Jump to content

Moto Zajednica

Mini pa Maxi

Recommended Posts

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Poceo 2005-6 sa svojih 18 godina. Zelja sa skuterom je oduvek postojala, ali je manjkalo finansija. A i roditelji nisu bili za to. Kratko nakon sto sam se zaposlio resio sam da skupim pare i kupim sebi skuter. Odluka je pala na Malaguti Phantom F12. Minareli masina, vodeno hladjenje, disk/dobos kocnica. Sa njim sam se sit navozao, ali vremenom se pojavila zelja za necim jacim. Tada sam se upustio u cari tuninga kojima i dan danas nema kraja. Poceo sam kao totalni laik, ne znajuci nista osim da sednem i da teram. Za pocetak sam promenio cilindar. Bio sam zadovoljan neko vreme. Onda je sve islo svojim tokom, zameni ovo, zameni ono i tako sam ja promenio sve sto sam mogao. Kada je kupljen izgledao je ovako.

 

 

 

photo00wi.jpg

 

photo000x.jpg

 

Nakon prerada izgleda ovako.

 

 

slika4377.jpg

 

slika4376.jpg

 

Jos uvek ga posedujem jer sam ljubitelj tuninga 2T masina. Ako nekoga zanima mogu da otvorim temu o tome kako je tekao ceo projekat prerada i tuninga.

 

Nakon ove svima dobro poznate krize, promenio sam posao, plata je manja, gorivo skuplje, shvatio sam da se tako nesto ne isplati voziti svaki dan i na duze ture. Polozio sam A kategoriju i resio da sebi kupim nesto sto ce ici malo bolje od ovoga, a nece trositi toliko. Trazio sam po oglasima i odluka je pala na Malaguti Madison RS250. Prvenstveno zbog izgleda, a zatim i zbog pouzdanog piaggio agregata.

 

 

slika4778.jpg

 

slika4779.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Moj istorijat i nije nesto dugacak:

 

...

 

Posle je u vlasnistvo dosla moja jako draga Yamaha X Max. :moto3: Leo Vince je grmeo do te mere da je nekada umeo da bude jako naporan... Pogotovu vozacima iza mene.

 

380355_3649634476270_1874315602_n.jpg

 

...

 

Njegovo velicanstvo MP3. :care:

 

380291_3671966914567_828187311_n.jpg

 

MP3,cesce menjas motore od patika :-D

 

 

hahaha Oko sokolovo!

Sta da se radi, morala je zadnja guma da se kupi pa mora nesto da trpi. :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

O mojim pocetcima na dva tocka mogao bi se napisati humoristicki komad1lol.gif

 

Prvi je na red dosao Apn 4 (dao sam svoj novi bicikl sa "čak" 21 brzinom i svu ustedjevinu u markama)

Prednju kocnicu nije imao i cesto sam morao dopumpavati prednju gumu.

Ps: sa njim sam prvi put platio kaznu posto nisam imao polezen PSP (jos sam bio mlad)

tomos-apn-4-02.jpg

 

Drugi je bio automatik sa pedalama, i mislim da sam vise pedalao nego vozio se1mda.gif

 

img17178362.jpg

 

 

Al zato kad sam zavrsio skolu i kao poceo zaradjivati, e tu je onda pao MZ 125 ETZ

mz_etz_125.jpg

 

 

Jes da je imao akumulator od auta nazad pricvrscen koji se stalno dopunjavao al je isao skoro sto na sat.

Od njega imam najlepse uspomene (svaki put kad zahladni mene bole kolena), jer mladost ne zna sta je hladnoca i duge gace.

 

Sledeci na redu i daleko bolji i ozbiljniji je bio piaggio x9 180 cc

 

 

imag0258e.jpg

 

Al i njega skoro prodadoh pa se kanim uzeti opet nesto vece.

Jeste da početci soferiranja nisu bili bas sjajni, al barem mogu lepo da se ismejem kad se toga setim1lol.gif1lol.gif

 

 

I da, prve tri slike su samo informativnog karaktera (kamo srece da su tako izgledali) dok je zadnja slika motora oridjinale0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Kroz garazu i dvoriste je proslo mnogo motora probacu da ih nabrojim redom:

 

1. :care: Njegovo velicanstvo Tomos Automatic

2. Peugeot Speedfight I (kupljen nov '99)

3. Tomos BT 50s

4. MZ 251

5. Yamaha TZR 125R

6. Suzuki enduro DR650

7. Suzuki enduro DR800 Big

8. Yamaha Aerox (kupljen nov '08)

9. Yamaha XTX 660 Supermoto

10. Malaguti Madison 3 250ie

11. Gilera Runner 125 VX

12. Kymco Xciting R500i

13. Honda Transalp 600V

 

I mislim da je to sve.. Slike skorijih motora imam a one starije je pojeo virus u jednom od prethodnih racunara.. Kad nadjem slike koje imam okacicu..

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja ne mogu da kazem da imam neko iskustvo ali sam se jos kao "klinac" slatko navozao sa jednom za to vreme interesantnom masinom koja cak i nije bila moja vec od kuma ali je bila kod mene sigurno jace od pola godine....Hexagon 125 u ljubicastoj boji :lol:

xex.jpg

 

Posle toga, na red je dosao Leonardo 150, sa kojim sam presao oko 6000 km....mislim da je oko 2 god bio kod mene....

pb050094.jpg

2.jpg

 

standardna prica, slaba masina, nije za medjugradsku itd pa je moralo nesto jace...

 

I konacno pre dva meseca (cini mi se) u moje ruke dosao je AA 500 sa kojim cu tek da se vozim i uzivam (nadam se)!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Nadam se da cu biti miran sto se promene motor tice barem jos neko vreme!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Laki_90:Nadam se da cu biti miran sto se promene motor tice barem jos neko vreme!

 

Brate nema dalje to je to u to jedino moz' da se vozimo a da nas ne zulja da nam nije tesno i da moz' da nas vuce k'o svet!!!1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: flying brick

Tema je extra za ozivljavanje uspomena,svaka cast Alexa

Kod mene nije nesto bilo raznoliko ali brzo sam shvatio dokle treba ici,tako da je prvenac bio piagio free 50 odnosno 70 ccm,mojih ruku delo,trebalo je povuci 100 i kusur kg,al vukao je domacinski :moto3:

03042011193.jpg

 

avantura trajala cele dve sezone i skoro svaki dan bg-va bez ikakvih problema,a onda poce da zulja sto trtica sto pare u dzepu pa da se uzme nesto kao maxi i tu dodje sledeci ljubimac honda pan 150

20120323114917.jpg

 

I ni to ne potraja dugo pa konacno na red dodje nesto mlogo jace pa rekoh da testiram sebe dokle treba ici.

dsc01585v.jpg

 

i nakon nekog kratkog vremena krenu tendencija opadanja,smirivanja i veceg uzivanja u voznji pa je dosao na red motor koji jos uvek ceka ponovo da dodje na red al naravno samo kao pojacanje u porodici motora,nikako jedinac,vozio sam ga nekoliko meseci i igrom slucaja i finansijskih transakcija otisao al kako kazu sto pre ode pre ce se i vratiti :aha:

 

img20120529022458.jpg

 

I nakon silnog previranja pade i Bugi motor koji je za stalno nasao mesto u sto srcu sto garazi, i tako poce i druzenje sa drugarima maxi skuterasima koje je naravno za svaku pohvalu, i smirivanje tenzija :tras1:sto se tice motora, naravno u obzir dolazi ili noviji Bugi ili kao drugi motor ponovo V-strom. :BJB1:

 

20121022132335.jpg

 

I to je nadam se kraj promenama sve u svemu sve probano al maxi je zabetonirao mesto kod mene na duze staze,pozdrav.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Ova fotka sa R Suzanom je špic.....

 

Ono što je ostavilo dojam na mene je full oprema.

Fila moto čizme

Pantalone za letnju vožnju sa sve protektorima za kolena,

Letnje rukavice

Jakna upadljive boje, da bi vozači mogli da vide umanjeno siluetu motorcikliste na drumu i tako izbegli SMITY situaciju, sa sve zaštitom na ramenima i laktovima, opet letnji model, u skladu sa pantalonama

I na kraju, najnovija virtuelna kaciga od, najsevremenijih lakih materijala.....

 

 

Srećom, pa se kolega priklonio maxi družini :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ova fotka sa R Suzanom je špic.....

 

Ono što je ostavilo dojam na mene je full oprema.

Fila moto čizme

Pantalone za letnju vožnju sa sve protektorima za kolena,

Letnje rukavice

Jakna upadljive boje, da bi vozači mogli da vide umanjeno siluetu motorcikliste na drumu i tako izbegli SMITY situaciju, sa sve zaštitom na ramenima i laktovima, opet letnji model, u skladu sa pantalonama

I na kraju, najnovija virtuelna kaciga od, najsevremenijih lakih materijala.....

 

 

Srećom, pa se kolega priklonio maxi družini :moto3:

 

Farmaceut@

totalno suvisan komentar, da ne kazem provokacija

kolega nikijuba@ je dao lep doprinos svojih bivsih i sadasnjih dvotockasa ovoj temi a to sto nosi na sebi uopste nije poenta

da je na svakoj od slika imao curu, vidno dobrih oblina verujem da komentar ne bi postojao .... bez ljutnje 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Farmaceut_bg:

 

Iz aviona se vidi da je slika u "štandu" tj pozerska - nije krenuo / vratio se sa vožnje. Kolega Ljuba je inače policajac te je vrlo dobro upoznat sa opremom za motocikle. Kada smo bili u Valjevu i vozili se, Ljuba je imao full opremu na sebi.

 

I da, dobar je čovek i stvarno je sreća pa se priklonio MAXI družini, što i tebi želim. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ovi bre beverly-sti su stvarno neki cudni ljudi1lud.gif...nicim izazvano samo tek tako opletu po nekom i to ni ne poznaju coveka!!! Nije mi jasno!!!1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

 

 

Srećom, pa se kolega priklonio maxi družini :moto3:

 

IzvinTe kolega Šta oŠ?

 

Mi svi Iz MAXI družine furamo taj fazon ... U čemu je problem?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Srećom, pa se kolega priklonio maxi družini :moto3:

 

IzvinTe kolega Šta oŠ?

 

Mi svi Iz MAXI družine furamo taj fazon ... U čemu je problem?

 

Ma pusti ga POPe... vidis da vozi beverly!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Šta bi bilo da se ja ili ti ili predsednik slika sa nekom vrh ribom kako se uvija uz biceps ... šta bi na to reKo ...

 

Troje dece ima, a vidi ga, mrcina, bez kurtona se slika ... ili šta :zbunjen:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: flying brick

Ova fotka sa R Suzanom je špic.....

 

Ono što je ostavilo dojam na mene je full oprema.

Fila moto čizme

Pantalone za letnju vožnju sa sve protektorima za kolena,

Letnje rukavice

Jakna upadljive boje, da bi vozači mogli da vide umanjeno siluetu motorcikliste na drumu i tako izbegli SMITY situaciju, sa sve zaštitom na ramenima i laktovima, opet letnji model, u skladu sa pantalonama

I na kraju, najnovija virtuelna kaciga od, najsevremenijih lakih materijala.....

 

 

Srećom, pa se kolega priklonio maxi družini :moto3:

 

 

 

Oprostite ako sam krsio zakon nemajuci opremu,cini mi se da je tema motori u posedu a ne oprema,al verujte iz sokaka nisam izasao,slika jeste bila cisto pozerska na dan kada mi je stigao motor,ispravicu prvom prilikom,no naravno da ovom slikom nisam hteo da dam nikom do znanja da sme tako voziti,ko misli da moze sa ovakvom hi tech virtuelnom opremom nek izvoli,I sam povremeno u sedistu gde radim vozim presretace motore pa postujem zakon maksimalno sa full opremom na sebi,jer zdravlje je na prvom mestu pa onda sve ostalo. no da se ne ofuje dalje postoji vrlo prikladna tema za to opleti po drugaru,pa tamo na prepucavanje ko hoce,pozdrav

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: flying brick

Ovi bre beverly-sti su stvarno neki cudni ljudi1lud.gif...nicim izazvano samo tek tako opletu po nekom i to ni ne poznaju coveka!!! Nije mi jasno!!!1neznam.gif

 

ma mozda me zna od ranije,mada nesecam se da sam pisao nekog na beverliju u saobracaju :jok:

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: flying brick

@Farmaceut_bg:

 

Iz aviona se vidi da je slika u "štandu" tj pozerska - nije krenuo / vratio se sa vožnje. Kolega Ljuba je inače policajac te je vrlo dobro upoznat sa opremom za motocikle. Kada smo bili u Valjevu i vozili se, Ljuba je imao full opremu na sebi.

 

I da, dobar je čovek i stvarno je sreća pa se priklonio MAXI družini, što i tebi želim. :takoje:

 

Hvala Sefe na odbrani I komplimentu pocrveneh u trenutku,no naravno komentar nisam shvatio ozbiljno vec saljivo I poucno,voleo bih da se kolega farmaceut prikljuci I da se nadjemo u nekim zajednickim voznjama jer ovakvi komentari nisu na odmet I uvek su dobrodosli,ma zezanje I druzenje je neprocenjivo danas,veliki pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ovi bre beverly-sti su stvarno neki cudni ljudi1lud.gif...nicim izazvano samo tek tako opletu po nekom i to ni ne poznaju coveka!!! Nije mi jasno!!!1neznam.gif

 

Bigi nemo' si na kraj srca, i ja sam pre AA500 imao dva Beverlija! 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Napali ste farmaceuta bez razloga. Mislim da je samo pokusao da se nasali.

 

Verujem da je tako ali ne videh nigde smajli a pošto se ne poznajemo lično (za razliku od Ljube) red je da se naznači da je šala u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja