Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Na žalost sada izlazi na ispit mnogo manji broj kandidata nego ranije. Napravilo se veliko zagušenje u polaganju jer je broj ispitivača ostao isti kao i ranije a ranije je jedan ispitivač moga da ispita po 25 kandidata a sada može samo sedam. To je dovelo do toga da se sada na ispit čeka po nekoliko meseci.

 

Ali utisak je da se sada lakše položi.

Za testove je sada potrebno uraditi tačno 80 % pitanja a ranije je bilo 90 %. To je velika razlika i sad je i na testu veća prolaznost.

I na polaganju vožnje ko se dobro spremi, to jest ko je voljan da sluša kad ga mi instruktori spremamo mala je šansa da padne. Treba da bude baš baksuz pa da mu se skocka nekakva nezgodna situacija.

Najviše padaju kandidati za A kategoriju koji nisu pre obuke za A imali dozvolu neke druge kategorije. Oni baš nemaju nikavog iskustva u saobraćaju i njima je sve to mnogo teže, pogotovo ako pre obuke u školi nisu nikad ni seli na motor.

 

Ali sa malo više muke i to se nauči i završi.

 

Na testu za "A" kategoriju ima 42 pitanja, isto kao i na testu za "B" :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Bio je i red da snize kriterijum buduci da je dobar deo pitanja potpuno invalidan u svakom pogledu tipa "Kolika je kazna ako prekoracite brzinu za 20kmh u naselju itd". To ne znaju ni saobracajni policajci i to je posao sudija, a ne obicnog gradjanina al' 'ajde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sva sreća iz te oblasi sa kaznama ima samo jedno pitanje na testu i nosi samo 2 poena od mogućih 100.

Zato je svih 78 poena je iz oblasti pravila saobraćaja i saobraćajna signalizacija što i jesu dve najvažnije oblasti.

A 80 poena je potrebno za prolaz.

Za sada je to sve super nago sam načuo da će od 25 oktobra ( ili 03. januara) da se opet vrati na 90 poena potrebnih za prolaz. E to bi moglo dosta da pogorša situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Na žalost sada izlazi na ispit mnogo manji broj kandidata nego ranije. Napravilo se veliko zagušenje u polaganju jer je broj ispitivača ostao isti kao i ranije a ranije je jedan ispitivač moga da ispita po 25 kandidata a sada može samo sedam. To je dovelo do toga da se sada na ispit čeka po nekoliko meseci.

 

 

Upravo ovo..ja se prijavio za polaganje polovinom juna i tek u petak imam polaganje tj voznju..samo 3 meseca.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

U principu to znači da ako se sada prijavim, polagaću tamo negde u januaru. Jel to problem, mislim s'obzirom na sneg i ostale vremenske neprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Dobra vest je da su prošli odmori pa će sada da nam dolaze policajci iz unutrasnjosti na ispomoc. To bi trebalo da mnooogo skrati čekanje na ispit.

Ako sve bude u redu trebalo bi da se čekanje skrati na skoro mesec dana sto je podnošljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Ima li kakvih vesti o radu auto skola? Kada ce se nastaviti obuka, koliko ce trajati ovo stanje? Polozio sam testove, I sad ne mogu da vozim casove, a nije bas da mi se ne zuri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ima li kakvih vesti o radu auto skola? Kada ce se nastaviti obuka, koliko ce trajati ovo stanje? Polozio sam testove, I sad ne mogu da vozim casove, a nije bas da mi se ne zuri.

 

Иста ствар и код мене, положио сам тестове 30 августа и још увек нисам кренуо на обуку вожње, у чему је ствар?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Promena zakona.Necete imati ja msm polaganje dokle god vasa skola ne dobije licencu ili tako nesto.Budite srecni ako budete imali polaganje u decembru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li ima nekih novih informacija, u vezi polaganja, konkretno me zanima A2 kategorija, a posedujem Am kategoriju.

Da li je sve jos uvek kao pre 25. ili se nesto promenilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Da li ima nekih novih informacija, u vezi polaganja, konkretno me zanima A2 kategorija, a posedujem Am kategoriju.

Da li je sve jos uvek kao pre 25. ili se nesto promenilo?

 

Променило се то да готово ни једна ауто школа у Србији не ради, само неке 3 у Београду...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Danas na beogradskoj hronici je bila tema o ovom problemu. Rekli su da su tri auto skole u Beogradu dobile dozvolu za dalji rad. E sad koje su to, nisam cuo, tako bi bilo dobro naci tu informaciju, radi eventualnog prebacivanja dokumentacije, ako i ostale ne dobiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ima raznih kombinacija. Sve zavisi da li imaš već neku kategoriju i koju ?

Npr.., ako imaš AM sve mi moglo biti gotovo i za mesec dana. Ako nemaš nijednu onda dva meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ja sam bio u Mup-u i ko je za A polagao po starom zakonu ( kao ja ) ako mu u lekarskom uverenju kad je polagao pise A ili uz A1 i A2 ne mora da polaze opet za vecu kategoriju ( ili onu koja je upisana u lekarskom ) , a ako pise samo A1( kategorija za koju sam ja polagao ) onda mora da polaze za vecu . Ne znam sta meni pise , ali ako pise samo A1 videcu da nesto promuvam , da zavedem saltersku sluzbenicu i sl. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Hvala na brzom odgovoru...

Da li prvo treba da odslusam teorijske casove, pa onda idem na polaganje teorije, a zatim na prakticne casove i polaganje prakticnog dela?

Inace nema ni jednu kategoriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da, tim redom, 40 časova teorije, pa polaganje testa, pa vađenje lekarskog i vožnja 20 časova i u međuvremenu polganje prve pomoći, zatim polaganje vožnje.

Uz dobru organizaciju to traje dva meseca, koji dan manje ili više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Jos malo i prolazi dve godine kako posedujem A2 kategoriju. I koliko sam ja skapirao, necu moci samo da upisem A vec moram ponovo da polazem sve... ili pak postoji neka akcija da se to samo upise ili kako vec ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Po trenutno važećem zakonu i pravilnicima koji ga prate, moraćeš da upišeš polaganje za "A" kategoriju i pošto već imaš dve godine A2 kategoriju ne moraš da čekaš da napuniš 24 godine već možeš već sa 20 godina ( ako si položio sa 18) da polažeš.

Tako treba da bude, ali bilo je ranije nekih "slučajeva" u kojima je neko, baš ovde na forumu otišao u MUP i oni mu upisali novu kategoriju. To valjda zavisi na koga na šalteru naletiš.

Ali treba da bude onako kako sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja