Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ma samo da vidite situaciju, pretpostavljam da ne bi dozvolili, ali vise nema ni veze, za 2 nedelje idemo opet, valjda ovaj put necu da budem 'kritican' :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Aјде једно питање, иако сам убеђен да знам тачан одговор.

Када радите полукружно на путу са више трака по смеру, у коју траку скреће по извршеном полукружном окретању?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ovo pitanje me podseti na Jasminka i njegovo " Nebojša, vi ili ne gledate preko ramena ili ste ludo hrabri ". Pozdrav za mog instruktora!

Ako nema ostrva iz leve u desnu. Sa ostrvom odmah u levu. Ja tako

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 6 sati, Svaler je napisao:


Да си имао још гори би проблем направио.

Мене хтели да руше због камере, једва их убедио да то што блинка показује да је камера у stand-by, па сам је угасио.

Slično, pojavio sam se na poligonu sa kamerom na kacigi, a dobri instruktor mi je odmah dao prijateljski savet da, ako hoću da uopšte izađem na polaganje, odmah sklanjam to čudo dok saobraćajac nije došao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 3 sati, Svaler je napisao:

Aјде једно питање, иако сам убеђен да знам тачан одговор.

Када радите полукружно на путу са више трака по смеру, у коју траку скреће по извршеном полукружном окретању?

Ja bih rekao odmah u prvu traku iz suprotnog smera. Dakle u levu. Onda prestrojavanje sa žmigavcima u desnu.

Podrazumeva se da propuštam svakog do bezbednog uključenja.

Jel pravilno to?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Logično je da ideš iz svoje leve trake. A možeš u koju hoćeš ako nema nikoga. Ako ide neko iz suprotnog smera svakako ga moraš propustiti pa ti dođje na isto, opet možeš da biraš hoćeš li levu ili desnu.

 

Mada ne znam koliki ajnslag moraš da imaš da bi iz leve u levu izveo, jedino ako je ostrvo izmedju 5 metara širine.

 

Ovo sam onako naglas razmišljao, ne znam kako treba po školski a sećam se da sm radio tu vežbu na duplim trakama 7 jul ulice. Pamćenje izlapelo.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

http://autoskolapravo.com/wp-content/testovi/A_kategorija1.pdf  pitanja 127, 128 i 129.

Mislim da nije baš najproduktivnije davati savete, ukoliko u nešto niste sigurni. I meni se omakne, za benigne stvari, ali za situacije koje mogu značiti razliku između bezbedne vožnje i povrede, mislim da nije najproduktivnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
http://autoskolapravo.com/wp-content/testovi/A_kategorija1.pdf  pitanja 127, 128 i 129.
Mislim da nije baš najproduktivnije davati savete, ukoliko u nešto niste sigurni. I meni se omakne, za benigne stvari, ali za situacije koje mogu značiti razliku između bezbedne vožnje i povrede, mislim da nije najproduktivnije. 

Ova pitanja se odnose na skretanje, ne na polukruzno okretanje.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja bih rekao odmah u prvu traku iz suprotnog smera. Dakle u levu. Onda prestrojavanje sa žmigavcima u desnu.
Podrazumeva se da propuštam svakog do bezbednog uključenja.
Jel pravilno to?
 

Кад са толиком дозом сигурности т кажеш, онда предпостављам да и аутом тако исто радиш? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Али ја и даље не добих одговор на питање, и даље чекам неког ко ће са прецизношћу и тачношћу моћи да ми одговори. :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Mislim da je jedino ispravno oko ostrva prvo u levu, pa prestrojavanje u krajnju desnu iz trake u traku a u ulici sa dvosmernim saobraćajem, posle polukruznog u desnu sa obaveznim propustanjem vozila i pešaka na s.prelazu. Kad smo se već dovatili toga. Ima ovde merodavnijih od mene pa nek isprave ako grešim. Daleko bilo da nekome dajem savete

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mene je instruktor učio da uvek idem u najbližu traku, bilo da skrećem levo (ili desno), bilo da se okrećem polukružno. Rekao mi je da to isto važi za bilo koje vozilo. E sad, autom to najčešće nije moguće prilikom polukružnog okretanja, ali rekao bih da je ta situacija izuzetna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Meni je instruktor rekao " Nemoj ti ni da radiš polukružno " i ne znam šta se ja tu pravim pametan. Lepo reče Šumadinac. Dao čovek testove, pa češljanje kad si u dilemi

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 14 sati, Svaler je napisao:


Кад са толиком дозом сигурности т кажеш, онда предпостављам да и аутом тако исто радиш? ;)

Pa u principu da. Obično je tu neko ostrvo, pa bude mesta za polukrug.

Doduše ja vozim hamera, pa mi je jako nezgodno da se pravilno okrećem, tako da uglavnom prelazim preko ostrva ili drugih automobila.

:lol3::lol3::lol3:

 

EDIT:

Nisam siguran da li je to po knjigama, mada pošto vozim hamera, ne zanimaju me pravila. :vutra::zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Ne bih da širim nepouzdanu informaciju, ali meni je instruktor govorio da se pri skretanju (bilo kom) ponašam kao levi točak automobila, e sada pošta nije uvek moguće skrenuti u prvu traku kada se radi polokružno onda treba gledati da se skrene što više levo u drugu,a  treću bi stvarno trebalo izbegavati, jer automobili koji dolaze iz smera koji seče vaš smer mogu da imaju uslovno zeleno za desno; oni bi po pravilu trebalo da puste ove koji rade polukružno, ali u praksi najčešće to nije tako, pa valja paziti da se nikako ne uđe u tu traku(obično treću)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

I mene su ucili da su trake za motocikl jednake tragovima tockova automobila, levih i desnih. To prakticno znaci da za motocikl uvek imas duplo vise traka od onih koje su linijama obelezene za cetvorotockase.

Sva ostala pravila vaze kao i za sva ostala vozila, voznja uvek najdesnijom mogucom, zmigavac pri prestrojavanju, skretanje levo iz krajnje leve u krajnju levu, skretanje desno iz krajnje desne u krajnju desnu. To usvojis, tako polozis, a kako ces posle da vozis, to je vec do tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Polozio danas, vozio isto kao i prosli put, kad sam zavrsio kaze mi policajac - odlicno si vozio. Kaze da ima taj jedan koji mi je bio prosli put sa kojim niko od ostalih ne deli misljenje sto se tice tih pravila ali mu ne mogu nista :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Super. Čestitam. A sad pamet u glavu. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Eh, nema šanse da nađem staru PSP iz 92' ili 93'- suvenir, to mi beše prva dozvola. Beše popularna jer je posle za B bilo dovoljno 20 časova vožnje umesto 40 (koje u to vreme platih gorivom iz bugarske, mislim da sam platio 60 litara supera).

 

U svakom slučaju, za par godina ćerka ide odmah da polaže AM.

 

Sent from my mobile device using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja se upisao za A pre par dana. Koja smaračina oko ponovnog polaganja apsolutno istog testa. Em plaćanje sve iznova... :jok: Mislim, znao sam da sve to ide ponovo, ali smara baš...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

[mention=40200]nedokazani[/mention], džabe teraš dete da polaže AM, bolje odmah na A1 jer je peripetija ista, a ovako će da ima veću kategoriju. Ako se već opredeljuje za vožnju motora. Jer sama dozvola AM~A ništa ne znači prilikom polaganja bilo koje druge kategorije... [mention=88]vasa. 93[/mention].93 kolega čista otimačina. Ne može niko da mi kaže kako je to dobro, samo neka se seti stara garda kako je polagala za A kategoriju i kako su dobijali godine tako se i kategorija uvećavala... Da barem samo traže pare, bez ponovnog polaganja i cimanja pa da ti ne bude žao

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 22 sati, vasa.93 je napisao:

Ja se upisao za A pre par dana. Koja smaračina oko ponovnog polaganja apsolutno istog testa. Em plaćanje sve iznova... :jok: Mislim, znao sam da sve to ide ponovo, ali smara baš...

Čekaj, jesam li ja pomešao ili si ti ove godine već položio nešto?  Čini mi se nešto oko aprila, kad i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja