Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 250-Blackwing

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

E drugari nesto sam kopao po netu i nabasam na ovaj model za koj iskreno nikad nisam cuo.1neznam.gif

Jos malo sam istrazivao i nadjem nekoliko primeraka kod nas sa relativno ok cenama s obzirom da je Honda

Da li neko ima neke informacije ili ti zna nesto vise o ovom modelu.

Pozdrav1zdravo.gif

post-21832-0-64479800-1356559067_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Glavna odlika je da poseduje tiptronic menjač - kao Burgman 650 :care:

 

Cena joj se kretala oko 7000 eura što je :staa2: za 250 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo još par fotki:

 

Tabla je da se postide i mnogo veći motori :care:

 

80C631EF-F293-9942-9BB3-7E488CE6C57D_thumb.jpg

 

Forza 300

 

DF5FD3F5-6796-3E4A-BAB5-EA67C5DE5EC5_thumb.jpg

 

Evo iz svih uglova

 

4ECC807C-4842-F24D-93A3-8A87FCFF2357_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Bas lepa Honda, ja volim da gledam i razmisljam unapred sta bi kupio i ova mi je bas zapela za oko ali sigurno dobra kao i svaka Honda i nazalost malo preskupa, nova i polovna. Inace naslednik Honde Forza ili Jazz, kako za koje trziste, kojih ima i kod nas dosta i za male pare a ova nova se pravi od 2005 godine.

 

Na jednom testu pise ovako:

Pros: Handles well, Low centre of gravity, Loads of storage, High tech

 

Cons: Slow, low top speed, heavy,

 

Motor 250 ccm klasika, ispod sedista mesta za dve kacige i jos malo necega a to zahvaljujuci malom zadnjem tocku od samo 12" dok je prednji 13". Mislim ako e gresim da ima dva modela, sa klasicnim variomatom i elektronski kontrolisanim variomatom koji ima i M mod, prvo sa sest brzina a posle sa valjda sedam, sport modom, Kick Down-om itd itd... Imaju niske vizire pa italijani uglavnom stavljaju vise i bajkerski upravljac, nije pokriven plastikom nego go i niklovan a jos je zanimljivo da imaju neki sistem daljinskog zakljucavanja, otkljucavanja, kartica stoji u dzepu i na oko 4 metra daljine reaguje a motor se pali - gasi prekidacem k'o za ringlu ! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ovo je jako zanimljiv skuter, i krivo mi je sto na kraju nije bilo mesta za mene tj. za moje noge, a uz malu i laku prepravku volana sam mogao da vozim najnormalnije. U oglasima je bila jedna jedina i to skroz bela. Mnogo su retke i zacudio sam se sada kada sam bacio oglas na polovnjake i nasao 2,3 u oglasima! :staa:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori-29.php?category=29&tags=&showold_pt=false&shownew_pt=false&brand=0&modeltxt=forza&price_to=&tag_218_from=0&tag_218_to=0&selectedRegion=0&showoldnew=all

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Iskreno do sada nisam imao prilike sresti ovaj model Honde sto po gradu tako i van njega. Prelepo izgleda sve u paketu, posebno inst. tabla ima velikiiii + , jedino sto mi se ne svidja je kratak vizir i velicina tockova 13", 12" 1neznam.gif

braco@ jel to najavljujes neke novitete ili 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@Satelis-Ma samo trazim da vidim sta ima sve na trzistu,ja bi Excitinga 300Ri,on mi je nekako najbolji odnos cene kvaliteta i mojih potreba.Mnogo mi je zao sto nisam mogao da sklopim finansije da uzmem Čortin ali sta je tu je bice jos takvih.

 

Generalno mi se ovaj model mnogo svideo zbog samog izgleda,što tommi.n rece ima dosta za i protiv,video sam sve fotke i pročitao par komentara na stranim forumima.Mislim da su točkovi od 2007-08 13" i napred i pozadi,tabla mu je stvarno do 00,a cena kao i svakom japancu KVALITETNA.

 

Rekoh da vidim da li ga je neko od kolega vozio i kako se ponasa.Izuzetno je težak,neki podaci kažu od 186-205kg pa me to jedino brine zbog snage.

Polako ima vremena do proleća još,videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

probao sam je jesenas....jedan moj radnik je poseduje......odma da vam kazem, za sve vise od 185 je problematicna......dakle zaboravio sam je....

laka za upravljanje i ako je teska....plastika sjajna, nema krckanja i skripanja....tabla je fascinantna....

nisko lezise, kao burgman......uzasno nisko......ko da sedite u fotelji.....tockovi sicusni,mada je sediste preudobno, mora se paziti na rupe.....

nisam ga pitao za odrzavanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Preslab je to motor za nju, istu zamerku nalazim i mom skuteru i to je jedan od bitnijih razloga što planiram da ga promenim u neko dogledno vreme. Kad je snaga motora u pitanju, bolje da je imaš a da je ne koristiš, nego da je nemaš a da ti samo 1 zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Zanima me da li je agregat nova konstrukcija ili je poboljsani (npr. ubrizgavanje, 4v po cilindru...) stari dobri 250cc

 

Ova sto sam je ja gledao ima direktno ubrizgavanje,

4 ventila,

Obrtni momenat od 24Nm/5500o/min,

Snagu od 16KW/21.5KS,

Tockove 13'' i po jedan disk napred i pozadi, napred256mm a pozadi 240mm.

Ima dva modela Forza EX koja ima ABS i ona je teska 196kg i Forza X koja ima 187kg.

Modeli Forza 250 su izasli 2000god model S i restilizovani 2002 u model Forza T (touring) i model Forza ST (sport touring)

 

Ti modeli imaju karburator i malo su laksi i imaju tockove 12-13''.

Ponovna restilizacija i ovaj put promene u mehanici dolaze 2006god.

Ubacuju novi menjac sa a dual modom automatski i manuelni nesto kao tiptronik i menjaju sa 6 na 7 brzina.

Ubacuju ABS u model Forza Z ABS.

Ubacuju i novi motor iste zapremine ali dir ubrizgavanje sa 4 ventila

 

 

Meni je idealna sto se tice visine ja sam 180 ali me nerviraju ti tockovi 13'', ja na yamahi imam 12'' i svi znaju kako sam letos prosao,ne samo zbog tockova ima i moje krivice ali bi verovatno bolje prosao da sam imao malo veci tocak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja