Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Provera/stelovanje ventila

 

Kako fabrika nalaze, provera/stelovanje ventila sleduje na svakih 10K predjenih. Napravio sam se pametan, nisam uradio stelovanje na zadatoj kilomtrazi i vec na malo preko 11K predjenih, prvo su mi drasticno pali obrtaji a zatim je doslo do gasenja pri oduzimanju gasa "prelaskom u ler". Zato od tada na svakih 10,20,30K... sledi provera zazora ventila.

 

sutradan, jutro, ceka me ratluk s'kaficom i hladan agregat (stelovanje ventila se radi na hladnom motoru)

srk po srk ode akumulator i nosac istog

DSC-0535.jpg

 

na tom mestu dobijam dovoljno prostora da mogu skinuti svecicu i poklopac ventila

DSC-0536.jpg

 

DSC-0537.jpg

 

separator uljnih para ili iberlauf takodje treba odvojiti od poklopca ventila

DSC-0541.jpg

 

zatim poklopac ventila (paziti na dihtung)

DSC-0540.jpg

 

skidam svecicu dubokom gedorom 16 zbog provere zazora ( 0.8 ) i boje elektrode 

DSC-0542.jpg

 

da bi proverio zazor na ventilima motor se mora uzupciti

pocinjem sa skidanjem plasticnog srafa toreksom 50 koji se nalazi sa desne strane agregata

odmah pored  poklopca/puza pumpe za vodu

DSC-0539.jpg

 

okretanjem radilice

DSC-0543.jpg

 

dovodim ( T ) oznaku na reper ( gde sam skinuo toreks sraf kod pumpe za vodu )

DSC-0545.jpg

 

bregovi padaju dole,klip u gornju mrtvu tacku, ventili zatvoreni i 4V oznaka poklapa se sa tackom dok 2V oznaka sa izduvnim ventilom, ovako ili imate u gornjem postu radionickog uputstva ( agregat 250 - 300cc )

DSC-0544.jpg

 

spijunom proveravam zazor, prvo na usisnim ventilima (0.10) zatim na izduvnim (0.15) usisni ventili su OK dok su izduvni dobili veci zazor 0.20 sto sam kasnije vratio na normalu

DSC-0546.jpg

 

poklopac ventila sam oprao, proverio dihtung i svecicu (Champion RG4 PHP ili NGK CR7 EKB ili NGK CR8 EKB) koja je zamenjena platina svecicom na 15K ( kupljena u Mass-u 2.200din )

DSC-0547.jpg

 

Redovno treba kontrolisati svecicu jer je ona dobar pokazatelj kakva je smesa, par primera:

- male, sitne pukotine na keramici su znaci da je svecia probila (agregat radi ali ne kako treba ili se gasi, prekida, ubraznje je losije...)

- ako je elektroda crna, garava znaci da sagorevanje nije dobro, ima previse goriva ili premalo vazduha

 

  • Previse goriva moze biti usled rastelovanog karburatora, neispravnog termostata, "pisanja" dizne, neispravne lambda sonde, mape ECU-a.
  • Premalo vazduha zbog prljave klapne gasa (TPS) kao i step motora unutar racunara ubrizgavanja, zapusen f.vazduha

 

U nastavku provera instalacije......

Promenio član Satelis
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ljudi, pa Dare se samo zagreva :) ,on ovo radi dok pije kafu da mu ne bude dosano :) :) :) .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

@Satelis

 

Da li znas iz kog razloga su za Madisona 3-ku, koji inace koliko ja znam nosi isti agregat kao i tvoj Satelis tj. Piaggio Quassar 250ie, po uputstvu naveli da se zazor ventila proverava na svakih 20000km ili 40 meseci.

Ja sa mojim predjoh oko 16500km, uzeo ga novog, i jedino sto sam primetio je da je nekada na leru radio na 1800o/min, a sada uglavnom padne na nekih 1600-1700o/min s'tim da i dalje odlicno vuce, a i potrosnja je ostala ista.Inace na njemu je jos uvek i prva svecica, za nju u uputstvu navode zamenu tek na 20000km.

Elem, da ne davim vise, najvise me zanima da li bi savetovao da stelujem ventile sto pre ili da ga vozim ovako do 20000km kako su u uputstvu i naveli.

MAXI pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nosimo iste agregate, zasto je tako prepisano za tvoju masinu je najverovatnije marketinska stvar njihove kuce ( planovi odrzavanja, servisiranje/provere, akcije i slicno ).

Da sam na tvom mestu svakako bi provrerio zazor, meni je takodje ostalo isto ubrzanje samo sto su obrtaji pali, pocelo je caktanje ( klasika za ventile ) pa cak i gasenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Provera instalacije

 

Instalacija kao sastavni deo, element celokupnog sistema rada skutera, "most" izmedju akumulatora, racunara motora, potrosaca, raznih senzora...do osvetlenja tablice.

 

Vise puta sam se susreo sa bas, nazovi ga "cudnim" kvarom, kako na kolima tako i na skuterima.

Jednostavno vise 2 i 2 nije 4, mozganje po nekoliko sati uz isprobavanje svega i svacega ne bi li problem bio resen i kada ga resim u vecini slucajeva je neispravna instalacija glavni uzrok (losa masa na akumulatoru/sasiji/motoru, pukla zica ovde - onde, korodirala buksna ili pin u dzeku i td. )

Iz tog razloga, kad su mi vec plastike poskidane i imam pristup instalaciji odnosno dzekovima bacam se na proveru svakok kontakta, pocinjem od klema na akumulatoru,

 

kuciste osiguraca i osiguraci

- nakon vadjenja osiguraca dobro pogledati kakvo je leziste odnosno zenski deo pina/buksne gde ulazi osigurac

zatim prekontrolisati sa donje strane instalaciju ulaz - izlaz u slucaju korodiranja zbog prisustva vode ili kiseline iz akumulatora (kucista osiguraca su najcesce tik pored akumulatora)

 

- izvaditi i pogledati osigurace, ako je plastika oko samog osiguraca deformisana odnosno istopljena znaci da je los kontakt pa dolazi do grejanja kasnije topljenja, vise potrosaca "zakaceno" na taj izlaz napajanja ili nesto nije uredu sa delom/elementom koji napaja.

 

Da bi proverio instalaciju i svaki dzek koji mogu da dohvatim prvo skidam akumulator, po potrebi dopunjujem dest. vodom (ako su celije suve, fali dosta tecnosti u akumulatoru znaci da regler prepunjava odnosno puni preko 15V, dolazi do krckanja i tecnost preko oduska ispari u toku voznje pa i ne primetimo, takodje se moze primetiti po zutim cepovima tj. postanu crni od gumice na dole).

Zato treba sa vremena na vreme proveriti stanje akumulatora pa potom i punjenje istog da bi se izbegle moguce poseldice kao sto je gasenje motora dok je hladan ili crkavanje reglera.

Takodje je pozeljno ugraditi voltmetar zarad pracenja napona u toku voznje, vrlo korisna stvar a nije skupa.

 

malo des. vode doliveno i stavljen na punjenje

DSC-0528.jpg

 

kuciste relea sa donje strane

DSC-0534.jpg

 

kuciste osiguraca

DSC-0532.jpg

 

kuciste relea (svetlosna grupa, ventilator motora, pumpa goriva)

DSC-0533.jpg

 

rele anlasera i dzek reglera

DSC-0531.jpg

 

masa reglera ujedno i sasije

DSC-0486.jpg

 

jako bitna zica masa motora

DSC-0485.jpg

 

nalazi se na samom srafu anlasera iza kucista f.vazduha

DSC-0484.jpg

 

Dok sam isproveravao dzekove, mase, osigurace, rele, pritezao...kontakt sprej WD40 je radi svoje, akumulator se napunio i mogu pakovati polako nazad i pristupiti trazenju odredjenih zica zbog

ugradnje alarma..."bolje spreciti nego leciti" .... podizemo stepen zastite

Promenio član Satelis
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ugradnja alarma

 

17.07.2010. godine stigao mi je Satelis gancc nov.

Sve je bilo super do sredine 2012-te god. kada su poceli da me posecuju momci sa kapuljacama izmedju 02 i 04h ujutru :ph34r:.

Patrolirali na svakih par minuta ulicom, pored dvorista (skuter je parkiran u dvoristu, pored automobila ispod tende), krili se u zbunu preko puta kuce, sacovali, merkali sve dok nisam sa burazerom izasao vani :motka:

Od tada ih nije bilo (ili samo tako mislim) a ja da bi mirnije spavao, resio sam da ugradim alarm (cistokrvni kinez).

 

SPY-ko je tu da pisti i vristi, moze i da svetluca

DSC-0478.jpg

 

centrala, 2 daljinca, parce instalacije, sirena i uputstvo za povezivanje

DSC-0479.jpg

 

sirena od 120db, usi otpadaju koliko je jaka

DSC-0481.jpg

 

na desnoj strani tik uz ram, vadim bunt instalacije

DSC-0482.jpg

 

DSC-0549.jpg

 

gde mi trebaju zice od leve i desne strane migavca

DSC-0550.jpg

 

centralu montiram na ram sto blize kormanu zbog prenosa vibracija

DSC-0484.jpg

 

sirena je montirana na dobro skrivenom mestu i gleda na dole

DSC-0483.jpg

 

provera potrosnje struje dok je alarm aktivan ( 0.003A 0takoje.gif )

DSC-0485.jpg

 

Za sada nemam zamerki kako radi alarm, osetljivost je podesiva, blokadu nisam povezao zbog kodiranog paljenja (ko ce da pali motor dok krade, realno skoro svaki se odgura).

Alarm ima opciju daljinskog paljenja motora sto sam iskoristio za povezivanje strobova napred/pozadi i samo jos da vidim koliko ce kinesce trajati.

 

Sve u svemu na ovoj besparici svasta je za ocekivati pa cak i kradje iz dvorista, tako da nema zezanja. 

Pogotovo sto sam radio ki crnac, od usta odvajao da bi ga kupio.....4.500e pljusnuti, nije malo da bi ga neko preko noci odneo.

Od sada debeo lanac i katanac (kupljen u Luisu) kroz prednji tocak oko stuba tende + alarm.....bar cu mirnije spavati ako nista drugo.......pozzz i cuvajte svoje ljubimce, od viska zastite manje glava boli.

Promenio član Satelis
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kontrola akumulatora

 

Kapacitet akumulatora vremenom opada samim tim snaga koju isporucuje je sve slabija i slabija i da bi izvukli maximum iz njega odnosno da bi sto duze trajao potrebno je redovno kontrolisati:

 

- punjenje akumulatora (13.8V - 14.8V)

- nivo tecnosti odnosno kiseline u celijama

- pritegnutost i cistoca klema

- na kraju sezone skinuti, po potrebi doliti des. vodu, staviti na punjac akumulatora (smart po mogucstvu)

 

Vecina nas nema obicaj da kontrolise ili radi gore navedene stvari vec sedne, pali masinu i gas, tako u krug sve dok jednog dana ne moze ili jedva upali skuter.

Tad se setimo da pogledamo stanje sto je mozda vec i kasno jer naglo punjenje odnosno praznjenje ostavlja trajno ostecenje na akumulatoru a nekada i na elektronici/regleru.

 

  • Prepunjavanje reglera ( preko 15V ) dovodi do brzog gubitka tecnosti iz akumulatora, greje se i celije se polako krive, akumulator je spreman za zamenu. Kada regler pocne da prepunjava prvo sto cete primetiti u voznji (nocu) da jace svetli ins. tabla kao i oboreno svetlo, takodje moze dovesti do pregorevanja sijalica.
  • Slabo ili nikakvo punjenje (ispod 13V) rezultira "ludovanje" inst. table (kazaljke goriva i temp. motora , paljenje-gasenje lampice akumulatora ili EFI lampice ), trokiranje u radu do gasenja agregata. Kada je akumulator "slab" zbog loseg punjenja, pritom stajao par nedelja u garazi, svaki pokusaj pokretanje agregata moze biti koban po elektroniku (racunar motora) jer je osetljiva na nagli pad napona i u tom slucaju imamo 3 problema ("odlepio" racunar, neispravan regler i akumulator je pod znakom ? ...mnogo skupa investicija za popravku).

 

zato treba redovno kontrolisati stanje akumulatora i punjenje istog

DSC-0507.jpg

 

Kontrola antifriza

Mnogo puta ste culi: koji antifriz sipati, da li sme da se mesa G11 sa G12 ili neki 3-ci, sipao sam pola-pola (antifriz/d. voda) , ja cepam samo vodu (cesmusu) kakav antifriz i evo vozim bez problema i slicno.

Mene jedino sto zanima je to, da antifriz bude G12 i tacka smrzavanja odnosno jacina do -20 stepeni....zasto tako?

Zato sto mi se desilo curenje semeringa pumpe za vodu zbog prevelike jacine antifriza (skoro -50C kao da cu na Sibir ici), sto veca tacka smrzavanja to je jaca hemija antifriza sto zna veoma lose da utice na:

- dihtung glave ( mesanje mot. ulja sa antifrizom ili curenje tecnosti vani oko cilindra )

- semering pumpe ( gubitak rashladne tecnosti koji ne primetimo u toku voznje na odusku sa donje desne strane agregata, podizanje temp. motora )

 

zato skinem poklopac sa desne strane

DSC-0498.jpg

 

odvrnem cep posude rashladne tecnosti

DSC-0499.jpg

 

proverim jacinu antifriza

DSC-0500.jpg

 

DSC-0501.jpg

 

mogu biti miran, oko -17C'

DSC-0506.jpg

 

takodje sam napumpao gume na 3b

DSC-0483.jpg

 

i za kraj uradio dijagnostiku

DSC-0496.jpg

 

cisto da proverim da li ima gresaka na racunaru motora

DSC-0497.jpg

 

propratio razne parametre ocitavanja

DSC-0481.jpg

 

Sve je uredu, gresaka nema, parametri OK, nema nove verzije ubrizgavanja i to bi bilo to.

Znaci uradih sledece: ocistio diznu, nastelovao ventile, sredio komplet ceo CVT, uradio servis, ugradio alarm, proverio ( instalaciju, punjenje, akumulator, antifriz, kocnice ), napumpao gume, uradio dijagnostiku i

prekrio ciradom.

 

DSC-0478.jpg

 

Ostalo je samo da grane sunce i pocne sezona, cica mica i gotova prica.....

Maxi banditi ja spreman, a Vi? :hej:

 

Promenio član Satelis
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Mislim da niko nije spremniji nego Dare, :gaa: ovako ga zamisljam, ocu sunce, ocu da vozim . . . ceka Dare ko zapeta raketa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mislis da te sluzi kako treba mora se uloziti vremena i truda, ostaje mi da promenim zadnju gumu, farbanje felni i plocice napred-pozadi ( sve to na leto )

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 15.1.2013. at 17:16, pižon je napisao:

@ Dare

Louis 8.99e, za unutra 1hej.gif

 

Cirada sa slike uz malu doradu moze se koristiti kako napolju tako i unutra......

 

Kupio sam bas po toj ceni u Luisu, zatim sam se prosetao do starog Merkatora i za 600din pazario impregnirano platno 4m duzine (sa jedne strane gumirano dok je s'druge nesto slicno suskavcu), prevrnuo ciradu naopako, Majka mi je zatim prostepala na sivacoj masini.

Tako da sam za male pare, dobio super stvar, posle kise na sredini se napravi bazence, dodjes i samo povuces zadnji kraj, skines kad ono sve suvo, mozda nekom zatreba, u svakom slucaju ne moze da skodi.

Promenio član Satelis
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fabrika na malo drugaciji nacin 

 

Predstavicu dorade-prepravke na svom Satelisu, mozda ce nekog motivisati da uradi slicno na svom mezimcu.

 

kada sam ga kupio izgledao je sasvim obicno, skuter kao i svaki drugi

44277-142155125825072-100000917551192-20

 

prvo sto me je nerviralo je vizir

DSC_0571.jpg

 

Vec sam spomenuo kako je loseg kvaliteta (izoblicuje sliku ispred sebe) i tako sam se bacio u razmatranje kako da ga zatamnim.

 

1. pokusaj je bio kod Ivana, skinuo i odneo da mi napravi isti takav samo zatamnjen, medjutim cim ga je pogledao rekao mi je da nema sanse to da se izvede.

 

2. pokusaj je bio kod decka koji mi je zatamnio stakla na automobilu, reko on ce to moci 100% i tako se mi cusmo preko mobitela i dobijem odgovor kako "ni u snu se ne moze izvesti, probao - tamnio i ne moze"...nista, nema veze idemo dalje.

 

3. pokusaj je bio da ga ofarbam :Bandolero: sprejom za stopaljke, medjutim i tu sam naisao na prepreku.

Razni profili ljudi su mi rekli: to ne moze, da li si lud pa sta ces videti kroz njega, jedan moj komsija je farbao i sve je bilo super dok nije ujutru video kako mu se ceo vizir izljuskao i moze samo da ga baci.... i tako ja smoren, dodje mi da ga polomim lepo i zavrsim s'tim...kad ono medjutim, pritrca u pomoc kolega (farbar) sa posla i rece " daj ga meni, dodji za 2h" .

Ispricam mu sta sam sve cuo i raspitivao se i u pola moje recenice potapsa me po ramenu i ponovi mi " dodji za 2h".

 

prodjose ta dva sata i evo ga rezultat, ja srecan kao malo dete

ipak se vizir moze farbati bez ikakvih problema

DSC-0601.jpg

 

551200-383650005008915-100000917551192-1

 

DSC_0038.jpg

 

Zatim sledi:

- prepravka instalacije copave (ne gasi se kad se spusti)

- ugradnja prekidaca za oboreno svetlo (fabricki cim se upali motor pali ob. svetlo)

- ubacio centralu daljinskog otvaranja sedista i podizanja istog

- stavio naslon za suvozaca

- promenio izduvni lonac

- osvetlenje ispod sedista

- poboljsao svetlosnu signalizaciju (projektori, led sijalice sve sem migavca)

- promenio osvetlenje inst. table

- ugradjen nosac telefona, navigacije

......

 

nakon vizira resio sam da promenim osvetlenje ins. table

nekad (narandzasto - narandzasto - narandzasto)

DSC-0277.jpg

 

otvaranjem table, zamenom smd led dioda dobio sams (belo - crveno - belo)

DSC-0282.jpg

 

prostor ispod sedista je dobilo osvetlenje 

iskoriscen prekidac koji pali signalnu lampicu na isnst. tabli da je sediste otvoreno

DSC-0354.jpg

 

ugradjene 4 male led diode i sada je slika drugacija

DSC-0356.jpg

 

osvetlenje hvata ceo prostor

DSC-0358.jpg

 

zatim me je "nervirao" auspuh

nekako ne prati liniju samog skutera, uvek kada pogledam odskace mi nesto tu

DSC_0572.jpg

 

Dvoumio sam se izmedju LeoVince 4 road, Dragon ili Race (Robert iz Ade) i na kraju je Robertovo delo zavrsilo na mojoj izduvnoj grani :jee1:

 

montaza

DSCF1381.jpg

 

i to je to (takodje Culletova grmljavina na slici )

DSC-0040.jpg

 

Zvukom i izgledom sam prezadovoljan, dobru dubinu i nije preglasan sto je najbitnije.

 

Par meseci nakon sto sam kupio Satelisa na Bubanj Potoku oborio me je vozac Golfa, nista strasno, oguljene plastike su zamenjene novim, sve fabricki i vozac mi rece "nisam te video".

Dugo mi se to vrzmalo po glavi i resio sam da pocnem sa poboljsanjem svetlosne signalizacije.

Vala ima da me vidite za sve pare al Bogme i ja cu vama videti karies na zubima......

 

nekad, 2 mala fenjera su zamenjeni

DSC-0279.jpg

 

DSC-0278.jpg

 

sada

DSC-0289.jpg

 

far je nekad bio obican (oboreno svetlo desno, dugo u levom faru)

DSC-0570.jpg

 

sada ima Bi-xenon projektora u oba fara.....mamamiaaaa

DSC-0606.jpg

 

prednja dosta poboljsana, idemo na zadnju i to od osv. tablice

DSC-0281.jpg

 

sada

DSC-0285.jpg

 

pozicija nekad

DSC-0280.jpg

 

pozicija sada (ubacene led sijalice)

DSC-0358.jpg

 

stop svetlo

DSC-0360.jpg

 

Da to ne bi bilo malo, kad me vec ne vide, resio sam da dodam mini led projektorcice.

Razmisljao sam gde bi mogao da ih udenem i slika se sama javila...retrovizori (visoko postavljeno i dobro vidno mesto).

 

demontirao oba retrovizora i pristupio rasklapanju

DSC-0582.jpg

 

DSC-0583.jpg

 

DSC-0584.jpg

 

DSC-0585.jpg

 

DSC-0586.jpg

 

DSC-0587.jpg

 

DSC-0589.jpg

 

sledi merenje gde bi bilo zgodno probusiti i ugradtiti a da ne remeti stelovanje ogledala

DSC-0594.jpg

 

idealno za ugraditi

DSC-0595.jpg

 

rupa od 22mm je tacno gde treba

DSC-0596.jpg

 

montaza projektorcica

DSC-0599.jpg

 

skinuo sam gumu da bi provukao instalaciju, ruzno bi bilo da ide uz osovinu retrovizora

DSC-0590.jpg

 

DSC-0591.jpg

 

DSC-0593.jpg

 

i gotovi retrovizori 

DSC-0604.jpg

 

instal. provucena

DSC-0605.jpg

 

rasklopljene plastike kormana zbog provlacenja instal. do farova i ugr. prekidaca ob. svetla

DSC-0603.jpg

 

DSC_0817.jpg

 

DSC_0794_(5).jpg

 

 

povezujem sa pozic. svetlom, svetli ovako

DSC-0607.jpg

 

prednja svetlosna grupa

DSC-0608.jpg

 

 

Ako me sad neko od vozaca aviona, kamiona ne vidi, skinucu reflektor sa marakane i stavicu na sred vizira.

Mozda izgleda ruzno ali kad te neko zvekne zato sto te nije video, hebes tad lepotu, bitna je funkcionalnost.

Promenio član Satelis
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja