Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Pre 22 sati, vasa.93 je napisao:

Ja se upisao za A pre par dana. Koja smaračina oko ponovnog polaganja apsolutno istog testa. Em plaćanje sve iznova... :jok: Mislim, znao sam da sve to ide ponovo, ali smara baš...

Čekaj, jesam li ja pomešao ili si ti ove godine već položio nešto?  Čini mi se nešto oko aprila, kad i ja.

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

12 minutes ago, .milke. said:

Čekaj, jesam li ja pomešao ili si ti ove godine već položio nešto?  Čini mi se nešto oko aprila, kad i ja.

Da, položio sam za A2. Nego sam motor kupio nešto pre toga, i živ sam se živ smorio dok je došlo polaganje, pa sam sad hteo da predupredim to, da položim lepo za A, pa da mogu slobodno da menjam motor kad to poželim. :) Lekarsko od onda mi važi još uvek, taman da mogu da odvozim časove... :)

0

@king_julien Nije isto. Kada se ima AM, za B je potrebno manje teorijskih i praktičnih časova. Možda je ne bude zanimala vožnja motocikla, a ukoliko je bude zanimala opet će biti lakše.

Sent from my mobile device using Tapatalk

0

@nedokazani, kolega ipak si bio u pravu. Koliko su puta menjali da vise i ne pratim. Ipak ima privilegije...

PRIMER CENOVNIKA AUTO SKOLE:

Spoiler
B Kategorija
Kandidat ne poseduje vozačku dozvolu 
Cena 
Teorijska obuka - 40 časova (30+10)  11.080,00 
Praktična obuka - 40 časova  39.400,00 

B Kategorija
Kandidat ima AM i (ili) A1 kategoriju 

Cena  
Teorijska obuka - 7 časova (5+2) 2.345,00 
Praktična obuka - 35 časova   34.475,00 

B Kategorija
Kandidat ima A2 i (ili) A kategoriju 

Cena  
Teorijska obuka - 7 časova (5+2)  2.345,00 
Praktična obuka - 30 časova  29.550,00 

0

Ipak nisam obrukao @Jasminko VIR i pređoh uspešno sa A2 na A.

Doduše, prošli put nisam imao nijedan negativni poen, ovog puta par (jbg, frka na poslu 40 stepeni na ulici), ali sam zato slalom na poligonu prošao u drugoj brzini (rekoše da može).

Sent from my mobile device using Tapatalk

1

Poštovani bio bih zahvalan za neke odgovore ako znate!

1. Da li se nešto menjalo u zakonu ili je isti način polaganja i dan danas(ili se očekuje neka promena zakona pa da požurim(to mislim zbog cene)) za A kategoriju?
2. Pošto imam B kategoriju već 7god. želeo bih da odradim 20 časova koliko je već i potrebno, i za to mi koliko vremena treba(koliko su česti časovi, da li mogu svaki dan, drugi, peti)? I da li je moguć dvočas? 
3. I ako odradim tih 20 časova, koliko meni ti časovi važe? Pošto ide zima, i ne znam, zbog obaveza ne stignem da polažem(ili ne daj Bože padnem, koliko traju ti časovi i samo medicinsko uverenje?

Dosta stvari sam našao na forumu, ali za ova pitanja sam izgleda preskočio ili nisu napisana.

Hvala najlepeše unapred!

0

2. Može dvočas. U auto školi gde sam ja polagao, samo se tako i vozi. A zavisi od mnogo toga koliko će vremena da ti treba da odvoziš sve. Ja sam se upisao avgusta prošle godine, pa dok je došlo polaganje testova već je bila jesen. Nakon testova sam odvozio samo četiri časa, i onda je usledila zimska pauza. Posle pauze sam preostalih 10 časova odvozio za 5 dana. Dakle, može i svaki dan.

3. Mislim da važe za vjek i vjekova. :D Možda i ne toliko, ali zima svakako ne treba da te brine. A lekarsko uverenje važi godinu dana za vožnju i polaganje, ali kada vadiš dozvolu, ne sme da bude starije od 6 meseci.

0

Inače, ja se trenutno koljem oko lekaraskog. Izvadio sam novo krajem marta da bih mogao da izvadim dozvolu (A2), i tada su mi u SUP-u uzeli to lekarsko uverenje, a ovi iz doma zdravlja gde sam izvadio isto neće da mi izdaju kopiju da bih ga koristio sada da vozim za A. Dva puta sam vadio kod njih, i još jednom ću svakako morati (24 godine punim krajem oktobra, i tada će ovo iz marta da bude starije od 6 meseci), ali ne, oni kažu da moram novo da izvadim, jer mi navodno u onom iz marta stoji da je za A2. A lekarski pregled za A i A2 totalno isti. Čak i da piše, izuzetno je debilno da očekuju da im ostavim novac za još dva lekarska uverenja, pa ću verovatno da ih zaobiđem. A ako pak i ne mogu da vozim sa tim uverenjem jer na njemu piše da je za A2, to je pa tek debilno...

0

Eh, da čovek zna da će mu trebati pa kad vadi lekarsko da odmah uzme dva ili tri primerka. To se dodatno naplaćuje 100 dinara.

Ali kad ovako dolaziš oni uglavnom rade sve ispočetka.

Način polaganja se menjao, ali zavisno od momenta kada vi pamtite kakav je bio :) .

Uglavnom, sada prijavite i položite testove.

Polažu se na kompjuterima nije vše test u pisanom obliku na papiru.

Zatim vadite lekarsko uverenje, važi onako kako je Vasa objasnio.

Vozite 20 časova i to traje 0d 15 do 30 dana zavisno od više faktora, da ih sada ne nabrajam.

Izlazite na ispit- vožnja i polažete.

Ako se rešite i krenete u sledećih mesec dana sve lepo završite dosta pre lošeg vremena.

0

Hvala najlepše na odgovoru.  Zahvaljujem!

Jasminko, da li znate koliko važe časovi iz auto škole po završetku tih 20 časova? Dešava se da često nisam kod kuće, pa možda mi se poprilično odloži izlazak na vožnju tj. samo polaganje. I koja je cena 20 časova u vašoj auto školi?

Veliki pozdrav!

0

Jednom završena obuka važi za ceo život :) tako da vremena za polaganje će sigurno biti.

Cene kod nas su :

Prvo test...4000,00 dinara

Zatim lekarsko ...2000,00 din.

Pa 20 časova po 1000 dinara = 20.000,00 din.

I na kraju polaganje vožnje takođe 4000,00 din.

Ukupno 30.000,00 din.

0

Ja sam prošle godine u Čačku, upisao vožnju za punu A kategoriju (pre toga samo imao B). Na kraju izašlo sve oko 35-36k.

Kao što su ti već odgovorili, dvočasi se voze, tipovanje ima rok od 6 meseci ili godinu dana a lekarsko 6 meseci.

Časove počinješ da voziš nakon položenog tipovanja naravno i pribavljanja lekarskog uverenja.

Moj slučaj:

15.09. upisao vožnju, 20.10. položio tipovanje (prvi slobodan termin), 30.11. položio praktični ispit. To je otprilike bilo sve u najkraćem roku, makar u Čačku, jer ima određeni broj polaganja na mesečnom nivou, bez obzira da li je A, B, C ili bilo koja kategorija. 

Inače, dvočase vozio na 1.5-10 stepeni, a polaganje na 2-2.5 stepena. Ta "motorna" euforija me grejala, sada već nisam siguran kako bih vozio. 

Još nešto ukratko...nažalost kod nas, makar u Čačku, to polaganje je čista formalnost, niko ti ništa neće pokazati, naučiti, skrenuti pažnju i slično. Član foruma, koji je polagao u Norveškoj je lepo objasnio kako se kod njih polaže, za cenu njihove prosečne plate, i šta sve ulazi u obuku. To je prava obuka...

Kod nas za naš prosek, nažalost samo dobijaš dozvolu, za sve dodatno, samo sopstveno iskustvo kroz vožnju, ili odlazak na organizovani "Kurs bezbedne vožnje" od strane bjb, za koji se ja nadam da ću se konačno uklopiti u neki sledeći termin. 

0

Pozz svima videh ovaj forum pa me nesto interesuje ako bi neko mogao da mi da odgovor.

Naime zeleo bih da upisem polaganje za A kategoriju, posebujem B i AM kategoriju a sada sam upisao za C i polozio testove za C i idem na voznju. Pa me zanima da li bi mi mozda priznali test za C posto on vazi godinu dana, ili cu morati kada upisem za A da opet polazem testove.

Jel moguce uopste to ili cu morati da polazem opet testove posto je druga kategorija u pitanju?

0

Moraćeš da polažeš testove za A. Oni se u nekom veoma malom delu razlikuju od testova za B i C.

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.