Jump to content

Moto Zajednica

epa ja sam poceo,a kako ce da ispadne,videcemo

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF900R

nemoj da diras rep, koji god drugi da stavis nece isratiti lepo liniju motora, rep mu jeste glomazan ali zaista mislim da nije ruzan..

samo mi nije jasno sto su kod tebe oklopi i satovi od RF600?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: hondacb 750f,suzuki gsx 750f,gsr750,srad 750 fi

nemoj da diras rep, koji god drugi da stavis nece isratiti lepo liniju motora, rep mu jeste glomazan ali zaista mislim da nije ruzan..

samo mi nije jasno sto su kod tebe oklopi i satovi od RF600?

 

to bih i ja da znam,avaj sta je tu je,satove bih rado zamenio ako neko ima od rf 900 i doplatio nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki RF900R

Jesi resio u koju boju farbas oklope a u koju ram? P.S. odusevljen sam zadnjom viljuskom, jesi je ti prepravljao ili si tako uzeo motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: hondacb 750f,suzuki gsx 750f,gsr750,srad 750 fi

Viljuska je vec bila ugradjena,verovatno zbog felne,jer je pozadi felna 6,5j,a ram je ofarban okacicu slike.Boja je siva met. u cetri sloja prvo siva sa sitnim kristalima pa onda sa krupnim.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Svaka cast za ovo,ja sam letos farbao oklpe na mom motoru i felne i znam koliko je tezak taj posao.Ram me iskreno mrzelo da farbam(ko ce da skida i da vraca makinu).Ja spadam u picajzle(to mi svi kazu)ali ti si veca od mene! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: hondacb 750f,suzuki gsx 750f,gsr750,srad 750 fi

Svaka cast za ovo,ja sam letos farbao oklpe na mom motoru i felne i znam koliko je tezak taj posao.Ram me iskreno mrzelo da farbam(ko ce da skida i da vraca makinu).Ja spadam u picajzle(to mi svi kazu)ali ti si veca od mene! :lol:

 

To i meni kazu(da sam velika picajzla):moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7069 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

tacno znam o cemu govorite, tako i moj komsija, rascerupao motor, peskario i farbao ram zbog nekoliko ogrebotinica i sto je malkice tamnija nijansa od one sto on zeli :lol:

ali ipak svaka cast, treba imati zivce za to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: hondacb 750f,suzuki gsx 750f,gsr750,srad 750 fi

tacno znam o cemu govorite, tako i moj komsija, rascerupao motor, peskario i farbao ram zbog nekoliko ogrebotinica i sto je malkice tamnija nijansa od one sto on zeli :lol:

ali ipak svaka cast, treba imati zivce za to :takoje:

 

Ma nije tesko,s obzirom da radim mehaniku i limariju duzi niz godina,nego uzima dosta vremena,ima i dosta detalja ali polako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nebih ja bio ja kad nebih nešto prigovarao .... :lol: :lol:

 

zašto nisi povadio "šešire" iz vilice i poskidao "gljive" za prigvat ? ako si već dovde sve rastavio, šta te koštalo da i to riješiš .. :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

sasvim je OK da to bude iste boje .... ali se farba odvojeno ... :takoje:

 

sorry ako ti se petljam u posao, nije mi to namjera... tvoj motor, tvoja stvar ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

E,ako su farbani par puta,tu si ga ugasio ko ja letos!Jos ako je ful oklop ko kod mene bice posla :lol: ,ali zadovoljstvo nema cenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Blago tebi,ja sam trljao 15 dana,bila su tri sloja farbe od koga je jedan bio kao vostana boja(najebo sam od skidanja).Kad sam konacno lakirao sve nisam mogao posle mesec dana da se oporavim.I posle kazu skupo farbanje! <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

I ja sam pre dve godine moju jamahu ovako isto radio,a mozda jos pedantnije,rastavljanje do srafa,poliranje rama,farbanje felni,poliranje diskova,srafova,grana,bruniranje gvozdenih srafova i opruga....pravljenje delova oklopa i farbanje....posao da ti oci ispadnu...ljudi uglavnom mrze prerade jer se na brzinu i nestrucno uradi,a ne znaju da ima dobro i kvalitetno uradjenih motora...

 

Evo recimo ti si sve delove kvalitetno ofarbao,a neko bi sprejom to isprskao i skoro isto bi izgledalo dok ne pocne da se guli ili na njega kapne benzin....ja radim jednog vfr-a koji je seo ofarban sprejom,muke zive sam imao dok sam ga ofarbao kako treba....

 

A inace ne vidim svrhu skidanja boje do plastike i lima na motorima koji su vise puta bili ofarbani kako treba..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa ja sam morao do plastike posto se na par mesta kod masine ona boja pocela "brckati".Pre nego sto sam poceo sa farbanjem mislio sam da su izduvne grane pocele da tope plastiku,ali od temperature se ona sranje farba nabrckala.Isto sam i ja farbao i felne i posto mrzim nalepnice odradio sam logoe po mom ukusu sa airbrushom.Zezanje do OO!Ali znam da je sad samo PPG boja i to ona koja mi se svidja i da je kvalitetan lak isto PPG.Jedino nisam ofarbao tegove na rucicama,ali to cu letos kad budem na odmoru.Skupa zezalica,ali moj motor iako je 1992,nije presao 5000km,pa mi je ulaganje u njega po meni isplativo jer necu da ga prodajem :moto3:

P.S. Eto mi ga klinac slikan na njemu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: hondacb 750f,suzuki gsx 750f,gsr750,srad 750 fi

Nisam imao nameru da skidam boju do plastika,samo korekcije gde treba,zatim matiranje pa spric kit,a onda ono glavno,mada nisam jos siguran u koju cu boju i koja sara,ali vec cu da se smislim.:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa ako nije kao kod mene onda postupak ko sto si rekao,ja licno ne volim sarene motore,uklopio sam teget metalik sa perlama i neku zlatnu za oznake.Gledaj slike motora pa ces vec nesto smisliti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja