Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Stari Ratnik......Sam si odgovorio, procedura je baš takva koju si ti napisao i ne, netreba ti polaganje prve pomoći. Ostalo je sv e kako si ti napisao.

 

Boki991........... Sve se slažem sa tobom. Ovako izloženo zvuči baš totalno bez smisla, ali na žalost tako je. Ovo je ta prelazna godina gde se preklapaju i stari i novi zakon ali jednom se moralo prelomiti. Nakon 25.10 2013. godine sve će ovo imati smisla. Biće potreban za svaku kategoriju drugi motor i drugačiji plan časova itd...da se razumemo, ne podržavam ja ovo ali je stanje trenutno takvo i mi tu ništa ne možemo da učinimo :neznam: .

 

Peki TDR.......To je neka greška u pitanju, verovatno je ona službenica koja ti je izdavala dozvolu pogrešila. Raspitaj se oko procedure za ispravku. Idi kod nadležnog organa koji ti je izdao dozvolu, oni imaju tvoj dosije i trebalo bi da uvide i isprave grešku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Stari Ratnik......Sam si odgovorio, procedura je baš takva koju si ti napisao i ne, netreba ti polaganje prve pomoći. Ostalo je sv e kako si ti napisao.

 

Boki991........... Sve se slažem sa tobom. Ovako izloženo zvuči baš totalno bez smisla, ali na žalost tako je. Ovo je ta prelazna godina gde se preklapaju i stari i novi zakon ali jednom se moralo prelomiti. Nakon 25.10 2013. godine sve će ovo imati smisla. Biće potreban za svaku kategoriju drugi motor i drugačiji plan časova itd...da se razumemo, ne podržavam ja ovo ali je stanje trenutno takvo i mi tu ništa ne možemo da učinimo :neznam: .

 

Peki TDR.......To je neka greška u pitanju, verovatno je ona službenica koja ti je izdavala dozvolu pogrešila. Raspitaj se oko procedure za ispravku. Idi kod nadležnog organa koji ti je izdao dozvolu, oni imaju tvoj dosije i trebalo bi da uvide i isprave grešku.

Hvala JasminkoVIR

 

Tada su mi u skoli rekli kad napunis 24 dobijas punu A kategoriju, sada ispada da ponovo polagati moram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Auuu sine... Kad vidim koliko je ovo sad komplikovano, ne mogu da vam opisem koliko sam srecan, ma presrecan sto sam polozio sve kategorije koje su mi potrebne pre par godina i izbegao ovo maltretiranje... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Postovanje,

 

imam polozen psp i imam dozvolu za b kategoriju vec 6 godina, zanima me koja je procedura za mene, da li moram za a1 da odslusam onih 7 casova teoretske nastave i 20 prakticne ili imam samo da odvozam 7 casova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Izvinite što malo kasnim, nisam video pitanje.

Morate prevesti tu PSP kategoriju u AM kategoriju i onda nemate pohađanje teorije nego samo 7 časova vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I dalje imam utisak da se ovakav nacin polaganja uvodi zarad vece dobiti... Edukacija se svodi na " Vozi skroz desno, obilazi kontejnere, kisne odvode i pesake. Na ceveno i stop stajes" Sazeto tako izgleda...

Od prve godine srednje skole vozim 1000ccm, svako znanje stekao sam na tezi i bolniji nacin, polaganje je bila puka formalnost bez i jednog korisnog saveta bar. Nov vozac ne zna sta da radi kada ga npr. uhvati prva kisa, kako bezbedno pripremiti motor za jako kocenje...

Za samoobuku nisam imao nikakvih smernica, platis "L" (to je bitno)i obucavas se u saobracaju?!? Ugrozavas i druge i sebe... To ce se valjda novim zakonom promeniti.

Vasi kandidati Jasminko mozda imaju srece posto im ukoliko imate volje mozete preneti nesto iskustava sa puta... Vise to znaci od 100 casova ucenja sablona tipa "Saobracajac je bog i ako pokaze u provaliju tamo moras ici"...

Ogranicenja snage prema godinama podrzavam mada budali je dovoljno i 50ccm za stvaranje problema...

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Za sada to obavlja i ova moja Yamaha XT125X jer do 25.10.2013 može da se svaka od "A" kategorija polaže na motoru koji ima više od 125 ccm.

Pošto je dozvoljeno polaganje i na motorima sa automatskim menjačem ( skuterima) kupio sam i Yamahu Majesty 180 pa se, ako nekoga smara menjač, može i na njoj polagati za sve "A" kategorije ( A, A1, A2 )

 

Posle 25.oktobra 2013, treba naći motocikl koji ima više od 600 ccm i koji je snažniji od 40 kW, a kojim se istovremeno može lako raditi "osmica". "Osmica" će biti veća nego do sada, radiće se na prostoru dužine 16m i širine 8 metara, što je skoro duplo veče nego do sada.

Za sada to ispunjavaju SV650 i kawa ER6n pa polako tražimo i to. Ali ima još doooosta vremena do dana "D". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Jasminko, ajde molim te pojasni jos jednom situaciju za ljude koji su polozili ranije (po starom zakonu) za A kategoriju ali im je upisana A1 ili A2 jer nisu imali pune 24 god.

 

Npr. moj slucaj: 14.04.2011. sam polozio za motor i tada mi je falilo 3 meseca do pune 24 godine, te mi iz tog razloga u MUP-u nisu upisali A nego A1 i A2.

 

Po ovom ispada da ja moram ponovo da polazem za A, kao sto je "boki991" gore napisao, da bi mi upisali A u dozvolu? Gresim li ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Jasminko, ajde molim te pojasni jos jednom situaciju za ljude koji su polozili ranije (po starom zakonu) za A kategoriju ali im je upisana A1 ili A2 jer nisu imali pune 24 god.

 

Npr. moj slucaj: 14.04.2011. sam polozio za motor i tada mi je falilo 3 meseca do pune 24 godine, te mi iz tog razloga u MUP-u nisu upisali A nego A1 i A2.

 

Po ovom ispada da ja moram ponovo da polazem za A, kao sto je "boki991" gore napisao, da bi mi upisali A u dozvolu? Gresim li ili ne?

 

Na žalost moraćeš ponovo polagati za "A" kategoriju.

Doduše pošto već imaš "A2" imaš "samo" 7 časova vožnje i polaganje, ali sad je tako.

Mi imamo u školi par takvih slučajeva od ranije i neki su čekali, a neki još čekaju da napune 24 godine pa tek tad da podižu dozvolu, a neki tek tad da polažu za puno "A"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Da li je potreban i lekarski (možda je malo glupo pitanje ali pošto dosta stvari nema logike, ko zna)?

 

Koliko bi koštalo polaganje za A ukoliko imamo A2? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

"Kliknite" na link ka našem sajtu i pogledajte na stranici cenovnik i sve vam tamo piše. I koliko treba časova teorije, koliko vožnje, koje su cene i sve to u zavisnosti koju kategoriju već posedujete.

Dobro smo se potrudili da bude što preglednije i jasnije, šteta da ne pogledate :) .

Pa ako zapne pitajte ovde.

 

Što se tiče lekarskog uverenja, morate ga imati ( mislim na lekarsko).

Za obuku ne sme biti starije od 12 meseci, za polaganje može biti i starije, ali, sad ide začkuljica, za podizanje dozvole ne sme biti starije od 6 meseci :neznam: .

Možda je i to logično ali ja tu logiku ne razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Chris, ti to nas malo... A?

NEEE ;)

Jasminko:Hvala,a jel moze npr. da se obuka pocinje pre 18 godine pa da cim napunim 18 izadjem na polaganje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da, vrlo često čandidati to primenjuju.

Započnete obuku mesec, dva, ranije i istovremeno završite obuku i napunite potreban broj godina i polažete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Malo je u off, ali ako bih mogli da mi kazete malo vise o ovoj knjizi za B kat. koju nudite za 750din? I moze li to nekako da se postom posalje, naravno o mom trosku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Knjiga je odlična i uvek potrebna. Napisana jasno i propraćena sa baš velikim brojem ilustracija. Pisao je jedan od učesnika u izradi novih testova. Slike iz knjige korištene su i u novim testovima.Cena je, kao što i sami vidite odlična jer je prodaje pisac lično. Eto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nista mi nije bas jasno sta se desava sa obukom i polaganjem,a bas se trudim jer imam nerazresenu situaciju tj. moja supruga.Pocela je obuku pre 25.10. ove godine obuku je zavrsila(inace ima polozenu B kategoriju i vise od 24 godine).trebalo je da izadje na polaganje odavno medjutim u autoskoli te nema termin te se ceka sta su odlucili u policiji i gde su vec trebali da odluce,pa sad lose vreme,pa nije gazda tu (jer on jedini zna se desava) i da nenabrajam raznorazne razloge.Uglavnom pre neki dan mi rekose da vise nije frka i da moze obaviti polaganje do 25.10.2013.god. E sad da li po starom ili novom neznaju.Zamoli bih Jasminka ako moze da mi razjasni situaciju,posto koliko vidim da ostale autoskole pogotovu u manjim mestima bas nesto motrcikliste i ne racunaju za ozbiljno(valjda sto je polaganje bilo jeftino a ako nemas svoj motor sve se zavrsava na par casova voznje a plati se celokupan fond).Jasminko unapred hvala .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Bilo je zastoja u polaganju zahvaljujući nespremnosti svih nas a pogotovo zbog neznanja onih koji su pisali zakon. Zadali su svima nama zadatke koji se ne mogu ispuniti. Trenutno je to rešeno nekim privremenim kratkoročnim rešenjima i ispiti su počeli.

Ako Auto škola ispuni sve uslove koji se od nas traže, MUP dodeli termin ispita i to se tako odvija.

Inače, svi koji su počeli sa obukom pre 25.10.2012. godine imaju rok da obuku ( ne polaganje, samo obuku) završe do 24.01.2013. Ta završena obuka im važi za ceo život, neće im nikad isteći. Kad god reše da polažu, ispune još par uslova koji se trenutno traže i prijave i izađu na ispit.

Polaganje po NOVOM ZAKONU važi za sve koji nisu položili vozački ipit do 25.10.2012.

Samo polaganje je različito ali ništa strašno.

Najveći problem za većinu je bila obuka, pogotovo obuka za "B" kategoriju koja je znatno poskupila.

Poskupljenje postoji i kod drugih kategorija ali je podnošljivo, to jest, nije tako drastično .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

@jasminko kolika je prolaznost na polaganju voznje po novom zakonu?

 

Jel jos "organi" zezaju tip-a "nisi se dobro okrenuo preko ramena, pao si", "nestabilan si na motoru", ... ili su poslati normalniji?:)

 

Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja