Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Daaaaa, videh onaj buzzetti blokirac, bezobrazna cena, skoro 5000din... Napravicu ga naravno, samo da odgovarajuce parce debelozidne cevi nabavim, sa sve plastifikacijom ne moze kostati vise od 10eura.

Da. stavih oglas ali ne na forum namenski, ne mogu pravdati razloge prodaje mojih licnih stvari, 

molim naj ljubaznije da to od mene ne trazite!

Hvala.

 

Sto se foruma tice uzdrzacu se od oglasavanja bilo cega,  u prodajama se nikada nisam obrukao i mislim da je minus sto sam "nateran" da ovde ne ponudim.

Koliko mogu rado cu pomoci, prodaja neka ide na sajt koji je tome namenjen, ovde se druzimo i razmenjujemo iskustva :takoje:

 

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 17.4.2019. at 12:10, N.F.S. je napisao:

485c9511a3de0e4404bf1ba6905cef01.jpg

Uzmes pajser il neku tanju cevku, obmotas u krpu il unutrasnju gumu od bajsa i stvar resena bez gedora, secenja, varenja i sto je najbitnije, nema nigde nikavog ostecenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To mi je prva zamisao i bila, na taj sam nacin sa druge strane tocak i odvio, nego covece nasloni se tako uvijena cev na amortizere, (kada odvijas sa leve strane) sav sam se najezio kako se pocese uvijati ... Pneumatski pistolj je prava stvar ali je pozajmih slab pa jos u kombinaciji sa malom bocom kompresora muka!

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Krenulo se sa zbunjivanjem i ako oglas ne postavih ovde, ako si oglas vec citao Marko jasno ti je iz kojih pobuda isti postavih...

Izvinjavam se na off-u.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 15 sati, N.F.S. je napisao:

Daaaaa, videh onaj buzzetti blokirac, bezobrazna cena, skoro 5000din... Napravicu ga naravno, samo da odgovarajuce parce debelozidne cevi nabavim, sa sve plastifikacijom ne moze kostati vise od 10eura.

Da. stavih oglas ali ne na forum namenski, ne mogu pravdati razloge prodaje mojih licnih stvari, 

molim naj ljubaznije da to od mene ne trazite!

Hvala.

 

Sto se foruma tice uzdrzacu se od oglasavanja bilo cega,  u prodajama se nikada nisam obrukao i mislim da je minus sto sam "nateran" da ovde ne ponudim.

Koliko mogu rado cu pomoci, prodaja neka ide na sajt koji je tome namenjen, ovde se druzimo i razmenjujemo iskustva :takoje:

 

Druže nista loše nisam mislio. Video sam oglas na PA a ovde oglase i neposecujem cesto.

Uglavnom nije ni bitno, srećna prodaja. Aj uzdravlje :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema potrebe da mi objasnjavas drug, znam da nisi zlonameran, medju prvima si mi i pomoc na PP ponudio, ja sam to vise zbog svih onako naglasio, da "presecemo" pricu sto bi se reklo.

Forum neka ostane forum, ima sajtova za prodaju.... Druzimo se i razmenjujemo iskustva, savete...:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Krenulo se sa zbunjivanjem i ako oglas ne postavih ovde, ako si oglas vec citao Marko jasno ti je iz kojih pobuda isti postavih...
Izvinjavam se na off-u.
 

Oglas postavio ti si a na forum osvrnuo se nisi?

:D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sutra idem da probam neku drugu lepotu tako da je verovatno već odluka doneta. Ali otom potom..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Provozao se satelisom do Sokobanje, od Kragujevca sam isao ka Zajecaru, preko Paracina. 
Ispred Boljevca se iskljucih desno pa preko Rtnja u Banju... Ka nazad preko Aleksinca, Cicevca,Varvarina i Rekovca kuci.
Nekih 350km sa uzivanjem i sve to do 14h odvozah (supruga dezura).
Ona se kao suvozac namucila, udobnije je kaze na R6 jbg...
Skuter lagano odrzava oko 110km/h na 5500 obrtaja prosek potrosnje oko 3.5/4L, (imao sam pod sedistem dosta stvari koje sam trebao u banji ostaviti), ja imam oko 110kg, supruga oko 60kg.
Ono sto takodje primetih je tvrdoca prednjeg kraja, stabilan je maksimalno, upravljiv kao motocikl ali "na rukama" osecam vise nego sto bih zeleo.
@Satelis, jesi li eksperimentisao sa amortizacijom napred, kojeg viskoziteta ulje preporucujes? Postoje li progresivne ogruge za ovaj tip skutera?

20190331_123613.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo i nesto slika prenosa... Rasturio da uzmem mere za blokirac varijatora napred. Ako kolega Darko ima vremena da mi "iscita" bio bih zahvalan.

Na ventilatoru varijatora nema oziljka ni jednog, na telu koje rolnice nosi ima skroz nisko, nije ukopano, tako na slici deluje vec je polirano kao. Predpostavljam od dugog rada u leru kod mene (zamena rashladne tecnosti, pa dok sam ustanovio razlog efi lampe, rezervoar sam u mestu potrosio)

Kais nema pukotina kada se "prevrne, deluje zdravo ali ga ne premerih! Zatvorio sve da me mrak ne uhvati.

Zvono nije boju menjalo, lamele po meni imaju "mesa"... Izduvao kompresorom, proverio lezajeve i podmazao klizace kvacila iznutra i iglicasti lezaj...ee.thumb.jpg.e67225c8904f8b3769351aaec44fbe0c.jpg

e.jpg

eee.jpg

eeee.jpg

sss.jpg

ssss.jpg

sssss.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja sam se dosta namucio jer ne umem da varim, to mi je bio prvi put aparat za varanje da koristim.

Prvo sam napravio od obicne cevke ali mi je odmah po pokusaju da odvrtim sraf pukao jedan zub.

Onda sam nasao lager od zastave 101 mislim, izbio sam kuglice i na njega navario dve sipke. Tako sam ga konstruisao da kada ga namestim na varijator sipke kljuca legnu na sasiju skutera i onda je kljuc fiksiran tako da mogu sam da odvijam sraf. Vodio sam maksimalno racuna da ne napnem varijator, da ne uvijam osovinu radilice. Za to mi je otac pomogao, nisam smeo sam.. Posto nemam sliku kako izgleda namontiran kljuc evo sprilike..

Imam jednu sliku samo tog lagera, a sad cu i sliku kljuca da izbacim samo da ga slikam..

Uglavnom napravio sam ga da pase za Apriliu, ako si u prolazu mogu da ti dam da skines pa bi mi vratio nekad usput kad ti bude, ali problem je sto sam ga napravio da legne na sasiju Aprilie, sad to na tvoj skuter kako bi leglo nzm, verovatno bi moglo da se navuce cevka pa jedan da drzi cevku a drugi kljuc gedore, ali i to moze zeznuto da bude da se ne optereti osovina radilice, to mi je najveci strah bio, tako da sam maksimalno pazio..

E sad, ja sam kljuc napravio jer sam vozio neke duze ture pa sam hteo da imam kod sebe kljuc, za svaki slucaj. Ako ti nije u planu tako nesto, najbolje je da odes kod vulkanizera i da ti skine, najmanja muka i mislim da je najsigurnije za radilicu.. Ostaje problem sto kad ti vulkanizer skine varijator skuter ne mozes da odvezes kuci pa da natenane cackas..

1.jpg

2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala naj lepse drug! Cesto sam u Sokobanji (juce bio), imam kucu iza poste, uzivam cesto dole. Divan narod i predeli! Inace i cbf moj je prodat u Sb, carina naselje...
Javicu se kada budem dolazio da kafu pijemo
Ideju za blokirac imam a sada kada rasturih i dimenzije.
Udarni pistolj postoji i na struju ne samo pneumatski, moracu da pazarim neki sa stelovanjem snage

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, N.F.S. je napisao:


@Satelis, jesi li eksperimentisao sa amortizacijom napred, kojeg viskoziteta ulje preporucujes? Postoje li progresivne ogruge za ovaj tip skutera?

Nisam eksperimentisao jer vecina maxia radi isto il vrlo slicno na drumu. Dal bio satelis, bev il recimo xcityng koji ima duple trouglove, skoro da name razlike u upujanju neravnina.

Satelis je po sebi vec tvrd, tako da lako odvije retrovizor u voznji kad se vozi po losem putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probacu redje ulje u amortizaciji napred (7.5w) mada mi deluje da opruge preagresivno odradjuju i vracaju (za povrat bi valjalo gusce ulje) da uspori ekspanziju opruge... Poslah mail Hagon-u nemaju zamenske opruge za ovaj model, ocekujem odgovor od Bitubo-a, zadnje amortizere imaju za satelis 400, dosta zamenskih opruga za skutere takodje u kompletu sa uljem....

Javljam ako mi odgovore nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znaš šta kaže taj divni naš narod...kojeg pominješ, na čistom srpskom.

"Šta se nije prcalo, nemož' se kozi!"

Velika većina skutera (pa i motocikala) ima elementarno funkcionalnu prednju viljušku, pa je prosta zamena ulja u stvari samo servisna radnja. Njoj fali..nema ga...sistem koji reguliše protok ulja. Tu je obično jedna...bukvalno...rupa kroz koju ulje prolazi (u oba smera), regulator protoka. Gustina ulja ume da pomogne...ali i da odmogne, ali ništa radikalno.

Naknadno mogu da se ugrade tzv. emulatori ( ne znam postoji li za Satelis)...ali smatram da je to krajnje nepotrebno u ovom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas tako, ne moze mnogo dobiti na ovom i drugim slicnim amortizerima. 

Tu se mnogi upecaju kad predju sa motocikla na skuter, odma pomisle da im vesanje ne valja jer im je ostao dojam da to treba biti kao na motociklu..... nemo'z slonce u lonce, tako je kako je.

Kombinacijom ulja + opruge.... dobice poboljasnje al nista znacajno.

 

Ovaj model ima jednu "manu", u toku voznje po neravnom putu hoce da prijavljuje lupkanje iz prednjeg kraja, tup zvuk dolzi iz prednjeg blatobrana jer je tvrda plastika i ponasa se kao rezonantna kutija.

Mene je to "lupkanje" dovelo do ludila sve dok nisam skinu blatobran i probao bez njega.

Da imate i to u vidu ako se nekom desi isto il slicno :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pih, bas ste kvariigre , nisam ih rasturao (stapove), ne znam sta je unutra... Ali "rebaund" je bas agresivan, kao da nema " rupicastog ublazivaca" gde bi ulje unetim otporom usporilo oprugu...

Ako je takva situacija necu gubiti vreme, hvala oboma!

Guma napred je 2.3bar, spusticu na propisanih 2.1, na rukohvate vec sam stavio sundjere....

 

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 21.4.2019. at 21:52, Darko SB je napisao:

1.jpg

 

Imanjace, vidim da imas umotan snop zice (rekao bi da je od zvucnika) iznad bobine koji se proteze ka zadnjem delu (rekao bi na akumulator), zatim vidim da nemaju izolaciju te se nadam da samo vise u vazduhu (nisu nakacene) ili imaju svoj osigurac jer ne biva drugacije.

 

Takodje vidim beli izolir na dzeku od bobine, imas li tu neki problem da je puko dzek ili izolir stoji reda radi? Ako ti je pukao dzek, imam instalaciju od AA pa mogu fiknuti, tvoje je samo da zalemis i namestis kako treba.

I jos nesto vidim a to je izolovan kabal bobine.... ima li i tu nekog problema posto ti taj beli izolir nista nece pomoci u slucaju probijanja varnice ka masi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

:)

Ova zica od zvucnika ide od akumulatora do table napred,  sluzi mi da kontrolisem punjenje akumulatora. Napred je privezana na onaj mali kineski merac struje( on je ustekan u onoj manjoj kasetici levo, bez busenja samo stoji unutra, ne volim da busim nista na motoru) a nazad sam vezao na akumulator, pozadi mi ide minus na minus, a na plus sam ugradio osigurac i prekidac(prekidac je u gepeku i pritiskom na njega proveravam napon), po potrebi mogu da proverim punjenje akumulatora bez skidanja poklopca i unimetra. AA ima na tabli svoj merac napona ali kod mene on laze, konstantno mi prikazuje napon od 10 do 11v pa sam iz tog razloga ugradio ovaj merac. Jesam zice malo nespretno provuko.. Nista ne fali kablu bobine, ni dzeku, belu izolir traku sam stavio pred put u Alpe prosle godine, strah me bilo da kisa ne napravi neki problem, pa sam izolirao dodatno sve kontakte... Ne znam koliko je to pametno ali tako mi stoji od tad.. Inace ako nekad ovaj moj skut zavrsi kod tebe sou ce da bude :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja imam naviku da kabliranje razvodim kroz par slojeva termo buzira, nema "slobodnog" kroz vazduh vodjenja provodnika, ili kroz tanko "grkljan" crevo plasticnim vezicama fiksirano ili kroz buzir...

Stavite naocare za sunce, slikao sam skuter kroz neki filter u mobilnoj aplikaciji :D

 

20190428_151459.jpg

20190428_151527.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uspesno podignut prednji kraj ("prednji kraj" izraz koji potire svoje znacenje:D), elem, iza kuce nasao parcice debelozidnih cevi, bilo bi lakse da su cetvrtke ali sta je tu je!

Podizac koji sam od @Astral uzeo sam nadogradio tako a da zadrzi osnovnu funkciju, znaci, odsrafim ovog Frankestajna i samo vratim pinove koji viljuske hvataju.

Tri cevi na spoju crnog i mog dela sluze za stelovanje visine, "trn" koji u trokut ulazi je duboka 13mm gedora ciji je zid 19.5mm a tupa u koju ulazi 20mm.

Neka stara 1/2 poluga je donirala prihvat i voalaa! U vazduhu smo!

Pretezka prednjica inace, gavni stender povucen dosta u nazad... Sada da pustim lepe varove, obradim i ofarbam.

A onda?  Wilbers zero friction ulje, 10w ocekujem ovih dana poziv od Bere :D

20190503_155136.jpg

20190503_155143.jpg

20190503_155220.jpg

20190503_155232.jpg

20190503_155313.jpg

20190503_160015.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja