Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Dakle nema zakonske prepreke da ako odslusa i odvozi sve paralelno zakaze i polaganje paralelno? Znaci moze poloziti u dan razlike ako se tako nameste termini?
Ako polozi prvo A1 a onda B,posto za A1 nema probnu a za B ima,kako ce mu to biti upisano i gde? A1 ce biti plastika a B papirna probna?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Mislim da na taj podatal nisam naišao medju uslovima za polaganje kategorija. Ima ovde još članova foruma kojima je to posao te verovatno znaju odgovor.

Srećno sa polaganjima :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jos jedno pitanje,izvini molim te ali komplikovano nam je,nadam se da razumes.
Jeli bitno koju ce prvo poloziti? Ne vazi ovo sto sam naveo u prvom postu da ako polozi za B prvo da onda nece moci za A dok vazi probna?
Jos jednom hvala na odgovorima ! Razresili ste nam nedoumicu.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nije važno koju će prvo položiti.

Kod teorijske nastave ima 33 zajednička časa za obe kategorije, zatim sluša odvojeno 7 časova za B i 7 časova za A ( A1, A2, AM ).

Polagati može, ako se stvore uslovi, kao što si već napisao dan za danom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja položih juče za punu A. :) Prilično duga ruta mi se pala, baš sam se navozao, ali sam ga terao baš baš lagano i dobih samo četiri negativna poena... :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ovakva je računica koliko se sećam: Pošto imam A2 i B, polagao sam odmah testove. To izađe oko 2500 polaganje, plus dve neke uplatnice od po oko 900 dinara. Dakle 4300. Zatim lekarsko oko 2500 i sedam časova po 900 daje ukupno 12800. Polaganje ponovo 2500 plus ponovo dve uplatnice od po oko 900. Sve ukupno ispada ~17500. E sad...kad razmislim, ove dve uplate od oko 2500 pre polaganja testova i pre polaganja vožnje...nisam više siguran oko toga, ali mislim da me sećanje ne vara.

 

Plus na sve to troškovi oko izdavanje vozačke dozvole. Kako god da se okrene, skupo... :/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Znam kolega :( sve te razumem u takvom položaju sam i ja.. Sa A2 zarobljen (tad nisam imao godine za A puno) sad čekam da ispadne nešto pogodno ili da se nešto promeni pa da polažem, ali kako mi se čini u banani državi nema ništa od toga nego pljuni 200€ i da polažem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Ja trenutno resavam A kategoriju posle cekanja 2 godine zbog A2.U odnosu na A2 kad sam polagao pre 2 godine,na poligonu radnja osmice je mnogo laksa.Deluje mi da moze autom da se okrenes koliko je sira :D... Al ksta boljka u kojoj god autoakoli sam bio,molis Boga da ti zakaze cas voznje.Teras ljude da ti odrze casove voznje!Imam samo 7 inace bih vrv do septembra morao da ih jurim.Pozdrav Kraljevo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Surduk
  • Motocikl: Yamaha Ys 125

У  Марту се уписо да поллажем за А , имо сам АМ ,тек крајем Јула положио , а мотор ми стиго почетком Јуна. Морао сам читава два месеца да се возикам без дозволе. 20 часова вожње са све осталим зајебанцијама изашло ме 35 иљада ,срећа па положио из прве.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Pozdrav drustvo, zavrsio sam teorijski ispit za A2, sada bih trebao voziti casove, interesuje me da li nakon izvozenih casova postoji neki period koji se mora sacekati pre izlaska na ispit? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

posto sam se raspitivao za polaganje A kategorije ,jedina nedoumica mi je odabir auto skole po motoru ,u smislu koji se motor lakse vozi. Birati izmedju Yamahe R6 i Yamahe Fazer

neki predlog?

Inace visok sam 167

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Surduk
  • Motocikl: Yamaha Ys 125

И ја гласам за Фејзера , ако већ нема нешто са два цилиндра. Није битна висина него вештина Поздрав и лагано са гасом па да положиш из прве .

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja tu opciju ne nađoh u novom zakonu.

Kao da je nisu ni predvideli.

Evo šta piše u novom zakonu tim povodom :

"Пробна возачка дозвола издаје се лицу које први пут положи возачки испит за управљање моторним возилима категорија А1, А2, А, В1 и В са роком важења:*

1) две године – лицима која су положила возачки испит са навршених 19 година живота,*

2) до навршене 21. године живота – лицима која су положила возачки испит пре навршене 19. године живота.* "

 

I niko nigde ne pominje opciju ako kandidat ima položenu AM kategoriuju, ne samo za A nego i u slučaju da sa AM kategorijom polaže za B.

Nastavlja se taj večiti sukob ludog i zbunjenog !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja