Jump to content

Moto Zajednica

Na vrhu Srbije

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

2168 met, Midzor, Stara planina.

 

Septembar 2012 je bio presudan da se i do tamo stigne. Bili smo svugde, al tamo nismo i nema razloga da vise čeka. To se slucajno poklopilo sa enduro vožnjom kod Ace na Kučaju, al ko ga šiša, naš je, ne sme da se ljuti.

 

Sale, Bane, Leon i Kepo kreću u avanturu, i u četvrtak veče se nalazimo u Pirotu. Tamo nas docekuje DesertFox i drustvo. Darko, hvala Vam na svemu sto ste ucinili za nas, i bice mi veliko zadovoljstvo da Vam uzvratim istom merom. Kod mene ste uvek dobrodosli!! Pozdrav za celu ekipu!!!!

 

Nemoj te zameriti na skrtim recima, jer je recima neopisivo koliko je gore lepo. Slike ce Vam malo zagolicati mastu, a ostalo je na vama. Use i motor podase, pa pravac Midzor!

Midzor tracklog.gpx

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ovo je nekih 1000-1200 mnv, i mesto se zove Vrtibog. Nepregledni pasnjaci sa dosta vrtača, ili rupa, gde se prirodno skupljala voda kojom se stoka pojila. Nekada su ove pasnjake prekrivale desetine hiljada ovaca, a sada takoreci i ne postoje.

 

imag0114.jpg

 

imag0115.jpg

 

imag0117.jpg

 

imag0118.jpg

 

imag0122.jpg

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

"Kažu" da je nakada neko selo brojalo 2000 stanovnika i 400.000 ovaca. Sada je 100 stanovnika i 500 ovaca.

Valjda ce neki glavonja nekad skapirati da smo seljacka drzava, i da pored poljoprivrede i turizma nema sta drugo da trazimo.

 

Sto smo na vecoj nadmorskoj visimi, mene sve vise obuzima neko ludilo. Ne mogu da Vam opisem koliko sam bio zadivljen tom lepotom.

 

imag0123.jpg

 

imag0127.jpg

 

imag0128.jpg

 

imag0129.jpg

 

imag0131.jpg

 

imag0132.jpg

Onaj venac planina u daljini je granica sa Bugarskom.Zamisao je da se tuda vozimo do Mizdora, koji je 20 km levo.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nismo uspeli. Motori su nam bili preteski za tu akciju, sto nece biti slucaj sledeci put.

 

 

imag0133.jpg

 

imag0135.jpg

Kraljica i u pozadini Mizdor. Ovde smo bili u totalnoj nedoumici kako doci do njega. Ipak i po ko zna koji put resenje je bilo, samo pravo!

 

imag0136.jpg

 

imag0145.jpg

 

imag0138.jpg

 

imag0142.jpg

 

Putevi su prilicno opusteni za voznju, al kad ti se centralni nogar zabije u kamen i prebaci te napred za 180 stepeni, sta da mu radis osim da se zahvalis sreci sto se nisi povredio i teras dalje.

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Idemo dalje u pravcu Midzora. Vec je dobro posle podne i usput bi trebalo razmisljati o nekom konaku. Kapiramo da bi usput trebalo da naidjemo na selo Topli Do, koje se nalazi u podnozju Midzora.

Culi smo da je to lepo selo i da bi tu trebao imati neki smestaj. Prolazi mi kroz glavu neka terasica, mlada gazdarica, supica, rakica, salatica ..... pa ujutro laganica dalje prema vrhu.

I evo ga, tu smo!!

 

imag0150.jpg

 

imag0155.jpg

 

imag0156.jpg

 

imag0159.jpg

 

imag0160.jpg

 

imag0162.jpg

 

imag0163.jpg

 

imag0165.jpg

 

imag0166.jpg

 

imag0175.jpg

 

imag0170.jpg

 

imag0172.jpg

 

imag0173.jpg

 

Jedina ziva bica koja smo sreli u selu su magare, baba i neki retard sa policiskom uniformom iz sedamdesetih.

Na trenutke te uhvati jeza od tog avetinjskog sela, a opet je sve to tako interesantno i lepo videti.

Jedini znak da ima neko ziv je suva paprika na verandama i takvih kuca je malo, a u njima sada zive jako stari i poslednji stanovnici ovog sela.

Setali smo kroz sokake i hranili se sljivama, jabukama, grozdjem ... koje niko ne bere.

Nema mlade gazdarice, nema konaka, trpaj u stomak sta ima i teraj dalje.

Nadam se da ce neki glavonja skapirtati vrednost ovog sela i sacuvati ga od daljeg propadanja. Avetinjski turizam je u razvoju, pa ako bas mora, i mi cemo ga imati.

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Babin zub je iznad nas na nekih desetak kilometara. Ima stari put i ne mozes da pogresis, kaze baba.

Posle 2 km smo skapirali da nismo na tom putu, ali ne odustajemo. Ide dalje prema vrhu, nema gde, mora izaci gore. Interesantno je da tuda nije pesak prosao zadnjih deset godina, a kamoli neko vozilo. Nije bilo svejedno, ali budale sreca prati.

 

imag0179.jpg

 

imag0181.jpg

 

imag0182.jpg

 

imag0183.jpg

Napokon izasli. Sada smo na Babinom zubu.

 

imag0184.jpg

Iza Leona se vidi deo ski staze.

 

imag0185.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Tu smo. Midzor nam je na 8 km.

I ako je vec kasno posle podne odlucujemo se da idemo na vrh.

 

imag0187.jpg

 

imag0186.jpg

 

Ovo nam je poslednja stanica pre vrha. Tu se odvajam od drugara, i dalje vozim sam.

Necu da imam nikoga ni ispred ni iza sebe, hocu da planinu osetim sam. Ne zelim da mi nista drugo skrece paznju. Hocu da stanem kad mi se staje, i da gledam koliko mi se gleda.

Ovo septembarsko posle podne mi je jedno od najlepsih u zivotu.

 

imag0190.jpg

 

imag0191.jpg

 

imag0195.jpg

 

imag0196.jpg

 

imag0201.jpg

 

imag0204.jpg

 

imag0216.jpg

 

imag0219.jpg

 

imag0221-copy.jpg

  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Kepo svaka čast.

Letos smo išli do Babinog zuba i iz nekog razloga smo odustali od odlaska na vrh. Kaži mi da li ste do Midžora išli onom pešačkom stazom ili nekim drugim putem. I ako ti nije problem označi taj put na Google earthu pa pusti sliku.

Inače, što se tiče puta od Toplog dola do Babinog zuba koji ste promašili, mi smo našli. Veruj mi nije mnogo bolji od ovoga što sam video na tvojim slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Predivna priroda i izvanredne slike koje govore za sebe. Uz to je bilo sasvim dovoljno i dobrog teksta. :takoje: Kad vidim takve fotke, dođe mi da kupim enduro, samo malo sam već mator za to :'( :'( Čestitam na uspešnom putopisu i očekujem još od vas. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Prelep putopis :takoje: .Kažeš da ste na vrh planine izašli kasno popodne znači li to da ste se vraćali po mraku po onoj kozjijoj stazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

stivog

Do vrha smo stigli glavnim putem od Babinog zuba. Moze se doci endurom ili terencom bez problema do 200 met pre samog vrha.

 

GhostMile

Gore je mrtva straza. Izumrla pre 20 god i vise se ne budi.

 

jovan.v

Ako si upola ko na slici sa avatara, nije ti druze kasno. Samo lagano i svugde ces stici. Cak ces malo i kosti odmoriti na mekanom enduru.

 

lord_oblivion

Slabo baratam sa tim track logovima, al ce vidimo nesto.

 

M i r k o

U nastavku ces videti sve.

 

Hvala svim na pohvalama, drago mi je da ste uzivali, idemo dalje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

U podnozju Midzora vetar je brijao. Na vrhu sam ocekivao da necu moci da stojim koliko duva, medjutim tamo je vladala mrtva tisina. Nverovatno!!! Neka nirvana, spokoj, beskonacan pogled, litica dubine 1500 met prema Bugarskoj, cudno stanje, kao na mesecu. Nema nikakve vegetacije osim ostre trave kojoj ni kramponi nisu mogli nista.

Na putu do gore nisam stajao da slikam, jer vreme nam curi a idemo u nepoznato.

Posle odusevljenja koje smo doziveli gore i nekog ludog i nekontrolisanog smejanja, morali smo nazad.

 

imag0222.jpg

 

imag0228.jpg

 

imag0225.jpg

 

imag0231.jpg

 

imag0233.jpg

 

imag0234.jpg

Mora da se vozi obazrivo, inace ako izletis sa staze nema vise vracanja nazad. Jako je strmo.

 

imag0239.jpg

 

imag0237.jpg

Put ka vrhu ostaje iza nas.

 

imag0240.jpg

Venac koji se nastavlja prema Zajecaru.

 

imag0243.jpg

Napokon i jedno stado krava.

 

imag0244.jpg

 

imag0247.jpg

 

imag0248.jpg

Kraljica je savrseno odradila zadatak. Jesam je pri vrhu malo nosio na ledjima, al tu smo da se pomazemo.

 

imag0249.jpg

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Babin zub.

Tu smo nasli prenociste u nekom odmaralistu. Oko 1300 din je prenociste sa vecerom i doruckom.

 

imag0253.jpg

 

imag0262.jpg

 

imag0265.jpg

 

imag0272.jpg

Nase odmaraliste je levo, a desno je planinarski dom. Pristojno mesto za odmor.

 

A znate za one hotele sto su pravili od nasih para, za razvoj turizma na Staroj planini? E tamo je najjeftinija dvokrevetna soba sa doruckom, van sezone, 100 eur. uz obavezan depozit. Za koje li su to turiste pravili? Jooj Srbijo!!!!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jutarnji pogled sa naseg parkinga na Midzor.

 

imag0268.jpg

 

imag0271.jpg

 

imag0275.jpg

 

imag0277.jpg

Jos jedan osvrt na Midzor.

 

imag0285.jpg

Spustamo se sa Stare planine i idemo prema Knjazevcu. Odatle precicom prema Soko Banji, i usput nailazimo na najbolju hladovinu na svetu.

 

imag0290.jpg

 

imag0292.jpg

 

imag0295.jpg

 

imag0297.jpg

Rtanj u daljini i dobri putevi oko njega.

 

imag0303.jpg

 

imag0305.jpg

 

imag0306.jpg

Uvece dolazimo kod Ace, a tamo vec dobro poznato drustvo.

 

imag0307.jpg

 

imag0308.jpg

 

imag0309.jpg

Ujutro precicom krecemo prema kuci i nailazimo na ovo mesto sa termalnom vodom. Ova nasa lepa Srbija ne prestaje da iznenadjuje, a mi oberucke prihvatamo sve sto nudi.

Nadam se da cemo u blizoj buducnosti uspeti bar da je sacuvamo od gladnih stranih i domacih "biznismena", a neke sledece generacije da je lepo urede i vaspitaju svoju decu da je postuju i cuvaju.

  • Podržavam 37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja