Jump to content

Moto Zajednica

Menjac FZR1000exup'92- pitanje za iskusne majstore

Recommended Posts

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Drugaru je na FZR-u crkao menjac(ispada iz trece),pa se u toku zime sprema da to popravi.

Rece mi da je negde nasao menjac od Thunderrace-a za koji mu prodavac kaze da su isti osim sto ovaj ima 6 brzina a FZR 5.

Dakle, pitanje je dali moze da se ugradi menjac od Thunderrace-a u FZR-a stim da korpa , lamele i ostalo ostane od starog motora FZR-a.

Dobrodosli su svi saveti da pomognemo coveku da se lepo vozi iduce sezone,hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

DA,DA u pravu ste thunderace ima 5 brzina, znaci da je menjac sto ga taj nudi od 750-ice i on pasuje na FZR 1000 ako sam dobro shvatio. Drugaru je bitno da mu ostane njegovo kvacilo-korpa i ostalo posto ovaj to nema uz taj 6-brzinac.

Hvala mohikanac, ako ima jos komentara pisite.

Drugar rece da mora cela masina da se rastura, da je veliki posao. cemu da se nada sto se cene posla kod majstora tice, taj menjac je nasao za 80 evra sto je po meni ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kvacilo treba da je isto,i kad budes menjao menjac obavezno stavi i onu cevcicu za podmazivanje menjaca sa 6 rupica od 6 brzinca,posto kod 5 brzinca ima 5 rupica...

 

Inace motor ce i dosta bolje da se vozi sa 6 brzina,na 5-o brzincu su jako dugacke brzine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

E da,agregat mora na pola svakako,za ruke majstori uzimaju od 50 evra pa na vise..... i idealna prilika da se vidi kakav je agregat,ja bi tu jos zamenio i bar letece lezajeve radilice,ako je motor presao vise od 60ak hiljada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

E da,agregat mora na pola svakako,za ruke majstori uzimaju od 50 evra pa na vise..... i idealna prilika da se vidi kakav je agregat,ja bi tu jos zamenio i bar letece lezajeve radilice,ako je motor presao vise od 60ak hiljada..

 

Ne na pola nego se rasklapa u param parčad. Ne može kao kod ostalih motora mora ceo da se rasklopi!!!!1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

E da,agregat mora na pola svakako,za ruke majstori uzimaju od 50 evra pa na vise..... i idealna prilika da se vidi kakav je agregat,ja bi tu jos zamenio i bar letece lezajeve radilice,ako je motor presao vise od 60ak hiljada..

 

Ne na pola nego se rasklapa u param parčad. Ne može kao kod ostalih motora mora ceo da se rasklopi!!!!1nanana.gif

 

Ma nemoj...stvarno nisam znao......evo kako sam ja to uradio http://imageshack.us...23032012183.jpg

23032012183.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja