Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Klinca treba da upisem za B, zena oce da upise za A2 i gledamo već danima auto škole, dobro bi došla informacija koga ne gledati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Vidim da si iz Mirijeva, Monako je bio prilično korektan iz ličnog iskustva, kod Žabca se nalaze. Mislim da oni nemaju A kategoriju.

Ko može kod Jasminka, odlično za sve, to je proverena priča. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307
Pre sat vremena, mrmiki je napisao:

Klinca treba da upisem za B, zena oce da upise za A2 i gledamo već danima auto škole, dobro bi došla informacija koga ne gledati :)

Vidi poruku, da ne iznosim javno unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: Honda Cbr 600 f

Dobar dan bajkeri Imam jedno pitanje.

Moju dozvolu sam preveo sa srpske na Nemacku i to onu staru papirnu pre 6 godina.

Da li bi ja mogao izvaditi nasu novu dozvolu i jos da polazem usput za A kategoriju.

Nazalost Nemacku su mi oduzeli zbog bodova.....

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Teško, ako je ovde zavedeno da si prebacio na Nemačku dozvolu.

Bar mislim da ne možeš.

Pitanje je i gde ti je prebivalište.

Najbolje se raspitaj u Ljermontovoj, možda i na sajtu saobr.policije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Kratko i jasno ne, jer si samim tim dozvolu zamenio za Nemačku. Ti više nemaš nikakve veze sa srpskom dozvolom. Nju možeš da dobiješ ako nemačku dozvolu doneseš u svoj sup, tamo gde ti je prebivalište i uz neke formulare i 100€ dobiješ nazad srpsku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

@jasminko VIR Poštovani Jasminko, s obzirom da u jednoj auto skoli čekam na termin za polaganje vožnje za A kategoriju još od 22.05. odlučila sam da se ispisem i potražim neku drugu pa su me drugari uputili kod vas. Da li postoji mogućnost da se upisem kod vas i odvozam par dodatnih časova (ne mogu rečima da opišem koliko mi je uzasan bio prethodni instruktor) i da u skorije vreme izadjem na polaganje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pozdrav !

Drago mi je da su vas drugari uputili kod nas u školu i stvarno sam im zahvalan na lepom mišljenju i preporuci.

Vi u svakom momentu možete promeniti trenutnu auto školu i upisati se u bilo koju drugu i bilo bi mi baš drago da izaberete našu.

Na žalost, mogu vam izaći u susret po mnogo čemu, ali po pitanju skorijeg izlaska na ispit ne mogu.

I kod nas se izlazak čeka po mesec, mesec i po dana od momenta kad kandidat završi obuku i prijavi ispit tako da bi, da ste kod nas završili obuku 22.05. taman u ovo vreme došli na red za polaganje.

Pitajte ih, možda ste sad i tu vi na redu.

Mi vam naravno stojimo na raspolaganju, ali mi je dužnost da vam objasnim kakvo je i kod nas trenutno stanje.

Ako se ipak odlučite, pozovite auto školu ( 011-718-25-24) i objasnićemo vam ceo postupak i dogovoriti se o svemu.

Sva najbolje želim !

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Svojevremeno je na ispit izlazilo po 25 kandidata u jednoj grupi u jednom danu. Po novom zakonu u jednom danu može da izađe samo 7 kandidata. Broj Mup-ovih ispitivača bi sada trebao biti povećan za 3,5 puta da bi isti posao bio urađen.  Oni se trude i na sve načine pokušavaju da to nekako nadomeste ali matematika je prosta. 25 : 7 = oko 3,5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Uf, ja sam baš imao sreće, teoriju sam položio 4.6.2020 a vožnju 2.7.2020.

Istina je da ide 7 kandidata, kod mene je juče bilo troje za B, dvoje A, dvoje A1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja sam 28. 02. položila testove i evo jos uvek nista. Auto skolu sam zvala milion puta i uvek ista prica, prva na vanrednom spisku, javiće se javiće se i tako skoro dva meseca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Moj savet svima koji upisuju auto školu. Ne upisujte najjeftiniju nego najskuplju. Ja sam upisao najjeftiniju pa se odužilo. Idite u najskuplju, tamo ima najmanje kandidata. Bolje dati 15000 dinara više nego čekati godinu dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Zavisi od grada, takođe od auto škole koliko je popularna i kada se doda da na polaganju ima pravo da izađu samo 7 kandidata i ako mi se čini beše samo dva polaganja mesečno ima, dobijemo haos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Svojevremeno je na ispit izlazilo po 25 kandidata u jednoj grupi u jednom danu. Po novom zakonu u jednom danu može da izađe samo 7 kandidata. Broj Mup-ovih ispitivača bi sada trebao biti povećan za 3,5 puta da bi isti posao bio urađen.  Oni se trude i na sve načine pokušavaju da to nekako nadomeste ali matematika je prosta. 25 : 7 = oko 3,5.

A sem gužve, jel se promenilo šta drugo, dobilo na kvalitetu ispita?



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@jasminko VIR

Kolega, znaš li šta znači ovo???
Ovako već bezmalo mesec dana maltene...
Položio testove 15.05. recimo
Izvozano sve do 30.05. recimo

Trebalo 10.06. polaganje
Trebalo 16.06. pa 17.06. pa 19.06. pa krajem juna, pa početkom jula... Sad ne znaju, ne znaju više šta da mi kažu, kao čekaju termine, kao neki kvar...
Kao ne mogu da mi daju papire da promenim školu, hteo sam kod Tebe da uradim dodatnih 4 časa, pa polaganje...

Ne znam šta mi je činiti... 15.07 će biti 2 meseca od položenih testova, a ne znaju kad mogu da mi organizuju praktičan deo zbog ove kao slike... Sve mislim da su im zabranili da rade neko vreme dok ne otklone neke propuste...
53c13b98e737e4815a0bc8ef166d8074.jpg

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Što se tiče kvaliteta ispita sve je isto kao pre. Teorija se polaže na kompjuteru a vožnja na poligonu i u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

@TAZZ    Verovatno im je zbog nekog prekršaja oduzeta licenca na neki period, npr. mesec dana.

Kad prođe taj vremenski period nastaviće normalno sa radom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

HVALA

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Sa vožnjom sam završio 05.06, i tada sam prijavio polaganje i dalje čekam da mi jave za termin. U ponedeljak sam zvao auto školu rekli su da obnavljaju licencu što većina auto škola sada radi, ne znam koliko je ovo tacno. Uglavnom rečeno mi je da će mi do kraja nedelje verovatno javiti za termin još uvek nisu. Zvaću ih u ponedeljak pa da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Pre nepunih mesec dana sam položio za A2 kategoriju, i odlučio sam da iznesem ovde svoje iskustvo sa autoškolom, ali ne stigoh ranije.

 

Autoškola u kojoj sam polagao je Pravo na Novom Beogradu, hteo sam kod Jasminka u VIR, ali sobzirom da sam polagao za A2, a kod Jasminka nije bilo motocikla nego samo skuter za tu kategoriju odlučio sam se za Pravo. U Pravu sam pre oko 5 godina polagao za auto i bio prezadovoljan instruktorom i generalno odnosom prema kandidatima.

 

Položio sam testove sve je bilo okej, moje nezadovoljstvo počinje sa vožnjom časova. Nisam imao mogućnost da biram instruktora, pitao sam za tog instruktora koji me je obučavao za B, rekli su da ne radi A kategorije. 

 

Ukupno sam imao 14 časova, tek od 9og časa smo došli na poligon, i to je bilo jedna proba i to je to. Kasnije je smo na moje insistiranje išli opet par puta na poligon. Rute koje so obično voze mi nije spominjao pa tako i na samom polaganju smo prošli kroz ulice kroz koje na časovima nismo nikada. Saveti u vezi neke bezbedne vožnje ništa, sve je bilo fokusirano da li cu dati migavac i okrenuti glavu. Samo jednom smo vozili sa komunikacijom pa tako da ni na to nisam mogao da se naviknem, ostala vožnja je uglavnom bila iza instruktora koji je bio u kolima. Instruktor je kasnio sa početkom svakog časa bar 10 minuta dok je čas završavao sigurno 15 minuta ranije.

 

I na kraju sa časovima sam završio 05.06, tog dana sam prijavio i polaganje, na red za polaganje došao tek 04.08. Pri prijavi polaganja su mi rekli da se najviše čeka 20 dana. Za to vreme na svaki moj poziv odgovarali su sa biće do kraja nedelje, prvo  su obnavljali licencu posle se vadili na koronu, ne znam šta je istina. Jedno vreme je na ovom MUP-ovom sistemu pisalo da pravnom licu nije omogućen pristup.

 

Eto to je moje iskustvo, da li sam ja previše očekivao ili ne, ne znam. Ali znam da ovako ne treba da bude. Na polaganje sam izašao sa većom nesigurnošću nego kad sam za auto polagao, iako imam neuporedivo više iskustva u saobraćaju nego tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja