Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Uh ja sam polagao na Ducati Multistrada 600. Koji je ono traktor od motora, majko mila. Totalno neupotrebljiv na malim obrtajima dok ne nabije temperaturu na 90C. Skace kao zec na svako pipanje gasa... Blagi uzas od motora.

Jedva se naviknuo na njega.

 

Sreca instruktori su ok likovi pa su i razumeli sa cim se borim :) Kad sam izlazio na polaganje, rekao sam im da isteraju motor 15 minuta pre nego sto bude moj red, da se dobro zagreje. Kad nabije temperaturu postaje i nekako upotrebljiv.

 

Malo sam posumnjao u kompetentnost jednog instruktora kad mi je rekao da ne koristim prednju kocnicu kad kocim.

 

Zaboravio sam da napomenem, ne radi se o autoskoli ViR vec o jednoj novosadskoj autoskoli, cisto da ne bude zabune :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Kontaktirali me iz Vir-a, koliko ljubazna osoba da ja nemam reči, stvarno svaka pohvala i vidimo se u Avgustu :)

Hvala puno Jasminko! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Update: Bio juče i krećemo od 16.08.2016! 

Videh ispred SV 650 na kom se vozi, prelepo izgleda.

Hvala Jasminku i ekipi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Uh ja sam polagao na Ducati Multistrada 600. Koji je ono traktor od motora, majko mila. Totalno neupotrebljiv na malim obrtajima dok ne nabije temperaturu na 90C. Skace kao zec na svako pipanje gasa... Blagi uzas od motora.

Jedva se naviknuo na njega.

 

Sreca instruktori su ok likovi pa su i razumeli sa cim se borim :) Kad sam izlazio na polaganje, rekao sam im da isteraju motor 15 minuta pre nego sto bude moj red, da se dobro zagreje. Kad nabije temperaturu postaje i nekako upotrebljiv.

 

Malo sam posumnjao u kompetentnost jednog instruktora kad mi je rekao da ne koristim prednju kocnicu kad kocim.

 

Zaboravio sam da napomenem, ne radi se o autoskoli ViR vec o jednoj novosadskoj autoskoli, cisto da ne bude zabune :)

Да није онај из алуна? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Jeste :) Samo da se nadovezem, ne zalim se na auto skolu. Svi su jako ljubazni i ok likovi. Ali motor na kom polazes za A kategoriju je u najmanju ruku raznjakana masina. Padao i Kurta i Murta sa njega, doveli su ga u koliko/toliko bolje stanje, ali treba da prodje mnogo casova voznje dok se bas bas ne naviknes na njega.

 

Ne znam kod Jasminka kakva je situacija, ali SV mi se cini kao mnogo bolja opcija za polaganje, umesto Multistrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Prodjoh pored SV-a baš kada sam svraćao, motor izgleda očuvano i bez ikakve ogrebotine, sada o detaljnom stanju zaista nisam ni približno stručan da komentarišem.
Evo ftokice SV-a koju sam pukao usput kao moto paćenik.

LINK 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Da li moze neko ko je skoro polagao da mi kaze sta se na motoru proverava pre pocetka polaganja? Da li je dovoljno samo krug okolo da se prodje da se vidi da je sve na mestu ili treba proveravati i signalizaciju i zagledati gume? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Da li moze neko ko je skoro polagao da mi kaze sta se na motoru proverava pre pocetka polaganja? Da li je dovoljno samo krug okolo da se prodje da se vidi da je sve na mestu ili treba proveravati i signalizaciju i zagledati gume? 

Ja sam zimus dobio punu A kategoriju, polagao sam 1. decembra  :hvala:  :lol:

U principu, pre polaganja, pogledaš okolo, proveriš signalizaciju, sedneš, namestiš retrovizore i upališ.

Sve u svemu, ako baš gledaju da sve bude kako treba, nije ti to mnogo negativnih poena.  :D  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

@Meteorolog

Hvala na informacijama. Upravo sam se vratila sa polaganja i polozila.

3 kruga sam isla oko motora i proveravala i zagledala sve, i gume cak pipala kao da vidim da nisu ispustile :D. Poligon sam prosla bez problema, najcudnije mi je sto sam na voznji dobila 2 negativna za ubrzanje, a bas sam blago i mirno vozila.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Beverly 500, lepo vuče i lepo ide, ali su oko poligona sve neke škole pa je max brzina 30km/h, dam gas samo čisto da se kotrlja :D, malo jače dam već moram da kočim :( 

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Beverly 500, lepo vuče i lepo ide, ali su oko poligona sve neke škole pa je max brzina 30km/h, dam gas samo čisto da se kotrlja :D, malo jače dam već moram da kočim :(

 

Hvala :)

Uzmes to isto i zamislis da polazes na Ducati Multistrada 600. Vozis prvom brzinom ceo dan, i u bacis u drugu ponekad, vozis na ler gasu... dobrodosao u autoskolu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ne razumem sto toliko kukate na Multistradu. Ja sam na njoj polagao i nemam nekih zamerki, osim stvarno osetljivog gasa na sta se brzo navikne cak i ako ste apsolutni pocetnik (kao ja :) ). E sad da li je neki drugi model bolji ili laksi za obuku to ne mogu da komentarisem, samo kazem da mi je Multistrada bila sasvim ok.

 

A skuter je posebna prica... To mi je oduvek nekako promasena ideja za polaganje na istom, posle obuke i polaganja na skuteru koji god motor da odaberes (a da nije opet skuter) treba ti nova obuka za voznju... Ja sam jedan dan seo na Beverly 500, negde na polovini obuke, i posle jednog kruga po poligonu zakljucio da to vozilo ne radi... Ne skrece, nestabilno, ma uzas... Ovo je naravno potpuna glupost, naravno da se skuteri sasvim normalno i lepo voze, samo je meni kao nekom ko je tek poceo da se navikava na upravljanje "pravim" motorom to sve bilo totalno cudno i nije mi odgovaralo. Fizika u voznji skutera i motora bilo kog drugog tipa je potpuno drugacija, i zbog toga mislim da je polaganje na skuteru sa idejom da posle vozis bilo sta drugo, malo promasena tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ja sam imao lose iskustvo sa tim Ducati-jem. Motor je u najmanju ruku jako nezgodan za gradsku voznju. Na malim obrtajima jako neposlusan, skace kao zec na pipanje gasa a u gradu je bas takva voznja, male brzine, malo obrtaja. Jedino ako ne planiras ceo dan da vozis u prvoj brzini na 2-3000 obrtaja, jer si vec uveliko na 50km/h.

 

Ako mi verujes, ja skuter ako sam vozio 5 minuta sve ukupno. Jednostavno mi ne lezi. 195 sam visok i 115kg tezak, ne leze mi male masine uopste.

 

Poloziti moras, i sve te rutine sto te uce na semaforu, spusti levu prvo, spusti desnu prvo, to okaci macku o rep. Svaka situacija je prica za sebe i trazi drugaciju reakciju. Ako bas insistiraju da zadovoljis formu na polaganju, ti tako odradi a posle kako zelis. Nigde u zakonu ne pise da moras to da radis kako ti oni kazu. To nisu saobracajna pravila.

 

Ja bih voleo vise da skole uce "realnu" voznju, znaci fiziku i tehniku voznje, a ne samo da ti nabubaju pravila saobracaja pa se ti snadji. Lik koji nikad nije seo na motor nema pojma kako se motor vozi na malim a kako pri vecim brzinama. Poloze gradsku voznju gde se vuku kao neke babe, a onda kad dobiju dozvolu opale po gasu i isprave krivinu. To mi je jedino krivo. Inace teoriju te stvarno nauce maksimalno, znaci pravila i propise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Drugari, treba da polazem za A2 i dvoumim se izmedju dve auto skole. Vir i Talija. Hocu da krenem i upisem ovih dana, pa da pokusam da izguram to do proleca, Interesuju me iskustva u vezi ove dve skole. O Viru donekle i znam nesto. Citao sam ovde a i bili su jako ljubazni na poziv, predusetljivi i povoljni ali o Taliji ne znam nista. Nikako da ih dobijem na telefon. Svaki savet je dobrodosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam zavrsio u VIR-u.

Sve pohvale ! Instruktor mi je bio Jasminko takodje jako lepo iskustvo. Generalno ne znam ko moze biti nezadovoljan u VIR-u.

Steta sto ne radi vise za C kategoriju opet bi kod njih.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Vir mi je prvi pik. Ne znam kako idi zimi za voznju. Bojim se da se to ne razvuce a kladio sam se sa zenom u veceru da cu 1.aprila na posao skuterom :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam za mesec dana sve zavrsio. Voznja ide tako sto imas motorolu i tako slusas instruktora. Ti vozis motor on je u kolima iza tebe. Njemu sigurno nije hladno niti kisne.

Tako da ako mozes da izdrzis vozis na -15 ili po kisi. Ja sam polagao negde mart-april tako nesto i bilo mi je hladno da vozim na 10 C. Bolje to prebaci za drugu polovinu marta. Do maja imas dozvolu.

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja