Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Zavisi od auto škole.

Mi smo već počeli da učimo kandidate na tom proširenom poligonu, a i polaganje se vrši na njemu.

Stara osmica sa prečnikom od 3,30 metara je obrisana i zaboravljena.

Neke škole namaju potrebnu širinu poligona, neke iz njima poznatih razloga nisu zainteresovane.

Radilo se i po onom starom poligonu i sve je dobro funkcionisalo, tako da nije neka šteta i zadržati stari poligon do 25.oktobra ove godine i ne zamerite onima koji su ga zadržali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala Jasminko, samo jos da pitam da ako se motor od 50ccm registruje za dvoje, jel onda moze isto stara B kategorija da vozi tako ili to menja nesto pa je potrebna A kategorija ?

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

To ništa ne menja, kategoriju određuje kubikaža, snaga i brzina, a da li je registrovan za jednu ili dve osobe nije od značaja.

Ali da se razumemo, moped ne može da se vozi sa B kategorijom nego sa AM kategorijom, ali pri zameni obrasca stare dozvole za obrazac nove dozvole , vozačima koji poseduju vozačku dozvolu "B" kategorije se upišu i kategorije drugih vozila koje sa njom može da vozi. Između ostalih i "AM" kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

zelim samo da proverim jednu informaciju !

 

 

sad sam video da ako imas AM kategoriju za A2 placas praktična obuka - 14 časova 12600 !

ja sam pre B kategorije polagao i za PSP, a i imam B u staroj dozvoli ! da li to znaci da mi se racuna kao da imam AM, samo bi trebalo da odem da mi daju novu zovacku i stave u njoj AM ? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

koliko bi iznosilo polaganje za A2 kategoriju? sa sve medic pregledom i svim obaveznim izdacima? :zbunjen:

 

meni sad u novoj (biometrijskoj) dozvoli stoji da imam za B i AM (kao ranije PSP).

racunao sam da bi trebalo za lekarsko da dam oko 2500, za obuku 12500 i za testove i voznju oko 9000, zavisi od auto skole...

to sve ukupno ispada oko 24000 ! 1zdravo.gif

 

e, sad zavisi sta sve imas od kategorija u dozvoli... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pogledaj i pronađi se ovde http://autoskolavir.com/cenovnik.php .

Detaljno smo opisali za svaku kategoriju koju želite da polažete koliko vam treba časova teoretske nastave koliko praktične i cene za sve to.

Takođe i cene polaganja za bilo koju kategoriju od "A" do "CE".

 

Nema naplaćivanja nikakvih dodatnih taksi na upis, zatim otimanje para kad neko hoće da se ispiše, kao i za bilo kakvo izdavanje potvrda i uverenja o položenim delovima ispita, kao i ispita u celini.

Ovo naglašavam jer je to većina škola oduvek primenjivala a pogotovo sad kad se test može položiti u jednoj školi a vožnja u drugoj, kad je dozvoljena"šetnja" kandidata od škole do škole, mnogi su se uplašili da će ih kandidati napustiti pa su odredili cenu ispisa od 3000 do 5000 dinara, što je stvarno sramota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

Nema naplaćivanja nikakvih dodatnih taksi na upis, zatim otimanje para kad neko hoće da se ispiše, kao i za bilo kakvo izdavanje potvrda i uverenja o položenim delovima ispita, kao i ispita u celini.

Ovo naglašavam jer je to većina škola oduvek primenjivala a pogotovo sad kad se test može položiti u jednoj školi a vožnja u drugoj, kad je dozvoljena"šetnja" kandidata od škole do škole, mnogi su se uplašili da će ih kandidati napustiti pa su odredili cenu ispisa od 3000 do 5000 dinara, što je stvarno sramota.

 

Slazem se sve preporuke za Auto skolu Vir ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Sve je to lepo sto pise ali sada ce da vidimo prakticno kroz sta sve mora da prodje obican gradjanin do upisivanja nove kategorije.

Znaci koliko treba vremena ,para i muke da se sve zavrsi uspesno.

 

Dakle imam staru vozacku sa B kategorijom ,cilj mi je da polozim za A2 ,prodam moj motor i kupim ZZR-250.

 

 

 

Ceo projekat sam podelio na nekoliko koraka:

 

1. Zamena stare vozacke za novu

 

2.Lekarski pregled

 

3.Odabir auto skole i polaganje.

 

4.Prodaja mog motora

 

5.Kupovina dobrog Kawasakija ZZR 250 :moto3:

 

 

Ovde cu opisati sve do koraka 3 u skladu sa naslovom teme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Danas sam obavio KORAK 1

Bilo mi je potrebno:

 

-Uplate za izdavanje nove vozacke:-----1900din

-Slikanje kod fotografa----------------------300din

-Slikanje u SUP--------------------------------- 0din

 

Ukupno: 2200din

 

Sve sam obavio za nekih 2 sata. Nova vozacka mi stize za 7-10 dana ,upisuje mi se AM kategorija.

 

Moguci problemi:

U SUP ne menjaju vozacke dok ne isteknu stare tako da sam prijavio moju kao "ostecenu".

 

 

Nastavak price u sredu 20.februara ,lekarski pregled.

Naravno ako ima zainteresovanih da citaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kod mene je SUP bio malo jeftiniji 1400 din , bez slikanja kod fotografa koje nicemu ne sluzi.

Za 7 dana izdali novu sa AM kategorijom.

Lekarsko 2400 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Danas sam obavio KORAK 2 - Lekarsko uverenje

 

Bilo mi je potrebno:

 

-Uplata za preglede ----------------------2200din

-Obrazac koji se dobija kod njih

-Licna karta

 

Sve sam obavio za 3 sata.

 

Preglede obavljaju:

 

-lekar opste prakse,

-psiholog,

-neuropsihijatar,

-oftalmolog

 

Vid mi nije savrsen ali sam prosao jer se sabiraju poeni za oba oka na osnovu gledanja one table sa brojevima.

Postavljali su pitanja o bolestima,operacijama,lekovima i slicno da li sam imao.

Cukali cekicem kolena,zglobove,stojanje na prstima sklopljenih ociju itd.

Psiholog je postavio trik pitanje u fazonu kao da uzimam jaci motor zbog brzine i verovatno da sam potvrdio mozda i ne bih prosao.

 

 

 

Dalje sledi odabir auto skole i polaganje.

 

Raspitivao sam se i za sad cene idu od 10.000 do 14.000 dinara za tih 14 casova voznje.

Moze i da se dodje direktno na polaganje,znaci bez prethodne voznje ali je preporucljivo da se odvozi neki cas zbog upoznavanja motora i rute gde se vozi.

Izlazak na polaganje je 3500 teorija plus 3500 voznja ,znaci 7000din.

U nekim auto skolama uzimaju i 1000din preko za jos neke troskove.

 

Uskoro vise informacija i pripreme za polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima,

Zovem se Bojan i iz Gornjeg Milanovca sam 28 god. Imam polozenu B,C kategoriju. Hocu da polazem za A kategoriju i danas sam bio u Auto-moto drustvu

gde su mi rekli da moram da polazem na manuelnom menjacu i da motor mora da bude jaci od 15kw, a da ce na automatiku moci da se polaze od Oktobra.

Po vasim pricama ovi iz AMD-a su me pogresno informisali. Imam na raspolaganju motor od 150cm3 manuelni menjac i skuter 125cm3 automatik, ni jedan naravno ne prelazi 15 kw i sad pored dva motora ja moram da pozajmljijem treci za polaganje, haos. Uglavnom me zanima da li na nekom od ova dva motora ja mogu da polazem.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Ne možeš ni na jednom od tih tvojih motora jer je to ukinuto. Možeš samo na motociklu auto škole i trenutno ( do 25.oktobra ove godine) nije važno koje je kubikaže, samo da je preko 50 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Pogledaj i pronađi se ovde http://autoskolavir.com/cenovnik.php .

Detaljno smo opisali za svaku kategoriju koju želite da polažete koliko vam treba časova teoretske nastave koliko praktične i cene za sve to.

Takođe i cene polaganja za bilo koju kategoriju od "A" do "CE".

...

3 pitanja:

Imam B već 10 godina i staru vozačku dozvolu, koju moram da menjam ove godine. Sada hoću da polažem za A

1. Ako sam dobro shvatio A dozvoljava da ne budem ograničen u kasnijem izboru dvotočkaša, tj. mogu sa njom da vozim koji god hoću motor/skuter - bilo koju CCM i KW?

2. Koja je sad procedura da ja polažem za A?

3. I da li mi je bolje da prvo polažem, pa kad menjam vozačku odmah da imam u njoj i A, ili da prvo menjam i dobijem AM pa onda da polažem za A?

 

Imam preko 30god, ako je to bitno (mislim, ako ima nekih udavača koje čitaju :D)

 

Hvala unapred na odgovoru!!

 

E da jel trebam da polažem i testove??? To bi baš bilo smešno...

Promenio član zippaya

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Ajmo redom.

 

1. Da, baš tako kako ste gore naveli.

 

2. Procedura je da prvo promenite staru vozačku dozvolu i izvadite novu.

Tada ćete imati upisanu "AM" kategoriju koja vas oslobađa slušanja teoretske nastave.

Upišete se u auto školu ( upis je besplatan) i prijavite polaganje testova.

Po položenom ispitu odvozate potreban broj časova i prijavite polaganje vožnje.

 

3. Odgovor vam je već dat pod 1., a što se tiče polaganje testova videli ste u tačci 2. da oni ne dele sa vama isti smisao za humor i da će te morati ponovo polagati testove.

 

Žao mi je ako smo vas razočarali ali sada tako stoje stvari :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Jasminko kako stoje stvari sa instruktorskim dozvolama. Imam B i C instruktorsku ali nisam desetak godina radio kao instruktor. Šta bi bilo kada bih sada otišao da je produžim? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Svako ko sada hoće da produži instruktorsku dozvolu mora prvo da priloži licencu.

Sve o licenciranju instruktora imate na sajtu Agencije za saobraćaj.

Deru brate, kožu skidaju,svi redom. Ovo ko preživi ni sida mu ništa neće moći :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Svako ko sada hoće da produži instruktorsku dozvolu mora prvo da priloži licencu.

Sve o licenciranju instruktora imate na sajtu Agencije za saobraćaj.

Deru brate, kožu skidaju,svi redom. Ovo ko preživi ni sida mu ništa neće moći :) !

Baš im je lep sajt, šaren, veseo. Ovo mogu da pokušam jedino ako stvarno budem odlučio da se bavim tom profesijom. Za sada ću da čuvam ovu staru, ako ni za šta drugo ono bar da se hvalim unucima. Hvala na odgovoru. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja