Jump to content

Moto Zajednica

Kule Perisic - Dijamant Arandjelovac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Svrljajuci po internetu naidjoh na meni do sada nepoznat podatak (mnogima verovatno veoma poznat s obzirom na to sta je covek sve postigao u moto sportu) ... Cini mi se da nije ni azuriran do kraja ali je u svakom slucaju impozantan...

 

Svaka cast coveku :care:

 

Preuzeto sa http://www.kuleperisic.com/priznanja/

 

Uspešno nastupa već 34. sezone a osvojio je:

 

-4 titule šampiona Balkana

 

-7 titula šampiona Srbije – Jugoslavije

 

Nosilac je najvrednijeg sportskog priznanja u auto-moto sportu :

 

- ZLATNA KACIGA – za tri uzastopne titule šampiona Jugoslavije 1999, 2000.i 2001. g

 

- Sportista godine grada Arandjelovca 1996, 1999, 2000, 2001, 2004. i 2009. godine

 

Poseduje oko 150 pehara i medalja uz oko 80 pobeda

 

Vozio je za sledeće klubove:

 

RADOMIR ILIC – Arandjelovac, PARTIZAN – Partizani, JANKO STAJCIC – Lazarevac, AMD – Novi Sad, LA COURNEVIEN – Francuska, AMK-Aranđelovac a od 1996 nastupa za AMKK DIJAMANT IZ Aranđelovca.

 

Pored ovih uspeha postoji i ona druga strana – izuzetno teški padovi.

 

Dragoslav Perišić je imao preko 120 padova uz 43 preloma u 18 kalendarskih godina

 

-1979 Vlasenica-Bosna prelom trtičnog pršljena

 

-1981 Kikinda fraktura leve ruke

 

-1983 Slavonska Požega prelom obe ključne kosti i teži potres mozga

 

-1985 Slavonska Požega prelom desne ruke i ključne kosti

 

-1987 Rijeka prelom desne ruke

 

-1988 Slavonska Požega prelom prsta na desnoj saci (pad pri brzini oko 240.km/h)

 

-1993 Nevers-Francuska prelom ramena i 3. rebra uz teži potres mozga

 

-1994 Carole-Francuska prelom obe ključne kosti i 2.rebra

 

-1995 Kraljevo fraktura obe ruke (trostruki prelom leve ruke i prelom desne šake)

 

-1997 Novi Sad fraktura kičme (drugi lumbalni), desnog ramena i 2.rebra

 

-1998 Kraljevo prelom leve noge (skočni zglob) i levog ručnog zgloba

 

-1999 Serez-Grcka fraktura desnog kolena

 

-2000 Izmit-Turska prelom obe ključne kosti uz potres mozga

 

-2002 Hungaroring(H) fraktura desne šake

 

-2002 Novi Sad trostruki prelom desne šake

 

-2004 Kraljevo fraktura leve ruke

 

-2005 Kraljevo prelom kuka i 5 preloma butne kosti

 

-2006 Kraljevo prelom desne ruke

 

-2008 Batajnica fraktura leve šake

 

Šampionat sveta – ENDURANCE

 

Već sedam sezona ( od 2006. zaključno sa 2012.) Kule Perišić je na čelu našeg tima-ekipe Srbije na Svetskom šampionatu u vožnji izdržljivosti – Endurance (tri vozača na jednom motorciklu).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Bog te mazo!! Pa ovaj nigde nije vozio da nešto nije slomio. Da se ne raspade Yugoslavia Slavonska Požega bi mu došla glave. A i ovaj hat trick u Kraljevu je impozantan.

Neki ljudi se rode sa slabim talentom za strah. Prosečno hrabar čovek bi digo ruke negde oko 4-5 ključne kosti ili oko drugog pršljena a ovaj majstor - ništa. On ih lomi one zarastaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

1997-me na Mišeluku Kule se juri sa Marjan Malecom koji je ako se dobro sećam vozio Ducati verovatno 996, Kule na ZXR750

Malec nekako komotno ide brzo a Kule onako ide srcem i neverovatno da ga hvata na kočenju i do 10m i to onako diže atmosferu

U nekom trenutku provalim da mu se otkačio top auspuha i kreće da visi na šelni ali pošto se odvojio (povukao nazad) sa spoja negde ispod kvačila krenuo je da visi skoro vertikalno bočno desno.

Imam utisak da on to nije provalio ili možda jeste ali nijednog trenutka to nije pokazao već je nastavio da se juri sa Malecom.

Ja sam samo gledao koje su desne krivine jer će taj lonac da ga izbaci iz putanje.

I tako je i bilo.

Druga leva krivina posle starta/cilja silazi se nizbrdo i brza desna na dugačak pravac, Kule na pola motora Malecu i motor se odjednom podiže u vazduh i odlete po bankinu zajedno sa njim i u neke bale sena.

Tada je povredio kičmu, baš sam lično išao da ga vidim na Ortopediji i tada smo malo pričali oko pada jer su bile razne priče kako je pao.

Ovde je jasno da je bio tehnički pad, koliko je tu kriv mehaničar ne znam pa ni ne znam kako se to završilo po njega

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

1979 Sam bio na trci u vlasenici kada je pao.Na startu je bilo cetrdesetak tomosa krosica/ulicna trka/,mislim da je bio cetvrti u krivini kada je pao oni ostali su prelazili ko preko njega ko preko motora.Motor su doneli u rukama iz nekoliko delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@GixxerK6

 

Tako je. Taj pad u Novom Sadu je bio najtezi.

I on i Malec su vozili Kawu zx7r mada je Malecov motor bio daleko spreminiji i konkurentniji.

 

Hteo bi da spomenem jos jednog naseg velikog vozaca koji je nastradao 2000 na Miseluku.

Rec je o Predragu Popovicu poznatijem kao Draksi a neki su ga i zvali i Žabac.

Imate mnogo starih slika i Draksija i Kuleta na linku.

 

http://www.facebook.com/groups/353713987313/?fref=ts

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Na pojedinim slikama pored Zabca se vidi i pokojni Fandja nas prijatelj iz sopota koji se mnogo lepoo vozio i bio na uzlaznoj putanji u svetu moto i auto trka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@GixxerK6

 

Tako je. Taj pad u Novom Sadu je bio najtezi.

I on i Malec su vozili Kawu zx7r mada je Malecov motor bio daleko spreminiji i konkurentniji.

 

Hteo bi da spomenem jos jednog naseg velikog vozaca koji je nastradao 2000 na Miseluku.

Rec je o Predragu Popovicu poznatijem kao Draksi a neki su ga i zvali i Žabac.

Imate mnogo starih slika i Draksija i Kuleta na linku.

 

http://www.facebook.com/groups/353713987313/?fref=ts

Moguće da je Malec bio na Kawi kasnije je izgleda vozio Ducatija

A pop beše pao na treningu po ozbiljnoj kiši na pravcu prema tunelu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Bog te mazo!! Pa ovaj nigde nije vozio da nešto nije slomio. Da se ne raspade Yugoslavia Slavonska Požega bi mu došla glave. A i ovaj hat trick u Kraljevu je impozantan.

Neki ljudi se rode sa slabim talentom za strah. Prosečno hrabar čovek bi digo ruke negde oko 4-5 ključne kosti ili oko drugog pršljena a ovaj majstor - ništa. On ih lomi one zarastaju.

 

Za Dragoslava Perišića sam prvi put čuo sa 9-10 godina i tada ga nisam organski podnosio, jer sam smatrao da pravi majstori na motoru (pa čak ni na trkama) ne smeju toliko da padaju. On je pao skoro na svakoj trci koju je odvozio, na mnogima se nije ni povredio pri padu, a zamislite samo koliko je padao kada se na ovoliko njih povredio. Danas smatram da je veliki majstor i da je mnogo postigao, pre svega sa svojim klubom koji je poprilično poznat i van Srbije, ali definitivno mu je strah od pada na trci totalno stran. Čovek je toliko ambiciozan i gladan pobede, da je to prosto neverovatno. Kakva li je i kakva li će tek biti njegova starost, živo me zanima, obzirom na posledice njegovih povreda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Malec je vozio Ducatija i bio je napucan do 00.

Kada je Raja pomenuo pokojnog Fanđu,i on je 2001 pao na Mišeluku,u onoj levoj krivini,pokupio ga jedan dunster na kočenju.

A kakav je to vozač bio i u auto i moto sportu možemo, mi koji smo ga poznavali i bili braća sa njim,samo da se sećamo i budemo ponosni što smo ga na tim trkama uvek pratili.

O Žabcu je sve već rečeno a Kule je posebna priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Te 1997 oba Slovenca koji su vozili na nasim prostorima tu mislim na Marijana Maleca i Borisa Hercigonju su vozili Kawu zx7r. Malec je posle toga presao na Ducati 996RS a Boris ostao na Kawi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Sta reci za Kuleta osim da je istinski sampion za sva vremena, ime koje je obelezilo nas moto sport i tesko da ce se neko ime ikada vise spominjati koliko i njegovo.

Kao klinac imao sam 7-8 godina kada me je cale vodio u Arandjelovac na trke i tad sam rekao da me vodi da upoznam tog cuvenog Kuleta da mene nauci da vozim trke :)

A neverovatna situacija se desila dosta godina kasnije.

Prvi put sam sa njim imao kontakt 2009-e godine preko telefona kada me je zvao za oklope, prvo sam pomislio da li me neko zajebava a prvi put uzivo kada je dosao po njih.

Cast mi je bila da poklonim jednu garnitru oklopa takvom coveku ali nije ostao duzan vec me istog trenutka pozvao kao svog gosta u njegovom boksu na trci u Vrscu gde sam upoznao jos dosta bitnih ljudi kao i celu njegovu porodicu sa kojom se i dalje druzim.

Jos veca cast mi je bila kasnije da pomognem nasem timu sa 7 trkackih garnitura koje su potrosene za 2 sezone nazalost u padovima.

2010-e godine sam i sam poceo da se pomalo bavim trkama gde me je dosta uputio ali nije to uradio zato sto sam ja vec zato sto je covek velikog srca koji sigurno hoce da pomogne svakome kome moze i ko hoce da se bavim tim sportom.

I eto desilo se ono sto sam zeleo kao klinac :). 2011-e sam bio sa njim u Grckoj, trenirali 4-5 dana i posle toga i u Bugarskoj na trci.

U tim danima sam video i naucio sta znaci imati volje za zivotom i za onime sto covek najvise voli.

Naravno, ono najbitnije da napomenem je da je covek koji nikada nije ostao duzan ni za pohvalu ni za lepu rec i zato sam nastavio da pomazem i njemu i nasem Serbian Racing team-u na Svetskom takmicanjenju jer mnoge trkace sam sponzorisao svojim proizvodima koji su na to vrlo brzo zaboravili ali ne i Kule.

Kamo srece da je u nasem moto sportu vise ovakvih ljudi, daleko vise bi napredovali. :care: :care: :care:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Malec je vozio Ducatija i bio je napucan do 00.

Kada je Raja pomenuo pokojnog Fanđu,i on je 2001 pao na Mišeluku,u onoj levoj krivini,pokupio ga jedan dunster na kočenju.

A kakav je to vozač bio i u auto i moto sportu možemo, mi koji smo ga poznavali i bili braća sa njim,samo da se sećamo i budemo ponosni što smo ga na tim trkama uvek pratili.

O Žabcu je sve već rečeno a Kule je posebna priča.

 

Zabca nisam poznavao,,tj, nije moje da ga tako zovem! Majstor Dragsi je u vrijeme dok je vozio bio daleko jaci i bolji vozac od Stankare PA I KULETA! Uvijek je ima slabi motor, losije finansisko stanje, al jako srece za svaku sledecu trku. Kule je bio mnogo MNOGO jaci sa parama, motorima i ljudima koji su ga podrzavali (politicke opcije, a i bilo je posle ratno vrijeme u kom je sverc cvijetao - iz kog i nastade ime dijamant da nedetaljisemo).

 

Kuleta poznajem licno, postujem ga, i divim mu se na hrabrostu da ide dalje posle ovoliko padova! Veliki je sarmer kad su u pitanju PARE, sto i nije razlog zasto ima podrzku i sponzore. Kule je jednom rijecju i pas i covjek.

 

Al i prica drugih vozaca idalje mislim da je istina ovo za DRAGSIJA :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Draksija sam poznavao licno jer nam je bio kucni prijatelj.

Trkac koji je imao kefalo i slif za voznju a pritom je bio i vrhunski mehanicar. A tacno je da je uvek bila muka sa delovima..to znam jer sam tada i ja vozio za AMK Arandjelovac. Stavljao je stare klipove, stare gume itd...

Po meni Draksi je uz Vuka Tomanovica(vozio 80tih) najveci as iz Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Kao najveci poznavalac sportskog motorcilizma iz onog vremena i tadasnji prijatelj sa obojiciom mislim da u najmanju ruku nije korektno  sada komentarisati odnos Draksi-Kule (ko je bio brzi, bolji, lepsi, visi, bogatiji, pametniji). Pocetak recenice je u saljivoj formi ali ne dalleko od istine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Da, pregrevala se. Vozio sam stinger model zxr-a sa serijskim hladnjakom , koji se vise grejao od rr-ova, od kojih je vecina imala dublje hladnjake iz kita. Ako neko ima snimljeno nesto javi. 

 

 

 

ar3s.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ja mislim da spisak povreda (preloma) nije potpun iako je preuzet sa njegovog oficijelnog site-a. Ima tu još :moto2: da se doda :care:

 

Tema mi se jako svidela i bilo bi super kad bi pisali o mnogima koji su vozili ili i dalje voze "naše" šampionate.

 

Što se Kuleta tiče, gostio sam ga i ja a bio sam mu i gost na trkama preko pa moram da se složim sa nečijom konstatacijom da je matori jako sposoban ali i bezobrazan. I čovek i pas.

U svakom slučaju kapa dole, sigurno je morao tako s' obzirom u kakvom vremenu živimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ja mislim da spisak povreda (preloma) nije potpun iako je preuzet sa njegovog oficijelnog site-a. Ima tu još :moto2: da se doda :care:

 

 

Kule je ince nas kucni prijatelj, tacno je sto se tice preloma ali je greska u titulama- 9x sampion Srb-Jug. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja