Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svako svoj izbor ima,  evo dodjoh sa voznjice male (mikro)  :D (vizir inace nikakvu funkciju nema, buka neverovatna) skuter komotno 140km/h ide! To je po meni ozbiljna brzina i kocnice trebaju biti adekvatne. Satelis je ABS model i ima el, pumpu koja rasporedjuje snagu kocenja na prednji i zadnji tocak... Uzivanje zaustavljati se sada!

Stavi EBC HH na taj kamion i videces koliiiiiiiiiko se slabo zaustavljao pre njega.

A disk nek" se Izeee :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, N.F.S. said:

Svako svoj izbor ima,  evo dodjoh sa voznjice male (mikro)  :D (vizir inace nikakvu funkciju nema, buka neverovatna) skuter komotno 140km/h ide! To je po meni ozbiljna brzina i kocnice trebaju biti adekvatne. Satelis je ABS model i ima el, pumpu koja rasporedjuje snagu kocenja na prednji i zadnji tocak... Uzivanje zaustavljati se sada!

Stavi EBC HH na taj kamion i videces koliiiiiiiiiko se slabo zaustavljao pre njega.

A disk nek" se Izeee :D

po mom misljenju proizvodjac oce da ustedi pa stanji plastike za 0.5 mikrona pa na 100000 komada ustedeli su tonu :) al sto se tice kocnica verujem inzenjerima a i majstoru :) Meki diskovi i organik plocice ravnomerno trose disk, kad stavis sinter i ona negde bude ne daj boze tvrdja pravice riseve na mekom disku i neces ga potrositi al ces zbog riseva morati da ga menjas jer ce praviti riseve na svakoj novoj plocici koju stavis. Diskovi za moj kamion po komadu brembo 252 evra TRW Racing 184 evra + 84 zadnji u Louisu. Na prednjem tocku dva diska pa ti vidi :) Ja moj kamion vozim lagano, ne zalecem se od semafora do semafora na max obrtaje pa nabadaj kocnice, zavrnem negde gde je moguce i bezbedno, jer to od semafora do semafora em jede plocice il diskove (zavisi kako ko kombinuje) i satire zadnju gumu. Kamion opasno povlaci a tezak je. Moj komentar je bio krajnje dobronameran, a ti kako hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa i moj je komentar dobronameran....  Cene diskova znam i izmenjao sam ih puno na svojim motorima. Neka se trosi i neka koci, to mu je namena.

12 godina sam vozio tezak motor (cbr1000f, 270kg) izmenjao sam od lepljenih crvenih (zovu ih gledj) feroda do karbon bremba, nikada i nista na pamet ne pisem, uz postovanje razlike u godinama, ponavljam i moj je komentar iz dobre namere, a ti kako hoces.:takoje:

Bez sintera nema kocenja....

 

P.S. "Kamion" je od mila da pojasnim, sada citam sta sam pisao pa razmisljam mozda me nisi ukapirao, tako aludiram na snagu i masu... Moju su 1000f zvali TAM-ic ili autobus :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
5 hours ago, N.F.S. said:

Pa i moj je komentar dobronameran....  Cene diskova znam i izmenjao sam ih puno na svojim motorima. Neka se trosi i neka koci, to mu je namena.

12 godina sam vozio tezak motor (cbr1000f, 270kg) izmenjao sam od lepljenih crvenih (zovu ih gledj) feroda do karbon bremba, nikada i nista na pamet ne pisem, uz postovanje razlike u godinama, ponavljam i moj je komentar iz dobre namere, a ti kako hoces.:takoje:

Bez sintera nema kocenja....

 

P.S. "Kamion" je od mila da pojasnim, sada citam sta sam pisao pa razmisljam mozda me nisi ukapirao, tako aludiram na snagu i masu... Moju su 1000f zvali TAM-ic ili autobus :D

Ne sekiraj se i ja moju suzanu zovem kamionce il autobus kako kad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Satelis, konsultacija mala :D, 

citam temu po treci put od pocetka i primetih da za razliku od tvog modela satelisa kod mene ne postoji povratno crevo do pumpe! (o dovodu goriva pricam)

Dizna je vidim ista (nisam kod sebe uslikao), skinuo sam, ocistio preventivno ultra zvucno i vratio, skuter se super vozi ali crevo sa pumpe dolazi na desnu stranu dizne (strana gde je auspuh) druga strana je prazna, "T" racva se stavlja na diznu kao i kod tebe. Na pumpu dolazi to jedno crevo, ima dzek sa dve zice...

Treba li to tako ili je neki karabudz kod mene? 

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada je upotreba sintera u pitanju dosta zavisi od diska tj kvaliteta istog, sada imam trw lucas diskove i par sintera za dalji put (sto je sada retko pa nije problem), za lokalna svrckanja organic, takvog su kvaliteta da bi bilo: 1 x sinter - 2 x disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

@Satelis, konsultacija mala :D, 

citam temu po treci put od pocetka i primetih da za razliku od tvog modela satelisa kod mene ne postoji povratno crevo do pumpe! (o dovodu goriva pricam)

Dizna je vidim ista (nisam kod sebe uslikao), skinuo sam, ocistio preventivno ultra zvucno i vratio, skuter se super vozi ali crevo sa pumpe dolazi na desnu stranu dizne (strana gde je auspuh) druga strana je prazna, "T" racva se stavlja na diznu kao i kod tebe. Na pumpu dolazi to jedno crevo, ima dzek sa dve zice...

Treba li to tako ili je neki karabudz kod mene? 

Hvala, Nenad.

Tako je, kod tebe je rampa goriva bez povratnog creva tako da iz b. pumpe ide samo jedno crevo za razliku kod mene na 250ccm gde su 2 i ne brini nije karabudz.

Kad si vec u butiku promeni crevo da ne razmisljas il jos gore prodjes kao ja.... ipak ima godina moped.

 

inace usis kod tebe je ovakav

IMG-20190320-185226.jpg

 

Dizna nam nije nikako ista, jeste na oko gledano ali ima razlike.

Dizna za 250/300/350ccm (Quasar agregat) ima 3 rupe, 400/500ccm (Master agregat)  ima 4 rupe dok prve generacije nose diznu sa 5 rupa.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@SatelisCovece, enciklopedijo, zahvaljujem!

Utvrdjivao sam gradivo pa ponovo slike i postove pregledam, tako i razliku zapazih.

Crevo mi deluje dobro i zdravo, svakako mu vise verujem od meni dostupnih koja ispucaju za godinu dana na svakih 5mm! Kao da si ih nozem reckao, spoljni zid creva.

Imao sam i peh, danas sa Soyykom pricam, radnik na pumpi mi greskom uspe malo nafte, oko pola litra kaze, dopunili smo benzina do vrha ali mi je upalio "EFI" lampu, cim predjem 5000obrtaja.

Stanem, ugasim/upalim sve ok, dam vise gasa upali upozorenje. Verovatno je nafta zaprljala O2 sondu, ili da skidam i cistim ili da vozim sa upaljenim upozorenjem dok se ne samoocisti...

Odvadio sam inace 10L goriva(toliko je moglo na crevo) i usuo novo.

Maler....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E eee bedaka, pa de mu dade da sipa.... nikad al bas nikad nisam dao radniku na pumpi da mi sipa gorivo. 

Em moze da mi sipa pogresno, em moze da mi usere sediste il plastike ako ne saceka da se iscedi gorivo iz pistolja.

 

Ja bi izvadio svo gorivo, ako treba isprao rezervoar jer je i onako od plastike te mu nista nece biti, zamenio crevo kvalitetnim duplo armiranim i sipao novu corbu.... kres i pravo na voznju, usput i na dijagnostiku da se ocitaju, izbrisu greske i isprate perametri u voznji.... ende po tom pitanju ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gorivo usuto novo, O2 sonda ociscena i vracena... Idem u voznju pa cu videti "sta kaze" :D

Evo oznake sonde ako nekome zatreba...

Postoji li neki OBD reader kompatibilan sa ovim skterom? Voleo bih da mogu pratiti parametre...

@Satelis, hoce li se greska upisana u racunar sama resetovati/obrisati po popravci ili ce se neki period pojavljivati u vidu "efi" lampe? Hvala.

20190331_082914.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedino sta se moze desiti je to da ti greska u racunaru motora iz stalnog poremecaja (A) predje u privremeni (C).

EFI lampica nece svetleti ali se nece ni greska izbrisati bez dijag. uredjaja, ostaje u memoriji kao privremeni poremecaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozio se danas jedno 200km, toootalno ugladjen skuter, milina ga je voziti i kociti :D

Na nekim se od slika vidi evo i abs modul, sva su creva teflonsko/pancirna...

Do detalja sam ga proverio, svaku zicu, punjenje super, bobina/kabl/svecica takodje, temperatura ok ali zutu lampu pali posle par minuta voznje!

Nikakvog pada performansi nema, nema stucanja... Pali na dodir i ler drzi oko 1500rpm. 

Ugasim/upalim skuter, lampa se ugasi i posle par min eto je opet! Svasta nesto moze da signalizira citam, od voznje danas nista video nisam, gledao sam u tablu non/stop :D

P.S. Supruga kaze da joj polozaj nazad ne prija nikako, sedi visoko a rukohvati bocno...

20190331_123557.jpg

20190331_123604.jpg

20190331_132147.jpg

20190331_132213.jpg

20190331_145347.jpg

20190331_155531.jpg

20190331_155540.jpg

20190331_161600.jpg

20190331_161624.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

X puta smo konstatovali da su Satelis i Malaguti Spidermax odlicni maxiji ako se vozis sam ali da nisu za suvozaca... Sedi kao na spratu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jbg, nisam na casu pratio. sta je, tu je... Nogostupi takodje "teraju" da se suvozac na njih petama osloni, prilicno usko... Seo sam na tren da vidim poziciju, je li stvarno tako lose i uplasih se! Kao da put iz dzipa posmatram, gledam preko krovova automobila. 

Zajedno (supruga i ja) imamo preko 200000km i ovo je prva voznja gde mi je rekla da usporim (ja sporo vozim, oko 80km/h mi odgovara)

Inace, vratio je kuci i nastavio voznju, na 6000 obrtaja ide 120km/h, agregat ne cujan, potrosnja smesna. Menjao polozaje nogu, nema kvacila ni poluge menjaca :D samo cista uzivancija...

Kolega @ProMaster je bio toliko ljubazan da svoju pomoc ponudi a sto se "efi" lampe tice, kada istu resim uzivanje ce biti potpuno! (sada samo u tablu gledam i cekam da zasvetli :D)

Evo jos par slika, kao sto rece kolega Satelis, ceo se moze rasturiti torex-ima T20, T30 i gedoricom 10mm.

 

"sisice" za odzracivanje ABS modula, rasturen, i slika nesretne lampe u radu, koji je inace perfektan... Ubedjen sam da se nesto u tabli "zbunilo"...

9.jpg

7.jpg

20190331_155605.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skratio sam vizir...  Tacno je u sred vidnog polja bio :D,  imam i ideju za resenje rukohvata nazad, izradicu ga celog od aluminijuma i bice usrafljen na mesto predvidjeno za jastuce suvozaca. Cev/rukohvat pokrivljen da prati liniju sedista, nosac 35mm pa ploca i guma do farbe, iznutra ista takva koja u "sendvic" hvata celu zamisao :D, evo skica...

ta.jpg

ta1.jpg

2222.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dali si razmisljao u pravcu naslona malog, tapaciranog pa iz njega tj sa zadnje strane npr hromirana cev/rukohvat, tako savijena da prati konture i vrsi funkciju?

U slucaju (nedaj boze) bilo kakvog klizanja donji deo ledja ostavljen na nemilost metalu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Lepa zamisao! Eto ideje vise, lepse i funkcionalnije...

Na nosace vertikalne mogu zasrafiti "jastuce" za ledja koje takodje prati liniju sedista/repa :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Satelis Evo jutarnje paljenje skroz hladnog agregata, prelep rad, miran i ugladjen, punjenje 13,7v -14v na leru, kroz obrtaje oko 14.2v.  Uvek pali tako "na zub" sto bi se reklo, vozi se divno a onda, 3 min kasnije lampa sa slike ispod! Temperaturu odrzava na tri prazna zadnja podeoka na displeju.

Hvatam polako sablon, ukljuci posle 3min, nema veze sa obrtajima... Nikakve promene u radu/zvuku nema, samo se ukljuci stoji tako, ugasim/upalim opet je 3min ugasena pa se ukljuci...  Mozda obavestava o gresci joja je otklonjena? Naci cu se sa kolegom ProMaster da iscitamo gresku ali me ipak kopka... Gorivo treci put promenjeno. O2 sonda na gorionik testirana i radi, (dodje do 0.8v pri grejanju)

P.S. U pozadini je i komsija odlucio da startuje 124 mercedes od 3000 kubika :D, blago se i to cuje.

 

20190401_113145.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja