Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Razlika je verovatno i u tipu/modelu motora koji se vozi na obuci i polaganju. Motor mora da bude odgovarajuće kategorije. Ja sam za A2 polagao na maksiju od 400cc, a posle toga za A na ER6N od 650cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja nikada nisam vozio bilo kakav moped ili motocikl, i prvo na šta sam seo bio je Freewind (provozao me je prodavac, nisam ni umeo da vozim motor) koji je na granici za A2 sa 34,6KW. Prvo sam se upisao za A2, pa kupio njega dok je bila zima, i onda čim je vreme to dozvolilo pred kraj zime položio i prvi put ga provozao. Prešao sam te sezone nekih 12 000km sa njim, bez ikakvog problema. :)

 

Poenta je - postepena promena motocikala zasigurno je dobar način, i sam sam siguran u to. Međutim nikako nije jedini način i pravilo. Ima mnogo izuzetaka i ovde koji su tako počeli i eto nisu imali nikakvih problema.

 

Ti najbolje poznaješ sebe, i krajna odluka je na tebi. :) Ako ti je pak frka kako ćeš se snaći, ne brini, to obično dođe na svoje kroz te časove vožnje. Makar i ne položio iz prve, opet ti je u više pogleda isplativije da odmah polažeš za A. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nema na čemu, zato smo tu. :)

 

Ne znam za knjigu, ali sada se i teorijski testovi polažu na računaru kroz aplikaciju. Postoji taj neki internet portal MUP-a gde te registruju kada se upišeš za polaganje, i tu možeš i da vežbaš testove, a tu i polažeš kada za to dođe vreme. Ima i na drugim sajtovima istih testova, a možeš samostalno da se registruješ i vežbaš. Proguglaj malo, sigurno ćeš da pronađeš nešto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kad upišeš školu dobijaš pristup online testovima preko kojih učiš. Ukupno oko 2 i nešto hiljade pitanja.

Predlažem da pri inicijalnom prelasku svih pitanja beležiš ona koja nisi znao ili si slučajno pogodio, pa se posle vratiš samo na njih i ne gubiš vreme na ono što već znaš. Dva tri dana dosta.

Imaš idealnu priliku da savladaš menjač (2 časa plafon) i uzmeš A odmah. Posle lagano šta ti odgovara.

 

Edit: Pffffff, sve se ponavljam za Vasom, sa par sekundi zakašnjenja. Bem mu sunce Vaso, pusti me jedan krug :lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Hahaha, izvinjavam se. Imam ovamo neki posao koji treba da završavam, ali sve bežim od toga i pomno pratim forum. :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
pre 21 minuta, Singularitet je napisao:

Kad upišeš školu dobijaš pristup online testovima preko kojih učiš.

Hteo bih da naucim pre upisa u skolu. Idem u inostranstvo pa bih posle posla lagano u sobi i po malo ucio. Imacu i previse vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Postojao je ranije sajt VozačiSrbije, pitanja su u potpunosti bila preslikana u poređenju sa pitanjima sa MUP-ovog portala (što je i sasvim logično). Ja sam tamo vežbao, ali vidim da je sada taj sajt ugašen. Postoji istoimena aplikacija na Google Play Store-u, ali nisam siguran da li je funkcionalna: 

tnf7R7AR1kXPkivkcWapndp7MV7xp1n8IrInCl6_
PLAY.GOOGLE.COM

Vozači Srbije mobilna aplikacija omogućuje svim učenicima auto škola da se na jednostavan i zabavan način pripreme za...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ma samo online, pitanja su jasna, imaš i probne testove, i na kraju krajeva, tako i polažeš ispit, u istom "online" okruženju u kom si učio. To mnogo znači. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

I da, na punu A. Nema razloga da sebe mučiš posle novim polaganjem. Šta će ti to, iskoristi vreme pametnije, idi vozaj se ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Moraš da se raspitaš u auto školi. Nisam siguran kako je kada se upisuješ istovremeno, ali trebalo bi da postoji olakšica da samo jednom slušaš teorijsku nastavu. Takva olakšica svakako postoji kada već imaš B kategoriju pa onda polažeš za A2, jer se tada polažu samo testovi i vozi se 14 časova vožnje pre polaganja praktičnog dela. 

 

Kako god, auto škola gde bi se upisao je pravo mesto za pitanja. Objasniće ti sve detalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Trenutno u CG je dozvoljeno polaganje za A kategoriju na Beverliju 250..Razlog kako rekoše je taj što puno ljudi nije moglo da položi na klasičnim motorima sa mjenjačem a mali broj časova obuke...

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Pozdrav svima,

da se i ja upisem u ovu temu. Upravo sam polozio teorijsku obuku.

 

Posto imam B kategoriju morao sam da odslusam 7 casova.

 

Teorijski ispit nije bio nesto tezak, samo je bitno koncentrisati se i procitati dobro pitanje a ne zuriti.

 

Uskoro bi trebalo da krenem i sa obukom voznje, prvi put na motoru sa menjacem. Do sada sam vozio samo skuter i to maksimum 10 minuta kada uzmem od nekog da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 minutes ago, NikolaD said:

Pozdrav svima,

da se i ja upisem u ovu temu. Upravo sam polozio teorijsku obuku.

 

Posto imam B kategoriju morao sam da odslusam 7 casova.

 

Teorijski ispit nije bio nesto tezak, samo je bitno koncentrisati se i procitati dobro pitanje a ne zuriti.

 

Uskoro bi trebalo da krenem i sa obukom voznje, prvi put na motoru sa menjacem. Do sada sam vozio samo skuter i to maksimum 10 minuta kada uzmem od nekog da probam.

Opusti se, nije to sveto pismo, znas voziti auto? Znas. Isti princip samo sto ne pustas kvacilo nogom nego rukom, a i zato je autoskola da te nauci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja