Jump to content

Moto Zajednica

zamena ulja u kvacilu. Suzuki RF900R

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF900R

Pozdrav drustvo. Potrebna mi je pomoc oko zamene ulja u hidraulicnom kvacilu na mojoj suzani posto nikad do sada nisam imao priliku da ga menjam. Naime, nivo ulja je opao ispod minimuma jer verovatno negde pusta ulje tako da bih morao prvo da ga zamenim nebi li utvrdio gde ispusta da bi mogao sanirati problem. Ako bi me neko ko je vec ranije menjao ulje u kvacilu ili kocnici mogao posavetovati kako da to izvedem bio bi mu jako zahvalan. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

odvijes poklopac gore na rucki,naspes ulje, drukas dok je pritisnuto kvacilo ispustis dole na sisici kod cilindra donjeg ulje,stegnes sisku pa opet ukrug,ali ..moze i gore na cilindru da ispustis na srafu to jest holenderu isto za pocetak prvo druanje,ili pumpicom za to da odozdole guras pritisak,ali verujem da to nemas..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF900R

samo me buni jedna stvar. posto ne znam dal je iscurilo svo ulje iz sistema ili ne, kvacilo se jos uvek ponasa sasvim normalno iako ulje na pokazivacu uopste ne vidim. da li prvo treba da ispustim svo staro ulje pa tek onda da sipam novo ili kako vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma,da nije tebi pun pokazivac,pa ti nevidis nivo,odvi gore pa vidi,mozda je ipak pun..ako je prazan,nemas sta da ispustas staro,misli da prosipas,na 5 drukanja ce doci novo ulje u donji cilindar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF900R

ma nije, nema ga :/, zato me i buni sto radi sve kako treba... ne znam dal mogu samo da dospem novu tecnost, plasim se da nesto ne zeznem kad budem trebao da ozracim sistem jbg.. i da, jel da kupim dot4 tecnost ili koju vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF900R

Zamenjeno ulje,sve proteklo u najboljem redu, bilo je i starog ulja odma na milimetar ispod minimuma, to sam video tek kad sam otvorio cilindar. A ni ulje nije curilo iz kvacila nego je samo oklop bio zamrljan od neke prljavstine. Hvala jos jednom. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja