Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Danas polozio i predao za dozvolu.

Prvo su hteli da mi daju probnu dozvolu ali su na moj nagovor proverili opet zakon i dali mi pravu posto sam vec imao probnu.

Za upisivanje kategorija takodje su hteli samo A i opet sam insistirao da provere i upisane su mi i sve nize.

 

Na kraju mi je receno da im je zakon toliko konfuzan da ne znaju sta rade.

 

Ko god polozi nek se naoruza znanjem, i neka trazi ono sto treba jer drugacije nece dobiti.

 

Pozdrav svima

  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

A sta se desava u verziji kada neko ima B kategoriju pa reši da postane vozač kamiona i polozi za C kategoriju? Po toj njihovoj logici sada bi taj čovek dobio probnu dozvolu za C  kategoriju, I onda bi morao da čeka dve godine da prodju da bi se zaposlio kao profesionalni vozač sa C kategorijom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Pa to je tek onda glupost. Sa kola mogu odmah da vozim kamion bez ikakvog iskustva i ograničenja , ali motor ne mogu, mora probna dozvola. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pogledaj u vozačkoj dozvoli, ja sam dobio AM kad sam menjao dozvolu pre par godina. Verovatno imaš.

 Ja sam sa B i AM upisao A2, bez teorijske obuke, praktična obuka 14 časova i testovi teorija i vožnja.

 

Treba dosta vremena, velika gužva i malo ispitivača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
20 hours ago, NikolaD said:

Danas polozio i predao za dozvolu.

Prvo su hteli da mi daju probnu dozvolu ali su na moj nagovor proverili opet zakon i dali mi pravu posto sam vec imao probnu.

 Za upisivanje kategorija takodje su hteli samo A i opet sam insistirao da provere i upisane su mi i sve nize.

  

Na kraju mi je receno da im je zakon toliko konfuzan da ne znaju sta rade.

 

Ko god polozi nek se naoruza znanjem, i neka trazi ono sto treba jer drugacije nece dobiti.

  

Pozdrav svima

Hvala za info! Nije da sam lično zainteresovan jer već imam ABC, već radi onih kojima treba pojasni boldirano. Da li to znači da si imao probnu za B ranije, što su ti uvažili i dali čistu A kategoriju? Logično bi bilo, s obzirom da ranije probnih A (u svim varijantama) nije bilo.

Ukoliko je tako to znači da probna ide na prvu kategoriju sa kojom se ulazi u saobraćaj, bila ona A ili B, sve jedno, što je u neku ruku OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Tako je, imao sam probnu za B.

Prva dozvola bilo B ili A dobija se probna.

 

Sailor, ne vezano za dugogodisnje iskustvo morace da ti daju probnu za A. Totalna glupost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Neverovatan slucaj sam imao danas ,imam AM kategoriju samo od 2011. godine i pre 4 dana sam zavrsio za celo A ,kada sam otisao da predam resenje za dozvolu zene u Ljermontovoj su bile mnooogo zbunjene povodom ove situacije iz razloga sto ne znaju da li mi upisuju ili mi izdaju probnu,dok su mi u autoskoli rekli da nema potrebe da polazem prvu pomoc zato sto ja imam vozacku po starom zakonu i da treba samo da se dopise ,ostalo je da direktor uzme i resi moj problem u ponedeljak. Sa saltera mi je receno "Prvi put imamo ovakvu situaciju"  .. Blagi sok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
On 10/12/2019 at 8:17 PM, DusanPS said:

Neverovatan slucaj sam imao danas ,imam AM kategoriju samo od 2011. godine i pre 4 dana sam zavrsio za celo A ,kada sam otisao da predam resenje za dozvolu zene u Ljermontovoj su bile mnooogo zbunjene povodom ove situacije iz razloga sto ne znaju da li mi upisuju ili mi izdaju probnu,dok su mi u autoskoli rekli da nema potrebe da polazem prvu pomoc zato sto ja imam vozacku po starom zakonu i da treba samo da se dopise ,ostalo je da direktor uzme i resi moj problem u ponedeljak. Sa saltera mi je receno "Prvi put imamo ovakvu situaciju"  .. Blagi sok.

Imas samo “AM” upisano u dozvoli bez “B” ili bilo koje druge kategorije?

 

Zasto bi ih to bunilo? Ako su pri tome da lepe probne svima koji nisu imali probne onda je ovo isti taj slucaj, nazalost.

 

Javi kako si prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo ovako. Odem danas u MUP sa svim papirima i uplatnicama. Gledam i ne mogu da verujem šta rade. Kako imam vozačku sa dosta kategorija sistem ne dozvoljava da mi se izda probna dozvola za A kategoriju. Tada službenica zove nekog telefonom i oni to zaobilaznim putem, na silu, unose u sistem. Rezultat te gimnastike je da ja sa 51 godinu života i 33 godine vozačkih staža imam probnu vozačku, a imam i onu drugu. Ne znam samo jeli to po zakonu, da imam dve vozačke u isto vreme? Možda su trebali sve kategorije da mi stave na probnu? E sada, pitao sam službenicu kako dokazujem svoj vozački staž za A kategoriju, te famozne dve godine, a ona me bledo gleda. Kaže samo treba da prođu dve godine. Kažem sam sebi pa ja znači ne moram uopšte da sednem na motor i automatski stičem vozačko iskustvo. Kakva glupost!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Moram i ja da pocnem sa "evo, ovako"

 

S' tim sto moje "evo, ovako" ima bolji finiš ;)

 

Ja sam dobio "punopravnu" A kategoriju. Znaci, ne probnu!!!

Slozila se prica da salteruse tumace zakon kako one hoce i razumeju. 

Ja imam 36 god, 18 god vozacku "B" i od 09.10.2019, tj. zvanicno od danas, imam i "A" kategoriju. Klasicnu "A".

 

Ja sam mnogo srecan, jer mi se ispunio dugo zeljeni san  :) Iskreno, nije me bilo briga, hoce li to biti probna ili "prava", vec mi je bilo bitno samo da je imam :)

 

E, tek sada sam "pravi" clan foruma  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Evo i ja danas bio da se raspitam,jer i mene čeka to isto na proleće.

I u Mup-u i u mojoj autoskoli su mi rekli da ne dobijam probnu dozvolu jer već imam B i AM 20 godina. Izgleda da svako tumači zakon kako smatra da treba.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
On 10/14/2019 at 9:41 PM, ngm011 said:

Imas samo “AM” upisano u dozvoli bez “B” ili bilo koje druge kategorije?

 

Zasto bi ih to bunilo? Ako su pri tome da lepe probne svima koji nisu imali probne onda je ovo isti taj slucaj, nazalost.

 

Javi kako si prosao.

Danas sam dobio poziv posle 4 dana da je u pitanju ipak probna.Meni to ne predstavlja problem ,ako nista otkacicu probnu sa A kategorijom nego me je zabunila (da ne kazem iznervirala) reakcija zena sa saltera,ali to je vec druga tema :) Srecan sam ja i sa probnom samo su to mogli ranije da urade ,dakle AM kategorija se ne racuna kao nesto sto ce vam skinuti probnu dozvolu na zalost.  Elem,bitno da je papir u dzepu za koji dan! Pozdrav :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Caca pokazala sise! Miki i Ciki je vatali ispod pokrivača, treslo se sve! I slične gluposti su na svim stranama štampanih i elektronskih medija. A jedan ovakav problem se nigde ne pominje. Sutra cu da pišem bar nekima od njih, pa da vidim da li će biti bar jedan pošten novinar ili urednik. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: Honda Cbr 600 f

Hvala vam puno na savetima i na vremenu upisujem ovde u Nemackoj A kategoriju od Aprila jer nemam toliko vremena kad dolazim za Srbiju.

Ali jedno mogu da obecam cim polozim docicu za Srbiju motorom i sta god bude organizovao BJ bicu prisutan....

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ljudi, racunajte na mene za neki protest ili neki vid pomoci zbog nepostovanja clana 182 zakona o bezbednosti saobracaja od Supa u Ljermontovoj u Beogradu. I ja sam od onih sto 15 godina imaju B i AM a pre 10 dana polozio za A i nazalost dobijam probnu A.

 

Taj clan 182 vazi za one koji prvi put poloze vozacki ispit neke kategroije(A1, A2, A, B). Dakle prvi put su upisali auto skolu, i prvi put vade vozacku dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja