Jump to content

Moto Zajednica

BJB Deda Mrazevi

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
I meni je subota 29.12 nekako logično rešenje. Biće verovatno prednovogodišnje gužve po gradovima pa će akcija imati odjeka.
toga se i plađim, novogodišnja gužva u Beogradu je ''sačuvaj bože'' kategorije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

ovo bi bilo fantasticno pa da trazimo slobodan dan u firmi da bi vozili defile :)

 

Odlicno, Bucke! Prava stvar. Da 'napadnemo' sinhronizovano i obelezimo taj dan. Hmm razmisljam sad... A sto motoristi u Srbiji nemaju svoj Dan? :) Hocemo da ustanovimo takav datum?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Ajd' da ja dam par predloga iako ne mogu da ucestvujem...  Prosirite malo pogled, nije samo deci potrebna ljubav i paznja.  Starce u starackim domovima ama bas niko ne posecuje organizovano, a mnoge je i sopstvena familija zaboravila.  Pogledajte neki staracki dom i iznenadite ih posetom.  Ne trebaju pare i pokloni, samo malo paznje i vremena da znaju da ih nisu bas svi zaboravili.  Ponesite kasetofon i neku muziku iz 50-ih i 60-ih i napravite djusku s' njima od jedno sat, sat ipo.  Mislim da bi se bakute itekako obradovale da krsni bajkeri odplesu koji ples sa njima.  Ili ponesite par foto aparata, posadite bake i deke na vase motore, i slikajte ih pa im onda posle posaljite te slike.  Verujem da cete biti prvi u istoriji Srbije koji su tako nesto napravili.

 

Takodje, ako je verovati novinama, u Srbiji postoji iha-haj izbeglica koji su jos uvek smesteni po kojekakvim "privremenim" ustanovama.  Navratiti kod njih bi im itekako znacilo verujem, a opet, pokloni i pare nisu potrebni - samo malo vremena i paznje.  Ponesite nekoliko plehova kolaca, i caj i kafu (pa nek oni skuvaju) i posedite s' njima jedno sat-sta ipo uz caskanje.

 

I na kraju, ljudi koje mnogi izbegavaju i sklanjaju pogled od njih, a to su Romi.  Kratka poseta Romskom naselju bi i tekako imala odjeka jer tek njih ama bas niko ne posecuje (osim Kuste valjda ponekad).  Zamislite scenu kako 20-ak motociklista ulazi uz tutnjavu medju udzerice i sa sobom nosi malo sitnica za decu i mnogo dobre volje...

 

 

ODLICHNA IDEJA, nadam se da i ovo moze da udje u opciju.

 

Ljudi shto se tiche akcije/a u BG-u ne zaboravite na mene, hocu i ja sa vama, racunajte na mene ja sam uvek za za takve exkurzije! 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, preko vikenda i tokom sledece nedelje cemo definisati gde tacno idemo, tj. u koju ustanovu i videcemo sta im treba. Do tada, valjalo bi da pocnemo da prikupljamo novac za pomoc i za kupovinu odela.

 

Predlazem da svako ko je zainteresovan da ucestvuje, da IgorXT-u odnese 1000 dinara od kojih cemo kupiti Deda Mraz odelo za vas i od ostatka para kupimo poklone deci. Igor je stalno u blokovima na Novom Beogradu (70, 61, 62, 63, 45...). Evo njegovog broja telefona (064 110 80 54), pozovite se i dogovorite oko vidjenja.

 

Radimo dalje, nema stajanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Moto klub iz Muzlje je prihvatio da ucestvuje,kao sto sam vec rekla,i moto klub Tri sesira iz Zrenjanina je prihvatio da ucestvuje u akciji tako da cu verovatno uspeti da organizujem. U sup cu ici tek za desetak dana kad budem pricala sa Muzljancima i kad budemo tacno znali sta cemo i kako cemo. Ponovo pozivam ljude sa foruma koji su iz Zrenjanina da mi se pridruze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

A ovo je uniforma za deda mrazice ;D :D

 

Da znam da bi deci znacilo rado bi se obukla tako,ali mislim da bi ta uniforma znacila samo Deda Mrazovima tako da nece biti nista od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

U saradnji sa svojim kolegama iz Sage (bikus, najzli, stari vujadin, zekazmaj) organizovacemo skupljanje dobrovoljnog novca za ovu akciju pa bih ovim pozvao sve ljude koji rade u  vecim poslovnim sistemima da sa svojim nadredjenima organizuju slicne akcije kako bismo prikupili sto vise sredstava za nezbrinutu decu.Cenim da sve vase kolege mogu da se odreknu 100-200 dinara zarad humanitarne akcije.Nemojte da vas mrzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

U Novom Sadu smo se dogovorili da se akcija održi u subotu 29.12. Nadamo se da to većini odgovara.

Za sada su potvrdili učešće moto klubovi OTPISANI i BROTHERSI, očekujemo da nam se uključe i CLASIC WHEELS i NS RIDERS i naravno svi ostali.

O detaljima, uskoro.

Ko želi na bilo koji način da učestvuje u akciji, neka se javi nekom od pomenutih moto klubova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Super, mislim da je 29. Dec odlican datum. Subota je i sve su se proslave na poslu ili vec desile u Petak ili ce se desiti u Ponedeljak.

 

Pocetkom sledece nedelje cemo reci koju smo ustanovu odabrali i konkretno sta im treba i sta im nosimo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kupila mi kevina prijateljica kostim deda mraza u metrou. jos mi nije isporucen i nisam ga probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Sto se tice akcije prikupjanja sretstava za kupovinu odela i poklona novac su doneli:

 

1.PAUK                   

2.PEKI                             

3.VUJA

4.VLADIMIR J

5.REDORAN

6.SUKI

7.IGORXT

8.PABLO

9.NESHAXX

10.DEXTER

11.JASMINKOVIR

12.CICI

13.AKU

14.DIREKTOR

15.KONSTANTIN

16.RED ALERT

17.SEJTAN

AJMO MOMCI ZIVLJE MALO NEMAMO JOS MNOGO VREMENA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Cao, Igore, mozda je razlog malom odzivu ljudi taj sto mi sve radimo u zadnjem trenutku :) Postoji jos jedan, po meni, veoma bitan razlog. Evo, polazim od sebe! Ja sam vec kupio odelo kao sto znate, a kupio sam i neke igrackice i slikovnice za dvadesetak evra i jos cu nesto kupiti, ali to nije bitno! Bitno je to, da sve i da nisam kupio nista, mrzelo bi me da idem do NBGD samo da bih urucio hiljadarku za odelce i poklone, a Metro mi pet puta blizi od NBGD! Dodje mi malo nelogicno da nosim lovu, kao da sam nesposoban da kupim isto tu pred nosom! Eto ga jos jedan razlog zasto bi bilo dobro da imamo ziro racun kojim bi resili sve probleme i tacno bi se znalo ko je uplatio 1000din.

Ako je nekom daleko NBGD, neka sam kupi odelce i igrackice za decu, ako ne moze za 700 din da kupi igracke neka kupi za koliko moze i koliko je u njegovoj moci, na dusu mu ide ako moze, a NECE, sevap je dati onome ko nema!!! Samo neka ljudi jave kad kupe cisto da znamo koliko nas ce otprilike biti na bajkovima i u deda mraz odelima na defileu ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Iako se mozda ne vidi, aktivno se radi na 'poklon' fondu. Jos nista ne objavljujemo dok se definisemo u koju cemo ustanovu otici, a to bi trebalo da se jako brzo resi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

1447 pregleda teme, 65 postova i samo 4 clana prijavljena za akciju....Posto ne sumnjam u humanost uvazenih clanova nase male zajednice ocigledno je da smo malo lenji.  :-[

 

Sta kazete na predlog da se novac skupi na 3-4 lokacije u gradu (ja se dobrovoljno javljam za Lion, Cuburu, Vracar i Medak) pa da onda sve skupimo na jedno mesto i odemo u shoping.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Sad

MC Otpisani kao sto znate vec par godina tradicionalno organizuju MOTO- DEDA MRAZEVE. Pomocu par sponzora naprave paketice (nista specijalno ali od srca) i podele deci u decijoj bolnici u NS.

Svi mi ostali im se pridruzimo na dogovorenom mestu i zajedno se provozamo da centra grada , gde se zadrzimo oko sat vremena . Svako shodno svojim mogucnostima kupi bombone , cokoladice i neko voce i to svi zajedno delimo deci u centru.  Verujte klinci i roditelji su odusevljeni.

Jedan savet kad budete dosli na odrediste nemojte deliti poklone  neko vreme dok se motori ne ohlade  jer deca odma prilaze i stvori se guzva, pa se moze neko dete povrediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Danas posle posla sam navratio do jedne od vaspitacica zabavista "Veljko Vlahovic" Temerin, koja zivi samo 100-nak metara od mene da joj saopstim ideju mojih prijatelja i mene. Sa odusevljenjem je prihvatila posto kako mi je rekla, (iz meni nepoznatih razloga) ove godine nije organizovano deljenje novogodisnjih paketica  ???

 

Ostalo je na tome da u sredu ujutro odem do zabavista da se vidim i dogovorimsa direktorkom.

 

Inace nasa akcija je sledeca: Bice nas 6-8 motorista, moguce je da neko nece moci da izadje sa posla. Napominjem da dece ima oko 350, a nas samo nekolicina. Ove godine nismo bili u mogucnosti da odradimo neka sponzorstva pa ce cela akcija biti skromnija, ali se nadamo da ce zbog naseg zalaganja sledece godine mozda i opstina da nas podrzi i da ovo postane tradicija. Danas smo napravili grub spisak sitnica od kojih bismo pravili paketice, proverili cene,... i to izgleda ovako:

 

350 paketica:

* 1 mandarina

* 2-3 cokoladno-vocne bonbonice (ne znam kako da ih nazovem, one sto se kace i na novogodisnje jelke, ali finijeg ukusa  ;) )

* 1 cokoladica

* 1 lizalica

* 2 oraha (bozicna tradicija u ovim krajevima, ne znam da li je svugde )

* i jos po koja sitnica za ostatak novca

 

* (bilo je u planu da svaki paketic sadrzi i olovku i gumicu, ali zbog finansija nece biti moguce t.j. nismo znali da su te sitnice tako skupe)

* materijal za izradu paketica

* 6-8 Deda Mraz odela

 

sve kada se sabere bi trebalo da bude oko 1000-1500 dinara po osobi.

 

 

Neki od nas bi mogli da izdvoje i malo vise, ali neki trenutno ne, pa smo se odlucili da bude ravnopravno i da cemo ovu akciju ostvariti sa tim budzetom. Sada jos samo preostaje da nam direktorka da zeleno svetlo. Inace dodela poklona bi trebalo da se odigra poslednjeg radnog dana pred praznike t.j. 21.12.

 

Imamo u planu da pozovemo i neke lokalne i novosadske medije, ali samo zbog toga da bi ostavili neki trag da bismo imali osnovu za buduce akcije da trazimo pomoc i podrsku opsine i nekih lokalnih firmi.

 

********

 

Imamo i jedan problem, kako da nabavimo odela? Posto vi u BG-u imate resenje, ako mi dobijemo zeleno svetlo, bili bismo zahvalni kada bismo mogli da nabavimo odela preko nekih beogradskih kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Tako je. Iskreno rečeno, mislim da malo komplikujete oko zajedničke nabavke odela.

Za paketiće isto nije problem ako svako donese bilo šta. Ne mora to da bude lova i da se svaki paketić puni po meri.

Ko šta ima, kilo bombona ako ništa drugo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Tako je. Iskreno rečeno, mislim da malo komplikujete oko zajedničke nabavke odela.

Za paketiće isto nije problem ako svako donese bilo šta. Ne mora to da bude lova i da se svaki paketić puni po meri.

Ko šta ima, kilo bombona ako ništa drugo.

 

 

Ne bismo bas odradili tako posao! Nas 7 treba da napravi 350 poklona. Mislim da je ipak jednostavnije da kupimo sve i vece ranije napravimo zajdnicki poklone. A kad vec idemo da kupimo odelo, kupimo odmah 7 komada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Odela ima u NS u Metro-u  i u svakoj kineskoj prodavnici  sva su ista i kostaju 300din.

 

Moracemo da pogledamo kod kineza, jer danas nismo uspeli da nadjemo Metro karticu :(

 

Cak i razlika od 100 dinara nam znaci, jer je to ukupno 700-800 dinara vise za paketice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja