Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Zdravo Dare, nismo se culi duze vreme. Skoro sam startovao Satelis za ovu sezonu i evo ove nedelje tek mi stize naslonjac za suvozaca. Imam par pitanja za tebe. 1. Kada je nezagrejan motor i vozim na primer brzinom 50-60 km i kada otpustim gas (pred krivinu na primer) i dogje na najmanji obrtaj pre nego opet dodam gas, cuje se nesto (ne mogu tacno da opisem) kako neko strakanje-tak,tak,tak. Neko mi je rekao da je to od kaisa i da nije nista strasno. Posle par km se gubi taj zvuk barem za 80%. 2. Dali je za rad u mestu 1500-1550 obrtaja u redu (tako je kod mene i mislim da mirno radi). Budi pozdravljen druze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To što čuješ je normalno do nekih granica pod uslovom da je kaiš originalan i dobar.

Bilo bi dobro, prvom prilikom kad se otvori CVT da se skroz rasklopi kvacilo, sve proveri, očiste osovine lamela obavezno, podmaze šta treba i onda si miran.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Jasno je druze. Taj zvuk mislim da je u nekim normalnim granicama kako si naveo. Isto tako po tvom sugestijom uradicu prvom prilikom ono sto si pisao a sto se tice kaisa, stavljen je original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

U vezi tog lupkanja, zveckanja ili sta god da je za koje smo diskutovali prekjuce, meni to lici kako da je mala ler gas (1500 obrtaja). Ovo temeljim da nekoliko puta kada mi se javio taj zvuk koji pominjem kad otpustim gas, motor mi se ugasio (najcesce na krivinu). Ako drzim minimalno ruku na gas (bez da otpustim skroz), ne javlja se zvuk niti gasi motor. Sta mislis o ovome druze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moras snimiti nekako, okaci snimak da vidim/cujem o cemu je rec pa da prozborim koju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Ipak je izgleda zvuk kada odvaja lamela pri smanjivanje gasa na kraju i mislim kako si napisao da bi trebalo da bude u nekim normalnim zvukom. MOzda bi trebalo da produvam malo motor napolju jer vise od 50-60 ga nisam vozio kako bi eventualno lamela bolje "proradila". A sto se tice gasenja sto mi se desilo par puta, probacu prvo da promenim svecicu koja mislim da ovih 15.000km nije menjana. Obrtaji na 1500 mislim da su u redu jer dobro i mirno radi motor. Inace ako uspem da snimim zvuk koji mi se javlja, obavezno cu okaciti druze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Produvavanjem da ti proradi nesto u CVT-u nece da moze :jok: 

Otvori CVT, premeri ukopanost variatora i fiksnog remena, otvori kvacilo i sredi sve cakum pakum, sklopi CVT i proba.

Najverovatnije da ti se motor gasi zbog loseg akumulatora/punjenja tj manjka V u instalaciji, to je najcesci uzrocnik. Sledeci koji moze biti je sam racunar ili ti klapna gasa tj step motor u istoj ne odradjuje posao kako treba i to ti je malko poskupa varijanta za popraviti.

Prvo proveri stanje akumulatora, klema, punjenja pa onda dalje ako nije do toga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Videcu Dare o ovom sto si pisao. Akumulator je nov i nemam vozeno 300 km snjim. To gasenje se svega par puta desilo i to mislim dok nije bila zagrejana masina. Svecicu kako i da je promenicu. U vezi CVT (iskreno ne znam sta je to) ako problem postane veci odnecu skuter do majstora da odradi po tvojoj preporuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Klasican primer (gasenje motora pri oduzimanju gasa, kad je hladan) da ti napon u instalaciji nije u redu, e sad dal je zbog akumulatora ili punjenja ili oba.....to moras videti.

I znaj da nije reper nov akumulator, neki nisu izdrzali ni 7 dana nakon montiranja ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Vidi Dare, to sa gasenjem na primer mi se desilo 2-3 puta za par meseci. Inace mogu proveriti napon instalacije i akumulator/punjenje u Pezo-u. Sutra idem da mi namontiraju naslonjac za suvozaca, pa da im kazem da provere i to. Usput da otvore lamelu, provere kais, ociste, podmazu i to. Ako imas neki predlog za jos nesto, reci prijatelju.

 

Edit:

 

Dogovorio sam za sutra da stave na tester u vezi akumulatora/punjenja i sve oko instalacije. A sto se tice onog malog zvuka o kojem smo diskutovali, serviser u Pezo-u mi je rekao da je to od varijatora i rolnice koje su napravili svoje leziste i da je to uobicajena stvar posle godinu-dve voznje i da ako promenim varijator za rolnicama i neku piksnu, taj zvuk bi se skroz izgubio ali za par godina bi se opet javio. Iskreno malo i ja cepidlacim, tako da ako je to to, ne bih se zamarao vise oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Samo poslusaj Dareta i neka to oni provere, ukoliko motor vozis u Skoplju u Euroimpexu, mogu se eventualno cuti sa nekim tamo, ako ti bude trebalo bilo sta ili eventualno ``````````````"malo vise paznje", kao i ovde kod nas i deo ljudi iz Skoplja su na sluzbenom putu, pa su mozda u servisu u guzvi.. Slican zvuk kao sto ti opisujes je dolazio i iz mog prenosa, Dare rece da batalim voznju, a ja bio uporan da motor s posla prevezem kuci, a rezultat se vidi na slikama...

20180517_171534.jpg

20180517_171818.jpg

20180517_171823.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala na sugestijama. Juce sam odneo Skuter u Euroimpex (gazda Kire mi je skolski drug ali veliko hvala na ponudi). Proverice struju na tester, kako i taj zvuk za koji kazu da je od varijatora. montirace i naslon suvozaca pa da vidim na kraju dana sta ce biti. Veliki pozdrav

 

Sad su mi iz Euroimpex-a javili da je na testu akumulator/punjenje/instalacija u redu (samo jedanput je registrovana neka greska kod svecice i koliko sam razumeo napravili neku inicijalizaciju) a u vezi onog zvuka posle provere ostaju na misljenju da je to od varijatora i da nije nista strasno (kais odlican, lamela uredu). Jos mi montirase naslon za suvozaca i to je to. Videcu ovih dana kako se ponasa skuter pa pisem eventualno opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Taj sraf se NIKAD ali bas NIKAD ne dira, klapna gasa se redovno (20K) skida, cisti i vrati na svoje mesto. Fabrika podesi sraf leptira tj zadata vrednost mora biti u procentima (otvorenost) i nema diranja.

Ako ti se gasi zbog kompjutera sto nije iskljuceno, znaj da je stradao step motor i tu leka nema, mora zamena (komp, kljuc, imobilajzer, kontakt brava, brava goriva i brava desne kasete ako hoces da ti bude sve na jednom kljucu).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

То гашење напоменуо сам да се десило 1-2 пута. Иначе не дирам тај шраф. Био сам код најбољег сервисера за Piaggio у МК (Зоки Лиса) и рекао ми је у вези тог малог звука да је све то после одреѓених километара нормално и да не треба ништа да се дира. Тај звук би се најверојатније скроз изгубио ако се промени варијатор са ролницама, али би се опет појавио после 2-3 хилјаде км. Није ништа посебан проблем али мени је мало сметао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Dare, citajuci tvoje postove (na 2 strani) primetio sam da napominjes stelovanja ventila na 10k jer ti su se smanjili obrtaji prilikom oduzimanje gasa (prelaskom u ler). Mislim i da je kod mene to problem mozda (mislim da nisu stelovani a sad je 15k) jer u normalni rad je 1500 obrtaja dok (narocito prvih 500 metara) prilikom oduzimanje gasa (prelaskom u ler), padne na skoro 1000-1100 obrtaja (kako da ce da izgasi i javi se taj zvuk o kojem sam pricao). Kasnije u toku voznje ne pada vise od 1300-1400 obrtaja (kada se oduzme gas i zvuk je mnogo tisi i nema simptome da ce da izgasi) dok posle se stabilizuje na 1500 obrtaja. Ja bih ga ovih dana odneo u servis u vezi ovog. Sta ti mislis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Otvoreno i ocisceno je oko CVT po uputstvu, stavljenje su nove vodjice, promenjena svecka iridiumska, tako da majstor kaze da je to to. Onaj zvuk se umanjio bar za 50% i traje mozda delic sekunde ali mi vise ne smeta. Do daljneg mislim da je sada sve kako treba. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo. Imam peugeot satelis 500, 2011 god presao samo 5000 km, zadnjih dana se desava u gradskoj voznji kad je vruc samo se ugasi iz cista mira uglavnom kod pustanja gasa i ponekad ali retko se upali zuta lampica na instrumentima . Motor posle gasenja normalno upali.Potreban mi je neki savet oko toga i kome mogu da se obratim za dijagnostiku i servis.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Evo šta sam našao od servisnih papira mog Satelisa 400 iz Italije, plus što je vlasnik prije 900km odradio servise.Izvoli kolega Satelis pa pogledaj da li i šta treba...Jedino što italijanski ne razumijem d70dda1d87cba6b6e77a856dc9878cc2.jpgc0d913becdcbe11a1207061eaed39a5e.jpg

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slabo se vidi ali rekao bi da je sve lazirano, sem serisa na 1 i 5K.

Malo je nemoguce da od 29.06.2010. godine sve bude ispisano istom bojom hemiske.....no nebitno.

 

Ono sto bi trebao da uradis je sledece, od prednjeg do zadnjeg tocka:

- zam. lezajeve pr. tocka

- proveris plocice/diskove/klizace na kadzama

- zamenis kociono ulje

 

- zam. antifriz (G12)

- zam. f. vazduha (obavezno nauljis)

- zam. svecicu (iridijumsku stavi)

 

- ocisti klapnu gasa (TPS)

- proveri/presteluj ventile (15-15)

- proveri akumulator/kleme/punjenje

- uradi dijagnostiku (vidi da nema nova verzija programa)

 

- otvori CVT, za 1g olaksaj rolne i stavi belu Malossi cent. opugu u kvacilu

- proveri kais, ako treba menjaj

- zam. lezaj u dekli/poklopcu CVT-a

 

- zam ulje u motoru i filter (10W50 ili 10W60)

- zam. ulje u reduktoru (75W90 ili 80W90)

- zam. lezaj u traverzni

 

Motorno ulje menjaj 4-5K, ulje u reduktoru na 20K, antifriz na 4 godine, koc. ulje na 2-3 godine, reparacija prednjih amortizera na 30-40K, TPS cisti na 20K, CVT obavezno otvaraj na 10K, akumulator menjaj cim pokaze prve znake slabosti...... ima da traje koliko hoces :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Le leee glava me zabolje od spiska...Još kad bih znao koji je serviser br. 1 za skutere u Cg...Sve u svemu hvala puno,da sam bliže pa da ti ga predam u junačke ruke...ovako je svekocka sa serviserima ovamo. 

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dok sam bio u Veranu, dosta poziva je bilo iz CG oko popravki Peugeot skutera, losa situacija je kod vas sto se majstora tice. 

Cak jedared sam isao za CG, mesto Plav, popravka Metropolis 400ccm od neke mafijoze....kuku kuku kad se setim.

 

Petak podne ga dobacis, u subotu se svrcak po Beogradu, nedelja gas kuci sa komplet sredjenom makinom i nema glava da boli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Tako će i biti najvjerovatnije! Samo mi porukicom baci broj tel.pa se dogovaramo u skorijoj budućnosti.Radiš li i Beverly kruzere 500?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja