Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Sitno mu ga skroji nane,vise nema mora da imas 24 za puno A ,dokle vise menjaju ovo nije mi jasno,ima uvedu da mora za dozvolu da ides 4 god,ko u saobracajnu skolu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS
22 hours ago, milos-v said:

Neka skola ima yamahu r6 za kanditate?

Fazer je ok . sve sto ima korman bice ti lakse da manevrises na poligonu

ok hvala na savetu odabrao Fazera , pa kao bude:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Položio za A kat. pre neki dan moj drugar i ode,normalno,kući sav hepi kad zovu ga iz auto škole: tebi ističe lekarsko za dva dana,papiri uradjeni,dodji,požuri,nosi u SUP da predaš dok nije isteklo...čekaj bre,valjda lekarsko vadiš radi sposobnosti da polažeš ispit iz odredjene kat...?Kakve veze ima lekarsko sa odnošenjem papira u SUP...ma jok gleda se do predaje u SUP...i stigao je da preda...zahvalio se ovima u auto školi,mogli su ćutati,dao bi čovek 2-3000 za lekarsko...znači istekne,odeš da vadiš,navedeš lekarsko uverenje za odnošenje papira u SUP...da znate...:2kolce:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ajd to, ali što ti za vožnju u toku obuke treba uverenje ne starije od godinu dana, a za izdavanje vozačke ne starije od šest meseci, to je pa posebna priča... Znam mnoge koji su se tako zeznuli, a i ja sam među njima... :ups:

 

Mislim, normalno da je bitno da lekarsko bude obavezno i prilikom izdavanja dozvole, ali malo razmišljanja prilikom donošenja regulativa ne škodi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

testovi i polaganje 10.000 din, lekarsko oko 2.000, 20 casova po 1200 dinara je 24.000 sto ukupno izadje oko 36.000 dinara, plus vadjenje nove dozvole oko 1.700 din, sto ukupnu sumu povecava na 37, skoro 38.000 dinara 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Postoji li nacin da ja ikako polazem,posto sam kuci nekih 18 dana pa dva meseca nisam i sve tako?Kako ja da idem u tu skolu,postoji li ikakav nacin iz delova?Moze li se zavrsiti teorijska obuka za 18 dana,pa nastaviti prakticna posle dva meseca pauze?Neki predlog?Jer ako ne moze ja onda moram da dam otkaz da bi polozio,a ako dam otkaz kako cu da platim polaganje i posle dazbine regu i ostalo:)))Nalazim se u glupoj situaciji a necu vise da vozim i da se plasim policije.Mozda @jasminko VIR  pomogne:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Odeš lepo u neku auto školu pa se raspitaš kod njih. Imaš ovde člana " Jasminko VIR " najbolje pitaj njega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Može iz delova.

Prvi korak je da odslušaš teorijsku nastavu. Kod nas to može da se završi za 18 dana, ali moraš se uklopiti u termin početka grupe. Evo sledeća grupa nam kreće sad 22.01. u utorak. 

Jedan termin je u 9 i 30 h, drugi od 17 h pa koji više odgovara.

Takođe biće još jedna grupa početkom februara za vreme srednjoškolskog raspusta i takođe će biti završena za maximum 18 dana. 

Nove grupe idu stalno, bar jedna u toku meseca tako da je najbolje da javiš kad si u BG pa da se uskladimo.

Po završenoj teorijskoj obuci polažeš test, ali to sve nećeš moći u tih 18 dana nego to ostavimo za sledeći dolazak.

Kad položiš test, vadiš lekarsko uverenje i odvozaš nekoliko časova, pa još iz 2 dolaska završiš i celu obuku.

Eto, nije loše kad ne može drugačije :)  .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
7 minutes ago, u2020bullet said:

@jasminko VIR Negde sam procitao da ce se mozda menjati zakoni za A kategoriju i da ce oni koji imaju A2 morati samo voznju da polazu da dobiju punu A. Jel znate da li je to istina ili se dzabe nadam? :)

Mislim da do toga nece doci jer ovako dobijaju vise para. A kad bih se ja pitao, logicno bi bilo da onaj ko je polozio za A2, godinu dana nosi probnu dozvolu a posle da dobije punu A, bez polaganja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Iz iskustva koliko je teze poloziti A od A2 kategorije? Imam B, AM, treba mi kategorija za 250ccm.  Ako nije komplikovanija procedura da odmah A gadjam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Svakako. Teorijski ispit se uvek polaže pre početka vožnje, za koju god kategoriju da se polaže i koja god kategorija da se ima položena do tada. Plaćaš i sve troškove oko polaganja teorijskog ispita. Ja tako polagao za A2, pa zatim za A posle godinu dana, i oba puta polagao potpuno iste teorijske testove. :jok:

 

Ako zadovoljavaš uslove za A, nema potrebe da ideš prvo sa nižom kategorijom. Kada ti zatreba A, morao bi da se maješ ponovo oko svega, plus novo lekarsko, plus predviđeni troškovi... Idi odmah na A i miran si. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja