Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vizircic koji sam dodao je totalno promenio ugodjaj voznje! Ne cujem vetar niti ga osecam na licu d18255388a78998886d865cffccc6a25.jpg49c148408ae42a311cb99142206d9e5e.jpg2264696b43dbab8b56bad1e16cd7c78b.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Licno bih voleo naslon za ledja da bude blize, snadjemo se tako sto supruga kada se vozimo stavi tasnu iza mojih ledja, ja se naslonim i gaaaaas.
Nosac kofera mi fali samo tako!


Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Sve to može a i ne mora...

Fale ti samo štitnici za ruke, a to drugo ti nedostaje :-)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stitnike za ruke bih voleo ali se ne mogu montirati, takav je ugao vizira da kada "namotas" levo/desno ne ostaje mesta za stitnik, mozda za pola sake i to onaj koji se samo na tegic srafi. Ima par slika unazad gde sam pokazao kako stoji "namotan" guvernal.
Cesto me insekti ujedaju za sake, rukavice su naravno pod sedistem
Ako skuter hitnije krenem da oglasavam (citaj, po niskoj ceni) to ce biti zbog nedostatka nosaca kofera! Uvek sam vozio kofer, uvek!
Gepek je velik, 60L , ali bih voleo i da mogu nakaciti kofer kada ga vec imam.

Sve vise volim i uzivam u voznji skuterom! Bas me odmara i sretan sam.
Gledam neki sw600 ako u zamenu izleti, model sa lambda sondom.
Mislim da je to ono pravo za mene, kazem mislim, siguran nisam

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

:-D

Ooo čoveče, smiri se, brzo će kraj sezone pa će ti kofer i nosač manje nedostajati ;-)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Tako lepo skuterce da unakazis sa onim sandukom pozadi. Sačuvaj me Boze!




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fali odbojnik vetra za ruke kod vizira sto se montira, ima funkciju posle odredjene brzine i mnogo lepse izgleda motor s'preda i fali PEUGEOT natpis pozadi na plastici "gepeka".

Ne bi stavio kofer jer ga stvarno ruzni, dodje suvise nazad u odnosu na celu liniju + sto nemas vise opciju naslona za suvozaca + sto kad hoces da dignes i uzmes nesto ispod sedista, moras prvo da izvrnes kofer ka nazad i tad se sve istumba unutra.... genijalno su glupo resili kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se za nosac, otvaranje sedista " od napred" bi situaciju olaksalo!
Natpis sam imao ali ne zalim za njime, otezavao mi je ciscenje tog dela, ostajao je vosak u ispupcenjima slova
Evo slike gde sam prvo slovo "E" ostetio prilikom brisanja.

Generalno sam zadovoljan, voleo bih i nesto meksu amortizaciju nazad ali ako bas zasmeta resicu i to zamenskim amortizerima.657e372fa12f287682c5e82714fd9c03.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, u pregradi vozacevog sedista, zasrafljena srafom koji isto drzi (da je vetar ne odnese i da se lakse razvuce) stoji kisna pokrivka! Mislili su u peugeotu na sve...
a26b83374bf69001bd5362942b51379e.jpg220ce517f4d152a05175af67f52d2081.jpg76059a929378f75c3f6d994bda7cd45b.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gume koje sam na poklon ponudio u "maxi" temi vise nisu aktuelne (bas me cudi da se neko nije javio za par dobrih guma), nosice drugog satelisa kroz krivine b60f83ca41bbab10f4e40a536dc1239c.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Od jutros radim (povezujem) stojeci rek orman u hali proizvodnje "kramil" gelendera... Svaka masina ima svoj kabl, zastitno kolo i prekidac snage :D, brdo kablova oznaceni fensi nizajucim brojevima pa ja u prospektu pratim sta je od kuda doslo i gde treba da bude...

Uvod je tu da ne bude "imas lufta pa iz dosade radis" :D

 

Stigao kuci a na stolu eagle eye diode za skuter!

Jbs jelo, tusiranje i povezivanjeeeee (kao da mi je malo kablova za danas).

Eksperimentisao sa onim COB trakama, raznim diodama ali ovo svetli ubedljivo naj jace! Preko blicera je vezano.

Na plastici stoji diskretno i po meni lepo, kocenje se jasno i po danu vidi!

 

Ovo su diode, https://www.aliexpress.com/item/32783043874.html?spm=2114.13010708.0.0.18d44c4dybmc6q

 

 

IMG_20190826_175851.jpg

IMG_20190826_175907.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Isao u Nis da pogledam varadera 1000 koji mi u zamenu covek ponudi, tacnije selo izmedju Aleksinca i Nisa, nasut put u duzini od 10km!

Beli tucanik, ovo je do Kg ostalo inace je ceo skuter beo! Pa neka kaze neko da nikada sa asvalta sisao nisam :D

IMG_20190828_184107.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Podelicu sa vama jednu informaciju :D, ne tice se samo satelisa 400 vec i ostalih skutera sa piaggio 400/500 agregatom i magnetti mareli logikom. (x8 400, x8evo, mp3400/500, beverly 400i...)

 

Kada u nekoj zurbi startujete skuter a ne sacekate da se "check engine" odradi do kraja postoji mogucnost da "analogni" deo sata izgubi sinhronizaciju, tacnije, jedna od skala npr (obicno obrtaljka) ode ispod "0". 

 

Sta se tada desava, po startovanju skutera dobijete nize ocitavanje rada na leru (oko 1000rpm), vecina ni ne primeti da skala vise ne krece od "0".

Tada se zbog niskog lera obratite majstoru koji konstatuje da je klapna zaprljana, i da mora ciscenje i jos ko zna sta!

Neki to urade svesno da naplate, neki iz ne znanja a posto u toj proceduri raskace klemu i tom radnjom resetuju skale "uz put poprave i niski ler"

Drugi pak, posegnu za "ler srafom" koji kao sto rece pokretac teme ne zahteva nikakvo stelovanje, fabricki je klapna njime mislim na 4 stepena otvorena i to je to!

 

Ko ima dijagnostiku lako ce utvrditi da je skuter u normalnom i optimalnom radnom stanju (ukoliko je ispravan naravno) i ako tabla pokazuje niske obrtaje.

1000rpm na tabli je 1450rpm ocitano dijagnostikom, posto skala krece sa nize tacke, iz minusa sto bi se reklo "laze" za onoliko koliko je izgubila sinhronizaciju.

Korisnik, krene da "ler srafom" ispravi stvar i na tabli dobije 1500 ocitavanje a u zbilji skuter se vrti na oko 2000 obrtaja.

 

Resenje je jednostavno,

skinuti klemu i vratiti, te nastelovati sat (vreme):D

Procedura je kao servisna radnja i u uputima skutera inace.

Evo slika moje table, obratite paznju na skalu obrtomera pre i posle reseta.

IMG_20190829_104522.jpg

IMG_20190829_104646.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Kada u nekoj zurbi startujete skuter a ne sacekate da se "check engine" odradi do kraja postoji mogucnost da "analogni" deo sata izgubi sinhronizaciju, tacnije, jedna od skala npr (obicno obrtaljka) ode ispod "0". 

 

Sta se tada desava, po startovanju skutera dobijete nize ocitavanje rada na leru (oko 1000rpm), vecina ni ne primeti da skala vise ne krece od "0".

Za 52.5km predjena, imah xxx paljenja u zurbi i bez zurbe a gotovo da nikad nisam cekao da "odradi" ins. tabla vec sam palio cim prekine rele benzinske pumpe jer je tad najveci ostvariv pritisak goriva u sistemu...... nikad nikakav bag sa skalama na tabli tj sa bilo cim.

 

Inace, ispravno stanje je na prvoj slici (sto je kod tebe bag) dok je na drugoj kako ne treba (sto je kod tebe "posle resetovanja"). Kako god i sta god bilo, predjena km se ne moze promeniti (skinuti 1km) skidanjem-vracanjem kleme.... to ti je samo znak da inst. tabla ima problem il je pocetak problema. Pitanje je samo dal je do nje (table) ili neceg drugog (kontakti, dzek, napajanje, masa, citac, modul....).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema logike da ispod nule krece, evo su dva satelisa kod mene, normalno stanje je tacno na crti.

Kada kontakt "skines" skale se spustaju dole.

Posle datog kontakta a posle odradjenog checka moraju se vratiti tacno na crtu.

Postupak reseta je u manualu objasnjen, ako se sinhronizacija izgubi.

Ne slazem se sa napisanim iznad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje, nije bitan razlog gubljenja sinhronizacije ali je svakako moguc cim postoji reset kao servisna radnja.
Ukoliko nekome obrtaji padnu a zvuk se promenio nije ne kosta ga nista da proba ovo sto napisah a pre davanja nekome na servis.

Pozzz, od mene na tu temu toliko.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja