Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo kako je kod mene, snimio upravo...

Mozda se razumeli nismo, bez kontakta obe su skale "parkirane" ispod pocetnih crtica oznacenih sa "0", dam kontakt, odradi proveru i obe se kazaljke parkiraju tacno na crtu, tada startujem i sa crte krecu...

Po gasenju, obe se vracaju u polozaj ispod "0" tj. parkiraju :D

Tako mi je jedino logicno, nema razloga da krecu od ispod obelezenih polja... Jbm li ga.

U mom je slucaju tabla izgubila sinhronizaciju kada sam u radu izvukao osigurac obelezen na slici, hteo sam iskljuciti ABS (njegov je osigurac) ali se skuter momentalno ugasio, davanjem kontakta svetli samo "stop" lampa na tabli. Ne dozvoljava gasenje tog sistema znaci.

Vracanjem osiguraca sve se u normalu vratilo sem "analognog" dela, skala km sata otisla blago u vis, obrtaljka u minus.

Istrazivao sam i dodjem do dela u manualu za reset skala sto ovde i podelih, mozda nekome od pomoci bude ako se uplasi da je iskljucivanjem struje nesto "sj@bao" :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 16 sati, N.F.S. je napisao:

Nema logike da ispod nule krece, evo su dva satelisa kod mene, normalno stanje je tacno na crti.

Kada kontakt "skines" skale se spustaju dole.

Posle datog kontakta a posle odradjenog checka moraju se vratiti tacno na crtu.

Postupak reseta je u manualu objasnjen, ako se sinhronizacija izgubi.

Ne slazem se sa napisanim iznad.

Kolega imao ganc novog pre mene, ja takodje kupih a i drugi prodati su dolazili na redovne servise.

Ono sto je u secanju ostalo, kad je u fazi mirovanja skale su "daleko" ispod 0. Na datom kontaktu nakon cekiranja, skala brzine skoro da je u ravni sa 0 al ne i da se poklopi sa istom, dok skala za obrtaje je tik ispod 0.

 

To mi nije smetalo, ono sto mi je smetalo je kad se upali motor, skala za obrtaje ne stoji mirno vec skakuce oko 1.500rpm i tako je kod svakog.

Kad se prikljuci na TEP05 il TEP10, isprate parametri, obrtaji su na oko 1.650rpm (+/-50).

 

jedna slika moje table kad je bilo 45.5K na satu

DSC6518.jpg

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jbm li ga drug...

Ovako radi kod mene, skala je prilicno mirna obzirom da je jedan klip...

U iskusenju sam da opet u radu izvadim osigurac i vidim sta ce se desiti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

moze biti :jee:.... tabla od Tomine 500-ke

IMG-20181120-121304.jpg

 

tabla od Slobine 250-ce

IMG-20190624-113108.jpg

 

tabla od 125-ce kompresor

IMG-20170203-133613.jpg

 

Manje vise gde je skala, veci problem je predjena km i trip sto ti resetuje tj menja cifre sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam i za to objasnjenje (ne menja se kilometraza vec uz pocetni polozaj skala se pomera za 1km gore ili dole), sve radi u paru i zajmi sa istih senzora podatke, kada se jedno pomeri ide i drugo...

Analogni deo je samo "privid", za one koji ne znaju, i to je digitalno a pre step motora, nema sajli i mehanike...

 

Mnogo ce da se oduzi ako budem pisao pa ko hoce neka mi veruje, ne smeta mi ni suprotno misljenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kontakti prekidaca na guvernali ocisceni i podmazani, el.nalegajuce povrsine, moraju biti ciste i odmascenje, a klizni delovi blago podmazani (fabricki se koristi bela silikonska mast) ja a posto pomenutu trenutno nemam frikciju umanjim litiumskom crvenom mascu, blago se nanese (evo slike na jednom od prekidaca) a visak se odstrani.. Sve klackalice i poluge moraju glatko i jasno da prelaze iz polozaja u poluzaj...

Kada sam "tu", podmazah i sajle ponovo sa po par kapi sintetickog ulja :D

Pozdrav drugari :zdravo:

 

P.S. Visak se masti (na slici nije ocisceno) skida papirnatim ubrusom uko prsta npr. obmotanim.. Ne krpe ili jos gore stapicima za usi koji vlakna za sobom ostavljaju!

IMG_20190907_122922.jpg

IMG_20190907_122459.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc
Kontakti prekidaca na guvernali ocisceni i podmazani, el.nalegajuce povrsine, moraju biti ciste i odmascenje, a klizni delovi blago podmazani (fabricki se koristi bela silikonska mast) ja a posto pomenutu trenutno nemam frikciju umanjim litiumskom crvenom mascu, blago se nanese (evo slike na jednom od prekidaca) a visak se odstrani.. Sve klackalice i poluge moraju glatko i jasno da prelaze iz polozaja u poluzaj...
Kada sam "tu", podmazah i sajle ponovo sa po par kapi sintetickog ulja
Pozdrav drugari :zdravo:
 
P.S. Visak se masti (na slici nije ocisceno) skida papirnatim ubrusom uko prsta npr. obmotanim.. Ne krpe ili jos gore stapicima za usi koji vlakna za sobom ostavljaju!
IMG_20190907_122922.thumb.jpg.42b643e46d6c995f690ebea51d1b65da.jpg
IMG_20190907_122459.thumb.jpg.26ccc18f1b19041ce184977be825c739.jpg
Jel ima negdje da se nadju ove stope čelične,stavio bih na moj 400cc

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima ona imitacija, folija po bezobraznoj ceni na ebay.. Napravi drug kao i ja, rebrasti alu lim, 3mm.. Ovde je bar jednostavno posto nema uglova, na leonardu sam morao kriviti u vise osa, sigurno dva sata posla je bilo...

U postojece rupe u podu skutera gurnes tiplove pa u njih uvijes patosnice kratkim, prohromskim srafovima....

Ima negde u nazad i slike sta sam i kako  radio...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Od ranije mi je ostao problem sa povremenim gasenjem mog Peugeot-a Satelis 250 (2007g). Moze da tera bez problema nekoliko kilometara da bi ponekad kada se oduzme gas da stane motor na semaforu ili na krivini kad se oduzme gas, jednostavno da ugasi motor. Na kompjuteru daje gresku kad se izgasio ali ne moze da se utvrdi od cega. Slican problem je imao covek koji imao Geopolis 250 (mislim da nose isti Piaggio agregat), koji je resio promenom benziskom pumpom u rezervoaru. Inace vuce dobro i nema drugi problem ali kako da znam da je to mozda razlog mog problema jer pumpa verojatno nije jeftina.

Inace zeleo bih da promenim i svecicu koja po sasiji nosi oznaku RG4 HCX. E sad koja bi bila odgovarajuca NGK na primer?

P.S. Pozdrav do Dareta koji mi je davao mnogo saveta u vezi ovog skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Mandingo je napisao:

Inace zeleo bih da promenim i svecicu koja po sasiji nosi oznaku RG4 HCX. E sad koja bi bila odgovarajuca NGK na primer?

Nesto si se zeznuo u kucanju il imas svecicu koja nije adekvatna.

Za tvoga ata ide Champion RG4 PHP, zazor iste je od 0.7-0.8mm ili mozes staviti NGK CR8E ili NGK CR8EIX (ovo IX na kraju ti ozacava Iridium).

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala Dare.Na uputstvu za Satelis za 250cm3 stoji Champion RG4 PHP/ RG4 HCX. U Pezo-u su mi rekli da prema sasiji je RG4 HCX.Inace nasao sam na netu da je zamenska NGK CR8EB ili NGK CR8EKB.

Sto se tice povremenog gasenja, idem druge nedenje kod majstora koji prvo ce da proba da ocisti klapnu, pa ako nije to da proba sa drugom lambda sonda. Za sada iskljucuje da je problem benziska pumpa u rezervoaru. Pa videcemo sta ce ispasti. Moram to da resim i startujem novu sezonu kako treba.

P.S. Ovo ulje se preporucuje SAE 5W40 100% Synthetic API SL/SJ. Mogu li staviti ovakvo ulje (11eura litar) koje je namenjeno za auta ili ne (sve je isto ali na kraju umesto SL/SJ je SN)?

 

U attach sam stavio uputstvo gde pise za svecicu na 3/16 strani.

 

Satelis 250-eu.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Dare, moze li ceo problem u vezi povremenog gasenja motora prilikom prelazka u ler gasu, da je bila svecica? Promenom stare svecice i stavljanje nove  NGK CR8EKB, za ova 4 dana skuter nije nijednom ugasio. Dali je to bio problem ili je neka suluda koincidencija sto ne gasi bas sada ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gasenje motora moze biti zbog:

 

- napona ili ti loseg akumulatora ili labavih/prljavih klema

- los kontakt na kucistu osiguraca (odakle ide napajanje za celu instalaciju)

- los kontakt na prekidacu cope, kontakt bravi, kill prekidacu

- neispravna varnica (svecica, lula svecice, kabal, bobina, pick up na namotaju)

- los ECU motora (neispravan step motor u klapni na usisu)

- losa dizna (obicno pukne dzek usled udara u vecu rupu pa dodje do prekida u radu)

- losa pumpa goriva (neodgovarajuci pritisak)

- los kontakt u instalaciji, nekom dzeku i tome slicno

 

E sad sta je kod tebe od ovog navedenog..... ne bi znao reci.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala Dare. Verojatno je jedno od ovih ali koji majstor ce sve proveravati. Zato i ne mogu da resim ovo, niko nece da se zeza. Napominjem da mi se ovo desava uglavno kad pocne da se zagreva motor. Znaci u prva jutarnja par kilometara (sada kad je svezije) ne gasi, tek kad se malo zagreje ali ne uvek. Kad je preko dana toplije, onda i ranije moze da se desi da ugasi ili bar jedva da ne ugasi u taj sekund i sve se vraca posle kako treba na 1500-1600 obrtaja. Vidim lambdu sondu ne spominjes, verojatno nije do toga. E sada zasto jedan majstor eliminise pumpu goriva (pritisak) ne znam. Ti je spominjes a i ja mislim da bi mogla eventualno biti jer Piaggio ima ceste probleme sa pumpom a i jedan Geopolis 250 je resio slican ili ist simptom zamenom pumpe (tako su mi rekli, ja ne znam coveka).

Mislim ove tvoje prognoze da dam jednom majstoru koji je dobar sa strujom pa da vidimo dokle cemo stici (za pocetak ovo sto se moze srediti i proveriti bez rez.delova)

I jos nesto Dare. Moze li majstor lako utvrditi taj pritisak u benziskoj pumpi u rezervoaru i dali je pumpa dobra ili ne i dali odgovara ta elektricna benziska pumpa sa Piaggio Beverly 300 2009 godina ili sa Satelisa 400cc3 ili neki treci Piaggio agregat? Jedan majstor kaze da je 99% siguran da je ili benziska pumpa ili lambda sonda ali nema polovne da proveri.

 

P.S. Ako moze slika benziske pumpe ako imas?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 28.10.2019. at 7:46, Mandingo je napisao:

Napominjem da mi se ovo desava uglavno kad pocne da se zagreva motor. Znaci u prva jutarnja par kilometara (sada kad je svezije) ne gasi, tek kad se malo zagreje ali ne uvek. Kad je preko dana toplije, onda i ranije moze da se desi da ugasi ili bar jedva da ne ugasi u taj sekund i sve se vraca posle kako treba na 1500-1600 obrtaja.

Video sam post i sve hocu da napisem al zbog previse obaveza kasnije zaboravim.

 

Kad je hladan ne gasi se........

Ovo znaci da bi trebalo da je dobar akumulator - kleme - punjenje cim se ne gasi kad je hladan. Losa baterija tj nizak napon najvise problema pravi na hladnom staru.

 

Koracni ili ti step motor takodje igra ulogu. U parametrima dijagnostike mora se videti na koliko stepeni je podesen letir gasa (otvorenost u %) jer to mora stajati na propisanoj vrednosti. Nazalos mnogi drndaju taj sraf kako im se cefne i pored toga, mora se ispratiti rad step motora.

 

Jos jedna smernica, kod nas zvana "hladan lem"..... sve fercera dok je hladno, sveze, kako se greje tako kontakt popusta usled sirenja materijala na toploti.

Obicno problem bude u nekom prekidacu il releu il komponenta na elektronici.... vrlo zajban kvar za lociranje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

To je druze. Jedino bih probao sa drugom benziskom pumpom ili lambda sondom (ako nadjem polovne ama tesko) kako i ciscenje klapne. Cisto da se vidi dali je mozda to odnosno da se otklone par mogucih problema u vezi mojeg kvara.

U Peugeot-u mogu da mi ociste klapnu i eventualno da provere rad step motora (da nije nesto neko ranije dirao pre nego sto sam ga kupio), kako i nesto drugo oko struje (lula i sl.).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pumpa za benzin nije skoro pa sigurno, ona kad ne radi nema trika da upalis motor kad ti se ugasi i imao bi problema u toku voznje.

Koliko sam shvatio, tebi se povremeno gasi kad je vruc motor, mozes ga momentalno upaliti i nastaviti da vozis. Skoro sam siguran da nije do pumpe.

 

Lako mozes proveriti, nakaci se manometar i prati se pritisak u toku voznje. Onog trenutka kad se motor ugasi, odmah bacis pogled na manometar... ako pritiska ima preko 2b (momentalno po gasenju pritisak opada) nije do pumpe, ako je pritisak dosta ispod 2b ondak se mozes hvatati za pumpu.

Jos jedna stvar je ta, kad je pritisak nizak motor se nece iznenadno ugasiti, kao kljuc kad bi okrenuo, vec se gasi "usporeno" .... kao karbu kad fali goriva u loncetu.

 

Lambda sonda takodje mislim da nije uzrocnik gasenja jer da ne valja upalio bi ti EFI lampicu na ins. tabli, ona u glavnom zeza pri ubrzanju od 60km/h pa na dalje. Motor se gusi kad se hoce ubrzati.

Njena ispravnost se moze proveriti dijagnostikom, u parametrima se lepo vidi voltaza kao i smena bogate - siromasne smese, ispratiti rad na osciloskopu ili unimeru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Оставио сам скутер у Пежоу са твојим могуќим симптомима. Пошто ретко возим дуже како сада када сам морао до Пежоа да идем неких 7-8 километара, симптоми данас су били следеќи:

1.Ујутро на хладно 3-4 степени  (око 7 часова) вожња до посао 1,8км није био проблем, лер гас постепено полако је прелазила до 1500-1600.

2.Око 10 сам кренуо према Пежоу. После 500-600 метара константне вожње око 35-40 на сат, отпустио сам гас где мотор није угасио али је обртај пао на неких 1250-1300, следеќих 500 метара је био на 1400, да би после до Пежоа неких 5 км уз застајања и отпуштање-кочења око 10-15так пута све било како треба.

Да питам нешто лајички у вези овог- Може ли да је проблем електрични саух или не (мислим да можда раније искључи)? Мада летос ујутро није правио али кад би се вратио спосла на неких 35 степени, опет би се десило да угаси.

П.С. На жалост неќе моќи да ставе мотор на компјутер јер није им апдејтован и није у функции (тако да отпада да могу бар да провере степ мотор).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bem ti taku firmu kad nemaju osnovno sredstvo za rad, ne znam ni kako se mogu zvati ovlasceni... uzas!

I da imaju dijagnostiku kako treba, pitanje je koliko znaju sa njom i bez nje..... tesko da ce ista pametno uraditi.

 

Da ponovim, nemas el. saug jer nemas karburator vec ubrizgavanje ili ti imas step motor.

Kod karba, el. saug smanjenjem kolicine goriva dovodi do smanjenja br. obrtaja.

Kod ubrizgavanja, step motor smanjenjem kolicine vazduha dovodi do smanjenja br. obrtaja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Јасно друже. Иначе Пежо (Еуроимпекс) где сам однео мотор је главни заступник за Македонију, Србију, Косово и Црну Гору. Меѓутим са скутерима врло слабо раде (изузев 50цм3) јер претпостављам ови јачи мотори без 125цм3 су Пјаџо машина и немају неки велики интерес.

Како и да је очистиче клапну и провериќе све што може у овом тренутку о оном што си писао пре. Шта че испасти на крају не знам. Уосталом не гине на пролече ММЛ:).

У здравље

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja