Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ne znam na koju misliš. Imaju testovi zajednice auto škola, odlični su i za sada potpuni.

Imaju sada i novi testovi Auto škole VIR za vežbanje i oni su za sada potpuni.

Kažem za sada jer je pominjano i neko dodavanje pitanja ali za sad od toga nema ništa pa su ovo svi testovi koji su vam potrebni za polaganje.

 

Na testovima Auto škole VIR imate i deo gde su vam odvojeni testovi po kategorijama, tako da imate odvojene testove za "A", "B", "C", "D" ili "F" kategoriju.

Naše testove možete preuzeti na vaš računar, narezati na CD i vežbati i kad niste na internetu.

I samo vežbajte, to je to !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Ne znam na koju misliš. Imaju testovi zajednice auto škola, odlični su i za sada potpuni.

Imaju sada i novi testovi Auto škole VIR za vežbanje i oni su za sada potpuni.

Kažem za sada jer je pominjano i neko dodavanje pitanja ali za sad od toga nema ništa pa su ovo svi testovi koji su vam potrebni za polaganje.

 

Na testovima Auto škole VIR imate i deo gde su vam odvojeni testovi po kategorijama, tako da imate odvojene testove za "A", "B", "C", "D" ili "F" kategoriju.

Naše testove možete preuzeti na vaš računar, narezati na CD i vežbati i kad niste na internetu.

I samo vežbajte, to je to !

 

Mislim na te sto mogu da se preuzmu i da se vezbaju na kompu. Kakav sam baksuz, instaliram, i na prvo pitanje koje sam probao, vidim gresku, zbog toga sam i pitao da li su konacni. Hvala na odgovoru, vezbacu na njima, a proveravacu uporedo sa resenjima koje sam dobio uz SAT casopis, a cim se prolepsa vreme vidimo se u auto skoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hajde molim te ta pitanja za koje misliš da je pogrešan odgovor zapiši pa da ih ja pregledam i da vdimo, ako je stvarno greška u pitanju, da ih ispravimo.

Možeš i ovde da mi pustiš na PP da mogu ja da prekontrolišem. Sve smo prešli više puta ali živ čovek...., opet može da se potkrade neka greška.

Hvala :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Da li mi je nesto specijalno potrebno za zamenu stare papirne dozvole za novu, ili mogu sve papire dobiti, popuniti i uplatiti na licu mesta? Slika je l mi treba? I kako vozim dok mi ne stigne nova dozvola, pretpostavljam da im ostavljam staru?

 

Planiram da idem u Ljermontovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Koliko se sećam ništa posebno. Slikali su me tamo u MUP-u.

Čak nisam ni išao u Ljermontovu, to se može ureaditi u lokalnoj policijskoj upravi.

Ja sam zamenio staru za novu na Novom Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Uplaćuje se kao i sve ostalo, u pošti ili banci (ima ih u svakom supu). Samo zamena može u lokalnoj stanici , upis kategorije mora u Ljermontovoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

jasminko posedujem instruktorsku dozvolu koja je istekla u januaru ove god. koliko kosta i kakva je procedura da je produzim - ili to vise nije moguce kao ranije , nego moram aplicirati odmah za licencu...? hvala unapred za odgovor i objasnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Hvala na odgovoru!

 

@jasminko

Jedno pitanje jos - kako otprilike izgleda 1 cas voznje na motociklu? Pretpostavljam da sve pocinje i zavrsava se na poligonu?

Nekada davno dok sam ucio za B kategoriju bio je dobar stos da te instruktor pokupi/ostavi negde u gradu, sto je bilo zgodno za uskladjivanje sa drugim obavezama. Kapiram da je za motore to nemoguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

vladabajker...sad mora da se prvo dobije licenca (seminari, polaganja i novac) pa tek onda produženje instruktorske.

 

Grom.... postoji plan i program obuke i zavisno od njega tako izgleda i određeni čas.

Ono da te instruktor pokupi i ostavi tamo gde tebi odgovara je možda i sad moguće ako si se zbog toga upisao, ali ako hoćeš da naučiš nešto onda bi bilo pametnije da se tvojih 45 minuta koje si platio korisnije upotrebe.

Ovo nije auto, ovde veći deo obuke ti voziš a mi te pratimo autom ili drugim motociklom i "razvoženje" kandidata po gradu je, priznaćeš, teško izvodljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Da li je moguceda se na polaganje ceka i po 2 meseca?Ovo je strasno.Mali mi je sve ispolagao,jednom izasao na polaganje,i sad ceka evo vec 2 meseca,uplatili smo taksu,i evo ne zovu jos uvek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

jasminko pa koliko vremena je meni potrebno da bih je produzio(dobio licencu) , i koliko je agencija za bezbednost saobracaja u svemu tome azurna...? hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Ajmo redom.

 

1. Da, baš tako kako ste gore naveli.

 

2. Procedura je da prvo promenite staru vozačku dozvolu i izvadite novu.

Tada ćete imati upisanu "AM" kategoriju koja vas oslobađa slušanja teoretske nastave.

Upišete se u auto školu ( upis je besplatan) i prijavite polaganje testova.

Po položenom ispitu odvozate potreban broj časova i prijavite polaganje vožnje.

 

3. Odgovor vam je već dat pod 1., a što se tiče polaganje testova videli ste u tačci 2. da oni ne dele sa vama isti smisao za humor i da će te morati ponovo polagati testove.

 

Žao mi je ako smo vas razočarali ali sada tako stoje stvari :neznam: .

Hvala na odgovorima!

 

Niste vi krivi... Treba samo gov*iva motka da poradi po svim državnim institucijama, ali nećemo na tu str.

To za testove je jbn VIC... Ostalo je sve ok.

Nije mi jasno što se ljudi nisu pobunili, kao za one takse za "opasne" kerove - idijotluk. Skupili se kučkari, peticije, protesti, tužbe i gotovo - nema više :)

 

Hvala još jednom!

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da li je moguceda se na polaganje ceka i po 2 meseca?Ovo je strasno.Mali mi je sve ispolagao,jednom izasao na polaganje,i sad ceka evo vec 2 meseca,uplatili smo taksu,i evo ne zovu jos uvek...

 

Kod nas se ne čeka po 2 meseca, za sada se držimo i polaganje je bilo u okviru najviše mesec dana.

Kako će biti na dalje :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

jasminko pa koliko vremena je meni potrebno da bih je produzio(dobio licencu) , i koliko je agencija za bezbednost saobracaja u svemu tome azurna...? hvala jos jednom.

 

Ni ja u ovoj gužvi još nisam pridtupio problemu zvani "licenciranje".

Koliko sam video trebaće mi dosta papira da prikupim.

Imate obaveštenja na sajtu zajednice auto škola Srbije, na prvoj strani imate one aktivnosti, neke su skrivene a vide se samo nekoliko zadnjih, ako nije među njima onda kliknite na "pokaži više (ili sve)" i otvoriće vam se...čitajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Cisto da prijavim - bio sam da podnesem zahtev za promenu vozacke. Otisao sam u Ljermontovu, da l zato sto je bio sneg, ili zbog neceg drugog, tek kad sam stigao tamo nije bilo nikog u redu. Nazalost dok sam popunio i uplatio uplatnice i slikao se nakupilo se ljudi, tako da sam sve zavrsio za nekih 50ak minuta, a moglo je i brze.

 

Stoji obavestenje da se zamena dozvoli moze odraditi i u lokalnim stanicama, a koliko sam video kod ostalih prave probleme ako dozvola nije izdata u Beogradu, da li je procedura i papirologija drugacija, ili te teraju da ides tamo odakle si dosao, ne znam.

 

Uglavnom, moj savet, kupite i popunite ranije uplatnice, uplatite ih u posti i onda u stanicu. Slikate se na licu mesta, to traje 2 minuta i maltene nema cekanja.

 

 

Slikao sam podatke sa njihove oglasne table, kome zatreba da iskoristi:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZA ZAMENU I PRODUZAVANJE VOZACKE DOZVOLE IZDATE OD STRANE PU BEOGRAD

 

potrebno poneti licnu kartu na uvid, staru dozvolu na uvid i sledece 3 uplatnice

 

1) 567,00 dinara na ziro racun 840-21849-56 , svrha uplate: obrazac vozacke dozvole, primalac: MUP Srbije

2) 600,00 dinara na ziro racun 840-742221843-57 , svrha uplate: taksa za izdavanje vozacke dozvole, primalac: republicka adm. taksa

3) 233,00 dinara na ziro racun 980-333-07 , svrha uplate: obrazac vozacke dozvole, primalac: ZIN, poziv na broj: 022108

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZA DOPUNE ODREDJENIH VOZACKIH KATEGORIJA U VOZACKU DOZVOLU

potrebno poneti uverenje o polozenom vozackom ispitu, lekarsko uverenje (koje nije starije od 6 meseci), licna karta na uvid i sledece 3 uplatnice:

 

1) 567,00 dinara na ziro racun 840-21849-56 , svrha uplate: obrazac vozacke dozvole, primalac: MUP Srbije

2) 600,00 dinara na ziro racun 840-742221843-57 , svrha uplate: taksa za izdavanje vozacke dozvole, primalac: republicka adm. taksa

3) 233,00 dinara na ziro racun 980-333-07 , svrha uplate: obrazac vozacke dozvole, primalac: ZIN, poziv na broj: 022108

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZA ZAMENU PROBNE VOZACKE DOZVOLE ZA BIOMETRIJSKU VOZACKU DOZVOLU (MOGUCE SAMO PO ISTEKU VAZNOSTI PROBNE VOZACKE DOZVOLE)

 

potrebno poneti probnu vozacku dozvolu, licnu kartu na uvid, i sledece 3 uplatnice:

 

1) 567,00 dinara na ziro racun 840-21849-56 , svrha uplate: obrazac vozacke dozvole, primalac: MUP Srbije

2) 600,00 dinara na ziro racun 840-742221843-57 , svrha uplate: taksa za izdavanje vozacke dozvole, primalac: republicka adm. taksa

3) 233,00 dinara na ziro racun 980-333-07 , svrha uplate: obrazac vozacke dozvole, primalac: ZIN, poziv na broj: 022108

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Da li je moguceda se na polaganje ceka i po 2 meseca?Ovo je strasno.Mali mi je sve ispolagao,jednom izasao na polaganje,i sad ceka evo vec 2 meseca,uplatili smo taksu,i evo ne zovu jos uvek...

 

 

Jbg.

 

Polozio sam testove, odvozao casove, danas mi je javljeno da cu voznju polagati tek za 50 dana :tuzno:

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Trenutno se za polaganje testa ceka najvise 15 dana jer svaka skola mora imati 2 puta testove mesecno (i dva puta voznju ali je za voznju veca guzva).

 

Na polaganje voznje se ceka nesto vise, recimo do mesec dana.

 

Kod nas je za sada ovako a ispite imamo redovno od decembra prosle godine kad su poceli.

Malo je duze nego ranije ali ide nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ja imam veliki sestomesecni problem sa polaganjem voznje u jednoj "ozbiljnoj" Pozarevackoj autoskoli...Evo i da se "pohvalim"1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif0ljut2.gif...Odvozio sam casove u septembru, 24 oktobra sam polozio testove za A po "starom zakonu".....I od tada cekam,cekam..Javio se neki termin 18 aprila ali naravno kao nekoliko puta do sada odlozeno do nezam kada...Bilo je i izgovora da policija nije dala zeleno svetlo,a B se polaze jos od januara0ljut2.gif Neko laze a ja imam sve zive kategorije osim A,imam 31 godinu, i prelep motor koji stoji u garazi..Na kraju sam zivaca1hmm.gif jer sezona polako pocinje..Stvarno neznam sta da radim vise... Dali da 3tuca.gifgazdu autoskole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Da dopunim samog sebe.0stabre.gif..Motore vozim ceo zivot,od tomosa,nekoliko skutera,preko mz-a.1moto3.gif.pa sada do prvog ozbiljnog motora..Toliko mi cela ova prica tesko pada,jer se nije imalo para do sada za neki dobar motor,jedva sam se skupio za polaganje i sada me neko zaj....bava u zdrav mozak..0ljut2.gifU vojsci sam vozio tenk,i pre sam usao u njega, posle samo par nedelja obuke.. a ovo je napravljeno kao da se polaze za svemiski brod..imam psp,b,c,d,i e kategoriju sve sam vozio u zivotu osim aviona..Ali je ovo izgleda veca zaje...bancija 1hmm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Trenutno se za polaganje testa ceka najvise 15 dana jer svaka skola mora imati 2 puta testove mesecno (i dva puta voznju ali je za voznju veca guzva).

 

Na polaganje voznje se ceka nesto vise, recimo do mesec dana.

 

Kod nas je za sada ovako a ispite imamo redovno od decembra prosle godine kad su poceli.

Malo je duze nego ranije ali ide nekako.

 

Samo da te ispravim kolega, vise ne postoje unapred odredjeni rokovi nego auto skole predaju listu kandidata za polaganje (na kojoj mora biti minimum 10 ili 15 kandidata (ponekad nece da zakazu kad ima 10), i tek onda dobijaju datum kada ce se polaganje testova odrzati. Sto se tice voznje, to ne znam.

Ovo sam saznao pre nekoliko dana kad sam bio u auto skoli vezano za B kategoriju (za koju cekam da dodje rok od septembra, ali jbg, sad se vise nema kesa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ma sve je to ok,ali u ovoj auto skoli ima podosta polaznika,pa mi nije logicno da nas od septembra ima samo 7-8 za polaganje voznje za punu A kategoriju, a tu su i AM,A1,A2...mozda jos nemaju licencirane pandure u SUP-u..Tesko ovim ljudima koji su upisali posle mene "doticnu" auto skolu...1neznam.gif.. PS. Pose..m se na ovu "banana" dr...vu...0ljut2.gif0stabre.gif0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Moj klinac je u ponedeljak izasao na polaganje posle 2 meseca cekanja.Prvo ga je policajac naterao da ide da radi vandredni tehnicki,iako nam to niko nije rekao pre polaganja.Motocikl je sprint pulser 125,2010to godiste,i redovno je registrovan.A onda je policajac rekao da ne moze da polaze,jer je pravac na poligonu presirok,a po nekom opet novom zakonu koji vazi od ponedeljka mora da se vrati na 30 cm.Instruktor koji je vlasnik auto skole,ga je samo bledo gledao,okrenuo se prema mom klincu i rekao mu da ide kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

jednostavno vlasnik auto skole-instruktor ne moze tu nista da uradi jer je nemocan.... sva vlast je u rukama inspektora koji sprovode zakon. do sad se gledalo kroz prste, a od sad isti ti inspektori primoravaju na evropske zakone........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja