Jump to content

Moto Zajednica

BISAGE ILI BOCNI KOFERI ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: LESKOVAC
  • Motocikl: SUZUKI V-STROM

ZDRAVO SIMA !!! IMAM V-STROM-a I NA NJEMU KOFER GIVI MAXIA E-55. SAD SU NA REDU KOFERI BOCNI V-35 TECH. ALI ?!?!?!? JEDAN MOJ PRIJATELJ BIKER UTICE NA MOJ IZBOR. KAZE DA JE BOLJE DA KUPIM BISAGE. " JEFTINIJE SU I SU SLUCAJU DA PADNES BOLJE JE ZA MOTOR DA PADNE NA BISAGE NEGO NA KOFERE ", MOLIM VAS DA MI POMOGNETE U IZBORU !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

I uz to se trudi da ne pises postove VELIKIM slovima. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја бих рекао овако:

 

У случају пада је за мене много боље да оштетиш кофер од 150 - 200€ него ауспух од 1000€. Кофер увек лакше купити. Не знам како би те то заштитиле бисаге?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ni koferi ni bisage nisu kraš barovi, ako razmišljaš o tome " ako padneš - šta je bolje " - onda nemoj ni da voziš motor - kupi kola , volvoa po mogućnosti on je kažu bezbedan. Nisi dete pa da drugi odlučuju za tebe - kupi šta se tebi svidja !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Puno priče, malo konkretnih informacija...

 

Evo onda iz prve ruke...

 

Bisage - osim cijene, po meni nemaju nijednu prednost u odnosu na kofere, ako govorimo o motorima na koje se mogu staviti nosači bočnih kofera. Kompliciranije za postaviti i učvrstiti u odnosu na kofere (nakon što postaviš nosače bočnih kofera, skidanje i postavljanje kofera je pis of kejk). Ako voziš po pljusku, propuštaju vodu (znam da postoje navlake, ali one toliko lamataju i rade buku tijekom vožnje da je iritantno i stalno gledaš da nisu odletjele). Ne propuštaju puno, ali dovoljno da moraš svu prtljagu držati u vrećicama. Lako ih je ukrasti. Sadržaj bisaga moraš osiguravati lokotom u slučaju udaljavanja od motora.

 

To je što se sad mogu sjetit nabrzaka. S jedne strane cijena, s druge sve ostalo. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Kupi i jedno i drugo, pa probaj. Na cega bi licio tvoj motor sa bisagama.:jee3:

Nemaju svi parsto eura viška u džepu za kofere, pogotovo ako treba za dvije-tri vikend vožnje godišnje... ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bisage imaju prednost samo tokom enduro/adventure putovanja gde bi imalo smisla to sto si rekao u vezi sa padanjem motora. A i tu je diskutabilno.

U svakom drugom slucaju, nemaju ama bas nikakvu prednost.

 

Ako se odlučiš za kofere,ja bih ti preporučio e 41-keyless umesto tih v-35.Veći su,praktičniji za korišćenje,a cena im je ista!

 

Podrzavam ovo za E41 kofere, narocito zbog malog poklopca koji se pokazao nevidjeno praktican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja sam uvek za varijantu bisaga.Gledao sam bisage ili ti bocne torbe givi.

Primera radi http://www.giviusa.com/soft-luggages/Saddle-bags/T474. Ovako nesto gledam za sebe.

35l prostora lako se skida i ne trebaju nikakvi nosaci.

 

Za voznje do nekog odredista,bilo to neki vikend ili more idealno.Mnogo mi je prakticnije za koriscenje i smatram da treba imati ovakve bisage,a kada bi se uzeo neki veci ozbiljniji motor,uzeti i kofere sa nosacima,a bisage uvek imati za rezervu i manje destiniacije ili cak napakovati i njih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Zemo, na poslednja tri motora stavljam bisage. Nisam kupio kofere (bili mi skupi).

Ono što preporučujem:

 

- ukoliko uglavnom voziš sam (bez suvozača), imaš mali broj vožnji (vikend), bez ideje da voziš oko sveta, i ukoliko voziš do negde gde imaš smeštaj, pa možeš da skineš bisage i da ih poneseš sa sobom u sobu, onda ti apsolutno i u potpunosti rade posao.

 

- ukoliko voziš sa suvozačicom kojoj nikad dosta mesta za pakovanje, ideš na dalje ture sa puno stajanja i obilaženja znamenitosti, pa treba da ostaviš motor u gradu bez nadzora i imaš para na pretek, uzmi kofere. :)

 

Ja sam svoje bisage do sada na motor stavio maksimum 20 puta za sve vreme koje ih imam. I u mom slučaju, koferi bi bili bacanje para.

 

A što se tiče bezbednosti i sigurnosti, nosač bočnog kofera može da ti smanji oštećenja na samom motoru prilikom pada. Ali sam toliko puta video da baš zbog tih nosača se pokrivi ceo rep. :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U bisage ne mogu da stavim žicu za roštilj i lako mogu da se ukradu, osim toga ne mogu da nađem neke koje su mi po ukusu (odnos kapacitet/cena). Alternativa su standardne putne torbe ili ranci ali to nije permanentno rešenje.

Plastični koferi za kupiti su (opet) suviše skupi za kapacitet i dizajn mi se ne sviđa. U slučaju izvrtanja ili pada mogu lako da stradaju.

Aluminijumski koferi imaju i kapacitet i izgled koji ja tražim ali su im cene astronomske. Čuvaju 'skupocene' auspuhe i noge suvozacice.

Zato sam odlučio da sam napravim jedan par za svoje potrebe. Koštaće manje od novih bočnih torbi po prodavnicama moto opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam imao slicnu dilemu i ipak ostao pri bisagama.

Ajde da zanemarimo to sto su dosta jeftinije. Idemo dalje.

Bisage manje tresu pri vecim brzinama. Preko 120km/h A to sam cuo i od iskusnijih ljudi od mene.

Skidanje jeste lepse i elegantnije sa koferima. Ali su bisage dobre kada ih cesto nosas pa samo prebacis preko ramena i nosas.

Sto se padanja tice, j... ga proceni sam.

Bisage su malo lakse.

Sto se kradje tice, hmmm ne znam sta da ti kazem. Neko pominje skidanje skalpelom itd... Gluposti.

Kofer bilo bocni bilo zadnji moze da se skine sa nosaca jednim osrednjim udarcem rukom. Tako mu to dodje na isto.

Meni su lepsi koferi ali sam se ipak odlucio za bisage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aj da dodam jos nesto...

Koristim Givi E41 (jedan isti par) od 2004. godine. Koristio sam ih na prethodnom motoru (TDM 850) na nosacima Wingrack, a posle prodaje tog motora i na sadasnjem motoru (V-Strom 1000) vec 6 sezona. Sa prethodnim motorom sam imao i jedan blazi pad...koferima i nosacima nije nista falilo, jedino se na desnom koferu poznaju ogrebotine (a daleko od toga da su otpali sa nosaca). Sa tim koferima sam presao preko 50000km (racunam samo kada su noseni na turama), i dan danas su u odlicnom stanju. Naravno, o voznji po kisi ne razmisljam...nema navlaka i slicnih problema.

Sto se tice ovog tresenja i aerodinamicnih problema sa koferima, ja tih problema nisam imao uopste, a vozio sam se dosta brzo...znali smo nekada i po par sati da vozimo 150-180Km/h.

I jos nesto: "pokriveno mleko, mačke ne loču"! To se odnosi na parkiranje kad se ide u obilazak.

U mom slucaju su se itekako isplatili.

 

Nisam protiv bisaga, ali mislim da su koferi neuporedivo komforniji za koriscenje, sto se u startu plati vise. Ko ne putuje puno i u paru, jedna transportna vreca na sedistu ispred kofera u kombinaciji sa tank torbom odlicno zavrsava posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ma da. Mislim da ti je doktor sve rekao. Ja sa ponovo kupio bisage jer mi nekad zavrse posao ali koferi su koferi.

Pogotovo razmisli, kao sto doktor kaze, o uslovima putovanja. Mozda ti zaista transportna vreca zavrsi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja sam na mom BMW-u F 650 ST imao ovo:

post-10756-0-44718400-1356192118_thumb.jpg

Ima dosta prednosti

-nema ograničenja u dužini i visini prtljaga,

-možeš da staviš,prtljag, u plastičnu navlaku npr. od presvlaka i ostaće suv,

-odličan su crash-bar,

-neverovatno jeftine napraviš ih od delova armature koju izvariš na mestima gde treba i kasnije samo ofarbaš.

Ali imaju jednu veliku manu,moraš prtljag da paziš kada ostavljaš motor jer ne mogu da se zaključaju.

post-10756-0-10959000-1356192185_thumb.jpg

post-10756-0-23311100-1356192302_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Evo još nekih fotografija,obrati pažnju na prtljag:

post-10756-0-56614100-1356192967_thumb.jpg

post-10756-0-25436700-1356192997_thumb.jpg

A može da ponese i veliku rešetku za roštilj,samo se dobro ušpanuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sale, ovo je odlično rešenje. Takođe mi se sviđa i varijanta bez spoljnih 'zidova', pruža više mogućnosti za gabarite prtljaga. Npr :

 

post-4059-0-31584100-1356196392_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja