Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Ma samo da vidite situaciju, pretpostavljam da ne bi dozvolili, ali vise nema ni veze, za 2 nedelje idemo opet, valjda ovaj put necu da budem 'kritican' :)

0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Aјде једно питање, иако сам убеђен да знам тачан одговор.

Када радите полукружно на путу са више трака по смеру, у коју траку скреће по извршеном полукружном окретању?

0

Ovo pitanje me podseti na Jasminka i njegovo " Nebojša, vi ili ne gledate preko ramena ili ste ludo hrabri ". Pozdrav za mog instruktora!

Ako nema ostrva iz leve u desnu. Sa ostrvom odmah u levu. Ja tako

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

0

Pre 6 sati, Svaler je napisao:

Да си имао још гори би проблем направио.

Мене хтели да руше због камере, једва их убедио да то што блинка показује да је камера у stand-by, па сам је угасио.

Slično, pojavio sam se na poligonu sa kamerom na kacigi, a dobri instruktor mi je odmah dao prijateljski savet da, ako hoću da uopšte izađem na polaganje, odmah sklanjam to čudo dok saobraćajac nije došao. :D

0

Pa mislim stvarno :sampion:. Zamisli ti ginekolog a trudnjača ti dođe na porođaj, četiri prsta otvorena, sa GoPro Hero na glavi :jee:

0

Pre 3 sati, Svaler je napisao:

Aјде једно питање, иако сам убеђен да знам тачан одговор.

Када радите полукружно на путу са више трака по смеру, у коју траку скреће по извршеном полукружном окретању?

Ja bih rekao odmah u prvu traku iz suprotnog smera. Dakle u levu. Onda prestrojavanje sa žmigavcima u desnu.

Podrazumeva se da propuštam svakog do bezbednog uključenja.

Jel pravilno to?

0

Logično je da ideš iz svoje leve trake. A možeš u koju hoćeš ako nema nikoga. Ako ide neko iz suprotnog smera svakako ga moraš propustiti pa ti dođje na isto, opet možeš da biraš hoćeš li levu ili desnu.

Mada ne znam koliki ajnslag moraš da imaš da bi iz leve u levu izveo, jedino ako je ostrvo izmedju 5 metara širine.

Ovo sam onako naglas razmišljao, ne znam kako treba po školski a sećam se da sm radio tu vežbu na duplim trakama 7 jul ulice. Pamćenje izlapelo.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

0

http://autoskolapravo.com/wp-content/testovi/A_kategorija1.pdf  pitanja 127, 128 i 129.

Mislim da nije baš najproduktivnije davati savete, ukoliko u nešto niste sigurni. I meni se omakne, za benigne stvari, ali za situacije koje mogu značiti razliku između bezbedne vožnje i povrede, mislim da nije najproduktivnije. 

0

http://autoskolapravo.com/wp-content/testovi/A_kategorija1.pdf  pitanja 127, 128 i 129.
Mislim da nije baš najproduktivnije davati savete, ukoliko u nešto niste sigurni. I meni se omakne, za benigne stvari, ali za situacije koje mogu značiti razliku između bezbedne vožnje i povrede, mislim da nije najproduktivnije. 

Ova pitanja se odnose na skretanje, ne na polukruzno okretanje.

0

Ja bih rekao odmah u prvu traku iz suprotnog smera. Dakle u levu. Onda prestrojavanje sa žmigavcima u desnu.
Podrazumeva se da propuštam svakog do bezbednog uključenja.
Jel pravilno to?

Кад са толиком дозом сигурности т кажеш, онда предпостављам да и аутом тако исто радиш? ;)
0

Princip je isti, sve su ostalo nijanse ;)

0

Secam se kao da je juce bilo ;)

Za polukruzno ides u najlevlju traku, najblizu susednoj u koju ces okrenuti. Okreces i kreces se sebi najblizom trakom. Nema setkanja :)

0

Али ја и даље не добих одговор на питање, и даље чекам неког ко ће са прецизношћу и тачношћу моћи да ми одговори. :);)

0

Mislim da je jedino ispravno oko ostrva prvo u levu, pa prestrojavanje u krajnju desnu iz trake u traku a u ulici sa dvosmernim saobraćajem, posle polukruznog u desnu sa obaveznim propustanjem vozila i pešaka na s.prelazu. Kad smo se već dovatili toga. Ima ovde merodavnijih od mene pa nek isprave ako grešim. Daleko bilo da nekome dajem savete

1

Mene je instruktor učio da uvek idem u najbližu traku, bilo da skrećem levo (ili desno), bilo da se okrećem polukružno. Rekao mi je da to isto važi za bilo koje vozilo. E sad, autom to najčešće nije moguće prilikom polukružnog okretanja, ali rekao bih da je ta situacija izuzetna.

0

Meni je instruktor rekao " Nemoj ti ni da radiš polukružno " i ne znam šta se ja tu pravim pametan. Lepo reče Šumadinac. Dao čovek testove, pa češljanje kad si u dilemi

1

Pre 14 sati, Svaler je napisao:

Кад са толиком дозом сигурности т кажеш, онда предпостављам да и аутом тако исто радиш? ;)

Pa u principu da. Obično je tu neko ostrvo, pa bude mesta za polukrug.

Doduše ja vozim hamera, pa mi je jako nezgodno da se pravilno okrećem, tako da uglavnom prelazim preko ostrva ili drugih automobila.

:lol3::lol3::lol3:

EDIT:

Nisam siguran da li je to po knjigama, mada pošto vozim hamera, ne zanimaju me pravila. :vutra::zvizduk:

0

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.