Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Vartu za moto sam tek nedavno video da su počeli da uvoze kod nas. Znam da su za automobile zaključili da samo silver može da radi bolje od ostalih i da vredi čak i po toj ceni koja nije mala.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Хтео бих да упитам на колико обртаја је нормално у место да ради Peugeot Satelis 250 (2007g) 16.000км (направљен вечи сервис на 14.500). Имам изгледа неких наизглед мањих проблема са струјом јер повремено (пар пута у неколико месеци) зна да угаси у вожњу. На лер гасу је био на 1500 обртаја а после сервиса и калибрације негде је око 1550-1600 обртаја и нешто је боље односно зна понекад да падне приликом кочења на 1100-1200 али мало затрокира док се не поравна на 1550 обртаја. Напомињем да је акумулатор нов и проверен и да је ОК, нова свеќка иридиумска, ураѓена калибрација, проверено све на компјутеру (показао је пар грешака кад се гасио скутер). Углавном зна да се деси мањи обртај на 1100-1200 кад је још не загрејан скутер (ретко) и ако се закочи на пример на семафору после 50км брзине на пример пред да доѓе на нормалних око 1550 обртаја.  Шта још може да буде да не пада обртај испод 1500?

П.С. Може ли случајно да буде нешто како мала количина воде у резервоару (тако сам чуо за неке случаје)?

Молио бих Дарета и још неких са сличном искуству.

Поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD


Moraš biti 100% ,siguran da je instalacija, akumulator, napon ispravan. Moraš ispratiti preko dijagnostike rad step motora ili ti korake.
Ako je to sve u redu, onda moras otvoriti CVT i videti/proveriti sve unutra, posebno kakvo ti je kvačilo, da li sve tri lamele rade (bez opruga) kako treba ili ima otpora.
Agregat prelazi u ler, gde kvacilo treba biti "odspojeno" da bi radilica bila rasterećena. Ako lamele koče ili su oprugice istegnute, kvačilo ne može raditi kako treba pa samim tim ni agregat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250, HD FXD

Samo da se javim vezano za prethodni skuter koji je radjen kod Darka. Ja sam ga kupio i dovezao na zamenu onog puknutog creva, a usput i kompletan pregled.

 

Bivsi vlasnik je terao na servis redovno i uvek trazio da se radi sve sto treba.  Kakav mu je servis radjen, vidi se sa slika. Posle svega ovoga, receno mu je 'pa nisam ti ja radio generalnu, radio sam servis da ide, ko sto je i isao'

 

Prodavac je bio u zabludi, pa je i mene doveo u zabludu - ako su lagali mene i ja lazem vas.

 

Skuter je odrzavao godinama kod 'majstora' u koga je imao poverenja, koji mu je cak i kais 'promenio' pre par hiljada, i to se vidi na slikama.

 

Sta jos da dodam sem da je servis u pitanju kod nekog Saleta na kruznom putu ispod Petlovog brda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti Dare na savetu. Od ovog sto si naveo bas sve je uradjeno. Stvarno se retko javlja taj problem kade padnu ler obrtaji (uglavnom to se desavalo na prvih 1-2 minuta voznje, posle toga ne). Inace bih upitao opet na koliko ler obrtaja treba da radi ovaj skuter?

P.S. Izvini na mojem kasnjenju u ovom razgovoru. Na put sam bio sa mnogo slabim internetom.

Pozdrav druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skoro da sam ubedjen da je do napona ili ti akumulatora. Bez obzira sto je stavljen nov aku jer i nov zna da ne bude kako treba.

Obrtaje na tabli nemoj gledati jer obrtaljka kod Satelisa nije mirna na leru, isto tako se zna desiti kad su napolju nize temperature da "zaglavi" ler na 2krpm (to je vec do step motora u racunaru tj klapni gasa).

Zada vrednost obtaja mislim da je 1.7Krpm +/-50 dok na tabli pokazuje oko 1.5krpm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Хвала Даре. Мислим да је ипак негде до напона али треба веројатно више тестирања где је. Иначе приметио сам да то падање  обртаја на око 1100 (на део секунде) настаје приликом поласка односно у првих 50-100 метара када отпустим гас да преѓе у лер. После тога око 1500 (или раелно 1650-1700 како ти кажеш) је како треба. Тако да не отпуштам до крај гас (пре прве кривине или стајања) и после нема проблема. Значи још тај пад обртаја је проблем на старту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Иначе да додам да данас се повечао обртај на 1700-1800 (дали је то због ел.сауха не знам) али и пар пута у место је варирао обртај и упалила се по први пут жута лампица (на 2-3 наврата) и гасила после неколико секунда. Мајстор код кога сам носио почео је да ме зеза (не могу сада, не могу сутра итд) а у пежо-у не знам дали би могли нешто да ураде (некако не сервисирају баш скутере). Евентуално код неких других приватника али не знам дали имају компјутер да све то провере. Можда са паљењем те жуте лампице че коначно на компјутеру да покаже шта је проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ja sam na bivšem skuteru imao sličan problem inače isti agregat kao na tvom, daš gas on upali žutu lampicu, pustiš i ona se malo nakon toga ugasi i tako redom prilično učestalo.Problem je bio u regleru, da li si proveravao punjenje tj da ne prepunjava akumulator. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Nije bio problem na dodavanjem gasa vec na oduzimanje kad treba da pregje u ler. A zuta lampica 2-3 puta se pojavila kada je motor radio u mestu i kad su se povecali obrtaji na 1700-1800. Odneo sam skuter u Pezo-u i stavili su ga na dijagnostiku. Posto se zuta lampica upalila 2-3 puta otcitao je gresku na lambda sonda u katalizatoru auspuha. Rekli su mi da su napravili inacilizaciju ali opet je danas jedamput ugasio prilikom stajanja dok drugi dobar majstor mi je reko da moze da mi je to problem do toga oko variranja gasa prilikom ulaska u ler (ponekad) i da prvo zeli da sve ocisti i proveri kako ne bih kupovao odma tu lambda sonda (ili da se proba sa nekom polovnom ama ne znam dali se moze lako naci). Ako se mora kupiti to je to. Meni je da se resi problem i da znam da je sigurno do toga odmah bi kupio bez da cistim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti, imao sam slican slucaj na jednoj 125-ci i Nexus 250ccm (isti agregat).

Kod 125-ce problem je resen zamenom nove dok kod 250-ce zamenom polovne sonde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti Dare. Moram verojatno da promenim pa da budem miran. E sada kazes da moze i polovna ama ne znam dali cu je naci. Mozes li nekako da zakacis sliku ili neku drugu informaciju koja bi mi pomogla kako da trazim tu sondu. Satelis je 250 kubika i proizvodnja 2007. Posto je Piaggio agregat verojatno i ta sonda bi trebalo malo lakse da se nadje. Jedan prodavac koji prodaje delove od italijanskih mashina mi je rekao da ima ali nije bio siguran dali ce pasovati (nema servis) i cena je oko 70eura.

P.S. Koliko ide otprilike polovna lambda sonda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

IMG-20170326-141146.jpg

 

IMG-20170326-142052.jpg

 

IMG-20170327-135012.jpg

 

IMG-20170327-135040.jpg

 

Treba ti bas takva i gadja se od svih 250/300ccm Piaggio agregata sa ubrizgavanjem ili ti od 2006-te godine.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti dare.Ovo mora da uradim sada ili na pocetku nove sezone. Jedino ne znam dali simptomi koji su mi se javljali (dva razlicita) mogu da budu bas od ove lambda sonde. Prvi simptom je bio kada prilikom otpustanja gas da dodje u ler znao je da padne obrtaj na oko 1000 i da mozda izgasi. U tom slucaju prvi put je bio stavljen na kompjuteru i prijavio je samo gresku a ne i gde se nalazi. U drugom slucaju gas se povecao na 1700-1800 i kad je radio u mestu na te obrtaje upalio je zutu lampici 2-3 puta po nekoliko sekundi i ta greska na kompjuteru je pokazala lambdu sondu. E sada je pitanje od milion dolara-Dali ta 2 slucaja su povezani sa lambda sondu ili prvi se odnosi na napon ili akumulator kako ti kazes a drugi slucaj bi se resio promenom lambda sonde.

P.S. Dali lambda sonda se obavezno menja (nova ili polovna) ili moze da se ocisti nesto pa da se proba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Čišćenjem l. sonde mislim da nećeš ništa dobiti. Ona kad nije ispravna, može se videti preko parametara u dijagnostici ili osetiti u viznji u vidu blagog trzaja na odredjenoj brzini.

Može paliti lampicu EFI a i ne mora, može biti prisutna kao greška a da motor nema nikakvih anomalija u vožnji.....sve zavisi od slučaja do slučaja.

 

Kod tebe, vezano za gašenje, obrtaje..... problem bi fokusirao na napon-instalaciju-računar.

Trenutno se baš bavim jednim Satelisom 500ccm sa 7.000km predjenim (prava km), motor ima problem sa trzajima, gusenjem, gasenjem kad se zagreje.....krčka se u radionici pa kad završim, probam..... biće slika propraćenim tekstom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Ok hvala Dare. Mislim da imam nekih vecih problema mozda bi bilo bolje za da se otkrije sta je po sridi. Jednostavno motor radi perfektno, vuce ko zmaj, nema seckanja i.t.d. Ali za ovo sto se javlja povremeno nikako da nadjem majstora koji bih se spravio stim. Verojatno videcu za novu sezonu. Nadam se da tada naci cu nekog sto ce resiti to. Steta sto si tako daleko, znam da bi ti sve sredio kako treba.:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pre 9 godina ili ti 2009-te odlucio sam da pazarim Peugeot Satelis. 

Svidja mi se model al nisam nacist sa kubikazom, znao sam da necu 125ccm, razmisljalo se o 250 ili 400/500ccm.

Odlazim do tadasnjeg prodavca, kasnije direktora Mise Despota, da vidim sta ce stici u sezoni 2010-te.

Dobi odgovor da ce biti par komada od 250ccm i jedan od 500ccm ali taj drugi je za generalnog direktora Verano Motorsa ili ti Milana Vukasovica.

 

Dobro, super sto ce stici razliciti jer svakako nisam nacist koju bi kubikazu, prvi dvotockas u mome zivotu....kad stignu videcu sta mi je ciniti, otom potom.

Stigli motori, kutija koliko hoces, medj njima dva Satelisa, jedan crni mrgud od 250ccm i jedan sivi od 500ccm za gen. disu.

 

Posto se svi motori moraju prebaciti (gurati) iz jedne hale u drugu radi sklapanja i nultog servisa, prvo uzeh manjeg. Ocas posla ga prebaci, ajd sad po velikog batu pa na guranje. 

Bogme potezak bese, stani malko pa odmori, boli kicma, bole noge i tu ti ja odma presekoh koju kubikazu cu uzeti.

Neka ga ovaj Milanu, ja cu ipak na 250ccm, tesko ovo cudo, ko ce da gura ako stane negde.

No Milan na kraju nije ni kupio 500-ku, bese malo u salonu Vojvode Stepe 352 pa ode dalje dilerima.

Dugo je stajao, niko da ga kupi. Konacno je ugledao vlasnika, prodat je coveku jedne auto-skole koji nije iz Bg-a al nije ni bitno.

Da bi eto, posle 9 godina, ponovo dosao u moje ruke, iste one koje su ga gurale iz jedne u drugu halu :)

 

IMG-20181120-202954.jpg

 

IMG-20181120-121456.jpg

 

IMG-20181120-121343.jpg

 

ima nepunih 7K na satu i vec ima muku

IMG-20181120-121304.jpg

 

Po recima vlasnika.....pali, radi normalno dok se ne zagreje. Nakon toga, dolazi do trzaja u voznji, paljenja zute EFI lampe na ins. tabli, ponekad se ugasi sam od sebe, nema pravila..... u glavnom ima muku.

 

Nastavice se.........

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Од 2009-2010  до сад само 7К прешао :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tada je kostao oko 5.800eur klot, poprilicno jaka cifra u to vreme pa je zbog toga dugo stajao u salonu cekajuci kupca.

Pojavljivao se s'vremena na vreme na oglasu, slike su bile uvek iste tj mislim da je bio salon iz NS-a, nisam siguran.

Juce sam ga vozio 20km i bas se kajem sto nisam uzeo 500-ku odma..... grejanje nogu ima, veci zadnji tocak, vise snage, bolje amortizere, dupli diskovi napred (ABS ko zeli moze imati) ili ti dosta prednosti u odnosu na 250ccm.

Pa na to dodati povisen vizir, odbojnik vetra za ruke i noge, kecelja sa natpisom satelis, daljinsko otvaranje sedista, naslon za suvozaca, sajla za zakljucavanje iz zadnjeg dela (izmedju stopaljki), nosac kofera sa koferom i tegovima kormana....... tihhhh sve fabricka dodatna oprema, kako bi ga samo skockao.....bem ti glupo guranje :lol:

Nastavak sledi veceras.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja