Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Evo drugari i jedno pitanje od mene,ako je vec bilo molim vas da me uputite gde pise da procitam

Cerka ima zelju da polaze motor

dete ima 16,5 godina i mi resili da joj uplatimo polaganje

Na preporuku ljudi iz auto skola resili smo da joj uplatimo A1 kategoriju

i sve bi bilo super da nismo spomenuli da bi joj uzeli malu Vespu koja je registrovana na zute table 

I sad problem

Ukoliko polozi A1 u probnu dozvolu se ne upisuje AM

Samim tim po recima sluzbenika iz Sup-a i auto skole cerka ce biti u prekrsaju ako bude vozila zute tablice

Po isteku probne dozvole, u njenom slucaju 4 godine, ce joj biti po automatizmu upisana AM kategorija ali nema prava da vozi AM kategoriju dok ne prodje probna dozvola.

Da li je ovo normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kategorije nisu disjunktni skupovi, već je niža kategorija podskup više kategorije. Tog službenika treba uputiti da ponovo pročita ZOBS, ali sa razumevanjem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Slazem se i @Sailor i sa @vasa.93, ali po njihovim recima i recima sluzbenice u autoskoli ona nece imati upisano AM, iako spada AM pod A1 kategoriju i samim tim policujski sluzbenik ako uzme na uvid probnu dozvolu nece videti polozeno AM i ona ce biti u prekrsaju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma to nije tačno. ZOBS je vrlo precizan:

 

Vozačka dozvola izdaje se za upravlјanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija:

1) AM - Mopedi, laki tricikli ili laki četvorocikli,
2) A1- Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125cm3 i snage motora do 11kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,1kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW, 
...

 

Da li ta Vespa prevazilazi bilo koje od ovih ograničenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Njihovo je da pišu(panduri), a naše je da vozimo....

Neke kolege su polagali za CE, a u dozvoli im nije bilo upisano BE, i šta sad čovek tera šlepera od 40t,a ne može da vozi automobilsku prikolicu.

A i vasa je lepo rekao, niža kategorija je podskup više. Kraj

Kolega ovo što pitaš može biti slučaj da gledaš i ovako: ćerka npr ima 24 godine, ima uslova za puno A, položi i kupi motor sa žutim tablicama a nema upisanu kategoriju AM, jel to znači da ne može da vozi takav motor(primer može biti uzet i za kategoriju A2), to je van svake pameti. Iole svaki policijac koji razmisli barem malo neće sigurno pisati ništa, a drugi koji se prave pametni neka pišu, pa posle sudija neka obori to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre 1 sat, vasa.93 je napisao:

...1) AM - Mopedi, laki tricikli ili laki četvorocikli,
2) A1- Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125cm3 i snage motora do 11kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,1kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW, 
...

@bobanr

@vasa.93, mislim da treba obratiti paznju i na ove detalje.. termini moped i motocikl su razliciti.. mada naravno u koliko neko uzme da je kazni mislim da ce svaki sudija kada odes na dogovor razmisljati kao i mi, osloboditi te.. 

A uzeo bih i detalj iz prakse da manji broj policajaca zna tacne razlike u kategorijama, nego cim vide neko A, vise nista ne gledaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da se u ovom slučaju ne radi o definiciji tj. kategoriji vozila već o tome da zakon kaže, da onaj ko ima A1 kategoriju, može da upravlja vozilima za koja je predviđena tj. propisana AM kategorija u ovom slučaju podkategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

@vasa.93 procitao sam sve to. Vespa ne prevayilazi nista od toga

@Lošmi_WayOfLife to su mi i potvrdili policajci da i oni smatraju da je tako jer dok imas polozeno vecu kategoriju oni je nece dirati

@king_julien i naletis na sudiju idiota koji ne voli motorase i eto i kazna i bodovi

Definitivno se ne zna ko pije ko placa

Sve u svemu uplacujemo joj A1 po preporuci @jasminko VIR jer nekako mi je to u redu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A što važi do 16. januara 2022. godine? 

 

To je maltene manje od dve godine. Ja kad sam uzeo dozvolu za A, za sve kategorije koje sam prethodno imao produžena mi je za 10 godine od dana izdavanja dozvole koja uključuje i A kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 3 sati, vasa.93 je napisao:

Pa tako će biti. I ne samo za vozačku, već će morati i novo lekarsko uverenje...

Ne treba lekarsko uverenje, ako je važila dozvola 10 godina bez ograničenja. Jednostavno se produži na još 10, ako ne uleti u 65 godina života. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ništa se u jebenom Beogradu nije promenilo. Malopre predao za A, šalteruša kaže mora probna i vrati me da platim uplatnice za probnu, jer sam uplatio redovno priznanice za upis nove kategorije. Dakle duplo platio, jer niko ti neće vratiti pogrešnu uplatu. Nije ni kinta velika za nerviranje, ali ljudi, dobijam probnu za A, dok za B imam 30 godina dozvolu. Znači imaću dve jebene dozvole. Gospode Bože... nemam kintu neku veću da odem iz ovog cirkusa. 

PetkovicBečej da budeš srećan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307

Pozdrav,

 

da li zna neko da li po novom zbog obaveze da se polaže na motociklu na kojem je vožena praktična obuka je moguće povlačenje dokumenata i promena autoškole?

 

Elem, u auto školi su mi bez pitanja sami upisali časove kao da sam odvozao bez moje saglasnosti, samo su me obavestili, i sad pre prvog polaganja pokušavaju direktno da mi daju do znanja da treba da platim da položim bez problema.

 

Posle sam se raspitao kod nekih koje sam saznao da su isto tu polagali da im je to redovan tretman, i ljude su obarali koji nisu hteli da plate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imaš pravo u svakom trenutku da promeniš autoškolu. Ja sam hteo da promenim kad su me zajebavali sa terminima, pa su me ubacili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450
pre 28 minuta, BoxX je napisao:

Pozdrav,

 

da li zna neko da li po novom zbog obaveze da se polaže na motociklu na kojem je vožena praktična obuka je moguće povlačenje dokumenata i promena autoškole?

 

Elem, u auto školi su mi bez pitanja sami upisali časove kao da sam odvozao bez moje saglasnosti, samo su me obavestili, i sad pre prvog polaganja pokušavaju direktno da mi daju do znanja da treba da platim da položim bez problema.

 

Posle sam se raspitao kod nekih koje sam saznao da su isto tu polagali da im je to redovan tretman, i ljude su obarali koji nisu hteli da plate

Sad ti lepo uđi u svoj profil kandidata,vidi datume kad si kao vozio a nisi i ako imas neki alibi da si npr tad bio na poslu lepo im kazes da ces ih tuziti ako padnes ispit,naravno da im ne das ni dinara preko cifre.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307
pre 12 minuta, Prašinar je napisao:

Sad ti lepo uđi u svoj profil kandidata,vidi datume kad si kao vozio a nisi i ako imas neki alibi da si npr tad bio na poslu lepo im kazes da ces ih tuziti ako padnes ispit,naravno da im ne das ni dinara preko cifre.

Tako sam i ja razmišljao, ali isti ti sa kojima to oni rade u dilu će doći na polaganje i u drugim autoškolama, i samo mogu da uđem u sukob bez kraja. A da ću ih isprozivati hoću. Nažalost koliko sam se raspitao nema nekog mehanizma da se zaštitite kandidati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Mogao si i da spomenes koja je auto škola u pitanju pa da se ubuduće oni izbegavaju :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Sad ti njima direktno daj do znanja da od toga nema nista,ljudi popustaju pa zato i mogu darade to sto rade,obicno se sad problemi resavaju tek kad stignu do medija e taad moraju,zapreti ili plati

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307
Pre 1 sat, mrmiki je napisao:

Mogao si i da spomenes koja je auto škola u pitanju pa da se ubuduće oni izbegavaju :)

 

Da prođe prvo polaganje da vidim kako će se odigrati nastavak priče, pa i planiram

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja