Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja kad sam polagao (BGD) ,uplatio sam testove. Prvi termin za testove je bio 12dana posle uplate. Kad sam to polozio ,casovi su poceli 2-3 dana kasnije. Posle casova sam prijavljen za sledece polaganje koje je bilo 10ak dana posle casova i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ako je neko skoro polagao može li da mi kaže koliko je čekao da polaže, jer ja sam uplatio pre dve nedelje i još uvek ništa.

 

Termini za polaganje su 2 puta mesečno, bar u Kraljevu.  8-10 dana pre termina instruktor mora da te prijavi za polaganje.

Trebalo bi da možeš da vidiš termine polaganja ako se uloguješ na servis sa tvojim podacima sa kojima si polagao teorijski ispit:   http://servisi.euprava.gov.rs/autoskole/ExamCandidateRequest/RequestDetailsPE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Trebalo bi da možeš da vidiš termine polaganja ako se uloguješ na servis sa tvojim podacima sa kojima si polagao teorijski ispit:   http://servisi.euprava.gov.rs/autoskole/ExamCandidateRequest/RequestDetailsPE

Tu može i sam da se prijavi za polaganje koliko se sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Polaganje za A2-20500 din tacno. Ako nekom treba ta info.

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

To je sa časovima?   Prijava teorijskog ispita je 4000 dinara, a ista je cena prijave i praktičnog ispita, što je 8000 dinara.

Od troškova postoje još i lekarsko uverenje (ja sam ga platio 1500 din.), kao i obuka koja se plaća auto školi.  Škole samostalno formiraju cene i mogu se značajno razlikovati.

Ja sam npr. jedan čas plaćao 900 dinara, a pošto sam već imao B, jedina obaveza mi je bila vožnja 20 časova, znači 18000 dinara (puna A kategorija).

Bio sam raspoložen da uplatim i dodatne časove kako bih bio što kvalitetnije obučen i bez problema dobio dozvolu, ali instruktor izgleda neće imati vremena ni ovih 20 obaveznih da ispuni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Polaganje za A2-20500 din tacno. Ako nekom treba ta info.

A džaba kad ti je nepotpun info. :) Broj časova (što direktno utiče na cenu) zavisi od toga koju kategoriju prethodno ima kandidat. Ja recimo imam B, i za A2 sam vozio samo 14 časova. Auto školi sam platio 18500 za to u šta je bila uključena cena časova i polaganja teorijskog i praktičnog ispita. Preko toga sam imao one troškove koji se uplaćuju pre prijavljivanja za polaganje ispita (teorijskog ili praktičnog - dve uplatnice od po ~1000 dinara) i lekarsko uverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Bio sam raspoložen da uplatim i dodatne časove kako bih bio što kvalitetnije obučen i bez problema dobio dozvolu, ali instruktor izgleda neće imati vremena ni ovih 20 obaveznih da ispuni...

Ista situacija je bila i kod mene. S obzirom da nikada ranije nisam vozio motor, 14 časova mi je delovalo nekako malo, pa sam pitao instruktora da odradimo neke dodatne časove neposredno pre polaganja kako bih se osigurao. Al' jok, instruktor mi je rekao "nema potrebe da praviš dodatni trošak, odlično voziš" i tako ja položih iz prve... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

uf kad se setim mog pocetka na manualnom...kao klinac vozio zoljicu, pa kupio neki skitercic, pa apriliu leonardo 150. zbog nje polozio A (po starom zakonu)...upao tad u moju moto ekipu, i posle 2 godine drugar sa supermoto kineza 250ccm predje na XT, i zovne me u garazu, baci mi kljuceve od kineza i kaze batali skuter, probaj malo ovo...leleeee. nikad do tada nisam vozio nista sa kvacilom, ni kola...i A sam bio polozio na nekom akuteru...tako da mi je trebalo neko vreme da dodje iz dupeta u glavi kad kvacilo, kad menjanje brzine, kretanje uzbrdo...gasio mi se na svakom drugom semaforu...no savladah ga naravno...posle toga sam batalio automatik :)

sad gledajuci na sve to, mislim da je greska polagati bilo koju kategoriju na automatiku...rastu apetiti, imas dozvolu, a ne znas da upravljas i vozis manualni...a sekunda na motoru je mnogo...dal da stisnem kvacilo, shaltam dole, dam gas...mozda bi bilo najpametnije da se mora odraditi deo obuke i na manualnom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma hajd. Ja učio da vozim na automatiku - Kymco Xciting 500, i to samo 14 časova. Paralelno sam učio na svom motoru sa manuelnim menjačem ispred kuće. Položio sam pre 20ak dana (isto na maxi skuteru), a evo od tada sam prešao već skoro 700km. Dakle nije nikakva nauka. :)

 

Da stvar bude ironična, vozim auto već 5-6 godina, i to sve vreme automatik... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

nisam nu rekao da je nauka. ali kao i sve na ovom svetu - treba vremena da se savlada. nekom manje - nekom vise. poenta moje price je bila iz licnog iskustva, posedovao sam dozvolu za nesto sto aposlutno nisam znao da vozim...i verovatno to neko vreme dok nisam bio skapirao kako sve fukcionise, sam bio rizican i po sebe i po druge u saobracaju...kad sad sve sumiram,bilo bi mi bilo draze da sam tada u autoskoli prosao i neku obuku za manualni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Aha, aha, nisam razumeo taj deo. Pa dobro, da, ranije je to bilo malo loše uređeno rekao bih. Koliko sam skontao iz nekih priča, mogao si da polažeš i na najmanjem skuteru a dobijao si dozvolu za bilo kakav motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

I eto, izgleda da sam izbaksuzirao. Sad me je zvao instruktor da mi kaže kako je polaganje koje je bilo najavljeno (i uplaćeno) za sutra odloženo jer je komisija na terenu.

 

I sada trebam da prekinem godišnji odmor (koji sam, ispalo je, uludo uzeo) i da odem na službeni put, a komisija može koliko sutra da javi da je prekosutra naknadni termin za polaganje...

 

Da li je moguće nakon odvozanih časova u jednoj auto školi, sa kartonom (evidencijom voženih časova) otići u drugu auto školu i u njoj samo polagati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

nisam nu rekao da je nauka. ali kao i sve na ovom svetu - treba vremena da se savlada. nekom manje - nekom vise. poenta moje price je bila iz licnog iskustva, posedovao sam dozvolu za nesto sto aposlutno nisam znao da vozim...i verovatno to neko vreme dok nisam bio skapirao kako sve fukcionise, sam bio rizican i po sebe i po druge u saobracaju...kad sad sve sumiram,bilo bi mi bilo draze da sam tada u autoskoli prosao i neku obuku za manualni...

Definitivno si u pravu za ovo, lepo receno..

Na svu srecu, tvoju, a i drugih ipak si savladao sve na bezbedan nacin, ali neko drugi nece... prva situacija koja iziskuje nesto sto mu nije poznato-problem, katastrofa...

 

Treba malo ozbiljnije pristupiti samoj obuci za motor, nebitno koja je kategorija u pitanju,zbog svih vozaca ( ovo kazem poucen licnim iskustvom koje se odnosi na obuku u mom gradu i jos nekim gradovima u okolini, za ostale ne znam kako je, da se neko ne uvredi, to mi nije namera).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

I eto, izgleda da sam izbaksuzirao. Sad me je zvao instruktor da mi kaže kako je polaganje koje je bilo najavljeno (i uplaćeno) za sutra odloženo jer je komisija na terenu.

 

I sada trebam da prekinem godišnji odmor (koji sam, ispalo je, uludo uzeo) i da odem na službeni put, a komisija može koliko sutra da javi da je prekosutra naknadni termin za polaganje...

 

Da li je moguće nakon odvozanih časova u jednoj auto školi, sa kartonom (evidencijom voženih časova) otići u drugu auto školu i u njoj samo polagati?

Ovo i mene zanima. Čekam već nedeljama da mi jave termin i sada je pitanje da li će mi uopšte dati u maju. Popizdeo sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Danas sam pao na polaganju
Hocu da se ukljucim na put sa prvenstvom prolaza i nailazi kolona, stojim oko 20 sekundi dok prodju svi i posto su prosli svi koji dolaze sa desne strane, vidim da mi na jedno 20ak metara sa leve strane dolazi jedno vozilo, ali s obzirom da se krece polako i da ispred sebe ima lezeci policajac (dug oko 2 m koji je ujedno i pesacki) procenim da mogu da prodjem i krenem normalno bez ikakvog pumpanja gasa. Po mojoj slobodnoj proceni bar 2 auta su mogla da prodju kad i ja i da im se taj auto ne priblizi da postane 'kriticno', a ja sam navodno napravio kriticnu situaciju jer sam brzo izleteo (iako sam sasvim normalno izasao bez ikakvog naglog ubrzavanja). Onda me je pitao sto sam to uradio i rekao sam da je bio na dovoljnoj udaljenosti a imao je i lezeci preko kog je morao da uspori, ali dzabe sve :)
Evo slika da vam docaram
Crveno sam ja
Plavo taj auto
Zeleno lezeci policajac
Untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Krivo mi je sto si pao...jbg mozda su te i namerno oborili. 

Meni je instruktor na obuci rekao kad stanes na STOP i gledas levo-desno,tek kada vidis da nema bas nikoga ni sa jedne strane kreces jer ce te u suprotnom oboriti. Ja ga pitam a ako je guzva i treba da cekam 5min,kaze pa cekaj :D

Kaze on, naravno da kasnije neces voziti tako ali na polaganju moras :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Mozda je i moja greska, ali ako razmisljamo zdravim razumom nista lose nisam uradio, imao sam dovoljno vremena da izvrsim ukljucenje bezbedno bez ometanja drugih ucesnika, ali sad sta je tu je
Jos jedna stvar me cudi, kaze da sam se lose prestrojavao, kaze pogresno nas uce ne treba tako
Ja se prestrojavam kao na zelenoj liniji (doduse ovo je zbog auto skole, ne vozim uz desnu ivicu), a on kaze to ne valja nego treba kao na crvenoj, ko je ovde lud? :staa2:

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ovo sve mi je reko clan komisije iz SUP-a, instruktor mi je pokazao onako kako i ja mislim da je normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I mene su učili kao što je ilustrovano zelenom linijom. Mada, učili su me da se čak i ranije prebacim uz levu ivicu trake pre skretanja, i da idem pravo barem dve dužine vozila uz levu ivicu pre nego što dođem do skretanja. Tako se ponašao na polaganju, i položio iz prve.

 

Što se tiče problematične situacije, verujem da verovatno nikoga nisi ugrozio, ali mislim da je na polaganju trebalo da sačekaš još to vozilo. Ja sam imao apsolutno istu situaciju još na samom izlasku iz poligona. Što kaže Miloš, čekao sam barem 3-4 minuta jer je bila baš velika gužva (tog dana dolazio bivši premijer u posetu...). Onda su mi svirnuli otpozadi čime sam shvatio da treba da se ubacim kako znam i umem, i nisu me zezali oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da svakako mislim na ranije prestrojavanje po zelenoj liniji nego sam na brzinu crtao
I meni se desilo isto na izlasku sa poligona (poligon je 200m iza od crvene tacke na prvoj slici), ne bi mi bio problem da sacekam i 10min da sam znao da ce to da pravi toliki problem, ali sta da radim morace opet da se placa izlazak na voznju, a taman sam planirao danas da ga registrujem :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja se prestrojavam kao na zelenoj liniji (doduse ovo je zbog auto skole, ne vozim uz desnu ivicu), a on kaze to ne valja nego treba kao na crvenoj, ko je ovde lud? :staa2:


A sto zbog auto škole? Oni zahtevaju da voziš uz desnu ivicu?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja