Jump to content

Moto Zajednica

BJB Deda Mrazevi

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Za vikend cu se potruditi da nabavim prvo Deda Mraz odelo, da pronadjem gde sve ima i da vam stavim sliku kako to izgleda. Sledece nedelje pravimo spisak ljudi koji zele da ucestvuju i prikupljamo novac :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Joška je lepo rekao, "mi ćemo da razgovaramo sa vaspitačicama u obdaništu..."

 

Ajde mi iz Beograda da izaberemo neku ustnavu gde ćemo da obradujemo mališane... Treba kontaktirati tu ustanovu i videti šta im je potrebno, a ujedno im reći šta mi možemo. Tek tada da skupljamo pare ili šta već.

 

Ako bi znali unapred gde idemo, možda bi mogao da pokrenem akciju u firmi u kojoj radimo (redoran, bikus, stari vujadin) pa da sakupimo robicu ili parice...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Mislim da bi bolje bilo naci neku drugu ustanovu, nego Zvecansku.

Ko god oce nesto da uradi, humanitarno, odma ide u Zvecansku.

Nekako mi to izlizano. Sigurno postoji neka slicna ustanova, manje poznata, a samim tim toj deci bi pomoc bila i znacajnija, jer im manje pomazu. Logicno zar ne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

I ja sam za to da se pronadje neka druga ustanova sa decom, Zvecanska ce verovatno biti posecena za NG. Mada, ne bi skodilo da se sledece nedelje skokne do doma i da se proveri sa upravom...

 

Ajde dajte neke predloge, ima nas dosta...

 

Inace, sto se para tice, mislim da ce recimo 1000 dinara po coveku biti dovoljno da se pokrije odelo sa 300-350 dinara i resto da ode na pokloncice (recimo slatkisi, vode bojice, mozda neka carapice, sal, nesto jos od garderobe.. tako nesto)...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

pa da sakupimo robicu ili parice...

 

najzli

 

NIKAKO ovo drugo. Samo roba. Mozemo da odemo 10ak dana pre pa da pitamo sta im treba pa da kupimo (mozda TV, DVD player i gomila crtaca ili decjih filmova, naravno uz to i nesto sto ce klincima da se dopadne odmah na prvi pogled - slatkisi i igracke....), ali nikako pare. Mozemo to, a mozemo i da kupimo gotove paketice ali od toga nema neke trajnije koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Mozemo da odemo bilo gde, al izvecanska je najpoznatija, jer je tamo ubedljivo najveci broj napustene dece u Srbiji! Evo, ja cu otici do ove ustanove da popricam sa njihovim sluzbenicima i upravnikom, pa cemo videti sta je to sto je deci najpotrebnije sem ljubavi, radosti i igre i cime mi to jos mozemo da ih obradujemo. Novac naravno otpada u startu, setite se sta ste voleli najvise kao deca (a neki i sada), IGRACKE I SLATKISE ;D! To je ono sto deci treba, garderobe imaju i previse, siguran sam. Videcu i koji je termin najpodesniji, kad nije guzva itd. itd.

Evo konacno i slika nase "uniforme", DEDA MRAZOVSKA :D U METRO-u kosta 305 dinara, ko ne veruje neka pogleda sliku! Koliko sam ja video, imaju jos tridesetak komada, sad jedan komplet manje ;D. Broj je univerzalan, ali kape i bradu ce svi moci da stave, ogrtac vecina, a pantalone su 130 u struku, bas veeelike (naravno, mogu se suziti lastrisem) ;D :D;)!

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ajd' da ja dam par predloga iako ne mogu da ucestvujem...  Prosirite malo pogled, nije samo deci potrebna ljubav i paznja.  Starce u starackim domovima ama bas niko ne posecuje organizovano, a mnoge je i sopstvena familija zaboravila.  Pogledajte neki staracki dom i iznenadite ih posetom.  Ne trebaju pare i pokloni, samo malo paznje i vremena da znaju da ih nisu bas svi zaboravili.  Ponesite kasetofon i neku muziku iz 50-ih i 60-ih i napravite djusku s' njima od jedno sat, sat ipo.  Mislim da bi se bakute itekako obradovale da krsni bajkeri odplesu koji ples sa njima.  Ili ponesite par foto aparata, posadite bake i deke na vase motore, i slikajte ih pa im onda posle posaljite te slike.  Verujem da cete biti prvi u istoriji Srbije koji su tako nesto napravili.

 

Takodje, ako je verovati novinama, u Srbiji postoji iha-haj izbeglica koji su jos uvek smesteni po kojekakvim "privremenim" ustanovama.  Navratiti kod njih bi im itekako znacilo verujem, a opet, pokloni i pare nisu potrebni - samo malo vremena i paznje.  Ponesite nekoliko plehova kolaca, i caj i kafu (pa nek oni skuvaju) i posedite s' njima jedno sat-sta ipo uz caskanje.

 

I na kraju, ljudi koje mnogi izbegavaju i sklanjaju pogled od njih, a to su Romi.  Kratka poseta Romskom naselju bi i tekako imala odjeka jer tek njih ama bas niko ne posecuje (osim Kuste valjda ponekad).  Zamislite scenu kako 20-ak motociklista ulazi uz tutnjavu medju udzerice i sa sobom nosi malo sitnica za decu i mnogo dobre volje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ja glasam za Bozic posto za NG nisam tu a voleo bih da budem prisutan i licno za akciju.No dobro to je najmanje bitno, ajde da se dogovorimo o mestu okupljanja ove nedelje i da polako krenemo sa skupljanjem novca.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Motoholic, potpuno si u pravu, nego ne mozemo sve u isto vreme ;). Bilo bi lepo da svaki mesec odredjenog dana pravimo razlicite akcije humanitarnog karaktera :) Nadam se da ce ovo zaziveti, samo da se zalaufamo. Za novu godinu je dovoljno da napravimo defile kroz  centar i ulicu otvorenog srca sa deda mraz odelcima i deci podelimo neke pokloncice :-* Za Bozic do zvecanske, ili neke slicne ustanove, ali dajte da to odradimo!!! Ja pricu smatram kao pripremu za konkretan posao, ne sme prica biti sama sebi cilj. Hocemo, volimo, mozemo, tu smo, cekamo, spremni smo, znamo umemo, zelimo...i sta onda....tako mozemo do besvesti! Evo, ko god je iz BGD-a, nek ode u METRO i kupi za pocetak odelo deda mraza. Pod 2. neka se PRIJAVI OVDE da znamo koliko ce nas biti za novu godinu na defileu oko centra (i sire ;D), da ne bude, dodju novinari, a nas 5 na defileu, pa da se obrukamo! Posto ce mnogi biti na proslavama nove godine i prvog ce se trezniti, a neki i prvog uvece biti na proslavi, mislim da bi najbolje bilo da nas defile organizujemo drugog januara kad nas je najvise slobodno (2.I 2008-me godine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Ja bi volela da tako nesto organizujem i u Zrenjaninu. Sama sigurno ne mogu,pa ovim putem pozivam Zrenjanince da mi se jave,pa da se sastanemo. Nadam se da mogu da ocekujem pomoc i od vas ostalih. Ovih dana cu da odem do moto kluba u Muzlji i da razgovaram sa njima da li bi se i oni pridruzili. Nadam se da cu uspeti da organizujem bar nesto. Ovo je jako lepa akcija i u potpunosti vas podrzavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Imam predlog da se ovakva manifestacija izvede jedinstveno na celoj teritoriji Srbije. Ne mislim jedinstveno u organizacionom smislu, nego da se dogovorimo oko jedinstvenog datuma održavanja manifestacije u svim gradovima.

Moto klub Otpisani već tradicionalno u saradnji sa svim lokalnim klubovima organizuje Moto Deda Mrazove u Novom Sadu i ovom prilikom pozivam sve zainteresovane novosadske bjkere da nam se pridruže u jedinstvenu akciju.

Mi još nismo odredili tačan termin, uskladjujemo se sa vremenskom prognozom, orijentaciono, par dana pre 31.12.

Verujem da će u Beogradu biti veliki odziv, da će Dragica okupiti bajkere iz Zrenjanina i da će se neko potruditi  i u ostalim gradovima oko organizacije.

I zato, zarad jačeg medijskog efekta, apelujem na jedinstvenu akciju a ne da se svaki dan neki motorizovani deda mraz voza po gradovima Srbije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlicno, Bucke! Prava stvar. Da 'napadnemo' sinhronizovano i obelezimo taj dan. Hmm razmisljam sad... A sto motoristi u Srbiji nemaju svoj Dan? :) Hocemo da ustanovimo takav datum?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

A hocemo kapice da nosimo na kacigama? ;DMnogo mi se sve ovo svidja,svaciji predlog,samo da vrh aminuje i to je to.Mislim da bi sto pre trebalo odrediti tacan datum kako bi se lakse planirale obaveze.Evo,ja radim u izdavackoj kuci Kreativni centar,prave odlicne knjige za decu,mislim da mogu da izboksujem veliki popust za kupovinu knjiga za paketice,ako zelite dostavicu katalog zainteresovanim.Ne bih voleo da bilo ko pomisli da zelim da zaradim nesto na ovakav nacin,to je samo moja dobra volja i moj predlog,pristajem na sve ostalo, svakako cu ratovati sa mojima iz firme da bar 20-tak knjiga koje su malo ostecene dobijemo besplatno.Blizi se NG,treba sto pre videti sta nam je ciniti,gde skladistiti poklone,ko i kako ih pakovati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moto klub Otpisani već tradicionalno u saradnji sa svim lokalnim klubovima organizuje Moto Deda Mrazove u Novom Sadu i ovom prilikom pozivam sve zainteresovane novosadske bjkere da nam se pridruže u jedinstvenu akciju.

+1 Samo te molim Bucke okaci detalje malo ranije da usaglasim obaveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Posto Otpisani tradicionalno organizuju ovakvu akciju, najbolje da oni unapred definisu datum i da se za taj dan mi ostali organizujemo. Da ne komplikujemo previse.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Super! U petak imamo sastanak pa ćemo predložiti  datum. Verovatno će to biti ili četvrtak ili petak, ali treba malo i u nebo gledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sta mislis o petku, ili vikendu, jer mnogi od nas rade u cetvrtak, a i u petak :o A i ostala raja radi, a mi hocemo da nas sto vise ljudi vidi ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Joška je lepo rekao, "mi ćemo da razgovaramo sa vaspitačicama u obdaništu..."

 

Ajde mi iz Beograda da izaberemo neku ustnavu gde ćemo da obradujemo mališane... Treba kontaktirati tu ustanovu i videti šta im je potrebno, a ujedno im reći šta mi možemo. Tek tada da skupljamo pare ili šta već.

 

Ako bi znali unapred gde idemo, možda bi mogao da pokrenem akciju u firmi u kojoj radimo (redoran, bikus, stari vujadin) pa da sakupimo robicu ili parice...

 

najzli

 

podrzavam. upravo sam saznao od zene da pored Zvecanske postoje ustanove u Sremcici i na Umci. Sremcica i Umka imaju velika dvorista gde bi smo mogli da se parkiramo... Jedino mozda treba pomeriti datum za 2. januar, nije zbog mene, nego zbog mamurluka, vrlo zarazna boles'....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Ja sam danas presla sa reci na dela i moto klub iz Muzlje je pristao da se prikljuci akciji i neki motoristi iz Melenaca. Za vikend planiram da ganjam motoriste iz Zrenjanina koje inace ne poznajem ali znam odprilike gde se sakupljaju. Sutra planiram da odem do internata da razgovaram sa njima. Drago mi je i sto su neke privatne firme zainteresovane da daju prilog,tako da mislim da ce ovo uspeti i kod nas da se odrzi. Posto organizujem sve sama dobro bi mi dosli saveti,sta jos treba uraditi.Planiram da odem i do nase dve televizijske stanice Mislim da bi trebala da odem do sup-a da i njima javim sta se desava,a ako sam nesto zaboravila recite. Ja sam mislila da bi najbolji datum bio 29.12. To je subota i u pre podnevnim casovima je grad pun,sto se inace retko desava. Drago mi je sto su svi odusevljeni idejom,kako motoristi tako i ostali,i svi su spremni da se ukljuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mislim da bi trebala da odem do sup-a da i njima javim sta se desava

Ako ovde imas problem što se Zr-a tiče, pošalji mi pp, pa da probamo da i njih odobrovoljimo za podršku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

I meni je subota 29.12 nekako logično rešenje. Biće verovatno prednovogodišnje gužve po gradovima pa će akcija imati odjeka.

Što se tiče organizacije, mi dosad nismo imali nikakvih komplikacija. Najvažnije je da se akcija prijavi u SUP-u, odrediti putanju, da se traži dozvola za parkiranje motora na trgu i puštanje muzike. Sponzori su uvek dobrodošli, ali ništa speciijalno. Svako je poneo šta je imao, delile su se jabuke i mandarine, bombone i razni slatkiši. Jedino deci u dečijoj bolnici smo pravili lepe paketiće. Odela od kineza, naravno!

I još nešto za one koji se dvoume da li da isteraju svoje ljubimce iz zimskog sna na minus i u prljavu gradsku so: OSEĆAJ JE NEOPISIV!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja