Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Očigledno sam jedna od retkih koja je imala sreće, A2 i B zajedno sa polaganjima i lekarskim 350e, bila 1 dan da odradim testove, pitali me vozim li od pre, i isto tako za voznju i auta i motora, prijavih se 20.04. doduse 2018, vec 25og sam zavraila sve i do 01.05. imala dozvolu. Ali isto mislim da ne treba imati previsoka ocekivanja od autoskole... prijabih se za full A i uzeh drugu autoskolu i mislim da se nista preko osnova ne moze tamo nauciti(taman okretanje glave i zmigavac) tako da su sve to dodatni casovi negde drugo ko zeli da se unapredi malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Samo ako se ide sa nekim pred znanjem i tražite od instruktora, možete dobiti još neke "savete" al ako ste dosadni. Ja sam vise saveta i uputstava dobio od čoveka iz komisije nakon polaganja. Al ko jos ide sa pred znanjem.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Da li je preporuka da se na časove vožnje ide sa sopstvenom kacigom ili ne? Znam da svaka autoškola ima komunikaciju već u svojim kacigama, medjutim poznajem par ljudi koji su vozili časove sa svojom opremom, pa rekoh da pitam. Takođe, kada počinje sezona vožnje časova za A kategoriju otprilike? Mart?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 13 minuta, Alekre je napisao:

Ako ćeš da stavljaš na glavu tuđe slince, dlake, znoj... :D

Pa ne bih, zato i hoću da uzmem svoju kacigu i rukavice, nego neko reče da neke autoškole ne dozvoljavaju jer imaju već komunikaciju na svojim kacigama pa ih zabole nešto da stavljaju na tvoju :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

I ja sam nosio svoju a komunikacija je bila na slušalice i telefon. I to sasvim lepo radi. A podkapa nece smetati bilo sa tvojom ili njihovom (ako baš mora) kacigom. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

E pa onda je dilema rešena, već razmatram par modela (Shoei i AGV brendovi uglavnom), pa taman da imam čime da se zanimam. Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Nosio kacigu flip up od auto škole, par puta , dok nisam kupio svoju.

Komunikacija bila preko voki-toki sa slušalicom,tj, samo jednosmerna komunikacija, ideš levo, ideš desno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Moje iskustvo sa gospodinom @jasminko VIR je 11/10, citajuci ovde kakve sve probleme ili neobuke ste dozivljavali i prozivljavali.. Moram jos jednom reci VELIKO hvala, za svaku "prodatu foru", vise od obuke, svaki dobronamerni savet, iako ste rekli da me vi mozete nauciti da polozim, a da cu voznju nauciti vremenom.. Smatram da od prvog koraka sve treba postaviti na cvrste zdrave noge... ja sam takodje za vasu autoskolu cuo putem preporuke, a ima li boljeg nacina..i sada vas svima preporucujem... :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Kreće polako lepo vreme i sada kada sam neke stvari rešio, valjalo bi upisati vožnju uskoro, pa me još jedna stvar interesuje: pročitao sam na sajtu maltene sve što me je zanimalo, međutim za jednu stvar nisam siguran: da li kao neko ko ima AM kategoriju moram da polažem testove poznavanja saobraćajnih propisa (ili kako se ti testovi već sad zovu), ili ne? Vidim da nema teorijske obuke (hvala bogu iskreno), ali da li to znači da se testovi ipak polažu ili sam oslobođen tog dela polaganja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ja sam pre 10 godina imala probnu dozvolu za B kategoriju, ali bez obzira na to sad moram da imam i probnu za A. Ne znam da li je neko imao drugacije iskustvo, a isti ovaj slucaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
Pre 2 sati, sonjabrzak je napisao:

Ja sam pre 10 godina imala probnu dozvolu za B kategoriju, ali bez obzira na to sad moram da imam i probnu za A. Ne znam da li je neko imao drugacije iskustvo, a isti ovaj slucaj?

Ne,probnu dozvolu mozes da imas samo jednom,ako si je vec imala za B kategoriju,ne dobijas je za A :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
Pre 13 sati, sonjabrzak je napisao:

Ja sam pre 10 godina imala probnu dozvolu za B kategoriju, ali bez obzira na to sad moram da imam i probnu za A. Ne znam da li je neko imao drugacije iskustvo, a isti ovaj slucaj?

Ja sam imao jednu godinu probnu dozvolu za B kat, i sada sam polozio za A i nemam probnu ni jedan dan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 6.4.2021. at 18:31, sonjabrzak je napisao:

Ja sam pre 10 godina imala probnu dozvolu za B kategoriju, ali bez obzira na to sad moram da imam i probnu za A. Ne znam da li je neko imao drugacije iskustvo, a isti ovaj slucaj?

Malo kasnim sa odgovorom, ali takođe sam pre, doduše 9 godina, imao probnu za B kategoriju, a s' obzirom da bi trebalo da uskoro odem do @jasminko VIR i krenem sa procesom polaganja za A kategoriju, javiću proverene informacije iz prve ruke, mada ne bi trebalo da se u tom slučaju dobija probna dozvola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

2014. sam polozio za B imao probnu, prosle godine za A2, i nisam dobio probnu, ne bi trebalo da se ima probna dva puta u zivotu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ljudi, zašto vas toliko mrzi da čitate ovu temu od prve stranice? :neznam:

Sve je razjašnjeno i pinovljeno više puta. 

Od septembra 2019. godine, po novom zakonu, svako ko nikada nije imao probnu u životu, mora da dobije probnu na dve godine kada položi za A kategoriju, ili bilo koju drugu kategoriju. 

Ja koji sam za B položio pre 30 godina i tada nije postojala probna, sada imam probnu dozvolu za A, koju sam dobio pre godinu dana,tačnije, sada imam dve dozvole, jednu za B i jednu probnu za A. 

Onaj koji je polagao za B i dobio probnu, neće dobiti probnu za A jer je imao probnu dozvolu. 

Kraj priče, država uzima lovu i to je to. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Nije tačno, zakon se ne tumači kako treba. Ako imaš B i sad položiš za C, dobićeš regularni dozvolu, ali ako položiš za A, dobićeš probnu. Gde je tu logika? Mogu da vozim odmah kamion od 20 tona, ali motor ne mogu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja