Jump to content

Moto Zajednica

Mini pa Maxi

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Meni je i dalje jedna od omiljenijih voznji prosle sezone bas ta u Valjevu, tako da znam da krsim pravila teme ali jos jednom Pozdrav za ekipu koja nas je docekala i ispratila :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Oprostite kolege što sam pogrešno shvaćen, jedino je kolega Zajec shvatio moju nameru. Oni koji se osećaju prozvano, najiskrenije se izvinjavam. Zaista mi nije bila namera da "oplićem" po bilo kome.

 

A što se tiče opreme, svako vozi svoju glavu i kožu i vozi šta voli i to vozi onako kako mu najviše prija i tu nema nikakve pomoći.

ALI ne propuštam kada vidim nekog dvotočkaša na ulici da ga opomenem za prolazak kroz crveno,ili neki prekršaj iz slične "kategorije" ili makar prokomentarišem neimanje kacige.Istina, to su uglavnom mlađa pokolenja sa cvajama, a deluju kao da još uvek misle da voze triciklice i BMX-ove po ulici u kraju. Mislim da zbog takvih izolovanih slučajeva svi smo uvek krivi i bahato vozimo, pardon, jurcamo. Jer u novinama mi uvek udaramo u auto i nama niko nikada ne oduzima prednost.

 

 

Neću više da OFF-ujem. Od mene toliko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ovi bre beverly-sti su stvarno neki cudni ljudi1lud.gif...nicim izazvano samo tek tako opletu po nekom i to ni ne poznaju coveka!!! Nije mi jasno!!!1neznam.gif

 

Bigi nemo' si na kraj srca, i ja sam pre AA500 imao dva Beverlija! :lol:

 

 

Pa sta je Bigi pogresio??? :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Moji poceci sezu u 90-te kada mi je cale pazario zeleni tori.

Na tome sam spoznao sta je motocikl u kompletu.

Tu je bilo svacega,od ucenja,kurblanja do iznemoglosti,vadjenja duse,prvih kvarova,prvih padova,driftovanja na sljunkari do pregrevanja,gurajnja..... :bicikl:

Nakon par godina,izdahnuo je ram i ostao agregat koji sam kasnije prebacio u neki tomos a koji sam kupio bez agregata.Projekat zavrsio bezuspesno,menjan za trulog komsinog ficju te tu pocinje velika pauza u svetu motora .Razlog tome je i taj sto niko iz mog okruzenja tada nije imao motor.Drustvo povuklo na drugu stranu i auto postaje preokupacija u mom zivotu.

Nakon dosta godina i monotonije za volanom auta,pocinje da se budi zelja za dvotockasem,tacnije 2006.

Kako nisam imao A kategoriju,trazio sam nesto sto je najbrze u klasi do 50ccm i odlucim se i kupim u Pontedera motorsu NRG 50ccm.Crveni.Secam se a i dan danas mi je miris salona u nosu.Slicno joop parfemu.Cak je i NRG mirisao dugo nakon sto sam ga preuzeo....to je bio miris prvog uzbudjenja kupovine motora. Obishsao sam izlog prodavnice bar jedno 50 puta dok ga nisam preuzeo. :ooo:

Slatko se vozao sa njim sve dok se snajka nije navukla na mesto suvozaca.Za jednog,NRG je ekstra ali za dvoje nikako.Ide on ali se greje na uzbrdicama,parfemise nas bus ili trabant ispred a mi ne mozemo da ga preteknemo itd...

Tada sam se vec navukao na dva tocka ozbiljno i zelja za "prvim vecim" nije prestajala :vitez: .Prodam skut sa 7000km i uzmem Pegasa 650 '95 god. kao lutku.Tu sledi polaganje za A kat.,osecanje super,kao na konju,ali.....ni na njoj se nisam smirio i pocela je igranka bez prestanka tj.kupi-prodaj.Neko se mozda i seca mojih motora,bili su oglasavani na forumu.Probavao i vozao sve i svasta,u perfektnim stanjima,ali mi je vazda problem bio:polovno!!!Nikad ne znas 100 % sta si kupio.Meni to nije davalo mira.I to je slucaj samo kog motora,sa kolima nemam taj problem..Kako sam se umorio od svega toga,a nisam nesto putovao sa velikim motorima,mazanje lanaca,znoj,uzjasi,sjashi,definitvno sam odlucio da uzmem scooter.

Gileranu st 200 i to novu.Jednom se zivi. :aha:

Sve sam dobio sa njom sto mi je potrebno.Ekonomicna,lepa,brza,odgovarajuce dimenzije,zabavna za voznju.....svega sto me cini srecni i sto i je ptrebno.

Nastavak price sledi na nekoj od voznji....da ne budem kao Albert iz Mucki:"During the war.."

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

E pa da i ja napisem svoju kratku moto istoriju. (ali duzi post)

 

Pocelo je to davne 1994-te godine, u vrijeme nesretnog rata... Niko para nema, nemas hljeb da kupis, ali drugar iz ulice je uvijek imao litar-dva benzina za svog tomosa colibri-ja (makar ja mislim da je bio colibri). Motorcic predivan, ide a ne moras pedalat. Obidji jedan krug, drugi krug, treci... tako sedmicama i sedmicama, mjesicma.. vozanje tudjeg motora nije bas dobro.

 

1996-1997 postajem malo veci, drustvo iz ulice ostaju mali klinci (od svih sam stariji bar po 2 godine), ja prelazim na "momka", izlasci u grad, drustvo iz skole... ja veliki1zvizduk.gif

 

Drugar iz razreda, imao neku jawu 250, nesta budjeno radjeno nisam vise ni siguran da je jawa... ali ima o ono sto je meni bio prvi pravi motor :-) tomos BT. Ah kako sam se slatko sa njim navozao... i pao... ali nsita strasno, nestalo goriva, kocnica nije valjala... ja pravac u grmlje. Malo izgreban ali nije mi nista. Odmah sutra drug kaze nemamo vise bt. tata ga je prodao... 0plac.gif tako i zavrsi moje tadasnje iskustvo sa motorima...

 

 

Nakon par godina, blizi se 18-ta i polaganje za b. Razmisljam, smisljam, kombinujem. Ne mog uda se odlucim da li bi da vozim auto ili motor. Auto. Vise ljudi stane, niko drugi vise ne vozi motore. Mati i otac sretni. Do jednog dana, kada sam im rekao da sam zaradio pare za svoj pri motor. Trebao je biti to tomos atx. Ravno 300 BAM (150eur). Tada je to bilo nesto. Tata kaze dat cu ti golfa s paketa ako mi das te pare za motor 1neznam.gif. Nece oni ni pod razno da ja vozim motor. Nece pa nece. Pristanem ja na tu trampu, polozim za b, i sretan kao nikada1jee1.gif.

 

 

Tako sam vozao i vozao, kad god bi neko u gradu prosao motorom, zamisljao sam sebe kako vozim. Vise sam i zaboravio kako je voziti motor, sada sam vec "veliki", imam i 23 godine, hocu ja na more motorom. E oces malo sutra. Slupam auto (pregradni stubić me udario). Nije strasno ali sma blatobran svukao kompletan. golf izgleda kao buba. buba bez blatobrana prednjeg. Nit mogu na more autom, a motor nemam.... sanjam....

 

Prodjose godine, ja jos malo veci, punim 28-mu. Glava hladna, auto mi je svakodnevnica. Odavno sam vec zaposlen, pare se trose. Na pamet mi pada.... 1moto3.gif. Ljeto, guzva, novo drustvo voza motore, obidji krug ovamo, obidji krug tamo. Navucen sam! Stare zelje i snovi se probudise, san postaje java. Pazarim nekog skutera, kineza. JMstar. 150 kubika. Registrujem ga i vozim. Sretniji nisam bio! Polazem za A, polozim. Obuka na vespi 200ccm. Predivan motor. Razmiljam da kupim vespu a da prodam skuter. Opet kratak sa lovom... Skuter rikne. Popravim, ide opet. ja sretan ali malo manje... nece uzbrdo samnom i sa djevojkom, nece preko 40. jedva se pati. Sada se vec pocinje i po ravnom tresti, stuca, puca iz auspuha... Blizi se kraj mojim snovima...

 

Ubrzo mijenjam taj skuter za sadasnji motor 1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Tu je, suzuki gsx 750f. 1990ta godina, prejak, preozbiljan, premocan.. ja kao malo dijete sa lizalicom...sjedam na motor, po djevojku i hajmo. Gledam kacigu njenu, neka jet kaciga... smijesna mi je za skuter a kamo li za ozbiljan motor. Nista sreco strpi se jos 15 dana, idemo u svicu (autom), kupicu ti kacigu kako treba... Svica tu, al skupa. Nista palimo u njemacku da uzmemo kacigu. I bi tako. Vratili se nazad u sarajevo, reko idemo na vikend na more. Ona nije bas za, ja lood, hocu i tacka.Ona pristaje i krecemo. Idemo na vikend, nosimo samo ruksak. Nakon 20 kilometara, kucka me u rebra, hajmo se vratit. stajem... zasto sreco? "bole me ledja, udaram kacigom u tebe, ne mogu da drzim vrat pravim...." ok, jebe ga sta da se radi, necu da upropastim sansu da putovanja motorom shvati kao patnju i nesto ruzno. Vracamo se nazad. Mene ruke bole... nisam vozio taj tip motora, nisam znao kako je zeznut i neudoban(pogotovo suvozacici).. drug govori, stvar je navike, slobodno vozi, samo tako ces izgurat... ja vozim, na posao sa posla, manje ture sa pauzama, ali nisam sretan. Ne uzivam. Motor mi je tezak, ruke i dalje bole... bole i ledja... Umoran sam. Motor mi se sve manje vozi... djevojka govori svako jutro "mogli smo motorm na posao"... ma ne mogu. tezak je, guzve su.... nije mi legao kao skuter. Motor sve manje vozim. Jedan dan, dolazim na posao... razmisljam pa kako drugi ljudi, obidjose svijet na ovakvim motorima, sta je, jesam li p***a ili sta? Trudim se, vozim... polukruzni okret na parkingu ispred posla, motor se zagusi, ugasi se i podje na stranu... pritiscem kvacilo i kocnicu, izbacujem noge ali ne vrijedi, pada motor, ja sa njim. Motor mala ogrebotina, puca fuzaster. Noga malo krvava i ne boli. Osjetio sam da me je udario motor po butini ali me ne boli.. Penjem se u kancelariju, javljam djevojci da sam oborio motor na parkingu. Pita jel tebi sta bilo - govorim nije, skocio sam njega. ok. Vrijeme prolazi, noga pocinje da boli. Nakon sat, ne mogu normalno na nogu. Idem upalit motor da vidim mogu li voziti do kuce... moze. Super. Idem po djevojku na posao, i palimo kuci. Kaze necemo, hajmo na kafu...

 

Mislim se kako cu na kafu, ne mogu da stanem kako treba na nogu, vidjet ce da nesto nije u redu. idemo, pa sta bude. Govorim joj, "znas, i ja sam sa motorom pao" Ljut sam. Ljut sam na sebe. Ljut sam na motor. J**o me motor, hocu ja na motor. Malo je rec da ludim. Nerviram se. Psujem. sutim... Zovem druga, kazem mu dodji po motor. Donesi mi nesta para i vozi. Djevojka me ubjedjuje da ne prodajem. Kaze predomislit ces se. Reko necu, ja i motori smo zavrsili druzenja....

 

1ups.gif1ups.gif1ups.gif

 

 

 

 

Ne, nije kraj motociklizmu :-) Noga prestala da boli, motor nisam prodao, uzivanje se nastavlja. Na duze relacije vozim solo, neudoban je za suvozacicu. Nisam sretan. Ni na motoru, ni pored njega, a djevojka hoce nesto na cemu mozemo zajedno voziti, putovati, a ne samo do posla i po gradu :-)

I dalje vozim isti gsxf, motor je u oglasima, nadam se da cu ga prodati, a i da cu uspjet pazarit AA500, bugija 400/650, x9 250/500 itd.

 

 

 

 

Izvinjavam se na ovolikom i opsirnom postu (koji je i off topic)! Htio sam da olaksam dusu, predstavim sta sam vozio i kako sam se osjecao na istim motorima.

 

Svaki pad, bio u mjestu ili u voznji, nije prijatan. Zelja je uvijek jaca od boli. NE odustajte kolege1moto3.gif nikad od svog sna!

 

Nadam se da cu kupiti maxi skuter, jer je to ono sto meni bas odgovara:-)A ni suvozacica se ne zali :-)

 

Pozdrav drustvo i jos jednom, sorry za off-anje!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Na zalost, nemam slike osim suzane... :-( suzukija sam predstavio negdje ali sad cu iskopat slike :-) pa postaviti.

 

Izvinjavam se sto nema slika1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Evo i slika suzukija... nadam se da cu uspjeti da ih postavim a da se vide :(

post-19990-0-75092500-1358954374_thumb.jpg

post-19990-0-47529800-1358954391_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

ajd i ja da se upisem ovde :nanana:

 

krenuo sam sa piaggiom free, kad sam ga uzeo bio je u losem stanju... na piaggio forumu sam dosta toga nasao za sredjivanje masine i upoznao neke ovde nam poznate drugare :moto3::moto3:

image279.jpg image283.jpg image286.jpg

 

posle malo sredjivanja....

 

image0277.jpg image0056.jpg

 

i na kraju kada sam ga sredio resio sam da ga udam i uzmem nesto vece...

 

367781457376121675735593.jpg 367781457376081674698693.jpg 367781457376041673256559.jpg 367781457375841668743441.jpg 367781457375761666485301.jpg

 

e posle toga sasvim slucajno naletim na jazz-a i na keca sam ga zavoleo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ajd i ja da se upisem ovde :nanana:

...

e posle toga sasvim slucajno naletim na jazz-a i na keca sam ga zavoleo...

 

evo samo da pridodam,nasa prva zajednicka voznja...

 

AEE17E08-2380-D941-935F-E26D75B66FAE_thumb.jpg

 

849450BE-8BC8-6048-8DF4-7D76B23F3AE7_thumb.jpg

 

9D36683E-EFBE-FD49-AAF6-D9B2283FF535_thumb.jpg

 

B447E493-EA2A-D84A-9F38-AD36AD668B5F_thumb.jpg

Promenio član alexanto
skracen citat
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Odlična tema a mene nigde, ajde i ja da se upišem...

 

Moje vožnje minijem su počele 2005. kad sam kao " RAZNOSAČ PICA" harao zemunskim ulicama na peugeotu viva siti, gde sam jedva čekao da odem na posao i raznosim pice :lol: (ne bi se više zadržavao na ovom delu) priča postaje zanimljivija sa prelaskom na mini_maxi... sliku nemam

 

Počeo da radim u mnogo ozbiljnijoj firmi lepa platica, službeni auto, telefon ovo ono...ali neda meni djavo mira pošto nemam dobar kompijuter. Dobar dan vi ste došli da uzmete kredit za kompijuter??? "Da da naravno, ako može ovaj od 1700e, pošto sam video neku babarogu od kompa, a i prošla mi priča kod zgodne prodavačice :zvizduk: " uzmem ja kredit odem do Kraljeva aj motorom ovamo, aj motorom onamo, aj vozi ove ribice aj one, aj nazad AUTOBUSOM :'( :'(

Ma jebo komp ja i onako ne znam sa tim sranjem da baratam, a i mnogo više volm priču oči u oči nego fejs tu fejs :lol: , u banci još somića kredita i krene potraga za prvim MAXIJEM...Kupujem posle par dana HONDA foresight 250cc koji toplo preporučujem omladincima početnicima(lakše se vozi nego ona ponika koja vam godima stoji u nekoj šupi),prva godina 28000km... te slike imam ali ne ovde i sad

 

Vreme da se predje na nešto ozbiljnije jer se sa ovim ne može u dvoboj sa autobusom na Ibarskoj magistrali, prodajem Hondicu i uzimam X9 500 gde počinjem da uvidjam koliko je dobro voziti jači MAXI

 

C6EF0FC3-718D-FF47-AD6B-7A5B90509A73_thumb.jpg

 

nešto nisam bio preterano zadovoljan njim, uleti dobre kombinacija uzmem X9 500 u full opremi sa električnim štenderom, komunikatorom i ostalim vragolijama

 

5C3C0CCD-E1A9-E444-844B-17FAD40682C7_thumb.jpg

 

C479C015-B6E0-E548-8357-DC2296FC505F_thumb.jpg

 

A onda se dešava nešto mnogo lepo u mojoj vozačkoj karijeri, pokvari mi se pumpa za ulje u avgustu kad u Italiji ništa ne radi, a kod nas oće da te oderu po ušima...i da ne bi čekao i bio mesec dana bez motora usred leta ja prelazim na SWINGA

 

6576BD52-7E4B-A249-BC30-6EB62E5B7234_thumb.jpg

 

08699762-CC67-4D40-9666-E96502A43E09_thumb.jpg

 

i onda otvorio firmu, nova ulaganja novi troškovi i silkan morao da ode opet na mini..

Sad trenutno imam prevozno sredstvo X9 200cc :'( :'( koji ide kao da je X9 180cc :lol: :lol: i saću da pogledam da li ima neka slika sa oglasa ili tako nešto :zvizduk:

 

mislim da nema :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Neki dan na poslu , naidjem na ovu zanimljivu temu ... pa reko da je malo osvezim malo! 1nanana.gif

Kao i vecini, prva masina je bila od tate, tako da ... tomos A35s (ma sta to znacilo) , 85god. Otac inace ne voli dva tocka, tako da je bio kao iz fabrike. Nakon polozenog PSP-a krecem i ja u avanture, bukvalno ga nisam gasio. Slike imam negde u kompu, nazalost crk'o!

 

Moj prvi motor,ajde da kazem skuter kymco agility 49,2008.god, kupljen 2011 godine od moje ustedjevine. Brzo je zadovoljio apetite, pa je prodat pred kraj sezone. 6500 km na njemu. Nije se gasio! 0takoje.gif

 

post-23058-0-21804800-1419710112_thumb.jpg

 

 

Posle uspesne prodaje u Suboticu, na red su dosli oglasi. Izbor je pao na malaguti madison 150 . Iako mi je drugar govorio, da ne gledam ispod 200, posle 49 ovih 150 je bilo preveliko. Dakle, pravac Sremska Mitrovica po madison 2000.god. Stanje malo losije, ali zima je, pa ce se pristedeti za gume ,servis i ostalo. Tako i bi, sredio masinu, prve dalje voznje ..kad ne lezi vraze, zasitio se i 150tke. U planu je bio odlazak na more, ali tri dana pred polazak ,naidje kupac i ode masina. Nekih 5000km na italijanu,otisao je u Celarevo. U komsiluk! 0takoje.gif

 

post-23058-0-88917500-1419710345_thumb.jpg

 

 

Godina 2013. izbor je pao na maxi skuter, piaggio x9 250 EVO. Zanimljivo skuterce,veliko.. Kupljen u Bezdanu, vozen jednu sezonu i udomio sam ga, opet u Suboticu. Presao sa njim nekih 6000km. Evo ga i lepotan...

 

post-23058-0-27041000-1419710750_thumb.jpg

 

 

Nakon prodaje x9, resio sam da uzmem SVOJ prvi auto. Radilo se, sudilo.. izbor je pao na pezo 206 cc, zanimljiv momacki auto,cabriolet, ali dva tocka su dva tocka i tako u junu ove godine odlucim da prodam auto i uzmem skuterce. Ovaj put, zeleo sam jos nesto jace, izbot je pao na 500 kubika. Nakon pretraga, naidjem na apriliu atlantic 500 ,2004. godiste od kolege Zeke sa foruma. Nazalost, prilikom servisa, majstor dozivi saobracajku i ode AA u staro gvozdje. Napravljena totalna steta. Evo i ove lepotice,

 

post-23058-0-94227200-1419711128_thumb.jpg

 

 

Bio je ovo tezak udarac, ostao bez auta, motora i novaca... Radio godinama, "rastao" sa kubikazama i sad otislo u vazduh...

Ali nisam se predao, napravi se neka kombinacija i 01.09. postanem vlasnik piaggio beverly 500 . Da se vratim na atlantica, sa njim sam presao celih 150 km.

 

A sad, bevka... evo prodje sezona, ima na satu vec 3000 km, godiste 2003. Sluzi dobro... Ali kod mene se nikad ne zna! Evo i bevke...zverke! Moj peti samostalni motor ... Otac ne voli , ne da novce... majka isto. Ja volim i volecu zauvek!!! 1nanana.gif0takoje.gif

 

post-23058-0-80570600-1419711316_thumb.jpg

 

 

To je od mene, drugari ajde i vi osvezite temu!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, x10 500,Tomos ATX , Sprint

Moj trenutni vozni park 

 

CAM02837.jpg
 
Piaggio x10 2013 god u mojim rukama napravio do sad 1500km, kupljen prije 2 mjeseca, trenutno na 17000km
 
Piaggio Beverly 250ie 2006 god. napravio na njemu 47000 km ,kupljen 2011 s 9800km sad ima 57000km toči vozi jedan od najzahvalnijih skutera koje sam vozio
 
I moje od milja prdalice koje sam tjunirao do krajnjih granica
 
Tomos Atx (dmp puch kit 70ccm, usis na lamelu, dellorto 19mm, zx-r od piaggio-a pripasan gore 100km/h po gps) napravio na njemu oko 30000km
 
Tomos Atx (plavi isto ima Maxwell kit 65ccm od tomos automatica, polini trokutasti usis, dellorto 16mm, Mf Power Cobra auspuh 80km/h , namjena samo za offroad) podatak o km nepoznat okvirno oko 10000km
 
Tomos Sprint (automatik) od njega je sve krenulo...kupljen nov 2001 godine (mašina airsal kit 65ccm, dellorto 16mm, Mf Power auspuh, brzina 75km/h) s njim sam napravio 51000km
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Evo da i ja osvezim malo ovu temu naidjoh i sit se nacitah, Alexa svaka cast druze. Ja sam moju moto karijeru poceo dosta kasno negde oko 30-e ali sticaj okolnosti je bio takav. Kao vozac b kategorije i konobar u beogradskoj skadarliji u centru grada i u nedostatku parkinga za automobile odlucih ja da uzmem sta drugo nego nesto od 50 kuba da me vozi od posla do kuce i zujanje po gradu. Izbor je pao na Sym simply 2008 god bio kao nov 4T za mene pocetnika super odlican ja prezadovoljan, kupio ga za relativno male pare i nazalost nemam slike.
Drugar i komsija koji je ziveo u mojoj zgradi Bane inace brat rodjeni naseg druga Gagija74 sa foruma imao plavi beverly 500 2003 god odlican top topova. Jedno vece blejali ispred i kao nesto cackali oko motora i nagovori me da probam - i tu krece moja agonija u zivotu jer sam imao samo jednu zelju da ga kupim i ako nisam imao ni vozacku odnosno A kat. I kupim ja njega posle par meseci nesto napravimo neku kombinaciju. Prodam ja syma dam njemu neku lovu i nesto na rate dalje i krenem ja da vozim beva 500 bez vozacke i presao sa 50 kuba- kakva budala to je samo za streljati sta drugo. Ali mojoj sreci nije bilo kraja. Jednu celu sezonu tu 2014 god sam ga tako vozio ful oprema i pratio gde ima pandura i pregurao tako. U prolece 2015 krenem ja sa prvim suncem sav srecan i u maju mesecu ne lezi vraze pandur na motoru iza mene u dimitrijali i ako nisam napravio nikakav prekrsaj zaustavlja me pokazuje da stanem. Tad kad nisam umro nikad necu rutinska kontrola vozacke i registracije. Nemogu vam opisati kako sam se tad osecao, srce lupa hoce da iskoci. Kad je covek video nije mogao da veruje sam bez A kat i tad krece agonija ako pise zavrsavam moto karijeru ili ako uspem polazem i vozim. Posle sat vremena price, ubedjivanja, moljenja, obecanja neznam ni ja sta vise platim ja nesto i pusti me covek i kaze ili prodaj ili polazi. Ja sav srecan kuci i odma beva na oglas. Prodam ga za 7 dana. I kupim neki kinez od 50 kuba ponovo da me preveze od tacke a do tacke b. Jao kakvo je to razocarenje bilo i smor do daske. Da nedavim mnogo iste god na jesen polozim ja za A2 sav srecan ponovo oglasi. Naidjem na beva na palicu isti kao sto sam imao potpuno samo sive boje u naravno kupim ga- opet srecan i zadovoljan. I danas sam vlasnik istog kog sam prostudirao u svemu do daske i ove god na maxi voznjama se pokazao super jer je pod kontrolom Dareta Satelisa - hvala Dare. I ako sam mislio da se nemogu zasititi njega ipak jesam tako da ce na jesen najvjerovatnije na berzu. Sad mi je zelja Sw 400 samo je pitanje vremena i finansiskih mogucnosti. Eto toliko od mene i vidimo se na voznjama. Nadam se da vam je bilo zanimljivo dok ste citali. Poza0706d6c6cc07b242101692cd9f3959a.jpg30aacf19d716a2fed76bc62e741650ac.jpg89dc40fbc3d3cb42fa63224239911c2f.jpg50edccccf917a50301aa316de7dc62a8.jpg5fbeebedd95c407bd3e05919cd316bcf.jpgff8ff014ede0701051c9fd7e1ac6e4a0.jpg

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Jaooooo, neko je iščupao temu iz naftalina, pročitah je u cugu, na žalost su mnoge slike i linkovi propali pa ih nema ali evo, voljan sam da podijelim svoju priču... :)

Kao 13-ogodišnjak nagovarao sam ćaleta da nam kupi automatik, a kao uzorno i fino dijete nije bilo razloga da se to ne desi.
Ćale taman prije toga radio nekom liku struju u kući i ovaj mu ostao kratak neke pare a igrom slučaja imao u garaži njegovo visočanstvo, Tori... Preklope njih dvojica taj posao kroz motorić i doveze tata njega kući, početak Decembra... 

Stoji Tori kraj stare željezne "romb" ograde i bakinih ogoljelih ruža dok se na drugoj strani dvorišta kolju prasci i priprema meso za zimu...
Ja dijete, nedokazan ponekada, idem da ga upalim iako mi je tata rekao strogo ne, već kada bude imao vremena pokazaće on meni kako to ide.
Sjeo na Torislava, kurbla jednom, dva puta, tri puta... ništa... Još jednom "na najjače"... Upali... 
Zamislite osmjeha na licu trinaestogodišnjaka kada dobije svoj željeni motorić... 

Skinem ga sa centralnog štendera, u grču malkice gasa, ne kreće... još malo... kao trza ali ne kreće... zavrnem gas, motorić skoči, ja se prepadoh, od straha gas do daske, kočnica nigdje, drm u bakine ruže pa u ogradu... 
Rezultat 1:0 za Tori, a ja u bolnicu da mi sašiju koljenoooo... 

Tata se bio ozbiljno naljutio, prijetio da će da ga proda, ali ga prošlo brzo a ja se od proljeća vozao ulicom gore dole jer dalje nisam smio bez položenog...
Bilo je tu svega, i razbijanja, i pregrijavanja, i probijenih guma (skontao da pašu sa tačaka/kolica, skinuo sa babinih...hahahaha.. e to neću zaboraviti nikada... ubjedio sam ih da je neko ukrao gumu a ostavio felgu hahahaha)...

evo slika:


6VtWO8G.jpg


Ev7amcG.jpg

Vozao sam se sa time do svoje 15-e godine i tada dobijem na poklon od svojih kineski skuter marke GMP.
Plavi, dvotakt ali išao gore od svakog Lifana... teško razočarenje od skutera ali ono, 15 godina a vozi se skuter...

JEEEEEEEEEEEEDVA dočekao da sa prvim danom 16-e godine položim PSP i da sam legalan... 

Položio, sjeo na skuter i zapalio u Banja Luku, 80-ak kilometara na svom vazdušno hlađenom kinezu od 1kw...
Niko mi nije rekao da to nije za toga i da ću da bez razloga sjebem moped... 
Posle te eskurzije tamo i amo počeo je kinez da dimi i slabije vuče i u tome se kum ponudio da mi iz Švice dobaci svoju Aprilliu SR50 www (vazdušno hlađeni model, sa karbom)... 

(U međuvremenu sam već skoro osamnaestogodišnjak i polažem za auto)

Evo slika obojice, plavog junaka sa "flejmovima" (imao je i neonku plavu ispod... da sada me je sramota ali Bože moj, mladost) i njegovog "mlađeg" brata, SR50 upravo stiglog iz dijaspore...

4KMi27o.jpg

 

la9ZbMF.jpg

 


Potom je došla faza koketiranja sa mjenjačem (dugogodišnja, trajalo je nekih 6-7 godina i sa Apriliom sam prešao nekih 40 hiljada kilometara bez posebno većih problema, koliko god to nevjerovatno zvučalo, pazio sam je kao oči u glavi, stigao sa njom u Hrvatsku, Srbiju, Crnu Goru, Sloveniju... sve sa 50ccm :lol::lol::lol: )

Kupim sa prvim ozbiljnim zarađenim novcima Apriliu RS125 koja se u saobračajnoj vodila kao 50ccm...
U međuvremenu sam položio za auto i počeo da "tjuniram" Opel Astru koju tada imadošmo... 

Autentičnu sliku Aprilie nemam, nađoh istu na netu pa ću nju da ubacim ali sliku Astre imam... nije tema ali dodaću i nju... 

iyPowBX.jpg

98RvLXg.jpg

Nakon toga batalih mjenjač i sjedoh na Leonardo 250... 
Potom otkrih ovaj forum, @muljaz mi postade drugar jer i on sam tada jahaše Leonarda 250... :lol:
Sjebah se u životu i kupih Golfa5, od tada neimadoh više para za motor jer je Golf imao dijagnoza više nego prosječno gerijatrijsko odjeljenje u lokalnoj bolnici...

Slike Leonarda: (i Golfa, slučajno)

MHQZuVh.jpg

XU9Eoc2.jpg

E nakon prodaje Leonarda sam već bio u ozbiljnoj vezi sa sadašnjom suprugom koja protiv motora nije imala ništa pa sam u ta doba ganjao od drugara Yamahu R6 i potom se odselio u dijasporu... 

Kao prilagođavajući faktor na motor, kupujemo maksi od svih maksi skutera koji eksploatišemo evo drugu sezonu već... Silver Wing 600 (na prodaju :P, info u PP )

uqWf2Fe.jpg

vkyQZFF.jpg

uqvm6zh.jpg


Sledeći korak, ako Bog da, NC750X ili X-ADV, (vjećanje u toku)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Iiii sad si prodao Silvera, sta si odlucio. Bogami svaka cast kad mozes da razmisljas o ova dva modela, za vecinu nas ovde je ovaj x-adv jos uvek samo san. Snasao si se ti tamo u Svici odlicno.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@Nole Bg još ništa konkretno. 

Sviđa mi se mnogo motora a koji ću da kupim to ne znam ni blizu... 

Ali da ne dužim i kvarim ovu davno krepalu temu, rado možemo negdje drugo da naglabamo a ovo ostavimo ako bi neko volio da podjeli svoju priču... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja