Jump to content

Moto Zajednica

Problem!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Doslo je hladno vreme, pravi trenutak da zapocnemo sredjivanje svojih dvotockasa, naime, imam VELIKI problem na mom Bev-u!

Prilikom brze voznje 130+ motor pocinje da se trese, jako neprijatno, hoce korman da mi se istrgne iz ruku, bio sam u Paziniju na kontroli, kazu da je sve u redu, lezajevi dobri, nove gume, dobro izbalansirani tockovi, dobri nosaci masine... gledaju me kao da nisam normalan a problem i dalje postoji! Od opreme imam originalni vetrobran zakacen za guvernal i fabricki kofer, da li je nesto od toga moguc problem(neko strujanje vazduha)!? Ako neko ima ideju sta bi mogao biti problem bio bih mu jako zahvalan!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

...nikad nije padano sa skutera, potvrdili su mi u servisu prilikom kontrole posto sam sumnjao da je to moguc problem, da se nesto pokrivilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Mirise mi na vizir.

A cuo sam vec od nekoliko ljudi koji voze Bev 500, razlicitih godista, da je malo nestabilan na tim, da kazem, vecim brzinama za skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za vizir veoma moguce + sto imas ugradjen kofer, pitanje je sledece

da li si promenio tegove na ruckama kormana?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Za vizir veoma moguce + sto imas ugradjen kofer, pitanje je sledece

da li si promenio tegove na ruckama kormana?

 

Upravo sam procitao na nekom stranom forumu da je to najverovatnije problem, a kakvi su to tegici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Dovoljno je da vizir malo vise bude montiran u levo ili desno ili da mu je jedna strana za nijansu vislja, odnosno da nije u strngom centru i eto, ne znam kako je kod ovog modela kacenje vizira. Tegici ne bi trebali da nesto menjaju ako su jednaki na obe strane. Da nisi montirao nesto na rucicama, tipa neki drzac, prekidac itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Dovoljno je da vizir malo vise bude montiran u levo ili desno ili da mu je jedna strana za nijansu vislja, odnosno da nije u strngom centru i eto, ne znam kako je kod ovog modela kacenje vizira. Tegici ne bi trebali da nesto menjaju ako su jednaki na obe strane. Da nisi montirao nesto na rucicama, tipa neki drzac, prekidac itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Za vizir veoma moguce + sto imas ugradjen kofer, pitanje je sledece

da li si promenio tegove na ruckama kormana?

 

Upravo sam procitao na nekom stranom forumu da je to najverovatnije problem, a kakvi su to tegici?

 

Ovo su tegovi kormana i najverovatnije je to problem jer ti koliko vidim imas male tegove, skini kofer pa probaj ako ne trese to je.

post-9235-0-37894200-1354823365_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod Peugeot maxi skutera nisu isti tegovi kormana za 250cc, 400cc ( za 250cc su manji tj laksi od ovih sto se ugradjuju na 400cc, govorim o fabrici ) i ako nema kofer. Ako stranka zeli kofer da ugradi obavezno se menjaju tegovi na kormanu ( isti kao stari samo veci samim tim i tezi ) zbog vibracija pri odredjenoj brzini koje se prenose od kofera na korman.

Sutra slikam pa ces videti o cemu pricam 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

@Satelis Hvala, upravo sam porucio vece tegice, Nesa iz PGS-a kaze da to uglavnom stize zajedno sa koferom a ja to nisam dobio u kompletu, kaze bice gratis! Samo jos da stigne prolece...1hmm.gif

 

 

@Biker Q Nista nije montirano, sve je fabricki, vetrobran idealno postavljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

U pravu je Dare, drugar koji je imao Geopolisa 250 je imao problema sa tresenjem volana. U Peugeot servisu su mu stavili teze(vece) tegove volana i problem je nestao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Da li je moguce da u ovlascenom Piaggio servisu ne znaju za to?

Naravno da je moguce.

Da,da..na zalost!i ja sam na mojoj makini sam morao da uspostavljam dijagnozu,i to u ovlascenom servisu!nalivao mi benzin u karter,i ja sam tipovao na termostat,a u servisu me ubedjivali da su spekle karike,da mi je crkao pokazivac temperature,radili su dijagnostiku.to su ustanovili uz konsultacije sa dobavljacem delova!!!.ja lepo dodjem kuci,upalim ga,ostavim sat vremena da radi u mestu,i benzin naravno izlapi iz ulja,ulje se vrati na normalan nivo.sednem,krenem,temperatura naglo pada,posle 150-200 km po gradu,opet povecan nivo ulja.reko',zamenite vi meni termostat na moju odgovornost..evo ga radi kao doksica,nivo ulja kao da je juce iz fabrike izasao,i to po ovoj hladnoci:-) ..umalo da mu skinu glavu,bukvalno:-) :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Djile77@

 

Pitanje br. 1 - koji maxi vozis, na tvom profilu u licnim info. nista navedeno.?

 

Pitanje br.2 - kakve veze ima termostat sa gorivom u karteru, taj deo mi nije jasan?

 

Pitanje br.3 - ako se vec mesa gorivo s'uljem kako je moguce kad upalis motor da radi u leru i gorivo izlapi iz ulja, vrati se na normalu?

 

0stabre.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Djile77@

 

Pitanje br. 1 - koji maxi vozis, na tvom profilu u licnim info. nista navedeno.?

 

Pitanje br.2 - kakve veze ima termostat sa gorivom u karteru, taj deo mi nije jasan?

 

Pitanje br.3 - ako se vec mesa gorivo s'uljem kako je moguce kad upalis motor da radi u leru i gorivo izlapi iz ulja, vrati se na normalu?

 

X9 500,460 cm3..2003.god..pretpostavljam da zbog toga sto u voznji padne temperatura daleko ispod radne,mozda na 30-tak stepeni,agregat se ponasa kao hladan,dobija vise benzina,jacu smesu,ne uspe na velikim obrtajima sve da sagori,i propusti pored klipa u karter..a kako sam video na nekim forumima,nisam jedini kome se to desilo,to je boljka jednocilindrasa kada se cepaju u gradu po prohladnom vremenu,ali nista stasno..ista stvar je i kod automobila kada oslabi termostat,samo sto auto sve sagori jer ima 4 cilindra,ali se manifestuje pojacanom potrosnjom.a to da ce benzin da izlapi posle nekog vremena rada na pravoj radnoj temperaturi je sasvim normalna stvar,veruj mi da je u stanju da "ubije" 100-150 g benzina za samo 30-40 minuta rada u mestu,na radnoj temperaturi.isto tako mislim da pogresna dijagnoza servisa nije bila namerna,takav sam utisak stekao..hocu samo da kazem da je uvek bolje posavetovati se na nekom forumu,kao sto sam i ja uradio,pa onda ici majstoru,jos ako imas neko predznanje i iskustvo iz automehanike..:-) ..jer princip rada je isti,ostalo su nijanse:-)

 

 

0stabre.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Dare:

 

Odgovor na pitanje br 1: Pretpostavljam neki skut sa Master 500 agregatom (Bev 500 AA500, X9 500)

Odgovor na pitanje br 2: Piaggio je priznao fabričku grešku sa termostatima koji su bila na dekli pumpe za vodu. Posle određene starosti postepeno su sve slabije obavljali svoju funkciju pri temperaturama ispo 10 st.C. Kompjuter dobija informaciju da je agregat hladan, šiklja goriva u stublinu (kao da radi na saug) i deo goriva prolazi dole u karter i javlja se "fenomen" proizvodnje ulja u karteru. Problem je što to ulje miriše na benzin. Premeštanjem termostata na glavu motora (od 2004.), taj problem je nestao.

 

Lično sam prošao kroz taj pakao, takođe i Alexin AA dok je bio kod Boriše. Toliko ulja "proizvede" da ga na kraju izbaci kroz filter vazduha napolje i sve usere po motoru... I meni su u Pontaderi na Tošinom bunaru hteli da skidaju glavu i rade ne znam šta. Bilo je da je zreo za generalku... Incident se desio na 25 K km a sad brojim skoro 64 K i motor prede, ne troši ulje ali ga i ne proizvodi :)

 

DakleM: bet obzira da li vozite na = stepeni (kao ja juče do BG-a i nazad :lud: ) ili na + 40, kazaljka mora da stoji na istom mestu. Ako je blizu "nule" a vi vozite 100 na sat već 20-tak min. nema šta da mislite - pravac promena termostata. Trošak od nepunih 30 eura.

 

Odgovor na pitanje br 3: ne vidim način da gorivo ispari iz kartera kad je sjedinjeno sa uljem. :neznam: Ako posle nekog perioda rada u mestu smanji nivo ulja u karteru, znači da ga je potrošio. Vrlo je moguće da ga potroši jer je ulje razređeno. Nije pametno da agregat radi sa takvim uljem. Kad se taj kurcšlus desi, treba to ulje što pre izbaciti i sipati novo koje se takođe izbaci posle 100-tinak km a zatim sipa redovno ulje i kontroliše češće.

 

KoleZi Djiletu savetujem da u narednom periodu takođe češće kontroliše nivo ulja i da proba sada, nakon zamene termostata da ostavi motor da radi u leru kao ranije i da nakon toga proveri da opet ne opadne nivo ulja. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

@ Dare:

 

Odgovor na pitanje br 1: Pretpostavljam neki skut sa Master 500 agregatom (Bev 500 AA500, X9 500)

Odgovor na pitanje br 2: Piaggio je priznao fabričku grešku sa termostatima koji su bila na dekli pumpe za vodu. Posle određene starosti postepeno su sve slabije obavljali svoju funkciju pri temperaturama ispo 10 st.C. Kompjuter dobija informaciju da je agregat hladan, šiklja goriva u stublinu (kao da radi na saug) i deo goriva prolazi dole u karter i javlja se "fenomen" proizvodnje ulja u karteru. Problem je što to ulje miriše na benzin. Premeštanjem termostata na glavu motora (od 2004.), taj problem je nestao.

 

 

Lično sam prošao kroz taj pakao, takođe i Alexin AA dok je bio kod Boriše. Toliko ulja "proizvede" da ga na kraju izbaci kroz filter vazduha napolje i sve usere po motoru... I meni su u Pontaderi na Tošinom bunaru hteli da skidaju glavu i rade ne znam šta. Bilo je da je zreo za generalku... Incident se desio na 25 K km a sad brojim skoro 64 K i motor prede, ne troši ulje ali ga i ne proizvodi :)

 

DakleM: bet obzira da li vozite na = stepeni (kao ja juče do BG-a i nazad :lud: ) ili na + 40, kazaljka mora da stoji na istom mestu. Ako je blizu "nule" a vi vozite 100 na sat već 20-tak min. nema šta da mislite - pravac promena termostata. Trošak od nepunih 30 eura.

 

Odgovor na pitanje br 3: ne vidim način da gorivo ispari iz kartera kad je sjedinjeno sa uljem. :neznam: Ako posle nekog perioda rada u mestu smanji nivo ulja u karteru, znači da ga je potrošio. Vrlo je moguće da ga potroši jer je ulje razređeno. Nije pametno da agregat radi sa takvim uljem. Kad se taj kurcšlus desi, treba to ulje što pre izbaciti i sipati novo koje se takođe izbaci posle 100-tinak km a zatim sipa redovno ulje i kontroliše češće.

 

KoleZi Djiletu savetujem da u narednom periodu takođe češće kontroliše nivo ulja i da proba sada, nakon zamene termostata da ostavi motor da radi u leru kao ranije i da nakon toga proveri da opet ne opadne nivo ulja. :takoje:

 

Bravo kolega,svaka vam je zlatna:-) ..i za promenu ulja ste u pravu,ali posto sam imao taze novo ulje u agregatu pre pomenutog incidenta,odlucio sam da rizikujem i nastavim par dana da vozim sa istim uljem,jer je viskozitet bio sasvim ok(proban izmedju dva prsta:-) )..elem,ubio sam 600-700 km sa tim uljem i nije mrdalo s maximuma,bez obzir da li je gradska ili van gradska voznja,a temp. "zakucana" na pola i pri 120km/h:-) ..jos jedan dokaz da ce ulje da izlapi na normalnoj temperaturi..ne bi valjalo d se ciklus nalivanja-lapljenja ponavlja nekoliko puta,to bi sigurno bilo pogubno po ulje a samim tim i agregat..jos jedna stvar koja nije isla u prilog dijagnozi iz servisa je odsustvo bilo kakvih dimova iz ibera ili auspuha,sto je priznacete neverovatno ako motor produva,ili zapeknu karike..to i deca znaju:-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

@ Dare:

 

Odgovor na pitanje br 1: Pretpostavljam neki skut sa Master 500 agregatom (Bev 500 AA500, X9 500)

Odgovor na pitanje br 2: Piaggio je priznao fabričku grešku sa termostatima koji su bila na dekli pumpe za vodu. Posle određene starosti postepeno su sve slabije obavljali svoju funkciju pri temperaturama ispo 10 st.C. Kompjuter dobija informaciju da je agregat hladan, šiklja goriva u stublinu (kao da radi na saug) i deo goriva prolazi dole u karter i javlja se "fenomen" proizvodnje ulja u karteru. Problem je što to ulje miriše na benzin. Premeštanjem termostata na glavu motora (od 2004.), taj problem je nestao.

 

Lično sam prošao kroz taj pakao, takođe i Alexin AA dok je bio kod Boriše. Toliko ulja "proizvede" da ga na kraju izbaci kroz filter vazduha napolje i sve usere po motoru... I meni su u Pontaderi na Tošinom bunaru hteli da skidaju glavu i rade ne znam šta. Bilo je da je zreo za generalku... Incident se desio na 25 K km a sad brojim skoro 64 K i motor prede, ne troši ulje ali ga i ne proizvodi :)

 

DakleM: bet obzira da li vozite na = stepeni (kao ja juče do BG-a i nazad :lud: ) ili na + 40, kazaljka mora da stoji na istom mestu. Ako je blizu "nule" a vi vozite 100 na sat već 20-tak min. nema šta da mislite - pravac promena termostata. Trošak od nepunih 30 eura.

 

Odgovor na pitanje br 3: ne vidim način da gorivo ispari iz kartera kad je sjedinjeno sa uljem. :neznam: Ako posle nekog perioda rada u mestu smanji nivo ulja u karteru, znači da ga je potrošio. Vrlo je moguće da ga potroši jer je ulje razređeno. Nije pametno da agregat radi sa takvim uljem. Kad se taj kurcšlus desi, treba to ulje što pre izbaciti i sipati novo koje se takođe izbaci posle 100-tinak km a zatim sipa redovno ulje i kontroliše češće.

 

KoleZi Djiletu savetujem da u narednom periodu takođe češće kontroliše nivo ulja i da proba sada, nakon zamene termostata da ostavi motor da radi u leru kao ranije i da nakon toga proveri da opet ne opadne nivo ulja. :takoje:

 

..jos da dodam i to da redovno njuskam ulje,a to sam radio i pre,pa sam skontao na vreme da se oseti benzin i verovatno sprecio izlivanje preko filtera za vazduh:-) ..veliki sam ja paranoik kada su vozila u pitanju,bilo cetvorotockasi ili dvotockasi,ali na svu moju paznju su mi uvek uzvracali i lepo me sluzili:-) :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Alexanto, ovaj odgovor vec ima smisla

bez ljutnje Djile77 gore navedeno mi je izgledalo na boom, nekako ne povezano

 

X9 500,460 cm3.... dok poFatam gde je sta napisano ode mas u propas 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja