Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

• Drug Clan!, 2234 postova
  • Motocikl: <<<z750s>>>

Evo kako je kod mene, snimio upravo...

Mozda se razumeli nismo, bez kontakta obe su skale "parkirane" ispod pocetnih crtica oznacenih sa "0", dam kontakt, odradi proveru i obe se kazaljke parkiraju tacno na crtu, tada startujem i sa crte krecu...

Po gasenju, obe se vracaju u polozaj ispod "0" tj. parkiraju :D

Tako mi je jedino logicno, nema razloga da krecu od ispod obelezenih polja... Jbm li ga.

U mom je slucaju tabla izgubila sinhronizaciju kada sam u radu izvukao osigurac obelezen na slici, hteo sam iskljuciti ABS (njegov je osigurac) ali se skuter momentalno ugasio, davanjem kontakta svetli samo "stop" lampa na tabli. Ne dozvoljava gasenje tog sistema znaci.

Vracanjem osiguraca sve se u normalu vratilo sem "analognog" dela, skala km sata otisla blago u vis, obrtaljka u minus.

Istrazivao sam i dodjem do dela u manualu za reset skala sto ovde i podelih, mozda nekome od pomoci bude ako se uplasi da je iskljucivanjem struje nesto "sj@bao" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Maxi Scooter Club, 5383 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT
Pre 16 sati, N.F.S. je napisao:

Nema logike da ispod nule krece, evo su dva satelisa kod mene, normalno stanje je tacno na crti.

Kada kontakt "skines" skale se spustaju dole.

Posle datog kontakta a posle odradjenog checka moraju se vratiti tacno na crtu.

Postupak reseta je u manualu objasnjen, ako se sinhronizacija izgubi.

Ne slazem se sa napisanim iznad.

Kolega imao ganc novog pre mene, ja takodje kupih a i drugi prodati su dolazili na redovne servise.

Ono sto je u secanju ostalo, kad je u fazi mirovanja skale su "daleko" ispod 0. Na datom kontaktu nakon cekiranja, skala brzine skoro da je u ravni sa 0 al ne i da se poklopi sa istom, dok skala za obrtaje je tik ispod 0.

To mi nije smetalo, ono sto mi je smetalo je kad se upali motor, skala za obrtaje ne stoji mirno vec skakuce oko 1.500rpm i tako je kod svakog.

Kad se prikljuci na TEP05 il TEP10, isprate parametri, obrtaji su na oko 1.650rpm (+/-50).

jedna slika moje table kad je bilo 45.5K na satu

DSC6518.jpg

Jbm li ga drug...

Ovako radi kod mene, skala je prilicno mirna obzirom da je jedan klip...

U iskusenju sam da opet u radu izvadim osigurac i vidim sta ce se desiti :D

• Maxi Scooter Club, 5383 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT

moze biti :jee:.... tabla od Tomine 500-ke

IMG-20181120-121304.jpg

tabla od Slobine 250-ce

IMG-20190624-113108.jpg

tabla od 125-ce kompresor

IMG-20170203-133613.jpg

Manje vise gde je skala, veci problem je predjena km i trip sto ti resetuje tj menja cifre sam.

Imam i za to objasnjenje (ne menja se kilometraza vec uz pocetni polozaj skala se pomera za 1km gore ili dole), sve radi u paru i zajmi sa istih senzora podatke, kada se jedno pomeri ide i drugo...

Analogni deo je samo "privid", za one koji ne znaju, i to je digitalno a pre step motora, nema sajli i mehanike...

Mnogo ce da se oduzi ako budem pisao pa ko hoce neka mi veruje, ne smeta mi ni suprotno misljenje.

Kontakti prekidaca na guvernali ocisceni i podmazani, el.nalegajuce povrsine, moraju biti ciste i odmascenje, a klizni delovi blago podmazani (fabricki se koristi bela silikonska mast) ja a posto pomenutu trenutno nemam frikciju umanjim litiumskom crvenom mascu, blago se nanese (evo slike na jednom od prekidaca) a visak se odstrani.. Sve klackalice i poluge moraju glatko i jasno da prelaze iz polozaja u poluzaj...

Kada sam "tu", podmazah i sajle ponovo sa po par kapi sintetickog ulja :D

Pozdrav drugari :zdravo:

P.S. Visak se masti (na slici nije ocisceno) skida papirnatim ubrusom uko prsta npr. obmotanim.. Ne krpe ili jos gore stapicima za usi koji vlakna za sobom ostavljaju!

IMG_20190907_122922.jpg

IMG_20190907_122459.jpg

• U prolazu, 67 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Kontakti prekidaca na guvernali ocisceni i podmazani, el.nalegajuce povrsine, moraju biti ciste i odmascenje, a klizni delovi blago podmazani (fabricki se koristi bela silikonska mast) ja a posto pomenutu trenutno nemam frikciju umanjim litiumskom crvenom mascu, blago se nanese (evo slike na jednom od prekidaca) a visak se odstrani.. Sve klackalice i poluge moraju glatko i jasno da prelaze iz polozaja u poluzaj...
Kada sam "tu", podmazah i sajle ponovo sa po par kapi sintetickog ulja
Pozdrav drugari :zdravo:

P.S. Visak se masti (na slici nije ocisceno) skida papirnatim ubrusom uko prsta npr. obmotanim.. Ne krpe ili jos gore stapicima za usi koji vlakna za sobom ostavljaju!
IMG_20190907_122922.thumb.jpg.42b643e46d6c995f690ebea51d1b65da.jpg
IMG_20190907_122459.thumb.jpg.26ccc18f1b19041ce184977be825c739.jpg
Jel ima negdje da se nadju ove stope čelične,stavio bih na moj 400cc

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Ima ona imitacija, folija po bezobraznoj ceni na ebay.. Napravi drug kao i ja, rebrasti alu lim, 3mm.. Ovde je bar jednostavno posto nema uglova, na leonardu sam morao kriviti u vise osa, sigurno dva sata posla je bilo...

U postojece rupe u podu skutera gurnes tiplove pa u njih uvijes patosnice kratkim, prohromskim srafovima....

Ima negde u nazad i slike sta sam i kako  radio...

• Sviđa mi se 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja