Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Jasminko, da li je jedan od testova koje ste postavili za preuzimanje na sajtu, test prilikom polaganja, ili ima i pitanja, koje ste postavili na sajtu po oblastima, obzirom da u testovima nisu sadrzana sva pitanja, kojih ima u pitanjima po oblastima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pitanja koja smo postavili po oblastima su sva pitanja koje je MUP postavio i koja su u opticaju na polaganju testa.

Testovi koje smo postavili su za vežbanje, program nasumice izabere 40-tak pitanja, svaki put drugu kombinaciju i tu ne znamo posle koliko vremena će se pojaviti svih 2308 pitanja.

Da bi sigurno prešli sva pitanja pređite ih prvo po oblastima.

Moja preporuka su testovi koje je uradila Zajednica auto škola Srbije, imate link ka njima na našem sajtu, ali tamo možete vežbati jedino ako je auto škola u kojoj se obučavate članica zajednice pa vam pri upisu otvori nalog na sajtu zajednice.

Nadam se da sam shvatio dobro tvoje pitanje i da sam uspeo da ti odgovorim. Ako nisam slobodno pitaj dalje šta god te interesujemada je većina odgovora već data na prethodnih 14 stranica ove teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Pozdrav kolegi Jasminku!

Pošto bar nas dvojica nismo konkurencija, slobodan sam da ponudim forumašima i testove za AM,A1,A2 i A kategoriju iz moje auto škole, čisto da zašarenimo,

http://www.eurostart.co.rs/testovi-za-ama1a2-i-a-kategoriju/

btw na sajtu su i snimci pravilnog, nepravilnog izvođenja radnji i snimci poligonskih radnji (uz napomenu da se poligonske radnje mogu malo razlikovati, pošto ih različito tumače od grada do grada...)

Srećno!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

nema sablona, tj. ima ali to je tajna. pitanja nose 1,2 ili 3 boda pa ti oni nastimuju da u zbiru bude 100. zadesi se nekad da ima vise onih a nekad vise onih drugih. nema pravila. broj pitanja je od 40 do 50 varljivo je i to. Ono sto se zna da najvise dolazi iz signalizacije, pravila saobracaja i bezbednosti saobracaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ovako, što se tiče zastupljenosti saobraćajnih oblasti na testu situacija je ovakva :

 

Test ima ukupno 3 lista ( šest strana).

-Na prvoj strani se popunjavaju podatci o kandidatu, školi, i posle pregleda testa upisuje se ostvareni rezultat.

 

-Pravila saobraćaja zauzimaju -jedan list ( dve strane) i nosi 44 poena.

-Poznavanje saobraćajnih znakova - dve strane i nosi 34 poena

-Sve ostale oblasti - jedna strana i nose 22 poena. Na ovoj strani su pitanja gušća i ima ih oko 15-ak, ali svako nosi po 1 eventualno 2 poena.

Ostala pitanja nose po 2 ili 3 poena.

 

Otprilike je to ovako, nisam se do sada nešto udubljivao ali pogledaću sledeći put i preciznije vam napisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Evo ucim testove vec 3 dana, oci mi otpadaju i proverim neke nejasnoce na nekom drugom sajtu auto skole i shvatim da se odgovori razlikuju. Em ucim gomilu gluposti koje su totalno nepotrebne, em ne znam da li su tacne - jos samo fali da me neko udara po glavi dok sve ovo ucim.... mislimmmmm - sta sad treba da proveravam pitanje po pitanje i da vidim ko je u pravu a ko ne.... 0ljut2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moj brat bi polagao za A kategoriju jer je dovoljno mator za istu, a polagao bi na mom skuteru. Da li bi onda nakon polaganja mogao da tera sta god mu srce iste?:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Svi mi iz auto škola koji smo na našim sajtovima izbacili te testove za vežbanje imamo poneko pitanje sa pogrešnim odgovorom. Tada kad smo izbacivali bilo je vrlo HITNO, izašli testovi a niko nema odgovore, kandidati moraju da polažu a nemaju iz čega da uče osim iz knjige "Zakon o saobraćaju". I tad smo morali biti brzi..

 

U toj brzini, bar je kod nas taj slučaj, programeri kad su ubacivali odgovore napravili su nekoliko grešaka. To nije neka značajna brojka, ( oko 20-tak) u odnosu na ukupnu količinu pitanja od 2308 i teško će vam to zasmetati na polaganju, ali eto, bolje je da sve bude pod konac.

 

Zbog toga ja i preporučujem samo sajt Zajednice auto škola Srbije i njihove testove za vežbanje. Tamo imate testove za vežbanje. Objašnjenja pitanja, možete po oblastima, može vežbanje.

Problem je samo što mora vaša škola da vam otvori nalog da bi mogli da tamo vežbate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Moj brat bi polagao za A kategoriju jer je dovoljno mator za istu, a polagao bi na mom skuteru. Da li bi onda nakon polaganja mogao da tera sta god mu srce iste?:zdravo:

 

Ne ide to više tako, nema više samoobuke uz čuvenu "L" tablicu .

 

Sada se za svaku kategoriju polaže na motoru koji je za tu kategoriju propisan a koji auto škola mora da obezbedi.

Za AM na skuteru ( motoru) do 50 ccm i još po nešto ali da sada ne dužim.

Za A1 se polaže na motociklu od 50 do 125 kubika.

Za A2 na motociklu preko 400 ccm i snage od 25 do 35 kw i

Za A na motociklu zapremine preko 600 ccm i snage preko 40 kW.

 

E sad je do vas da kad se upisujete kažete za koju kategoriju biste da polažete. Shodno tome imaćete obuku po odgovarajućem planu rada i vozićete potreban broj časova koji je različit i zavisi od toga za koju kategoriju hoćete da se obučavate i koju kategoriju već posedujete.

 

Ako nešto nije jasno pitajte još :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moj brat bi polagao za A kategoriju jer je dovoljno mator za istu, a polagao bi na mom skuteru. Da li bi onda nakon polaganja mogao da tera sta god mu srce iste?:zdravo:

 

Ne ide to više tako, nema više samoobuke uz čuvenu "L" tablicu .

 

Sada se za svaku kategoriju polaže na motoru koji je za tu kategoriju propisan a koji auto škola mora da obezbedi.

Za AM na skuteru ( motoru) do 50 ccm i još po nešto ali da sada ne dužim.

Za A1 se polaže na motociklu od 50 do 125 kubika.

Za A2 na motociklu preko 400 ccm i snage od 25 do 35 kw i

Za A na motociklu zapremine preko 600 ccm i snage preko 40 kW.

 

E sad je do vas da kad se upisujete kažete za koju kategoriju biste da polažete. Shodno tome imaćete obuku po odgovarajućem planu rada i vozićete potreban broj časova koji je različit i zavisi od toga za koju kategoriju hoćete da se obučavate i koju kategoriju već posedujete.

 

Ako nešto nije jasno pitajte još :) .

 

 

Auh, morace dosta ozbiljnije da pristupi polaganju nego sto smo se on i ja nadali. Hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

To važi i važiće još duuugo duuugo.

 

Kad jednog dana rešite da nastavite i započeto da privedete kraju, procedura je sledeća :

 

Kao prvo, potrebna vam je potvrda da ste uzeli i vratili L tablicu iz MUP-a. Ta potvrda predstavlja dokaz o vašoj završenoj obuci za A kategoriju.

 

Sa tom potvrdom odete u auto školu koja ima obuku za neku od A kategorija ( AM,A1,A2,A), za koju ste vi zainteresovani.

Tu morate odslušati 3 dodatna časa teoretske nastave i odvozati 3 časa na motociklu radi usklađivanja sa novim zakonom i novim načinomn obuke i polaganja.

Sledi prijava polaganja testa.

Po položenom testu vadite lekarsko uverenje i prijavljujete polaganje vožnje.

 

Kad i to položite idete u MUP po dozvolu i eventualno počastite sebe i društvo :cirka1: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Svi mi iz auto škola koji smo na našim sajtovima izbacili te testove za vežbanje imamo poneko pitanje sa pogrešnim odgovorom. Tada kad smo izbacivali bilo je vrlo HITNO, izašli testovi a niko nema odgovore, kandidati moraju da polažu a nemaju iz čega da uče osim iz knjige "Zakon o saobraćaju". I tad smo morali biti brzi..

 

U toj brzini, bar je kod nas taj slučaj, programeri kad su ubacivali odgovore napravili su nekoliko grešaka. To nije neka značajna brojka, ( oko 20-tak) u odnosu na ukupnu količinu pitanja od 2308 i teško će vam to zasmetati na polaganju, ali eto, bolje je da sve bude pod konac.

 

Zbog toga ja i preporučujem samo sajt Zajednice auto škola Srbije i njihove testove za vežbanje. Tamo imate testove za vežbanje. Objašnjenja pitanja, možete po oblastima, može vežbanje.

Problem je samo što mora vaša škola da vam otvori nalog da bi mogli da tamo vežbate.

 

Bilo bi lepo da je to meni receno u auto skoli.....

Hvala na detaljnim odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Svi mi iz auto škola koji smo na našim sajtovima izbacili te testove za vežbanje imamo poneko pitanje sa pogrešnim odgovorom. Tada kad smo izbacivali bilo je vrlo HITNO, izašli testovi a niko nema odgovore, kandidati moraju da polažu a nemaju iz čega da uče osim iz knjige "Zakon o saobraćaju". I tad smo morali biti brzi..

 

U toj brzini, bar je kod nas taj slučaj, programeri kad su ubacivali odgovore napravili su nekoliko grešaka. To nije neka značajna brojka, ( oko 20-tak) u odnosu na ukupnu količinu pitanja od 2308 i teško će vam to zasmetati na polaganju, ali eto, bolje je da sve bude pod konac.

 

Zbog toga ja i preporučujem samo sajt Zajednice auto škola Srbije i njihove testove za vežbanje. Tamo imate testove za vežbanje. Objašnjenja pitanja, možete po oblastima, može vežbanje.

Problem je samo što mora vaša škola da vam otvori nalog da bi mogli da tamo vežbate.

 

 

 

Zvao sam auto skolu, i kazu da oni nisu clan Zajednice auto skola srbije. Jel postoji mogucnost, ako ne trazim previse, da mi vi otvorite nalog za vezbanje testova... Cudi me da nisu clan je jer poznata auto skola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Na žalost ne mogu da ti otvorim nalog. Moraš biti upisan u Registar upisa i moram u tom nalogu da unesem još bezbroj podataka koje u tvom slučaju nemam.

Takođe, čak i da mogu, bilo bi od mene vrlo nekorektno da lažem Zajednicu auto škola Srbije.

Oni sve to i traže od nas upravo zbog nekih škola kojima je valjda "žao" da uplate 1000 dinara mesečno i da tako kao članica Zajednice potpomogne zaštitu interesa svih nas i pride još dobiju sijaset besplatnih stvarčica kao što su na primer i ovi testovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Zasto bi mene kao korisnika bilo koje auto skole trebalo da zanima sve ovo. Placam 29900din za polaganje A kategorije i hocu da budem siguran da testove koje ucim imaju tacne odgovore. Sad, ko je kome platio, ko ima prava ili nema stvarno ne bi trebalo da me zanima.

Ako su vec donesene tolike promene nek se odrade do kraja.. Ja samo zelim da imam sva pitanja i odgovore koja mogu da se pojave na testu - mislim da trazim minimum za pare koje placam tj. stvar koja mi mora biti obezbedjena.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Al nebito, sve to - nakrpicu se sa par sajtova skole. mislim da cu proci testove iz prve iako nam je otezano....

Da li znate koje su dimenzije osmice na poligonu - ja bih da napravim jednu u kraju pa da vezbam???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Prvo nacrtaš pravougaonik dimenzija 16 x 8 metara.

U okviru tog pravougaonika mora da se uradi "osmica", to jest ne sme se izaći van pravougaonika.

Da bi sve bilo lakše i preciznije postave se dva čunja unutar tog pravougaonika.

Jedan se stavi sa jedne strane da bude udaljen 4 metra 3 od njegove najbliže ivice.

Drugi isto tako na drugoj strani pravougaonika.

Rastojanje između ta dva čunja je 8 metara.

 

Da znam da crtam nacrtao bih, ovako nadam se da sam dobro opisao kako izgleda i da ćeš na osnovu datih mera moći da nacrtaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Prvo nacrtaš pravougaonik dimenzija 16 x 8 metara.

U okviru tog pravougaonika mora da se uradi "osmica", to jest ne sme se izaći van pravougaonika.

Da bi sve bilo lakše i preciznije postave se dva čunja unutar tog pravougaonika.

Jedan se stavi sa jedne strane da bude udaljen 4 metra 3 od njegove najbliže ivice.

Drugi isto tako na drugoj strani pravougaonika.

Rastojanje između ta dva čunja je 8 metara.

 

Da znam da crtam nacrtao bih, ovako nadam se da sam dobro opisao kako izgleda i da ćeš na osnovu datih mera moći da nacrtaš.

 

 

 

0takoje.gif0takoje.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

;;; Ja samo zelim da imam sva pitanja i odgovore koja mogu da se pojave na testu - mislim da trazim minimum za pare koje placam tj. stvar koja mi mora biti obezbedjena.

 

UZ svo duzno postovanje mislim da je ovo pogresan nacin razmisljanja tj da smo se razmazili...

Za B kategoriju sam polagao pre 10 god i ucio iz online testova, sada vozim obuku za A i polozio sam testove pre mesec dana...

Testovi su takvi kakvi su, da ne kazem nikakvi, u smislu da stvarno ima pitanja koja uopste tu ne treba da se nalaze... npr kada i koliko vozac kamiona mora da odmara- ne vidim kako to nekog motoristu pogadja? pa onda one fore- kolika je kazna za to i to? kontam ja da je to ideja da ljudi nauce sta je laksi sta tezi prekrsaj ali je opet glupo na taj nacin to definisati tim pre sto su to stvari koje se menjaju... Ima tu jos dosta nelogicnih i nepotrebnih pitanja.

 

Ali, da je tvoj stav pogresan mislim iz prostog razloga- ja sam vozac 10 godina i pre polaganje sam prosao 20ak kombinacija testvoa i izasao na polaganje i polozio nakon 8-9 minuta rada testa... ali mesec dana kasnije se vec ne secam pola tih pitanja koje sam tada prolazio zato sto su mi nebitna i znam da ih ne koristim u svakodnevnoj voznji..

Sa druge strane zamisli nekoga ko nije vozac a ucio je na taj nacin- za par meseci ce zaboraviti ne to kolika je maksimalna dozvoljena visina motora vec npr da li bese onaj sa desne strane ima prednost ili je?...

Mislim da je preusudno da ljudi NAUCE pravila saobracaja a onda mozes dosta pitanja da resis iako nisi imao bas to konkretno pitanje u testovima iz kojih si vezbao...

 

Ukratko- mislim da je imanje svih pitanja i odgovora koji mogu da dodju na testu vise luksuz nego nesto neophodno.

 

Nadam se da me neces shvatit pogresno, samo iznosim moj stav po tom pitanju... Veruj mi da i mene izludjuje ceo sistem i to da razvlacim polaganje i sve vec vise od mesec dana a motor stoji parkiran u dvoristu :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja