozicu,posto na glavnu jos nisam uvezbao da ga dizem?

 

4.Nadam se da nisu puno smesna pitanja :moto3:

1. Ovo si vec provalio.

2.Ili kupi BMW RT ili skidaj oklope. Mozes da probas i sa MRA produktima, ali ti je RT jeftinija opcija. Oklopi i turbulencija, to su para dva. :D

3. 7-10 dana moze. :)

4. Uzalud se nadas. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

1) Samo polako, uvek je bitnija tehnika od snage. Kao što su ti rekli, jako zgaziš nožicu i simultano vučeš za držač na repu. Pusti ove provokatore, treba to da radiš ceo život, a ne posle 2 penjanja na štender da lečiš lumbalni sindrom.

 

2) Na motoru se veoma oseća nekada naizgled mala razlika u jačini vetra. Ta razlika se i ne oseća kad, lupam, pešačiš, ali na motoru pri 100 km/h se itekako oseti. Dalje, ti si početnik na tom motoru i normalno je da ga stegnuto voziš, kad malo navikneš i kad se opustiš, manje će i da te zanosi vetar. Ovo što sam pisao je za zanošenje od vetra, ako ti se motor upreda, to je već nešto sasvim drugo. Sam primeti šta je, ako je ovo drugo, tada najčešće nema pomoći.

 

3) To ne valja zbog guma, jer tako možeš da ih deformišeš. Meni je stajao na ćopavoj i do 15-20 dana bez problema.

 

4) Pitanja su ti početnička, ali nisu debilna, a to ti je najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja