Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Neko se napravi pametan i napiše zakon.

Drugi uzme da taj zakon protumači onako kako ga je većina tih experata  shvatila i to ubaci u razne pravilnike.

Treći ima obavezu da se to napisano i tako protumačeno ispoštuje u stvarnom životu i to bez ikakve mogućnosti da koriguje neke stvari koje čak ni njemu nisu logične, ali ko ga pita.

Auto škole su tu da to sve pomire i povežu i tako pomognu polaznicima da se, kako znaju i umeju, uklope u sve te "logičnosti i nelogičnosti" jer se to od njih traži i očekuje ako misle da polože ispit.

Dakle neko je izmislio i postavio pravila igre.

Ko hoće da se igra mora da se dobro upozna sa pravilima( test) a zatim da ih se u praksi pridržava.

Niko ga na silu ne tera da se se igra.

Ja to obično uporedim đacima sa šahom.

Došao si da igraš šah.

Pravila su da npr... kraljica ide na sve strane, top samo pravo, skakač preskače, lovac... itd .

Ako ti se ne sviđaju pravila, ako bi ti da pomeraš figure drugačije, možda mnogo bolje i realnije od ovih, ipak idi i igraj neku drugu igru.

Za tebe mesta u ovoj igri nema.

Npr... "Mica" je fenomenalna :) .

 

Dakle, ne traže škole i instruktori od vas ništa što su one izmislile ili iz čistog hira.

Mi smo tu da vas uputimo u pravila ponašanja u saobraćaju kojih treba da se pridržavate, ako ne uvek dok vozite, ono bar onih pola sata koliko traje ispit.

Nakraći put je da se prilagodite i ukopite u ono što se od vas traži.

Duži put je da se izborite za promenu zakona i da se on napiše i prilagodi vama.

Izbor i nije neki :) .

 

I da, skretanje je možda najlakše shvatiti tako da ga gledate kroz prizmu kretanja automobila.

Kad idete na pravcu i sa desne strane vam je ivičnjak, zauzmite poziciju kao desni točak od kola i tako se krećite.

Ako hoćete da skrenete levo, uverite se da li to možete bezbedno uraditi i blagovremeno se prebacite na poziciju levog točka od automobila i tako i prilazite raskrsnici i u toj poziciji izvodite i skretanje, izlazite iz raskrsnice i nastavljate da se krećete ulicom u koju ste skrenuli. Zatim proveravate da li je desna strana slobodna, dajete desni pokazivač i prestrojavate se na poziciju desnog točka od automobila i tako nastavljate dalje kretanje.

(Dakle, pošto upravljate vozilom sa jednim tragom točkova, ponašate se kao da imate dve trake u okviru one jedne saobraćajne trake i pri skretanjima radite prestrojavanja)

Što se tiče propuštanja pešaka ili bilo kojih drugih učesnika u saobraćaju, na ispitu naravno, kad god na momenat pomisliš da li da propustim, odmah propusti.

Ako propustiš, a možda si mogao i da prođeš, nećeš pasti.

Ali ako ne propustiš, a trebao si, padaš sigurno.

Računica je jednostavna.

I tako radeći i razmišljajući došli smo u situaciju da se na prste jedne ruke mogu pobrojati oni koji su u poslednjih par godina pali kod nas na ispitu vožnje. 

Dakle, ne otimaj se, ne "filozofiraj", shvati, uklopi se i završi posao.

Sretno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja tako odvozao 14 časova i položio iz prve, a nikada pre toga nisam seo na motor. :D Samo sam slušao šta mi je govorio instruktor i to sam usvojio i to je bilo to. No, imao sam sreću da je obuka od strane instruktora (a 100% je bila ovakva kako Jasminko govori) konzistentna sa očekivanjima policajca. Kod JankelA to nije bio slučaj, i to dolazimo do problema. Mada opet, neispravno kretanje u saobraćajnoj traci nosi mali broj negativnih poena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Meni je juce policajac rekao da nas instuktori uce pogresno da se prestrojavamo za skretanje u levo po poziciji levog tocka na automobilu, tad mi je i nacrtao onu poslednju sliku sa prethodne strane
Svakako da cu morati da se prilagodim da bih polozio, nego cisto da podelim sa vama iskustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A ima li neki razlog zašto ne iz sredine? Da neki auto može lakše da pokuša da se provuče uporedo sa motoristom?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Nas ucili ovako :)

Na crvenom X moras da pogledas u levu odnosno desnu stranu da vidis da li je slobodno da se prestrojis u vojoj traci. I to nam istruktor naglasavao a pogledamo "teatralnije". da pandur u kolima iza vidi da smo okrenuli glavu i pogledali :)

Cura polozila pre par dana iz prve. isto je ovako ucili ko i mene pre vise godina :)

lol.thumb.jpg.511cf0f519a95e5ab8d4918b98c20791.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A po crtezu izgleda kap i da vozis uz desnu ivicu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Тако је саване. Вози се увек (на полагању) уз десну ивицу, осим пред раскрницу у којој хоћеш лево, тада се престројаваш уз леву ивицу, скренеш и остајеш уз леву ивицу и благовремено се враћаш уз десну ивицу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zanimljivo Koliko se razlikuje obuka. Ovde npr te uce da vozis uvek po sredini. I to is razloga da bi zauzeo polozaj gde niko ne može da pokuša da te obilazi i slično. U smislu da je ta sirina puta samo tvoja i bez kompromisa.

Npr kad imaš poprečnih ulicica sa desne strane koje imaju prvenstvo (pravilo desne strane) savetovan polozaj je malčice levo od srednje linije kako bi imao bolji uvid u te poprečne ulice. Isto važi i za druge situacije gde je na neki nacin smanjena vidljivost i skraćeno vreme reakcije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

To je Evropa.Tamo zive ljudi koji razmisljaju i takvi donose propise i zakone. Desava se da budu i skolovani bas za to sto rade :lol3::lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Voziš po sredini ulice kad god nema vozila ispred tebe,a mozes dobro vidjeti cestu.
Ako ima vozila ispred tebe i ne vidis kolnik dobro, onda vozis po tragu njegovog lijevog točka.
Razlog za to je,osim dominantne pozicije, taj jer je vecini automobila karter od motora po sredini izmedju prednjih točkova i mozes ocekivati da na cesti ima ulja bas na tom dijelu tj.po sredini ceste. Poziciju desnog traga vozila koristimo kada vozimo u koloni, i kad moramo položiti vozački ispit, a to se od nas od odredjene administracije zahtijeva.
Kad vozite motor koristite sve poznate metode koje ce vam sačuvati glavu. Ima ih mnogo. Navest cu samo jednu. Da ne dužim. Kad dodjete na raskrsnicu, i zakocite zbog crvenog svijetla, a zauzeli ste dominantnu poziciju uz lijevu stranu linije ali ipak takvu da obeshrabrite potencijalne vozace automobila da podijele traku sa vama, nemojte se ukipiti; pomijerajte se; provjerite sve ucesnike u saobracaju na raskrsnici; sve pjesake; skrenite pažnju ostalim ucesnicima da ste na raskrsnici, da vas primijete, i ubace u svoju kalkulaciju kada se saobraćaj ponovo nastavi. Na ovaj nacin ste pola posla obavili. I, da, mada se mnogi neće složiti, "loud pipes save lives", .



Sent from my GT-P5110 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, markoizkule je napisao:

Nas ucili ovako :)

 

lol.thumb.jpg.511cf0f519a95e5ab8d4918b98c20791.jpg

Tako i mene 2009te, kod x-a glava i migavac obavezno... Nikad nisam drmao toliko glavu levo desno, ko na razgibavanju...

 

Ma sta ti je @milos-v, gde postoje skolovaniji strucnjaci od nasih?? Si lud! :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, ser said:

Tako i mene 2009te, kod x-a glava i migavac obavezno... Nikad nisam drmao toliko glavu levo desno, ko na razgibavanju...

A dobro, to je standardno za svaku kategoriju, ne samo za A. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam sve radio kako me je Jasminko obucio. Polozio sam bez greske,bukvalno.
Posto sam nekoliko godina aktivan vozac bez obzira na to nije mi bio problem da na polaganju vozim "skolski" . Istrpeo sam tih 45min a onda :)

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Hm... polaganje je kod nas, na žalost, odvojeno od osposobljavanja lica da upravljaju motociklom (autom, kamionom...).

Na stranu zakone, koji su takvi kakvi su, u auto školama (za bilo koju kategoriju) planom obuke nije predviđeno da te nauče kako se upravlja vozilom, već kako položiti ispit. Ovde su pravila, zakoni i policija najveći krivci.

 

Primera radi, moj brat se za A obučavao u Švajcarskoj. Tamo nije mogao dobiti potpis instruktora da može na polaganje ako nije savladao lekciju gde se na poligonu stoji na fuzasterima a ruke nisu na kormanu već su raširene (inače korisno da bi čovek shvatio da motor ide sam). Prilikom obuke je instruktor vikao na polaznike da moraju voziti brže po brdima jer je ograničenje 80 i da vozeći 50 ugrožavaju sebe i druge i usporavaju saobraćaj. Naravno, naučio ih je i kako da prođu krivinu pored ambisa sa 80 umesto 50 na sat.

 

Kod nas zvanične obuke tipa NAVAK ili BJB Vikemd ili slično nema, one pomažu onima koji su ih pohađali, ali bi baš takvi programi zapravo trebali da budu okosnica bilo koje obuke i obavezni. Pravila se lako nauče, treba naučiti vožnju. Na žalost, ljudi voze decenijama a nisu savladali upravljanje autom, motorom, kamionom, traktorom...ali je bitno da su položili....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hm... polaganje je kod nas, na žalost, odvojeno od osposobljavanja lica da upravljaju motociklom (autom, kamionom...).
Na stranu zakone, koji su takvi kakvi su, u auto školama (za bilo koju kategoriju) planom obuke nije predviđeno da te nauče kako se upravlja vozilom, već kako položiti ispit. Ovde su pravila, zakoni i policija najveći krivci.
 
Primera radi, moj brat se za A obučavao u Švajcarskoj. Tamo nije mogao dobiti potpis instruktora da može na polaganje ako nije savladao lekciju gde se na poligonu stoji na fuzasterima a ruke nisu na kormanu već su raširene (inače korisno da bi čovek shvatio da motor ide sam). Prilikom obuke je instruktor vikao na polaznike da moraju voziti brže po brdima jer je ograničenje 80 i da vozeći 50 ugrožavaju sebe i druge i usporavaju saobraćaj. Naravno, naučio ih je i kako da prođu krivinu pored ambisa sa 80 umesto 50 na sat.
 

Sa ženom sam imao ozbiljne rasprave na ovi temu kad je ona odlucila da krene sa obukom za auto. Ona je čula od drugarice da je neki nas čovek Janko Marko otvorio auto školu i zna dobro cake kako može lako da položi ispit. Ili od neke druge je čula za Mustafu koji je takođe sposoban da nauci kandidate kako da najlakše polože.
Rekoh, ti ćeš posle da voziš našu decu, ne dolazi u obzir i tu je bilo par dana rasprave zašto bi placali časove po skupljoj tarifi, zašto bi davali pare za možda neki dodatni čas..

Na kraju je išla kod prave instruktorke koja je obucavala nju i kad je bila spremna prijavila je za polaganje. Ja je pitao da li nije potrebno još koji čas da odvoze pre ispita, a ona žena pošteno rekla da je supruga spremna i da li će položiti ispit ne zavisi od tih dodatnih casova nego više od toga kako će se odvijati situacija tog momenta na ulici i kako će se supruga sa tim izboriti.
Rezultat je bio da je položila iz prve a par dana kasnije kad je dobila vozačku otišli smo da joj kupimo auto, nekih 100km odavde. Nakon kupovine i prepisa, gleda me ona kako ćemo sad kući sa 2 auta, rekoh sedi i vozi, imaš dozvolu i znaš da voziš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Apropo, putanja kojima treba da se kreće i prestrojava motor, odnosno različitih škola, zauzeću možda nepopularan stav da nije tuđe uvek i slađe (bez ulaženja u to šta više smrdi). Posebno u ovom slučaju postoji gomila razloga zašto je bolje biti na levom kolotragu, desnom, u sredini trake itd. Različite škole, različiti pristupi i ne mora da znači da je samo jedna 100% ispravna. Znam da je kod nas hit omazati domaće stručnjake (ili "stručnjake") a zapadne hvaliti na sva usta i to je postalo dogma bez dubljih analiza.

 

Lično sam uveren da jedan profesor sa Saobraćajnog fakulteta (bilo koji, ne znam ni jednog), kao član radnog tela za izradu Zakona, nije baš toliko glup, mutav i neobrazovan i ako je naš (ej, naš!). Šta više ni sama problematika nije crno bela. Pri tom ne insinuiram da je naše po difoltu ispravnije, naprotiv, samo sam uzdržan po pitanju blanko paljbe koja se ispaljuje po domaćoj radinosti (naglasak na blanko - ne kreativnu kritiku).

 

Mnogo crne hronike ove godine na našim putevima, ali nisam siguran da je i jedan bajker izgubio život zbog lošeg rešenja u propisu. Pre će biti zbog kršenja propisa sa bilo koje strane.

 

P.S. Onako, po nekad, maštam o tome da mogu da ubedim bar 4 miliona ljudi da vole svoju zemlju, misle lepo o njoj i svojim komšijama. Možda bi tada bili ko Švajcarci.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
1 hour ago, Singularitet said:

Onako, po nekad, maštam o tome da mogu da ubedim bar 4 miliona ljudi da vole svoju zemlju, misle lepo o njoj i svojim komšijama. Možda bi tada bili ko Švajcarci.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima jedna stara, da su kod komšije trešnje uvek sladje.

Ali stvarno sumnjam da 4 miliona ljudi više vole tudje tek tako bez razloga.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Singularitet

Da kazem da se uglavnom slazem sa tobom, sem jedne stvari koja cini bitnu razliku.

Igrom slucaja smo i ja i moja zena morali da polazemo vozacke (prakticni deo, ne teoriju) ponovo, posto srpska dozvola nije automatski priznata.

Razliku koju sam ja video, bar kod ponovnog polaganja motora je da za ostale koji su bili na polaganju (oni koji to rade prvi put) nisu trazili razlog da ih obore, vec razlog da prodju. U Srbiji kada sam polagao i za kola i motor, trazen je razlog i sitnica da te obore. Uvek ponavljam recenicu koju su mi rekli kada sam prvi put pao voznju (B kategoriju) : "Suvise sigurno vozis". A ja pitam, pa jesam li napravio gresku negde?  "Ne, suvise si siguran u sebe".. i da ne pricamo dalje.

Kada sam na "Zapadu" polagao ponovo A (posto je tu bilo vise ljudi, a B sam sâm vozio pa ne mogu da uporedjujem), instruktori nisu obarali ljude zato sto su spustili nogu kada su pravili 8 na poligonu, cak ni kada su promasili skretanje, gde je trebalo da idemo.

Uzeli su u obzir "opsti utisak" i da li znas da upravljas motociklom. Mislim da je tu najbitnija razlika. Nije cilj traziti gresku da bi nekog oborio, nego traziti dovoljno elemenata da covek prodje. Ovo se odnosi i na pristup ostalim stvarima, a ne samo voznji.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
1 hour ago, Savan said:

Ali stvarno sumnjam da 4 miliona ljudi više vole tudje tek tako bez razloga.

Da, razumem i te razloge. Bolji je standard po EU (generalno), a i uređeniji sistem. Po toj logici i Ameri bi trebalo da mrze USA (sem one bogate manjine), zato što su jedna Danska ili Švedska daleko uređenije države sa daleko većim prosečnim standardom. Opet ti Amerikanci su ponosni na svoje zvezdice na zastavi, bez obzira o kom se socijalnom staležu radilo, a svako malo i kod njih razne afere, demonstracije sile, policijski teror, prebijanje crnaca i slično.

 

@СајберГастарбајтер

Ima toga, mada je svako iskustvo jedinstveno na svoj način. Od kategorija imam A, B i C i moja iskustva su skroz korektna. Naravno životinja uvek ima, ali ne samo u Srbiji. Seti se onog kretena molera iz Austrije koji je zajadio ceo svet, a Austrija onako lepa i civilizovana zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gledaj, mozda se nesto promenilo na bolje u proteklih 15 godina, ali generalno ja spominjem princip da se u Srbiji trazi(la) greska u skoro svim domenima (voznja, ispiti na faksu itd.) cak i ako je irelevantna, dok su oni s druge strane bazirani na principu, ako si presao recimo 70% od onoga sto je neophodno, prosao si. Ne ulazim u ekstremni primer koji pominjes i koje ne znam,  a koji spada u tzv. "outlier" u statistici, tj. nije reprezentativan.

Imas zemlje koje prave svoje zakonodavstvo za 99% normalnih (a takvih je svuda isti procenat) i zemalja koje prave restriktivne zakone da bi izbegli da ih onaj 1% ojadi. U tome se ogleda i kako koja zemlja funkcionise. Da vise ne trolujem, smatram licno, da ako je momak sve odvezao kako treba (to ne znamo iz prve ruke ali recimo da je tako), pasti ispit zbog onog sto je uradio i posle objasnjenja koje je dao (a koje je zdrava logika nekog ko razume kako saobracaj funkcionise) spada upravo u ono sto sam napomenuo "trazenje dlake u jajetu". To je to od mene na ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650
On 17.6.2017. at 11:11, jasminko VIR je napisao:

"I tako radeći i razmišljajući došli smo u situaciju da se na prste jedne ruke mogu pobrojati oni koji su u poslednjih par godina pali kod nas na ispitu vožnje."

Ovo ću da shvatim vrlo lično :)  :):)

 

Ja sam jedan od tih "prstiju jedne ruke", apsolutno svojom krivicom. Smetnuo sam sa uma da u tom trenutku na polaganju ne vozim automobil koji sam savladao pre više od 20 godina, nego motocikl za koji tek polažem, a iza mene u kolima sedi policajac. Pogrešno obilaženje kamiona, pa ajd' kući tužan. Sledeći put položio bez problema.... Zahvaljujući Jasminku i njegovom neumornom "ma ne možete Peđa tako u raskrsnicu...." :)

 

Slušajte instruktora, uradite tih pola sata kako vam je objašnjeno i polažete sigurno. Svima veliki pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Zao mi je samo sto nisam imao kameru na kacigi da vidite iz prve ruke taj deo voznje oko kog sam zapoceo diskusiju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Zao mi je samo sto nisam imao kameru na kacigi da vidite iz prve ruke taj deo voznje oko kog sam zapoceo diskusiju

Да си имао још гори би проблем направио.

Мене хтели да руше због камере, једва их убедио да то што блинка показује да је камера у stand-by, па сам је угасио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja