Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

E, ovako.. Ja sam pocela obuku po starom zakonu, a testove sam polagala po novom. Isla sam u auto skolu u Beogradu na Banjici. Testove sam placala auto skoli 4000 din, a MUP-u od 700-900 din posebno. Cekala sam ravno mesec dana i naravno u auto skoli niko nista ne zna jer cekaju da im MUP javi, a njihova duznost je da kandidatu jave od 7-10 dana najkasnije termin za polaganje. Testove sam, kao sto rekoh, polagala po novom zakonu (B kategorija) i iskreno-nista lakse, znam da se puno dizala fama oko tih 2500 pitanja i vezbanja za testove. Ja sam takodje iz toga vezbala a resenja za odgovore sam dobila uz SAT plus novine kao dodatak. Ne znam da li sam ja upala u laksu grupu ali polaganje je smesno. Iskopirala sam tih 2500 pitanja za vezbanje, i ispred svakog pitanja imate koju sve kategoriju obuhvata, a ako je prazno onda je za sve kategorije. Sada cekam da mi jave termin za polaganje prakticnog dela, takodje sam platila kao i testove, a decko koji radi u auto skoli mi je rekao da neki ljudi cekaju i godinu dana na polaganje prakticnog dela, i pokazao mi je 10 velikih registatora sa dokumentima kandidata koji cekaju, tako da sam se zaprepastila. Na poligonu navodno ne moze da se padne kao ni na neke gluposti kao sto je bilo ranije. Takodje polaganje prakticnog sada traje 45min. Iskreno kada sam cula koliko se ceka popizdela sam. To je u principu to sto se tice mog iskustva, zelim srecu svima i ne trebate niceg da se plasite :D Osim pandura koji je kad sam ja polagala bio katastofa, covek je hteo da me izbaci napolje zato sam fino i kulturno pitala kako mogu da ispravim odgovor za koji sam znala koji je tacan, al sam slucajno drugi zaokruzila jer sam se zbunila nesto. Jako neprijatno iskustvo s njim! E da, takodje sada ce valjda biti minimum 90 od 100 poena za prolazak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Za motor ima oko 1400 pitanja ,kad sam polagao ucio sam sa sajta auto skole Pravo jer je sad sve podeljeno po kategorijama tamo.

Minimum za prolazak 80 poena od 100. I nema ispravljanja pitanja,to sto zaokruzis je kraj ,inspektor lepo objasni pravila pre pocetka. Dolazi se kulturno obucen,nikako u bermude,papuce i slicno. Radi se hemijskom olovkom plave ili crne boje ukupno 45min, neka pitanja mogu imati cak dva ili tri tacna odgovora i ako se zaokruzi samo jedno tacno ne racuna se celo pitanje.

Pitanja vucu od 1-3 poena, najvise vucu pitanja sa saobracajnim znakovima, dakle to naucite dobro.

Sa sobom poneti licnu kartu ,vozacku dozvolu i hemijsku olovku.

Mobilni telefon iskljuciti.

Na kraju dobijate fotokopiju zapisnika i mozete da pogledate svoje greske ako zelite.

----------------------

Sto se tice prakticnog dela prvo se izlazi na poligon,prilazi se motoru i vizuelno proverava ispravnost ,zatim signalizacija. Stavljate kacigu ,sednete na motor ,podesite retrovizore ,upalite masinu,upalite svetla.

Prvo se vozi par metara i staje prednjim tockom izmedju linija i cunjeva koji cine zamisljenu kocku.

Dalje se vozi sa promenom stepena prenosa i zaustavljanjem pred cunjeve na kojima je granicnik koji ne smete da oborite.

Vracate motor nekoliko metar nazad i nastavljate na osmicu koja je sada izuzetno laka zbog veceg precnika.

----------------------

Posle toga ide voznja u gradu.

Posebno obratiti paznju na znak STOP ,na pesake , pruzne prelaze,semafore,brzinu kretanja... jer to su stvari zbog kojih se momentalno pada.

Na ostale greske skupljate poene,maksimalno 15.

Obratite paznju i na kretanje po putu jer treba biti uz desnu ivicu kolovoza. Kao i prolazak na semafor da vas ne uhvati zuto jer se i za to pada.

----------------------

 

Moj savet vam je i pored toga sto znate da vozite motor ipak terajte instruktora da prodjete zajedno neke rute za polaganje i da vas proceni kako vozite. Jer nacin na koji mi vozimo nije isti kao kad se polaze i mislimo da znamo sve jer imamo iza sebe mnogo kilometara na motoru.

Takodje dobro je i zbog upoznavanja motora na koji se polaze ,osecaj tezine tj ravnoteze i odvajanja kvacila. Pogotovo korisno za osmicu koja je pravi test koliko ste stvarno savladali motor.

 

----------------------

 

I na kraju ako polozite nosite Uverenje o polozenoj kategoriji i Lekarsko uverenje ne starije od 6 meseci da bi vam izdali novu dozvolu. Plus oko 1500 din placate da vam izdaju tu novu dozvolu i cekate oko 10 dana a mozda i duze.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Положих данас тестове, треба пре почетка обуке да извадим лекарско. Имам два питања везано за то. Скоро сам вадио лекарско ради запослења да ли се можда оно признаје ипак је тај преглед је био доста детаљнији него што ми је био када сам вадио за полаганје Б категорије. Ако неможе што је вероватно, где је најефтинији да се извади лекарско у Нишу ако зна неко.

Хвала унапред.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Ja nikako ne mogu da skinem testove sa vaseg sajta. Kada kliknem na testove, preusmeri se stranica na SecureSignup.net dok jos ne stignem da procitam bilo sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Ja nikako ne mogu da skinem testove sa vaseg sajta. Kada kliknem na testove, preusmeri se stranica na SecureSignup.net dok jos ne stignem da procitam bilo sta...

 

Priznaj kakve si sajtove posecivao kad si napatio taj malware... :)

 

http://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/NNZYIXN591I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Положих данас тестове, треба пре почетка обуке да извадим лекарско. Имам два питања везано за то. Скоро сам вадио лекарско ради запослења да ли се можда оно признаје ипак је тај преглед је био доста детаљнији него што ми је био када сам вадио за полаганје Б категорије. Ако неможе што је вероватно, где је најефтинији да се извади лекарско у Нишу ако зна неко.

Хвала унапред.

 

Mislim da ce ti protuve traziti lekarski za A kategoriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Ja nikako ne mogu da skinem testove sa vaseg sajta. Kada kliknem na testove, preusmeri se stranica na SecureSignup.net dok jos ne stignem da procitam bilo sta...

 

Priznaj kakve si sajtove posecivao kad si napatio taj malware... :)

 

http://productforums...ome/NNZYIXN591I

 

Nemam pojma, pokusavam da resim :neznam: Hvala u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Ja nikako ne mogu da skinem testove sa vaseg sajta. Kada kliknem na testove, preusmeri se stranica na SecureSignup.net dok jos ne stignem da procitam bilo sta...

 

Priznaj kakve si sajtove posecivao kad si napatio taj malware... :)

 

http://productforums...ome/NNZYIXN591I

 

Nemam pojma, pokusavam da resim :neznam: Hvala u svakom slucaju...

Neki plugin/toolbar ti pravi problem... Jel si probao neki drugi browser?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Polozio juce :zvizduk:...sad me jos interesuje da li mi treba da ponovo vadim lekarsko za dodavanje kategorije na vozacku ili vazi ono koje sam predao pri pocetku obuke? Proslo je vise od 9 meseci od kako sam bio na tom lekarskom pa ne znam da li moram da vadim novo ili? Tj, proslo je prvo 6 meseci od trenutka uplacivanja za polaganje testova i pocekta obuke, pa onda jos 3 meseca do polaganja samog vozackog 1hmm.gif...tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Polozio juce :zvizduk:...sad me jos interesuje da li mi treba da ponovo vadim lekarsko za dodavanje kategorije na vozacku ili vazi ono koje sam predao pri pocetku obuke? Proslo je vise od 9 meseci od kako sam bio na tom lekarskom pa ne znam da li moram da vadim novo ili? Tj, proslo je prvo 6 meseci od trenutka uplacivanja za polaganje testova i pocekta obuke, pa onda jos 3 meseca do polaganja samog vozackog 1hmm.gif...tako da...

 

 

Mislim da lekarsko ne sme biti starije od 6 meseci kad predas za dozvolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

1hmm.gif tako sam i mislio....znaci opet gubljenje vremena i para..divno. i koliko ce me otprilike to zadovoljstvo izaci komplet sa lekarskim u Ns-u? Ima li iko okvirnu cifru....

 

Oko 3000 din. Samo uzimaju pare. Ja cu u narednoj godini morati 3 puta da menjam dozvolu , zbog probne za B kategoriju i upisa A2 kategorije. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Oko 3000 je samo lekarski. Nije ni cudo sto ovoliko nesreca na putu ima kad ne rade nista tamo. Test da li mi je glava ( mozak ) u redu je da stanem na prste ( na nogama :lol:) i na osnovu toga on utvrdi da li sam ja sposoban da upravljam vozilom :stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

@Christofer

 

Citaj malo starije postove,napisao sam kompletan postupak i cene za sve od kad ti padne na pamet da hoces novu kategoriju pa dok ne uzmes u ruke vozacku.

 

Ovo sto ti pitas je lekarski plus upisivanje kategorije znaci 2500din plus 1500din ,ukupno 4000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Jasminko ti imas iskustva, a i u kontaktu si sa brojnim auto školama. Kako ti se čini prolaznost za A kat. posle svih ovih promena da li se puno pada ili je dobra prolaznost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja