Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 Mk2 skidanje akumulatora

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav narode,

 

u ruke mi je dosla Yama TDM 850 Mk2 koja treba da prezimi kod mene. Htio sam skinuti akumulator, kako bi provjerio njegovo stanje i po potrebi dopunio kiselinu te ga stavio na zimski san.

 

Ali, ne lezi vraze.... Gdje se nalazi uopste akumulator na njoj i kako doci do njega :neznam::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Haha, imam je ja, `99-o godiste. Kako rece Arakis, uzeli u Yamahi akumulator i sagradili motor oko njega... 1hmm.gif:lol:

Moras da skines stranice, pa rezervoar, pa pola motora... Sve u svemu, nalazi se na standardnom mestu, iza masine a ispred zadnjeg tocka, ali moras da raskupusas pola motora da bi dosao do njega... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Na 3VD modelu se nalazi tacno ispod rezervoara. Ali to znaci da se skida "sve".

Plastike sa strane

Prednja maska

Rezervoar(pazi dobro na crijeva rezervoara da ih ne slomijes ili ostetis pa da ti iscuri gorivo)

I tacno kada digned rezervoar, okrenes ga za 90 stepeni u smjeru kazaljke na satu i stavis ga da stoji tako na ramu, vidjeces akumilator (ovo samo pod uslovom da su na istom mjestu kao na 3VD)

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

A ima i varijanta kako sam ga ja skidao:

sa desne strane motora pored blatobrana, samo moras da popustis cilindar zadnje kocnice, pa onda polako klaj-klaj, malo levo pa desno i izadje nekako. Generalno mucenje tesko... ako nemas potrebe nemoj se patiti. Nakaci instrumente ili skokni kod majstora nek ti kaze jel' dobar ili ce riknuti za mesec dana ;)

 

AH DA, akumulator ti se nalazi izmedju agregata i zadnjeg amortizera, ako pogledas otpozadi videces crnu kutiju ispred amortizera, to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 18 sati, Branko je napisao:

Google je cudo, samo nece sam da kaze treba ga pitati, ali je izgleda lakse po onoj narodnoj: Brigo maoja predji na drugoga. :kafa:

Probao sam i nasao nekoliko razlicitih informacija, ne razumem komentar. Ako forum ne sluzi i tome onda da ga napustamo. Ja sam svakakve informacije davao ovde iako su mozda gluposti ali ako nekome mogu da pomognu nije mi tesko...

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Biker Q

Forum sluzi da se sazna nesto novo, a ne milion puta da se razglaba o jednoj te istoj stvari. Udje drug u Temu TDM Srbija i nadje sve do zasnjeg sarafa sta ga interesuje u vezi TDM-a, dimenzije, amperaza akumulatora, pa i nacin skidanja akumulatora. Za one mrskotinje kojima je tesko da citaju ili nesto sami nauce najlakse je pitati Forum.  Sta mislis kao su naucili i saznali nesto u vezi popravke motora oni koji su zivjeli i vozili motore bez Foruma? Sve ovo ovdje se vec odavno pretvorilo u jedan bezobrazluk od strane pojedinaca, a kojih je sve vise u zadnje vrijeme. I ja sam vozio TDM 850 osam godina, pa nisam nikoga po Forumu pitao koji je i kako cu skinuti akumulator kad je doso vrijeme zamjene akumulatora, vec pitao Google i YouTube i vidjeo kako se skida,  jer su to neke elementarne stvari koje svaki iole pismen motorista treba da zna, ako ne zna motor majstoru pa uzivaj, a ne smaraj ljude po Forumu.

Sto bi jedan uvazeni Forumas rekao: black child!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

@Biker Q

Ne vidim razloga tvome "popustanju", vec samo trebas biti realan i uvazavati i tudje misljenje, ako ne to onda umjesto da nekoga kritikujes za njegov post da objasnis tome koje postavio pitanje kako se to radi.  :kafa:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Vidim da je tema davno prosla, voleo bih da se nadovezem posto sam ovih dana skidao famozni akumulator sa tdm-a. Prica je jedbostavnija. Skine se zadnji kocioni cilindar sa nosaca i bocica za kociono ulje. Sve se to pomeri sa spoljne strane motora. Blatobran se samo odvije da moze malo da se pomeri i uz pomoc metode, gore, dole, levo, desno celo kuciste akumulatora izlazi napolje. Nema potrebe za rastavljanjem stranica, rezervoara itd. Meni kao coveku sa dve leve ruke nije bio neki problem tako da nece ni vecini. Treba vam 10. i 8. gedora, 13 kljuc i krstasti srafciger

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja