Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, od zamene ni naznaka "eFI" lampe! Da je nisam resio verovatno bih ga prodao u bescenje, toliko mi smeta bilo kakva anomalija :D

Vozio i po kisi, nek" ide zivot... :)

20190412_082444.jpg

20190412_082453.jpg

20190412_082507.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zasto? Ja znam sta je "ubilo" sondu... Pumpadzija usuo naftu a vise nego sto mi je rekao....

Ni kod doktora ne idem ako sam zdrav.. Kada razmislim ne idem ni bolestan :D

Dijagnostiku ocekujem (aparat TEP2005) da mi prijatelj pazari i donese iz Fr, dijagnostikovacu ga dva puta dnevno tada :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odmah po zameni O2 sonde je prestala sa ukljucivanjem... Stara je sonda delimicno ispravna, testom na plamen voltaza ide na gore ali se spoooro vraca (a treba trenutno), takodje testirao sam otpor (na staroj) a kazu da ne sme, uredjaj pusta struju kroz ono sta testira a taj je impuls (kazu tako) dovoljan da stetu napravi...

 

Kada vec kucam :D, stavio novu sondu na sto, rekao porodici da ne prilaze na dva metra :), izasao da skinem granu pa sa nje staru sondu...

Opet, dok izlazim ponovim "Ne prilazite stolu"! :D

Vratim se, sednem i zakacim rukom ovu denso, novu sondu! Pravo sa stola koknu na plocice :D

Prezivela je pad, sve radi kako treba :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Inace, od zamene ni naznaka "eFI" lampe! Da je nisam resio verovatno bih ga prodao u bescenje, toliko mi smeta bilo kakva anomalija
Vozio i po kisi, nek" ide zivot...
20190412_082444.thumb.jpg.7b48f855f5986ac324871a0f0b0ccabe.jpg
20190412_082453.thumb.jpg.c177a0692e51a7921be0e299f78cc419.jpg
20190412_082507.thumb.jpg.e9a06d0baef8329656acfc9036c84539.jpg
Eh sad ce morati opet na detaljno pranje i lickanje. To si ti namerno uradio da bi imao sta da radis i mi da imamo sta da citamo.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ta univerzalna sonda koliko ce da traje i kakvo ocitavanje daje to ne znam. Ono sto znam da polovna originalna kosta oko 20-ak eura i traje koliko hoces.

Za sve ove godine zamenio sam dve l. sonde, jednu na 500-ki jos jednu na 250-ci.

 

Na dijagnostiku svakao treba da odes zarad ocitavanja/brisanja poremecaja, potom provera parametara l. sonde u radu/voznji..... bez obzira dal si ti zdrav, bolesan, pali il ne pali efi lampu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao sto rekoh uredjaj ocekujem tokom narednog meseca. Greske ecu sam brise posle 16 uspesnih ciklusa agregata. Hvala na savetu. Denso preporucuje zamenu na 100000 km, cisto sumnjam da je losija od Bosch koja je takodje univerzalna.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigoh kuci pa da kucnem :D

Univerzalna O2 sonda BOSCH: F 00H L00 091 je isto sto i BOSCH: F 00H L00 193 (koja je na satelisu 400) samo bez konektora namenskog...

Sve sto saznam ja delim ovde a posle probe, glupo je kupiti polovnu sondu, koja moze biti na radnom kraju samo zato sto je "originalna" a jeftinija za 10ak eura od nove koja uz radnu garanciju dolazi.

Sonda se izradjuje po standardu, odstupanja su kod svih proizvodjaca verujem merljiva samo osciloskopom a opet u granici standarda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Port dijagnostike nema CAN bus voltaze (2.5v idle), ako neko ima semu porta i sta koja zica "nosi" neka postuje ovde. Voljan sam da kupim OBD2 citac i da kod sebe probam.
Ako uspemo isti povezati na nase skutere oslobodicemo se zavisnosti od servisera za mizarnu cenu od oko 5eura.
Siguran sam da je izvodljivo, plus zadovoljstvo u stalnom pracenju parametara.
318a240a291ced3fc8ead29efcc360c0.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mislim da to neće funkcionisati, obd2 je uveden kao standard, jer na sebi ima tačno označena mesta, gde šta ide, npr 1 i 16 su uvek +bat, odnosno +acc.. To ćeš već nekako i prevezati, sledeći po meni veći problem, je taj sto upravo zbog standarda, imaš odredjenu vrstu protokola koju softver "cita" i pretvara u informacije, tebi značajne.. Zato je po meni ( možda grešim, nisam probao nikad), nemoguće da softver kreiran za automobile, funkcionise kod motora, jer prosto rečeno neće znati da "prevede" informacije koje dobija..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Eto lepa unfo, kod nekih kao sto napisah pezo automobila je odb1 standard konekcije, 4 zice takodje, pistoji reducir/konverter za prihvat odb2.. Pasivni, bez aktivnog "prevodjenja". To me je navelo da postoji mogucnost komunikacije i na skuteru, citac nije "svestan" modela i vozila na koje je prikacen, cita pidatke sa dostupnih senzora.
Oboje pisemo (nagadjam) na pamet, bez seme i protokola koji ecu koristi za sada ostaje na ideji.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kontroleri na stampi logike su vecinom genericki, senzori takodje, retko koji proizvodjac ima "racun" da razvija namenski hardver i softver te protokole koje koriste za komunikaciju... Vecinom je predpostavljam razlika u kontaktu ili ne daju "drajver" za vozilo a u vidu kljuca koji u dijagnosticki uredjaj ubacis prema brendu vozila... Istrazujem, ako nesto saznam, podelicu ovde, smatram da ce vecini biti korisno.

 

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Eto lepa unfo, kod nekih kao sto napisah pezo automobila je odb1 standard konekcije, 4 zice takodje, pistoji reducir/konverter za prihvat odb2.. Pasivni, bez aktivnog "prevodjenja". To me je navelo da postoji mogucnost komunikacije i na skuteru, citac nije "svestan" modela i vozila na koje je prikacen, cita pidatke sa dostupnih senzora.
Oboje pisemo (nagadjam) na pamet, bez seme i protokola koji ecu koristi za sada ostaje na ideji.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk


Prihvat postoji zato što vremenom kako su dolazili modeli sa obd2 standardom bilo je potrebe raditi i stare, tako da je opet softver prilagodjen čitanju. Evo ukratko kako to baš kod Peugeot automobila radi. Recimo imaš neki 206, kada započnes dijagnostiku, sam softver(diagbox), iako je iz 2019. God, u okviru sebe ima stari (Peugeot planet) koji funkcioniše sa starijim vozilima i uključuje njega. Kada bi npr probao da radiš 508 sa tim starijim, ne bi uspeo, niti bi uspeo 206 sa novijim. Takodje klikom na odredjeni model dolazi do "povlačenja " računara koji su ugradjivani u odredjeni model.
Sledeći problem, nijedan dijagnosticki uredjaj ne čita podatke sa samih senzora, već to čini računar, a računar te podatke dalje šalje u mrežu motora/auta, gde ih izmedju ostalih koristi i dijagnosticki uredjaj.
Moj savet ti je da je bolje da sačekaš TEP(bojim se da ćeš prevezivanjem napraviti neki problem) , ako te toliko bocka to da li je greška tu Ili nije, a kao što ti Dare reče, ona je sigurno u računaru, samo je klasifikovana drugacije i zbog te klasicikacije, nemaš lampicu na tabli.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zahvaljujem se na pojasnjenju (argumentovanom) i vremenu... Ja se logikom vodim ali svakako sam i ocekivao neki vid " zastite" bilo kroz softver ili hardver kako bi ocuvali ekonomski segment svojih servisa. Jos jednom hvala, i na ovim javnim ali i privatnim savetima drug!

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da! Uzivam u voznji, cuvanje podataka je posao racunara, dokle god me ne obavestava racunam da je agregat u optimalnom rezimu rada.

 

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Brzinski napravih alat kako bih skinuo poklopac varijatora, pneunatskim pistoljem se nije moglo, mala zapremina boce (24l), udari dva puta i ponestane pritiska...
Sraf je 21mm, na osovini a za kontriranje 10mm.
Vadim nasadne gedore, odabiram koja ce biti odsecena i 4 minuta kasnije.. ..
.....alat!
Pola metra 6mm sparing kao poluga i gedora 10mm koja osovinu drzi. Nema da nece f2bdcdd11f06cc0cde950e3b33e238a2.jpgc52785d0655b6ff5d769f89d1185c7ff.jpga2b750a988176d7e3243cebb41ed662e.jpg756f0946cc802abefa08e0e840b1cfc3.jpg485c9511a3de0e4404bf1ba6905cef01.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nekretnine koje imam mi profit donose, mogu se opustiti... Vreme je relativno i prilicno sam zauzet ali takodje za ono sto nekome treba 2 dana ja uradim za 5 minuta... Svemu u zivotu tako pristupam, naidje problem odmah resenje trazim, bez opterecivanja drugih i kukanja naokolo... Na zalost vreme ide u nepovrat, ne treba ga pogresnima darivati..

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos kada bih ti rekao da sam pokrivku namensku juce nosio kod snajdera da mi frotir iznutra prosije.. Dva je sata na parkingu carsafe fircala zena pre nego je unela da masinski prosije, ja sam strpljivo cekao , ljubav nema cenu i njoj se vreme ne meri

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja