Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Probna vozačka dozvola je, kako samo ime kaže, "PROBNA", i ona služi da se u sledećih godinu dana budući vozač prilagodi saobraćaju i "u druge svrhe se ne može koristiti".

Dakle moraćeš da sačekaš onu pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@Jasminko : Nije u vezi motora , ali verovatno znas . Imam probnu vozacku dozvolu za auto. Za manje od mesec dana punim 18 godina i cuo sam da kada napunim 18 vise ne moram da vozim nekog ko ima vozacku duze od 5 godina vec mogu sam da vozim ali ne smem od 11 do 5 kao i do sad . Jel to tacno ili se dzabe nadam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako podigneš dozvolu sa punih 18 godina, ne mora sa tobom da se vozi lice sa dozvolom...itd..itd.. , ali ako podigneš dozvolu samo dan pre nego što napuniš 18 godina moraće sa tobom sledećih godinu dana da sedi to "lice...itd...."

Dakle , džaba se nadaš. Izvini zbog loše vesti ali je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ako podigneš dozvolu sa punih 18 godina, ne mora sa tobom da se vozi lice sa dozvolom...itd..itd.. , ali ako podigneš dozvolu samo dan pre nego što napuniš 18 godina moraće sa tobom sledećih godinu dana da sedi to "lice...itd...."

Dakle , džaba se nadaš. Izvini zbog loše vesti ali je tako.

 

Hvala na brzom odgovoru :takoje: , moram sad da cekam septembar 1hmm.gif , ali zato posle ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Jel može neko da mi preporuči auto školu koja u voznom parku ima motocikl za A2, znači da je sa menjačem i ispod 35kW, ali da ima bar 20kW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Pozdrav svima.Odavno imam zelju za polaganje A kategorije pa citam redom,.Sto vise citam,sve manje razumem -_-.Jasno mi je da sa mojih 27 godina mogu odmah da polazem za "punu"A kategoriju jer naravno posedujem B kategoriju.Stvar koja me zbunjuje je ta sto svugde pise da onaj koji ima AM nema teoretsku nastavu,znaci samo prakticnu nastavu tj voznju.Ja ima novu vozacku u kojoj naravno stoji da imam AM,da li sam ja to dobro shvatio ili ne?Takodje stvar koja me pomalo plasi je ta da cu ja morati da vozim i polazem na najmanje 500cm3 s obzirom da nemam iskustva sa motorima osim skutera i poneki automatic to me zabrinjava.Bolje da su u te casove ubacili sve 125,250,500 znaci postepeno, ma koliko smesno zvucalo...Znam da su prepisali EU zakon ali ovo niako nije naklonjeno ljudim koji su se odlucili da polazu nakon 24.To bi bilo kao da se za B polaze na nekoj masini od 300ks.Mozda tih 500 kubika nekome deluje malo,ali za pocetnika je i previse.Ja uopste ne vidim sebe kako polazem na motoru od 500 kubika koji sam vozio 20 sati ukupno...pre mi se cini da bih ovako zavrsio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

gledaj neku skolu koja ima sve A kategorije i od njih izricito trazi da polazes za A ali da prakticnu obuku radis na svim motorima, pocevsi od AM. (ne znam tacno koliko casova vozis prakticni deo) tipa 7 casova na AM, 7 na A1, 10 casova na A2 i tek onda 16 casova na A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mi imamo motore za sve A kategorije, AM, A1, A2 i A i nalazimo se na Novom Beogradu pa ako odgovara svrati. I nama je problem sto je ovako glupo napisan zakon što se tiče baš ovakvog slučaja, ali svrati pa da probamo nešto da napravimo. Naučismo ovde pola grada pa valjda ćemo i vas :). Prilagođavaćemo se :neznam: .

 

P.S. Motor za "A" mora biti preko 600 ccm, eh da je 500...:) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Jasminko, ako sam dobro razumeo po ovom cenovniku iz vase auto skole, ako imam u vozackoj AM, i polozeno za B (logicno) cena casova u auto skoli iznosi 12600 casovi + 6300 obuka, sto mu ga izadje 19000, Jel' tako? (+lekarski, + polaganja)?:)1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nešto nisi dobro pročitao :neznam: .

 

Evo ovako, ako imate novu vozačku dozvolu u kojoj imate upisanu AM kategoriju, oslobođeni ste pohađanja teoretske nastave.

Imate samo časove vožnje na motoru, i to :

 

Ako upišeta A1 kategoriju vozite samo 7 časova i to vas košta 6300 dinara,

 

ako upišete A2............vozite 14 časova po ceni od 12600 dinara,

 

i ako ste za punu A kategoriju vozite 20 časova što vas košta ravno 18000 .

 

Na ovo se dodaje cena lekarskog uverenja od 1900 dinara (sa našim uputom ), i cena polaganja od 4000 dinara za polaganje testa i 4000 dinara za polaganje vožnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Mi imamo motore za sve A kategorije, AM, A1, A2 i A i nalazimo se na Novom Beogradu pa ako odgovara svrati. I nama je problem sto je ovako glupo napisan zakon što se tiče baš ovakvog slučaja, ali svrati pa da probamo nešto da napravimo. Naučismo ovde pola grada pa valjda ćemo i vas :). Prilagođavaćemo se :neznam: .

 

P.S. Motor za "A" mora biti preko 600 ccm, eh da je 500...:) .

 

Hvala na odgovoru,eh da sam u BG ne bih se premisljao,ali nisam ni u blizini.Nazalost ovde kod mene je bila jedna skola gde je bilo polaganje za A kategoriju,ali izgleda da je ona ugasena i cini mi se da od nje nema nista.Imamo jednu skolu koja je dobila licencu ali nema A kategorije :(,tako zaista ne znam kako ce se stvari razvijati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam obrisao postove Aleksandra Sh.

Kao prvo tema je otvorena da bi se pružale informacije o načinu i uslovima polaganja po novom zakonu a ne da bi služila kao odušak onima koji su imali neki problem pri obuci pa bi sad ovde da iskale svoj bes i nezadovoljstvo.

 

Kao drugo, ceo svoj radni vek, a to je 28 godina, radim kao instruktor vožnje, od toga 18 godina sam vlasnik auto škole i svo to vreme se trudim da svoj posao obavljam časno i pošteno i baš me uvredi svaki ovakav komentar o načinu rada i nekom nepoštenju u radu Auto škola.

 

Ne kažem da nema svega i svačega, svakakav ljudski otpad je pootvarao sve i svašta pa tako i Auto škole, ali kad neko ovako uopšteno napiše onakav tekst, on time prozove sve nas koji se ovim bavimo i popljuje sav naš trud i muku.

 

Ako neko ima nekakav konkretan primer i dokaze za to što tvrdi, neka otvori novu temu o tom slučaju i neka ga javno iznese.

Trpanje u isti koš poštenih i kvalitetnih auto škola sa nekim koji i ne zaslužuju da se ovim bave, u najmanju ruku nije fer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nekakav nesporazum je u pitanju. Pozovi ih opet ipitaj za objašnjenje. Postoji sam AM...do 50 ccm, A1.... od 50 do 125, A2..... od 25 do 35 kW, i A za sve ovo i ono preko 40 kw. ( malo grublje rečeno)

 

Ili su mislili da voziš na Audiu A4 :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Citao sam novi zakon i s obzirom da sam posedovao A2 kategoriju vise od 2 godine, otisao sam u MUP da zamenim vozacku da bi mi upisali A kategoriju, sve uredno uplaceno.... ljubazna salterusa me ljubazno poslala me kuci uz obrazlozenje da nemam 24 godine 1hmm.gif, ja ti lepo izvadim telefon na kome sam skinuo zakon i pokazem odakle sam procitao da imam prava da mi se samo upise kategorija... prvo je pocela da mi se ruga i pravi me na budali, a onda je rekla da ona ima zakon kod sebe i da nema potrebe da joj ja pricam o tome jer ona valjda to bolje zna... Okrene ti ona, sine, stranu... bla, bla, bla... cita na glas, citiram: "Vidi decko ti tek sa 24 godine mozes da polazes.........( 2 sec cutanja)........ ili da posedujes A2 kat. 2 godine, cekaj, pa ti imas 2 god A2 kat. e pa onda moze, eto vidis decko da ti sad nisi reko ja ne bih znala" 0zbunjen.gif STA RECI KAKVU POSLUKU PORATI 1hmm.gif Da stvar bude jos GORA - Juce provalim da mi je Tenera registrovana na 25kw.... 1staa.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

zvao sam auto skolu i oni meni kazu da mogu da polazem za "a4"???

ta auto skola je u bajinoj basti.

 

Pozz,i ja sam iz BB i koliko sam upucen nijedna skola trenutno nema u ponudi A kategoriju.Samo "Silver"ima licencu,ali oni nemaju u ponudi A.ni pre novog zakona nisu imali.Ja cu ovih dana videti i raspitati se,ali mislim da je takvo stanje trenutno.I sam znas da nam je mala varosica i sigurno ne bi imali neki veci broj kandidata za A.pitanje je koliko im se uopste isplati nabavka 3 motora.

 

Imam pitanje za Jasminka?Da li su Auto skole duzne da imaju sve kategorije(predpostavljam da ne) i koliko sam shvatio iz prethodnih postova.Mi koji imamo B,samo smo duzni da odslusamo 2,3 casa teorije.A normalno polazemo i teorijiski i prakticni deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Auto škole nisu dužne da iamju sve kategorije . Mi podnesemo zahtev za one kategorije za koje mislimo da ispunjavamo zahtev i ako je sve u redu dobijamo licencu za rad. Na primer, mi smo podneli zahtev i dobili licence za AM, A1, A2, A, B i C kategoriju i za to smo morali imati odgovarajuća vozila i instruktore. Za obučavanje kandidata tih kategorija smo i dobili licencu 30.11. 2013. godine.

Mogli smo uzeti npr, samo dva motocikla i tri vozila za B i da dobijemo npr samo za A1 i A uz B kategoriju.

Za polaganje AM kategorije trebaju isti uslovi kao i za A1 pa se kandidati ređe odlučuju za AM te recimo za tu kategoriju i kategoriju A2 škola ne uzme moped za obuku i drži obuku samo za A1 i A.

 

Vi koji imate B kategoriju delite se u dve grupe.

U prvu grupu spadaju oni koji imaju "od ranije" položenu B kategoriju i sad pri zameni obrasce vozačke dozvole dobiju na spisku kategorija vozila kojima mogu da upravljaju i tu AM kategoriju ( ovde spadaju i svi drugi kojima se nekim čudom upiše u novi obrazac vozačke dozvole i ta čuvena i mnogo važna AM kategorija). Oni nemaju obavezu da pohađaju teoretsku nastavu nego samo da odvozaju potreban broj časova praktične obuke. Pre toga moraju da polože testove, a nakon odvozanih časova da polažu i vožnju.

 

U drugu grupu spadaju svi ostali koji su položili za B kategoriju i kojima u dozvoli nije upisano da može da upravlja vozilima AM kategorije. Oni imaju 7 časova teoretske nastave i znatno veći broj časova vožnje.

Normalno, i oni prvo polažu Test pa voze časove pa onda polažu Vožnju.

Detaljnije pogledajte kod nas na sajtu na stranicama AM A A1 A2 i cenovnik ( http://autoskolavir.com/cenovnik.php )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozz,i ja sam iz BB i koliko sam upucen nijedna skola trenutno nema u ponudi A kategoriju.Samo "Silver"ima licencu,ali oni nemaju u ponudi A.ni pre novog zakona nisu imali.Ja cu ovih dana videti i raspitati se,ali mislim da je takvo stanje trenutno.I sam znas da nam je mala varosica i sigurno ne bi imali neki veci broj kandidata za A.pitanje je koliko im se uopste isplati nabavka 3 motora.

 

Imam pitanje za Jasminka?Da li su Auto skole duzne da imaju sve kategorije(predpostavljam da ne) i koliko sam shvatio iz prethodnih postova.Mi koji imamo B,samo smo duzni da odslusamo 2,3 casa teorije.A normalno polazemo i teorijiski i prakticni deo.

 

trenutno nema, ali sam cuo da "Rolo-Signal" pocinje sa radom u maju, pa sam njih zvao i oni su mi tako rekli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Meni rekli u MUP-u , SUP-u ne znam ni ja gde ( tamo gde se podnosi zahtev za vozacke dozvole ) da ne mogu da mi upisu nijednu kategoriju ( na plasticnu dozvolu gde vec imam AM i A1 vec 2 godine ) dok mi ne istekne probna vozacka za B kategoriju :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ovde su se lud i zbunjen baš dobro potkačili :aha: .

 

Vidi, Probna dozvola se dobija samo za "B" kategoriju, ona služi da možeš da voziš putnički auto pod uslovima koji su na njoj ispisani ( uz pratnju starijeg lica za one koji nemaju 18 godina, da ne voze od 23 do 05 ujutru itd..) i nizašta više. U bilo koje druge svrhe se ne može koristiti.

Tek kad dobijete pravu B kategoriju onda možete imati neke povlastice pri polaganju za neke druge kategorije.

 

E sad, ako si se ti svojevremeno upisao za polaganje "A" kategorije i položio ali se u međuvremenu promenio deo zakona o izdavanju vozačih dozvola pa si, iako si položio za "A", zbog nedovoljnog broja godina starosti dobio A1 kategoriju, onda bi trebalo da ti se nakon 2 godine ili napunjenih potrebnih godina starosti ( 18 ili 24 u zavisnosti da li je u pitanju A2 ili A), u dozvolu upiše sledeća kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@Jasminko : Ma nije problem sam ja hteo da mi se upise kategorija ( polagao sam po novom zakonu pa ne moze , a i polagao sam za A1 pa ne bi moglo ni da sam polagao po starom zakonu ) , za neki dan cu da pocnem obuku za A2 i da polozim , nego ni kad polozim nece da mi upisu tu kategoriju ( na plasticnu dozvolu ) dok mi ne istekne probna za B kategoriju , kao ne moze ? Kakve veze sad ima probna za kola sa "pravom " vozackom za motor nemam pojma :neznam:

PS. Mada su rekli da ce da vidi da li moze kao nesto da se promeni , sutra ujutru mi rekli da odem pa ce da mi kazu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Eto, opet se vraćamo na onu priču o ludom i zbunjenom :) .

 

Probna dozvola je priča za sebe i nju ćeš upisati kad dođe vreme, ali A2 bi trebalo da ti se upiše, to jest izda nova vozačka dozvola u kojoj imaš i A2 kategoriju.

U većini slučajeva to oni na šalteri i ne znaju. Zato ti je i rečeno da dođeš sutra da vide da li će se zakon u toku noći nešto promeniti :), a ustvari da se konsultuje sa nekim malo više upućenim.

Ne treba nikog kriviti, jednostavno to je sad nešto novo i još je u fazi tumačenja, pa moramo svi da stalno čitamo zakon i konsultujemo se dok to sve ne zaživi onako kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

.

U prvu grupu spadaju oni koji imaju "od ranije" položenu B kategoriju i sad pri zameni obrasce vozačke dozvole dobiju na spisku kategorija vozila kojima mogu da upravljaju i tu AM kategoriju ( ovde spadaju i svi drugi kojima se nekim čudom upiše u novi obrazac vozačke dozvole i ta čuvena i mnogo važna AM kategorija). Oni nemaju obavezu da pohađaju teoretsku nastavu nego samo da odvozaju potreban broj časova praktične obuke. Pre toga moraju da polože testove, a nakon odvozanih časova da polažu i vožnju.

 

 

Ovo je ono sto me zanimalo.Hvala na odgovoru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja