Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Na red je dosao i usis... Na ovoj kilometrazi se nije imalo sta cistiti, prebrisao ga spolja

Jbg citam kako pise a ovde pise da se nije imalo sta cistiti te da je samo prebrisano spolja i ispod dve slike cistog usisa sto nije moguce na toj predjenoj km. da bude takvo stanje.

 

Da si napisao "bilo je malih tragova prljavstine koja je resena u dva poteza krpicom" drugacije bi svatio tj tad se slaze sa predhodnim postom i svime.

 

Inace izgleda kao da  je juce izasao iz salona i bas mi je cudno da su menjali tablu jer nisam zamenio ni jednom Satelisu dok sam radio u Veranu nit je ikad bio neki bag, preventivna akcija...nista.

 

Motor je fenomenalan za solo voznju, kad je suvozac prisutan dosta se menja stabilnost zbog visokog sedenja.... kao jedro da imas iza sebe zakaceno.

 

kad je vec pomenut Sat2 u nekom od predhodnih postova

383733-8157-big-sat.jpg

 

steta sto nije zaziveo na ovim prostorima

483537-535464406505754-1535816020-n.jpg

 

524612-613926818659512-108445030-n.jpg

 

1016578-617510924967768-793430469-n.jpg

 

peugeot-satelis-05.jpg

 

peugeot-unveils-the-new-satelis-2-400i-m

 

483449-535464463172415-1972029165-n.jpg

 

59747-535464446505750-688941887-n.jpg

 

733963-535464339839094-1320589930-n.jpg

 

625688-535464396505755-455841387-n.jpg

 

488150-535464333172428-1966722978-n.jpg

 

drugaciji sistem ABS kocenja nego kod starijeg bate

peugeot-satelis-08.jpg

 

bese jedan jedini kome sam uradio nulti servis, svez izvadjen iz kutije

DSC-0786.jpg

 

DSC-0787.jpg

 

DSC-0788.jpg

 

DSC-0789.jpg

 

DSC-0796.jpg

 

DSC-0797.jpg

 

rame uz rame sa mojim ex atom

DSC-0799.jpg

 

DSC-0802.jpg

 

DSC-0798.jpg

 

DSC-0801.jpg

 

sve je bilo lepo dok nije koknu rupu sa oba tocka

IMG-20160206-102901470.jpg

 

Tad sam ga rasklapao i uocio da su plastike boljeg kvaliteta kod starijeg modela i nesto je tezi za rasturanje.

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na vremenu koje izdvajas, ti si mi vodilja sto se skutera tice, ni meni jasno nije zasto je menjano, upravo sedim sa starijim motorasem (clan je foruma) i komentarisemo, ram, agregat, plastike... Sve izgleda kao novo, nisam prljavstinu ni u kocionim kljestima nasao...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Idi kod Ivana vizira da ti napravi...

 

P.S. na Satelis 2 su štopke nekako kul ali farovi izgledaju dosta kineski. To mi se ne sviđa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 15.1.2013. at 0:55, Satelis je napisao:

Kontrola akumulatora

 

Kapacitet akumulatora vremenom opada samim tim snaga koju isporucuje je sve slabija i slabija i da bi izvukli maximum iz njega odnosno da bi sto duze trajao potrebno je redovno kontrolisati:

 

- punjenje akumulatora (13.8V - 14.8V)

- nivo tecnosti odnosno kiseline u celijama

- pritegnutost i cistoca klema

- na kraju sezone skinuti, po potrebi doliti des. vodu, staviti na punjac akumulatora (smart po mogucstvu)

 

Vecina nas nema obicaj da kontrolise ili radi gore navedene stvari vec sedne, pali masinu i gas, tako u krug sve dok jednog dana ne moze ili jedva upali skuter.

Tad se setimo da pogledamo stanje sto je mozda vec i kasno jer naglo punjenje odnosno praznjenje ostavlja trajno ostecenje na akumulatoru a nekada i na elektronici/regleru.

 

  • Prepunjavanje reglera ( preko 15V ) dovodi do brzog gubitka tecnosti iz akumulatora, greje se i celije se polako krive, akumulator je spreman za zamenu. Kada regler pocne da prepunjava prvo sto cete primetiti u voznji (nocu) da jace svetli ins. tabla kao i oboreno svetlo, takodje moze dovesti do pregorevanja sijalica.
  • Slabo ili nikakvo punjenje (ispod 13V) rezultira "ludovanje" inst. table (kazaljke goriva i temp. motora , paljenje-gasenje lampice akumulatora ili EFI lampice ), trokiranje u radu do gasenja agregata. Kada je akumulator "slab" zbog loseg punjenja, pritom stajao par nedelja u garazi, svaki pokusaj pokretanje agregata moze biti koban po elektroniku (racunar motora) jer je osetljiva na nagli pad napona i u tom slucaju imamo 3 problema ("odlepio" racunar, neispravan regler i akumulator je pod znakom ? ...mnogo skupa investicija za popravku).

 

zato treba redovno kontrolisati stanje akumulatora i punjenje istog

DSC-0507.jpg

 

Kontrola antifriza

Mnogo puta ste culi: koji antifriz sipati, da li sme da se mesa G11 sa G12 ili neki 3-ci, sipao sam pola-pola (antifriz/d. voda) , ja cepam samo vodu (cesmusu) kakav antifriz i evo vozim bez problema i slicno.

Mene jedino sto zanima je to, da antifriz bude G12 i tacka smrzavanja odnosno jacina do -20 stepeni....zasto tako?

Zato sto mi se desilo curenje semeringa pumpe za vodu zbog prevelike jacine antifriza (skoro -50C kao da cu na Sibir ici), sto veca tacka smrzavanja to je jaca hemija antifriza sto zna veoma lose da utice na:

- dihtung glave ( mesanje mot. ulja sa antifrizom ili curenje tecnosti vani oko cilindra )

- semering pumpe ( gubitak rashladne tecnosti koji ne primetimo u toku voznje na odusku sa donje desne strane agregata, podizanje temp. motora )

 

zato skinem poklopac sa desne strane

DSC-0498.jpg

 

odvrnem cep posude rashladne tecnosti

DSC-0499.jpg

 

proverim jacinu antifriza

DSC-0500.jpg

 

DSC-0501.jpg

 

mogu biti miran, oko -17C'

DSC-0506.jpg

 

takodje sam napumpao gume na 3b

DSC-0483.jpg

 

i za kraj uradio dijagnostiku

DSC-0496.jpg

 

cisto da proverim da li ima gresaka na racunaru motora

DSC-0497.jpg

 

propratio razne parametre ocitavanja

DSC-0481.jpg

 

Sve je uredu, gresaka nema, parametri OK, nema nove verzije ubrizgavanja i to bi bilo to.

Znaci uradih sledece: ocistio diznu, nastelovao ventile, sredio komplet ceo CVT, uradio servis, ugradio alarm, proverio ( instalaciju, punjenje, akumulator, antifriz, kocnice ), napumpao gume, uradio dijagnostiku i

prekrio ciradom.

 

DSC-0478.jpg

 

Ostalo je samo da grane sunce i pocne sezona, cica mica i gotova prica.....

Maxi banditi ja spreman, a Vi? :hej:

 

E to smatram kao POTPUNO odrzavanje vozila...Ocigledno da imas veoma zdrav stav  bez preterivanja u smislu sminkanja motora, vec zdrav u smislu mehanike ,bravarije, elektronike...da je srece da se vecina na forumu ugleda na tvoje odrzavanje motorcikla kada je vreme za to i predvidjeno  zima..jesen..:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala, trudim se koliko znam, umem i mogu.

Nemam para za bacanje i vrlo dobro znam sta sledi ako se preskace neka od radnji sledovanja oko redovnog odrzavanja jer jedan kvar obicno povuce za sobom bar jos jedan. 

Ako ti se to desi negde preko.... moze biti poprilicno skupa popravka + us*o si sebi putovanje (delimicno i drugima).

Zato gledam da mi je dvotockas (kao i automobil) uvek u dobroj kondiciji jer ce jedino tako trajati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na slici je OBD1 na OBD2 kabl/konverter za Peugeot vozila... Na satelisu postoji dzek dijagnostike, ima li neko semu pinova? (cetiri zice u pitanju, kao na automobilu)

Uz istu (semu) prilicno sam uveren da mogu povezati konverter sa slike pa u njega da umetnem bluetooth OBD2 reader.... Tako bih omogucio i resto korisnicima satelisa (i drugima sa M.Mareli ecu-om, spidermax, x8,mp3, geopolis...) uredjaj za dijagnostiku ispod 20 eura! Plus zadovoljstvo u stalnom pracenju parametara...

Hvala, Nenad.

71iQ8p24OZL._SL1500_.jpg

b3kaj.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma ne treba ni ova redukcija kabla, lemim direktno  na  pinove obd reader-a! Tako bi dijagnostika sa mogucnoscu iscitavanja gresaka izasla oko 5eura!  Samo sema pinova nam fali... Saljem mailove sa zahtevom, pojasnjenjem diag/porta na satelisu, valjda ce me neko udostojiti odgovora.

4 i 16 kontakte na readeru vec znam povezati :D @mradomir, sta mislis o ovome? Izvodljivo?

611vYfgrAHL._SX425_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zamolio bih te da me uputis, za napajanje cu se snaci... Kako da odredim druge dve? Na koji opseg/vrednosti da unimer postavim i sta da "pipkam" :D

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo kontakata dijagnostike sa skutera... Po davanju kontakta crna i zelena dobiju voltazu akumulatora gde je crna +, zelena zica je minus. Izmedju crne+ i zuto bele zice ocitavam napon od 0.444V, dok je izmedju crne+ i belo crne zice ocitano 0.665v.
Izmedju belo/crne i zuto bele 0.217v gde je zuto bela pozitivna.
Izmedju zelene - i belocrne nema ocitavanja, sa zutobelom takodje...
Predpostavljam sta je sta ali da sacekam pametnije.. @mradomir,@stampar znaci li vam sta ovo sto izmerih? Hvala.

 

P.S. Sada, a posle startovanja skutera i nakon gasenja istog izmedju zelene - zice i belocrne imam 11.4v a u kombinaciji zelena (minus) i belozute 11.7v... Minus pipaljka unimera u kontaktu zelene zice.

06ebdecbdb1579ffdd30292adcc2e0e5.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po startovanju skutera situacija je sledeca. Izmedju crne + i zutobele 0.42v, izmedju crne i belocrne 0.82v pipaljka crvena+ inace stoji na + kontaktu (crna zica)
Izmedju zelene - i belocrne ocitano 12.54v, izmedju negativne zelene i zuto bele 13v, negativna crna pipaljka u kontaktu zelene zice...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 2.4.2019. at 10:26, N.F.S. je napisao:

Poslao sam i Peugeot servisu u Kg (Prestige Plus Auto) mail sa zahtevom za dijagnostiku... Ako je istina da jednom zabelezenu ne pravilnost stalno korisniku prikazuje i time npr ne budem svestan nove, resenje je katastrofalno! Ako uz to Peugeot servis meni dostupan nema uredjaj kojim mi moze dijagnostikovati vozilo, hmmmmmm... Ode na dobos! :D

 

Iskreno, nisam ni mislio da ce se ovo cudo francuske vanpametne tehnologije dugo zadrzati kod tebe, i to iz dva razloga:

1. Imas naviku da cesto menjas dvotockase, cim ih dovedes u tip-top stanje, i na njima nemas vise sta cackati,

2. Sa ovim "sranjima" od hi-tech dodataka, gedzeta i sistema, nikada neces igranku dovesti do kraja, pa ce ti i MM elektronika, a i cela prica jos brze poceti da ide na nerve, sto ce ubrzati tvoju odluku da se rastanete u sreci i zdravlju (dok je jos i srece i zdravlja).

 

Napisah ja tebi da mi je iskreno zao sto si se rastao od onakvog motora (Kawe), i da ti zelim srecu sa ovim skutom. Mada, ne verujem bas da ces je pronaci, poznajuci tebe kao perfekcionistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhhh, ima istine... Vec gledam jedan sw600, dosta je stariji i sa dosta manjom trzisnom cenom ali srce hoce Hondu...

Sacekacu da bar "posle mene nesto ostane" a u vidu svima dostupne dijagnostike.

 

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ahaaaaaa! Kod satelis ver2 su nogostupi za suvozaca na sklapanje.... Jos da "nahvatam" nekoga sa dvojkom i proverim pasuje li kod mene a pre nego sto narucim donje plastike i nogostupe sa ebay. Evo slika o cemu govorim... 

 

P.S. Pomoc oko povezivanja OBD2 dijagnostike i dalje potrebna, hvala.

20190409_145447.jpg

1313802858_0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nece jos uvek, tri me je forumasa kontaktiralo a u svojstvu kupca .... Trosicu ga malo, povozan je kao bicikla, probaces kada dodjes!

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhvati me kisa, zamisljam kako kapi pune prasine peskare skuter, boles" :D

Gaaaaaas kao da sam ga ukrao, bezi pod trem...

 

P.S. Jos sam za malo skratio vizir i narucio onaj deflektor kome se ugao steluje...

444.jpg

555.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kontaktiraju me kolege na PP ovde, viber, face :D

Koristim uvek 3M polituru, rucno kada nema ostecenja na laku/farbi.

Ovo sa slika je rezultat bukvalno 10minuta trljanja.

Prvo 3M zuti cep (oznaka 80349) blaaago abrazivni, posle brisanja za njim id 3M plavi cep (oznaka 50383) ekstra fina priprema za vosak... 

Satelis na slici inace jos voskiran nije posle politure.

Cena a to vecinu zanima :D je sledeca, politure po 100Ml kostaju oko 500din bocica, 8 magicnih krpa 400 din :D

Sa po 100ml moze se tretirati 4 blaaago matirana skutera :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Juce sam evo kimka radio, u teskom je matu bio, pre gore pomenutih pasti koriscen 3M zeleni cep (oznaka 50417), grub i abrazivan, skida sloj... Masinom (ekscentar) na 300 obrtaja....

hhhh.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim i ovo, mozda nekome zatreba. Posto mi je nafta ubila lambda sondu kupih drugu koja je resila problem sa efi lampom na tabli.
Originalna sinda je Bosch proizvodjaca i kosta 8600din u Kg, dve zice, univerzalna. Ja pazarih novu Denso zamensku, takodje dve zice, uz nju se dobija montazna bakarna mast i krimp buksne sa termo buzirom u koje se namesta originalni dzek. Naj bitnije je cena, tacno polovina Bosch sonde, 4300dinara 6e77c67ca1a0e87de3adc2c1bf21e63d.jpge2be3fe8cda4673d3c893a258ee12351.jpg3abaf769b429e233d93bb8834ee68dd1.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja