Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ако имаш више од 18 година, а по надимку и Б категорији би се рекло да имаш- можеш одмах да полажеш за А категорију са којом можеш да возиш моторе неограничене кубикаже.

Са 14 година можеш да возиш мотоцикл (до 49кубика), са 16 мотор до 125 кубика, а са 18 све кубикаже...

Мислим да тетове немапотребе даполажеш,с обзиром на Б, али нисам сигуран због новог закона. По старом је тако било...

Срећно са учењем, да добро научиш, лако положиш и дуго се возиш ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

Ако имаш више од 18 година, а по надимку и Б категорији би се рекло да имаш- можеш одмах да полажеш за А категорију са којом можеш да возиш моторе неограничене кубикаже.

Са 14 година можеш да возиш мотоцикл (до 49кубика), са 16 мотор до 125 кубика, а са 18 све кубикаже...

Мислим да тетове немапотребе даполажеш,с обзиром на Б, али нисам сигуран због новог закона. По старом је тако било...

Срећно са учењем, да добро научиш, лако положиш и дуго се возиш ;)

 

ti imas neki gadan fleshback....

 

@dzoni1991 dobices A2 zbog godina i moci ces da vozis motore do 35kw (nisi ogranicen kubikazom) , prelistaj forum ima par tema o A kategoriji i novom nacinu polaganja 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Ja imam jednu dobru i jednu losu vest.

 

Dobra vest je da sam pronasao auto skolu gde mogu vec za mesec dana da imam dozvolu.

A losa vest je da sam pola para uplatio u auto skolu gde sam sad. Nisam jos nista polagao,treba na polaganje teorije da izadjem uskoro.

 

Da li neko strucan moze da mi kaze kako da predjem i kad? Mozda je bolje da polozim teoriju u sadasnju auto skolu kad sam vec prijavio i platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

jadna ta skola sto ti je obecala dozvolu za mesec dana! :zdravo:

 

ne razumem ovo, na zalost mi smo pre dvadeset dana predali spisak kandidata i dobili sledeci termin 15. JUL

 

kad nam je sistem u k..cu i nisu spremni usli u sve nego posteni ljudi sad ispastaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Ko je polagao u skorije vreme u Nišu za A kat. nek se javi i podeli gde je polagao i koliko ga je izašlo to zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Imate kod nas na sajtu Auto skole VIR, na stranici TESTOVI, da preuzmete testove i tamo imate nekoliko podela među kojima je i podela po kategorijama.

Izaberita "A" kategoriju i vežbajte.

 

Skinuo sam testove i super su odradjeni. Dali postoji možda i neka brošura, knjižica sa pravilima iz koje se uči.. Pročitaš pa posle testiraš. Ovako nagadjam i učim metodom pokušaja i greške neke stvari, naprimer cela oblast "Posledice nepoštovanja propisa" nagađam ih odokatvno jer neznam, a i odakle bih znao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ima "brosura" to jest knjiga Zivorada Ficovica cije slike su inace na svim testovima i kod nas kosta 750 dinara.

Pretpostavljam da ima jos knjiga od drugih izdavaca ali trenutno ih ja ne znam.

Dobra Knjiga je uvek bila i od profesora Zorana Lalica ali trenutno je ja nemam i ne znam da li je uopste izbacivao novo izdanje uskladjeno sa novim zakonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

jadna ta skola sto ti je obecala dozvolu za mesec dana! :zdravo:

 

ne razumem ovo, na zalost mi smo pre dvadeset dana predali spisak kandidata i dobili sledeci termin 15. JUL

 

kad nam je sistem u k..cu i nisu spremni usli u sve nego posteni ljudi sad ispastaju

 

Ja sam polozio testove za A oko 1.maja. Imam i B kategoriju. Instruktor me vec evo skoro 2 meseca zavlaci sa pricom o nekim spiskovima i terminima. I jos uvek ne zna kada cu polagati. I na glupe testove (polozio bez greske) sam cekao mesec dana. Prodje mi sezona, odlepicu.

 

Da li neko zna za neku skolu u kojoj mogu da polazem?

 

Vidim da nisam jedini, ali sam verovatno rekorder

Promenio član maxpayne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Mozda sam malo promasio temu, ali evo da podelim moje iskustvo oko A kategorije:

 

Polozim po starom zakonu negde pocetkom Oktobra 2012 god, posto nisam imao motor nisam ni zurio da upisem kategoriju. Pre 15 dana kupim motor i odem u Ljermontovu da predam za novu dozvolu i da mi upisu novu kategoriju u tu novu vozacku. Predam potvrdu da sam polazio, kaze tetka na salteru "Daj LEKARSKO???" ja gledam onako zbunjen i pokusam da joj obhjasnim da sam vec polozio i da samo hocu da upisem kategoriju. Kaze mora lekarsko...meni je to totalno nelogicno, ja sam lekarsko vadio kad sam polagao i nisam mogao ni polagati bez lekarskog, jel tako, polozio i samo hocu da mi se upise kategorija...cista formalnost, nista drugo...al ne vredi tetka insistira na lekarskom. Nadjem ja to lekarsko koje sam vadio kad sam polagao, donesem, kaze ona to ne vazi, ne sme biti starije od 6 meseci!!!! Pa kad nisam prosao kroz onaj salter od muke...em trazi nesto sto nema nikakve logike, em jos trazi da bude mladje od 6 meseci...pa nije ona komisija za polaganje da trazi lekarsko uverenje. Neko je vec pre nje konstatovao da sam sposoban za voznju i dao mi papir za to...ne razumem al stvarno ne razumem ko je tu lud!

 

I sad moram ici da izdangubim pola dana, da bacim 2500din i teko onda po vozacku...koji debilizam u propisima!

 

Jel imao neko slicno iskustvo, da li je ovo normalno ili ja ocekujem previse u ovoj nasoj zemlji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

jadna ta skola sto ti je obecala dozvolu za mesec dana! :zdravo:

 

ne razumem ovo, na zalost mi smo pre dvadeset dana predali spisak kandidata i dobili sledeci termin 15. JUL

 

kad nam je sistem u k..cu i nisu spremni usli u sve nego posteni ljudi sad ispastaju

 

Ja sam polozio testove za A oko 1.maja. Imam i B kategoriju. Instruktor me vec evo skoro 2 meseca zavlaci sa pricom o nekim spiskovima i terminima. I jos uvek ne zna kada cu polagati. I na glupe testove (polozio bez greske) sam cekao mesec dana. Prodje mi sezona, odlepicu.

 

Da li neko zna za neku skolu u kojoj mogu da polazem?

 

Vidim da nisam jedini, ali sam verovatno rekorder

 

Da pogadjam: ti si u auto skoli "Pravo"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

"L" tablica je davno (25.10.2012) ukinuta jer je ukinuta mogućnost tako zvanog " samostalnog obučavanja" i sad se obuka može vršiti samo u auto školama.

Prelistajte malo ovu temu od početka i naćićete sve informacije koje su vam potrebne. Ako neka i zafali tu smo pa nas pitajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sajt Auto škola VIR, ideš na stranicu testovi, klikni na "preuzmi aplikaciju TESTOVI" i skineš na svoj komp, telefon ili šta već i kad otvoriš program izaberi kategoriju za koju polažeš( konkretno ti za "A") i rešavaj.

Testovi su isti za A, A1, A2, AM, to jest za sve na slovo, na slovo A :) .

Sretno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Pozdrav,planiram da polazem za A2(vec imam A1) i pitao sam se da li mogu da vadim L tablicu? :zdravo:

 

Ja tek sledece godine mogu da imam A2 ( imam A1 ) , a za A1 sam polagao po starom zakonu i zato ce samo da mi upisu kategoriju ( ne moram nista da polazem ponovo ) pa se raspitaj mozda je sa tobom isti slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG

interesuje me dal ja mogu da vozim motor jaci od 35 kw ako sam polozio za A pre donosenja novog zakona polozio sam 2009 nemam vremena da trazim po forumu tako da sorry ako ima vec odg ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja