Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Imam B kategoriju 11god.i AM naravno. Kada bi hteo da polazem za A koliko casova sve ukupno treba i koja je cena? Da li je bolje da polazem za A2 do 35kw posto i ne planiram jaci motor da vozim. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Imate troškove polaganja ..test + vožnja + lekarsko uverenje = oko 10.000.dinara,

zatim troškove obuke, za punu A kategoriju se vozi 20 časova = 20.000. dinara,  a za A2  se vozi 14 časova pa je iznos za toliko manji = 14.000. dinara.

To su cene kod nas u auto školi a trebalo bi da su tu negde i u ostalima, čisto da imate neku pretstavu koliko sve ukupno košta.

 

Sad , da li hoćete punu A ili A2, to morate sami da se preipitate, presaberete i odlučite :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

U principu, razlika izmedju A i A2 kategorije je samo u 6 casova (6.000 din), koje po meni vredi izvozati pogotovo ako kandidat prvi put seda na motor (ne mislim na skuter) i uvek bi gledao da obuku radim na motoru a ne na maksi skuteru....to je moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

U principu, razlika izmedju A i A2 kategorije je samo u 6 casova (6.000 din), koje po meni vredi izvozati pogotovo ako kandidat prvi put seda na motor (ne mislim na skuter) i uvek bi gledao da obuku radim na motoru a ne na maksi skuteru....to je moje misljenje

 

Upravo razlog zašto sam se ja odlučio za A a ne za A1, hoću da naučim na motoru sa menjačem a ne na automatiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Dakle, hoćete da kažete da je pravilo da se za A2 obuka obavlja na motoru sa automatskim menjačem?

 

Ja o tome uopšte nisam razmišljao pri upisu za A2 (iako mi je cilj bio da naučim da vozim motor sa ručnim menjačem, ali se uopšte nisam raspitao o tome, mislio sam da se to podrazumeva), pa završih na tome da obuku obavljam na maxi skuteru. Malo mi je bilo čudno što se u ovoj auto školi obuka za A1 obavlja na motoru sa ručnim menjačem, za A2 na motoru sa automatskim menjačem, pa za A ponovo na motoru sa ručnim menjačem. No, izgleda da to nije slučaj samo u mojoj auto školi (mislim na polaganje za A2 na motoru sa automatskim menjačem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Upravo si sam sebi odgovoorio na pitanje- sve je tako kako si rekao, A1 sa menjacem, obicno neki kros motor(125ccm) , A2 maxi skuter ( piagio bev 500) i A (honda transalp)... ovako je u Cacku i svim skolama, samo sto su varijacije izmedju modela, ali klase su svuda ove...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Najčešći razlozi su novac i prostor.

Bilo bi možda zgodno da se za svaku kategoriju obezbedi po jedan primerak sa automatskim i jedan sa manuelnim menjačem pa ko šta voli neka izvoli, ali pošto se nema ili novca ili prostora za držanje 8 motora u prostoru auto škole, a često nedostaje i jednog i drugog :) , onda se najčešće pribegne ovoj kombinaciji jer su motori tog tipa najviše traženi među kandidatima tražene kategorije .

Tako da se za AM nudi skuterčić.

Za A1 neki mali enduro sa manuelnim menjačem jer je to prva prava kategorija za ulazak u svet motocikala.

A2 kategoriju najčešće upisuju ljudi kojima je krajnje opredeljenje vožnja nekog skutera "za po lokalu" , a ko hoće punu A  kategoriju, stvarno bi bio red da  nauči da menja brzine na motoru  sa pravim, izvornim, manuelnim menjačem.

Eto, vođeni takvom logikom i takvim trenutnim stanjem u školama, takva je i ponuda motora za obuku.

Lično mislim da je takva logika dobra i da na taj način postižemo da u najvećoj meri budu zadovoljni i kandidati i auto škole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Da ne listam temu u nedogled, dal moze kao nekad da se polaze na svom motoru i koliko to umanjuje cenu casova ako se isti voze na svom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja sam za A2 prvi put polagao u Prokuplju (posto je bila neka zabrana rada auto skolama pa kod nekog instruktorovog prijatelja) na skuteru 500ccm, a posle kad su opet proradile skole sam ovde kod mene polagao na Yamahi XJ600.

Danas bio da upisem A - 16500din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Koliko ja znam sve zavisi od škole do škole. Ovde u NS-u što sam ja gledao, uglavnom su AM A1 i A2 skuteri sa različitom kubikažom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Imam B (i uz to AM) već 11 godina i danas sam krenuo sa praktičnim časovima za A kategoriju.  Nemam prethodnog iskustva u vožnji motocikala.

Danas sam prvi put seo i probao da vozim, bio je to Suzuki Bandit 600 i moram priznati da uopšte nije kako sam mislio da će biti (a mislio sam da će biti jednostavno, da ću se snaći i već danas vežbati npr. osmice).

Pošto je očigledno ovo preveliki prvi zalogaj, sutra sedam na 125cc krosera, pa kad njime ovladam vraćam se Banditu.

Da li se vi sećate svojih prvih minuta na motoru?  Koliko vam je bilo potrebno da se osećate opušteno?   I da li uopšte ima apsolutnih početnika koji uspešno počnu sa 600cc, odn. 200kg metala među nogama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Jel' imaš nekog drugara koji vozi motor, da ti objasni da prva vožnja na 600cc nije baš najpametnije što si u životu uradio? Nije da ne može, ali nije najpametnije. I nije mi baš najjasniji instruktor koji ti je to dozvolio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Evo da kazem i ja nesto na ovu temu, posto sam u istoj situaciji bio....

Polozeno tipovanje, sledi prvi cas, dolazim u auto skolu, sedam na motor ss instruktorom, pravac poligon( udaljen poprilicno), lepo se mi ispricamo na motorcicu i stizemo... on silazi, prica ovo je to,to i to, sluzi za ovo i ono, ovako, onako... aj sedi sad ti.

Sednem ja, upalim , kaze aj malo napred sa njim onako nogama da ga guram, valjda da osetim koliko je tezak.. par metara napred, pa nazad i palim motor.

Kvacilo, prva,kreni,koci... i jedno 20min tako samo sto je pedjeni put duzi i duzi... onda pocinje gas, pa druga pa koci i tako narednih 15min. Nakon toga sam vozio motor po poligonu( 2 casa su bila) dok nije isteklo vreme.

Sutradan sam dosao i uzeo motor, rekao mi da se vozim nekim delom grada gde je saobracaj slab... sam. Vozio sam se i smorio nevidjeno, tezak motor, stalno neki STOP i pesaci ko mravi...

I tako, par puta sa instruktorom, ostalo vecinom sam se vozio i eto, i na kraju svake voznje kad vratim motor ,pricao sam sa instruktorom ako sam imao pitanja u vezi pravila, voznje i nsta znam, svega sto mi padne na pamet.

Motor je transalp 2002god. i em sto je tezak visok je, na prstima sam dohvatao tlo, bilo je prpa i nesigurno u pocetku, narocito kad treba da stane na stop i pred raskrsincama

Posle par casova i nije, nekako se naviknes na motor i samo vozis..

al nikad mi nece biti jasno, zasto u skolama se ne vozi motor van grada nekad, pa necu ga kupiti i jahati samo po gradu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja do skoro praktično i da nisam uopšte seo na bilo kakav motor. Vozili su me možda jednom na skuteru baš davno, dok sam bio klinac, i tad sam možda isti terao tipa 100-200m. Sve je to bilo pre više od 7-8 godina. Pre možda dve godine sam dobio želju da vozim motor, polako sam sakupljao novac i upisao se avgusta prošle godine za A2. Instruktor i svi u auto školi su se čudili što nisam krenuo od A1, ali eto, hteo sam da idem na maksimalno koliko mogu za svoje godine (još nemam 24 za A). Zbog toga što praktično nisam imao nikakvo iskustvo sa iole većim motorima, instruktor mi je za prva dva časa koje smo vozili dao skuter od 50 kubika da ga teram tu po kraju. Za to sam praktično imao dozvolu (imam B i AM uz to već 5-6 godina). Nakon toga sam počeo da vozim motor A2 kategorije - Kymco Xciting 500. Sasvim solidna mašina za totalnog početnika. Moram da priznam, prvih par časova se i nisam baš snalazio. Pravac sam mogao da držim, ali skretanje mi je bilo ubi Bože teško. Ili odem preširoko, ili preusko pa se zateturam... Međutim, vrlo brzo posle toga motor mi je sasvim legao. Otprilike novembra sam kupio motor za sebe - Suzuki Freewind. On ima 650 kubika i 35kW. Praktično sam dok sam u auto školi vozio Xciting 500 u ulici vežbao sa Freewind-om. I za vrlo, vrlo kratko vreme su mi oba motora legla sasvim dobro. Sada se na oba osećam opušteno, i bez problema mogu da teram oba.

 

E sad, istina je, bolji je pristup ići postepeno. Svestan sam bio toga i ja sam, ali kroz razgovor sa ljudima koji imaju više iskustva stekao utisak da za početak nije toliko bitna kubikaža i snaga motora koliko je bitno da ti u glavi imaš sređenu ideju o svemu tome. Ako mene pitaš, pamet u glavu i slobodno idi napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I da, s obzirom da sam u auto školi učio da vozim motor sa automatskim menjačem, motor sa ručnim menjačem sam praktično naučio da vozim sasvim sam. Dobro, dosta sam čitao o tome, pričao sa ljudima i gledao klipove na YT, ali sam praktično prve korake (ili krugove) napravio sasvim sam. Sa Freewind-om pravim osmice maltene na duplo užem prostoru nego što je to na poligonu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Samo da podsetim starije generacije da su oni polagali na jednom motoru (ko je šta imao) i da su posle shodno godinama dobijali mogućnost za većim kubikažama.

E sad zamislite čoveka koji ima B i AM kategoriju i u nekim godinama je 25+

I šta sad on treba prvo da polaže za A1 pa kada to položi vozi takav motor pa na A2 pa na A? Koliko to para je potrebno za polaganje, a da ne pričam o vremenu?

Ili prvo za A2 pa na A?

Ne razumem, što je neko gore rekao sve je u našoj glavi i samo kontroli, ovo ostalo je vežba. Naravno i do motora, neko ko je niži ne može da mu legne lepo motor neki koji je viši,ali to sada nije bitno.

Sve u svemu uvek sam za varijantu puno A pa polako, za početak kupiti neki manji motor pa po mogućnostima i želji nešto jače~veće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Kao klinac sam vozio motore sa menjačem. Nisam polagao za A jer i nisam bio neko ko se loži na to previše. Izvozam se po kraju, ponekad odem do centra. Usput gledam da me ne zaustavi murija i to je to. Ništa ozbiljno. Prodje 30 i nešto godina bez motora. Nije me vuklo na tu stranu. Isto toliko imam i B kategoriju. Prošle godine kupio skuter 250cc, rešio da polazem i odlučio se za A2. Hoću da učim na onome što cu da vozim. Upisao skolu, položio testove i krenuo sa voznjom. Beverli 500. Tezak. Ja sve zaboravio. Kao da ni na bicikl nikada nisam seo. Prvi cas preznojavanje. Kreni, idi pravo, polukruzno pa opet pravo i tako u krug. Vidim ja mrka kapa. Kao da učim da hodam. Nisu to ni one noge od pre 30 godina. Kad stanem, samo gledam da se ne prevrnem na jednu stranu. Drugi čas. Taman pomislim ok, naucio sam nesto, vratilo mi se ono staro i....tras! Krenem, dam veci gas, djipi Bev, ja na kocnicu i padnem. Malte ne u mestu. Dlan odran, koleno odrano, motor pao na zglob leve noge. Bruka i sramota. Instruktora ne smem u oci od blama da pogledam. Zao mi skutera. Prodje dva tri-dana, ponovo čas. Sedam na Beva sa bolnim saznanjem da je jači i tezi od mene i da ume da povredi. Ako se glupiram, zajedno mozemo da povredimo još nekoga. Slušam Instruktora, znam koliko ne znam i teram po skolski. Mislim se, ako je trebalo da padnem, bolji trenutak nisam mogao da izaberem. Nemam strah od ponovnog pada ali svaki put kada nešto odradim kako treba setim se i onoga kako ne treba. Da li je trebalo da upisem odmah za A? Nije! Kupio sam ono što sam hteo. Ljubav na prvi pogled. Da sam hteo menjac, kupio bih menjac. Da li je Beverli 500 prejak za pocetnika? Jeste! Ali kapiram, ako na njemu prodjem, onaj moj od 250 bice mi taman i po snazi i po tezini. A1 A2 ili A? Vrtić, škola, fakultet. Ako se puno dzekiras, popijes po nosu na sva tri nivoa. Treba vremena za sve. Nije sve u parama pa da se gleda da li se isplati ili ne isplati tih nekoliko hiljada dinara. Sto klatis to i platiš. " Svako ima svoje zadovoljstvo " reče djavo i skoči na kaktus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Voznja motocikla je kao seks. Mnogi su probali, ali nisu svi majstori za to :)

 

Salu na stranu, svi smo mi vozali male motocikle, od 50-500 cm3, "oko kuce i po atarima, zavucenim ulicama" i tako sticali neko znanje. Padalo se, dizalo, pa 'ajd opet.

Ono sto sam ja licno skontao je da je najbolje da polozim za A, jer zelim da vozim bas takav motor, koji spada u tu kategoriju. Ne zbog mojih gabarita ili sto sam opsednut snagom i brzinom, jednostavno zelio sam da kupim takav motor i da ga vozim.

 

Ti ako mislis da ce 250cm3 ispuniti sve tvoje potrebe i zelje kao vozaca motocikla, ti polozi lepo tu kategoriju pa kupuj samo takve motocikle i resen problem :)

Nemaju svi zelju za jacim ili brzim, zato i postoje manje kubikaze i snage, da zadovolje potrebe takvih vozaca.

 

Mozda prevelik zalogaj u startu ako si zaboravio sve vezano za voznju motocikla, ali opet vremenom sve se to vrati na svoje. Samo polako i uzivaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Imam B (i uz to AM) već 11 godina i danas sam krenuo sa praktičnim časovima za A kategoriju.  Nemam prethodnog iskustva u vožnji motocikala.

Danas sam prvi put seo i probao da vozim, bio je to Suzuki Bandit 600 i moram priznati da uopšte nije kako sam mislio da će biti (a mislio sam da će biti jednostavno, da ću se snaći i već danas vežbati npr. osmice).

Pošto je očigledno ovo preveliki prvi zalogaj, sutra sedam na 125cc krosera, pa kad njime ovladam vraćam se Banditu.

Da li se vi sećate svojih prvih minuta na motoru?  Koliko vam je bilo potrebno da se osećate opušteno?   I da li uopšte ima apsolutnih početnika koji uspešno počnu sa 600cc, odn. 200kg metala među nogama?

 

Jako sličan osećaj, samo što sam ja vozio skuter automatik pa seo na ER6N. 

Najbitnije je da se ne bojiš i da samo lagano vežbaš samo kretanje i stajanje. Iznjakanješ motor maksimalno, ali za to su i pravljeni. Ono što je meni dosta značilo (ostalo mi je još par časova) jeste kada sam se u potpunosti osećao komforno sa kvačilom. Znači nakon power walkinga, upališ u prvu i samo kvačilo, gas zaboravi dok ne osetiš tu zonu frikcije i kvačilo. Gledaj malo tutorijale na youtube, bez straha i Bandit će biti savladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Ja sam na banditu vozao casove i nista mi nije bilo komplikovano iako mi je to prvi motor koji sam vozio. Valjda zavisi od coveka do coveka i od te neke zelje da uspes i savladas voznju motora.

Prvi put kad sam vozio sam shvatio dq kvacilo ne pustam prerano tj da sacekam da motor vec ide nekih 10 na sat i tek onda pustim do kraja kvacilo. To mi je pomoglo da kasnije sa vise samopouzdanja koristim kvacilo.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ako je neko skoro polagao može li da mi kaže koliko je čekao da polaže, jer ja sam uplatio pre dve nedelje i još uvek ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Zavisi od gužve u auto školi (odnosno od broja ljudi koji takođe čekaju polaganje) i od termina za polaganje. Mene su za polaganje prijavili neka 2-3 dana nakon uplate, tako se poklopilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja