Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 21 sati, Satelis je napisao:

Jedino sta se moze desiti je to da ti greska u racunaru motora iz stalnog poremecaja (A) predje u privremeni (C).

EFI lampica nece svetleti ali se nece ni greska izbrisati bez dijag. uredjaja, ostaje u memoriji kao privremeni poremecaj.

 

On 30.3.2019. at 21:46, Satelis je napisao:

... kres i pravo na voznju, usput i na dijagnostiku da se ocitaju, izbrisu greske i isprate perametri u voznji.... ende po tom pitanju ;)

Vec sam pisao......

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nenade, nemas tu sta da pratis nit da gledas svaki cas u tablu i efi lampicu.

Taj problem nece se popraviti sam, nestati.... motor mora da ide na dijagnostiku zarad ocitavanja greske.

Zavisno sta prijavljuje ecu, brisanjem greske mozda ce biti resen problem a mozda i nece... uzdati se u ovo prvo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jasno, 

jesam malo smorio posto pokusavam shvatiti nacin rada M.Mareli logike na ovom skuteru. Normalan sled dogadjaja je da po konstatovanom problemu ecu ukoliko vidi da je popravljeno prestane sa obavestavanjem korisnika. 

Time vodjen, lampa se ukljucuje zbog loseg sagorevanja (i dalje) goriva zaprljanog naftom. Ne uspevam da svo gorivo izvadim vec samo pola zapremine rezervoara (na crevo). 

O2 lambda se bas u tih 3min zagreje i krene sa obavestavanjem, pre kontaminacije goriva nikakvog upozorenja nije bilo. Ocekujem da za "dva rezervoara " potrosena problem nestane.

Hvala na strpljenju i pojasnjavanju drug, tip sam coveka kome ovo baaaaaaaaaas smeta, do te tacke da sam poceo dijagnostiku traziti da pazarim kako ne bih zavisio od servisera.  Nema logike da ukoliko se npr. motor jednom uoci neku gresku da me "check" lampa o tome obavestava i 30000km kasnije,  siguran sam da postoji mehanizam koji ce istu anulirati posle odredjenog broja km/ciklusa startovanja bez greske.

(ono o cemu si ti govorio, da predje iz stalne u trenutnu gresku)

 

P.S. Na Hondi resetujes ecu prespajanjem dva pina konektora dijagnostike (nije budzevina vec servisni uput), kawasaki takodje uz kombinaciju drzanja tastera na tabli...  Istrazujem i nacin kod pezo-a :D mail vec upucen M.Mareli kancelariji ovde u Kragujevcu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Time vodjen, lampa se ukljucuje zbog loseg sagorevanja (i dalje) goriva zaprljanog naftom.

To je samo predpostavka sto ne znaci da je zaista tako jer mozda je samo bio splet okolnosti da se efi lampica ukljucila bas tada.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Ne uspevam da svo gorivo izvadim vec samo pola zapremine rezervoara (na crevo). 

Skines dovod goriva do rampe, prespojis rele pumpe i izvadis svo gorivo za par minuta.

Zatim skines pumpu pa ocistis rezervoar, pregledas pumpu il sta si vec zamislio raditi odradis.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Ocekujem da za "dva rezervoara " potrosena problem nestane

Kao sto sam rekao, greska se ne moze sama izbrisati nit nestati, moze da pali il ne pali efi lampu uz prisutnu gresku. Resenje dijagnoza

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Hvala na strpljenju i pojasnjavanju drug, tip sam coveka kome ovo baaaaaaaaaas smeta, do te tacke da sam poceo dijagnostiku traziti da pazarim kako ne bih zavisio od servisera. 

Bojim se da ces zavisiti jer TEP2005 ili TEP2010 nadjes nigde u Srbiji sem Euroimpex-a i moje malenkosti i to ti je to.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Nema logike da ukoliko se npr. motor jednom uoci neku gresku da me "check" lampa o tome obavestava i 30000km kasnije,  siguran sam da postoji mehanizam koji ce istu anulirati posle odredjenog broja km/ciklusa startovanja bez greske.

(ono o cemu si ti govorio, da predje iz stalne u trenutnu gresku)

Koliko znam.... nece da moze to u sta si ti siguran da postoji.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Na Hondi resetujes ecu prespajanjem dva pina konektora dijagnostike (nije budzevina vec servisni uput), kawasaki takodje uz kombinaciju drzanja tastera na tabli...  Istrazujem i nacin kod pezo-a :D mail vec upucen M.Mareli kancelariji ovde u Kragujevcu....

Tako je, i kod mene na NC-u se moze brisati greska al kad imas mogucnost za to, cak se i menjac moze uciti..... pisao sam u NC temi sta i kako sa sve slikama, hebeno al radi.

Javi kad ti odgovore, sad i mene bas zanima sta ce ti reci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Poslao sam i Peugeot servisu u Kg (Prestige Plus Auto) mail sa zahtevom za dijagnostiku... Ako je istina da jednom zabelezenu ne pravilnost stalno korisniku prikazuje i time npr ne budem svestan nove, resenje je katastrofalno! Ako uz to Peugeot servis meni dostupan nema uredjaj kojim mi moze dijagnostikovati vozilo, hmmmmmm... Ode na dobos! :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Poslao sam i Peugeot servisu u Kg (Prestige Plus Auto) mail sa zahtevom za dijagnostiku... Ako je istina da jednom zabelezenu ne pravilnost stalno korisniku prikazuje i time npr ne budem svestan nove, resenje je katastrofalno! Ako uz to Peugeot servis meni dostupan nema uredjaj kojim mi moze dijagnostikovati vozilo, hmmmmmm... Ode na dobos!
 
Prestige nema TEP koliko ja znam.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Hehehe lepota! Zadrzavam nadu da ce se "samougasiti". Hvala od srca svima na trudu i zalaganju.
Možda kada sprzis tu smesu nafte i benzina, ali sve pod pretpostavkom da je problem do toga.
Medjutim, ako se nastavi i nakon toga, onda...

Dare će mozda bolje znati, naveo si da se ponavlja u jednakim vremenskim intervalima od startovanja ~3min , moja pretpostavka je ipak do sonde-smeše, jer u prvih par minuta svi benzinci sa EURO normom nastoje da što pre podignu radnu temp. tako da izostaje kontrola od strane sonde, a kasnije kada računar uzima u obzir vrednosti sonde, tada i nastaje problem..

Lepo je vreme, sprzi ti to gorivo pa naspi novo i onda probaj..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je i Darkov savet, poslusacu oboje naravno! Strpljenje nije nesto cime bih se pohvalio te molim da me razumete. Imam i potrebu da se revansiram za pomoc, moj je broj 0604344415 izvolite se javiti da vas ugostim kada na moju stranu idete! Hvala, Nenad.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Iscupaj sijalicu :) Investicija 0 din :)

Nenade bas mi je drago sto si kupio skuter, pratio sam bio tvoje oglase i video da trazis skuter u zameni, odlican si model izabrao, to mislim pre svega zbog odlicnog Piaggio agregata, mislim da sa njim nema greske, pogotovo sa tom kilometrazom. A i vizualno je model kao model prelep. Ove sitnice oko elektronike nemoj da te brinu, to ce se resiti.. Nek je sa srecom voznja :)

Sto se kocnica tice dosta ljudi misli da za skuter ne trebaju jake kocnice, da su skuteri slabi, naprotiv, maxi skuteri su dosta teski, na otvorenom putu koce odlicno, problem su spustovi, pogotovo ako se vozi natovaren skuter sa suvozacem, nema menjaca da koci motorom, jedino diskovi i plocice, treba staviti najbolje. Primera radi, moj skuter ima 3 diska, na otvorenom putu koci u mesto da kazem,  kocnice fenomenalne, proslog leta su mi iste te otkazale na duzem spustu usled pregrevanja ulja. Posle pola sata su radile kao da nista nije bilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala drug! Danas sam imao pola sata voznje bez paljenja lampice! Obradovao sam se kao malo dete... Stao pred radnjom (kupovao keder za vizir) krenuo kuci i upali se posle par minuta.... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

 

Vozio se danas, agilan skuter samo tako! I prvi kome mozes guvernal pustiti a bez da trese, ljulja... Kao motocikl nastavi da drzi pravac,  ne uznemiri se uopste...  Stigao i filter vazduha, prijatelj koji ga je dobavio tvrdi da je u pitanju original a ne kopija koja se kod nas prodaje... Nauljih ga (kao i svaki sundjerasti filter) uljem za lanac testere, lepljivo i ostaje na mestu, nece ga masina na usis "povuci" niti gravitacija na dno kucista... Odcedjen visak naravno iz filtera pre montaze...

Evo i novine (za mene), postoji i verzija od 300ccm! 

 

 

20190403_120751.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

To je Satelis 2, poslednji pravi motor (skuter) iz Peugeot-a. Čak su kasnije i ukinuli verziju od 300cc i prodavali samo 125. Inače Peugeot motocycle je skroz odvojena firma od Peugeot-a koji pravi automobile. I dok ovi drugi rade sve da dignu brend što više, ovi iz motora su ga srozali na dno. Tako da danas imaš Metropolis koji je neki polu-proizvod, onda 125cc mašine, koje bih rekao da su još i ok ( Speedfighter 4, Django) i nedefinisane proizvode masovne kineske industrije od 49cc.
Moj prvi motor je bio Speedfighter 1, sa kojim sam prešao 33000km, kada je otišao na neku ozbiljniju popravku ( bio klinac, pa se i ne sećam šta su radili, plaćali drugi i popravke i gorivo, eh ta srećna vremena), ovi današnji od 49cc ako prebace 20000, bez nekih problema, pojescu ih..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@ProMaster, Kod 400 verzije je primecujem dosta paznje poklonjeno izradi... Instalacija sva u buzirima i fiksirana obujmicama za ram, creva takodje, nema "landaranja" niti pomeranja koje cega...

Plastike se uklapaju lepo i bez lufta.

Ciklistika kao sto rekoh iznad, motoraska! Probao sam od prijatelja SW600, kao camac i oooooooogromno preupravljanje (oversteer).

Malo mi je zasmetala podrska, nema ih puno i iskustava ni po stranim forumima nema, primoran da nekolicinu upucenih "davim" i istrazujem sam.

Delova ima svuda zbog masovno koriscenog piaggio agregata.  Planiram i izradu nogostupa za suvozaca, diskretno i funkcionalno a bez da ista busim ili ostetim, o tome cu kada izrada krene. :D

Sto se "zute lampe" tice, nisam pametan... Potrosio pola rezervoara, usuo novih 6L benzina i vozio se pola sata bez paljenja iste.

U gradskim uslovima voznje se prestala ukljucivati, kada se otvorenog puta dohvatim i dodam gas ukljuci se, ponavljam, bez ikakvog pada performansi/promene zvuka ili bilo cega.

Skuter pali i drzi ler perfektno, uzivanje ga je voziti... Sveeee sam po treci put detaljno pregledao, kabl svecice provukao kroz 4 sloja termo buzira (cuo diznu kako klikce pa iz nemoci ubedio sebe da varnici), odzracio drugi put sistem hladjenja, raskacio kuciste filtera pa pogledao usisnu klapnu, lepa i zuta sa obe strane, grlo cisto kao novo, skidao iridium i vracao orig. svecicu, proverio svaku buksnu/kontakt... 

Necu ga vise rasturati dok se ne vidimo kolega, ili dok ne pazarim TEP 2005, njegov sam manual prostudirao, javio prijatelju u Fr. da mi je preko potreban (inace, sposoban covek,  verujem da ce mi naci/pazariti).

Do tada se vozim ali necu vas lagati, uz uzivanje uvek spustam pogled na tablu, ne cesto! Svakih 5 sekundi mozda :D

 

20190403_155727.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugari. drugaaaaaarrrrrrrriiiiiiiiiiiii!!!!!

Sredjenoooooo, ja sam presretan, lampa se ne pali vise! 

Kupljena lambda sonda, skuter sam muski izmaltretirao. Sve je ok :D

Bas me je ovo nerviralo, hvala od srca svima koji su hteli pomoci (poziv na druzenje naravno vazi).

Evo slika stare, testiranjem kaze da je ok ali u radu nije!

 

20190404_171523.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam i vest iz prve ruke, posto sam se svuda zalio ispostavilo se da moj prijatelj radi u komercijali Magneti Mareli-a (kancelarija im je bukvalno na 300 metara od mog placa). I da, postoji mehanizam koji ce gresku automatski iz memorije obrisati ako se ista ne prijavi u narednih 16 ciklusa upotrebe.

 

Kopiram meni na viber poslato.

 

"Failures are detected and restored by the diagnostic tester.
In any case, when the fault is no longer present,
the data storage is automatically cleared after 16
cycles of use (cold start, running at regular engine
temperature, stop).

It is written in service directions, sorry for inconvenience caused..."

 

Sto ce reci da se kod mene vrv poklopio taj ciklus i da zbog brzopletosti dzaba  pazarih sondu! Danas nemam vremena ali cu je sutra vratiti nazad, probe radi :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma i ja se smejem @balle, samo neka je lampa ugasena, materijalno se ne moze meriti sa emotivnim... Ukucani su svedoci moje tuge svaki put kada sam zutu lampu ugledao :D.:na_glavi:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ispiram rashladni sistem pa da pokazem odzracivanje...

Na agregatu postoji "sisica", usrafljena je u naj visu tacku na glavi agregata, vazdusni mehur ce tu ostati i po sipanju tecnosti ista se odvije i vazduh ispusti...

Ja uradih drugacije, pre startovanja agregata i pre ulivanja sredstva za ispiranje, silikonskim crevom povezah sisicu i prelivno lonce... Pustam skuter u rad, tecnost pred sobom gura baloncice vazduha i ista se sliva u lonce pa vraca u sistem.... Kada se krug zatvori i ide samo tecnost, zavije se "sisica", ne moz" jednostavnije :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8929 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo, nemoz'se reci da je tacna km predjena kad instr. tabla nije njegova tj neko je zamenio iz nekog razloga.

 

Drugo, skini klapnu gasa kad bude imao 15.600km na satu i pogledaj dal ce biti u takvom stanju kao na slici sto je sada..... tesko mogu ti reci, mora imati bar neki trag prljavstine na leptiru il oko leptira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po serisjkom broju table kolega Stefan je ustanovio zamenu, dobio je od mene VIN br i istrazujemo dalje , zahvaljujem od srca!
Zateceno stanje me je odusevilo, problem je bila lampa koja mi je ugodjaj kvarila.
Tvoji su mi uputi izuzetno od pomoci takodje..

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Citam ponovo... Pa naravno da je imao po neki trag, napisah da sam prebrisao... Nije imao naslage koje se moraju tretirati hemijom.

Istragom smo ustanovili takodje da je u CH auto kuci/placu dat u zamenu po sistemu "staro za novo" sa nesto preko 17000km  na satu, 2016 godine... Od tada mu se "papirologija" gubi i nema ga u sistemu evidencije servisa. O dogadjajima sam i prodavca obavestio, moj je sugradjanin ali je i trgovac jbg.

Kopamo dalje...Javljam!

 

Inace a po treci put da ponovim ciklistika pogodak! Ako se izuzme manjak poluge menjaca i kvacila imam osecaj da motor vozim!

Vrteo se po gradu od jutros, obavljao poslove koji me namuce u saobracaju, nisam osetio zamor niti bes zbog guzve.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja