Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 580 postova

To sada niko ne može da ti kaže, ali sumnjam da ćeš voziti pre februara, barem je tako kod ovih mojih auto škola, što se tiče A kategorije.

Ali ti uvek možeš da započneš teorijske časove odradiš testove pa na praktične časove kada otopli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SD
  • Motocikl: Derbi Senda

Problem je sto ja trenutno idem u skolu, a i pare skupljam tek kad otopli, jer ja posao ne mogu naci tokom zime i jeseni, jedino u prolece, planirao sam u Aprilu ili Maju da teoriju resim, pa za jun prakticno... a koliko traje ono za prvu pomoc, lekarski pregled i to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: za sad samo 4 tocka

To se sve brzo zavrsi, lekarski za sat dva tri, zavisi od guzve, prva pomoc dva dana predavanja, negde se polaze drugi dan posle predavanja, a negde treci dan..

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Није тешко ако си нормалан.

 

Седнеш за комп, имаш оне тестове, неких 2000 и кусур питања спаковани у не знам тачно колико тестова (шта год да кажем слагаћу те, можда 70ак), узмеш себи 7-10 дана и пређеш сваки тест минимум 2 пута.

 

Ако паднеш, ставиш прст на чело. Узмеш 14-20 дана, пређеш минимум 4 пита сваки тест.

 

Ако опет паднеш, шта знам, баталиш.

 

 

 

Иначе сам три пута полагао, А1, Б, А2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SD
  • Motocikl: Derbi Senda

Ima da se iscimam onda iz inata, jebes ti to, toliko hocu da vozim taj motor, i imam i motvacije i iscimacu tih 2000 pitanja makar po ceo dan ne izlazio iz kuce... A voznja za A1 jel polagao neko, kakvi su kriterijumi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

E ovako ajde i ja da nešto kažem.

@bad copy takav je zakon i to je to. A što se tiče testova niko ne može da te obori ako si naučio, jer nije to praktično.

@velicko drugar evo jedan moj savet za učenje testova : krećeš najmanje 7(preporuka 10)dana pred izlazak na ispit teorijski da učiš. Prelaziš tako što ideš naravno od početka i svako pitanje na koje nisi siguran(ili ga ne znaš) ti ga pribeležiš a sva što znaš 100% njih više ne prelaziš jer nema svrhe gubiti vreme na njih jer ih znaš . Nisam baš lepo ispratio tvoje poruke al ako ti je ovo prvo polaganje onda te i razumem čemu sve ovo. Što se tiče samog ispita teorijskog ako si učio tebi niko ništa ne može to je to. Praktični deo je malo drugačiji, ništa takođe strašno, bitno je da si ti sam siguran (to najbolje sam ti znaš) u tu vožnju da te nije strah da izađeš u saobraćaj sa motorom i da si oslobođen, sve ostalo sa strane. Zaboraviš na policajca što te prati kolima i ocenjuje već si samo koncentrisan na školsku vožnju i saobraćaj.

Jeste da jr manje pitanja i lakši testovi su bili po starom zakonu ali sada je ovako, šta ćeš.

Ako te još nešto zanima slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

A šta ćeš, mi tu ništa ne možemo da promenimo. A da je sramota vala jeste da motor ima 4 kategorije i da za svaku moraš ponaosob da polažeš sve kao i prvi put (samo sa manjim časovima vožnje)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

U aprilu tek pocinjem sa tih 40 casova teorije,taman do leta dok otopli, nadam se da cu proci ovo kako treba i da voznju lepo prodjem, bilo bi fulic :D

 

Ma šta ima da otopli, eto ja sam polagao vožnju početkom decembra :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: SD
  • Motocikl: Derbi Senda

Necu A2, mnogo je to velika kubikaza za mene iako znam da sam mangup, do 125cc za pocetak, mada posle A1 planiram za B kad me smori za koju godinu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Pozdrav ljudi,

Pitanje za Instruktora, imam B kategoriju koju sam dobio 2010, a plastificiranu vozačku 2011, i na njoj piše da imam AM kategoriju do 2022. godine. Sada imam 23. god. i sledeće godine u aprilu punim 24 i planiram odma da polažem za A kategoriju, pa s' toga  da li možete da mi kažete koliki će mi biti trošak ukupno za tu igrariju, znači koliko testova, koliko vožnji moram da odradim/odvozam i šta sve polažem? 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Teoriju ne slušate, prvo polažeta test ( 4.000,oo din) vadite lekaresko uverenje (2.000,oo din) i vozite 20 časova (18.000,oo dinara) zatim polažete vožnju ( 4.000,oo din). Dakle, ako budete vredni i sve položite iz prvog puta ukupna suma je oko 28.000,oo dinara, zavisno od toga gde vadite lekarsko uverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Da li moze savez Motociklista da pise peticiju drzavi da osobe koje imaju a2 kategoriju dobiju punu "A" kad napune 24godine i imaju 2 godine iskustva.

Mislim da je to cisto uzimanje para i nema nikakvog smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja