Jump to content

Moto Zajednica

CITROEN 2.2 HDI 2003-e god .

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Prodajem mog ljubimca . Kupio sam ga kada je bio 3 god. star i kod mene je sve vreme . Kilometraza je originalna tj. 170 000 km .

Od opreme ima sve sem koze i veoma je utegnut , u stvari nema mana sto se mehanike tice . Ima kuku za vucu atestiranu original za C5 . Ima 6 brzina , veoma brzo ide i dosta malo trosi . Inace je karavan u pitanju .

Odklonjena najveca boljka svih dizelasa novije generacije a to je plivajuci zamajac . Stavio sam klasican i to me oskostalo 75 000 din . Tako da prilikom sledeceg menjanja menja se samo lamela , korpa i druk lager i to kosta 16 000 din . Nema nikakve razlie osim sto je plivajuci treba da kosta 120 000 din ( sa rukama ) . Inace je sve to odradjeno u ovlascenom servisu u Beogradu . Motor ne trosi ni gram ulja na sta mogu da dam garanciju . Fap filter je ociscenj i sipano sredsvo tj. 3 l adetiva koje je kostalo oko 16 000 din .

Ima dva kompleta felni , originalne i celicne koje su trenutno na njemu . Da ne duzim mnogo sta ko ima neka pita a slike cu da postavim kad budem stigo jer nisam imao nameru da ga prodajem . Sada su mi visak 2 vozila pa ce nesto morati da se proda .

Auto je odrzavan besprekorno i nema mane sem nekoliko ogrebotina koje su napravili neiskusni vozaci na parkingu . Unutrasnjost je svake godine isla na dubinsko i radjeno je i sta je trebalo i sta nije .

 

Cena 3000 evra . Mislim da je to ok cena za vozilo koje necete pipnuti bar 5 godina ( osim velikog servisa kada dodje vreme jer sam ja odradio na 120 000 km )

062 410 258

Od sve sramote samo ovu sliku imam ali stavljam druge cim stignem .

 

img7693copy.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Za registraciju nisam siguran ovde kod nas u Sokobanji prosle godine kada sam hteo da ga registrujem je bila 55 000 . Proverio u Bg-u jer mi tamo sestra zivi i bila je oko 5000 jeftinija zbog neke ekolosko takse ovde kod nas.Dosta je bilo nositi drzavu na grbacu pa sam se zato odlucio za registraciju na sestrino ime . Sada je jos pojeftinila jer su skinuli jos neku taksu i jeftinije je oko 4-5000 hiljada . Znaci trebala bi da bude oko 45000 . Opet kazem valjda jer je registrovan do 5-og 2013 pa nisam zurio da se raspitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ja od Draze uzeh Berlinga, presao za oko godinu i po dana preko 40 000km, osim velikog servisa i redovnog servisiranja nikakvih ulaganja nisam imao.

I retko realan trgovac, kako mi je rekao za auto, tako je sve bilo od najsitnijeg do najkrupnijeg detalja. Preporuka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Moze i zamena za neki pikap . Najbolje bi bilo putnicki a i teretni dolazi u obzir jer mi treba za firmu .

 

Dolazi i varijanta za neki SUV ili slicno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Stvarno dobra cena ako je auto u dobrom stanju,ni u Nemackoj nemozes naci dobar za manje para plus ostali troskovi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Prvo, ovo auto, sa ovakvim odrzavanjem i ovom cjenom je poklon.

 

Drugo, izvinjavam se zbog offa posto me nesto bas interesuje. Jel svi HDI modeli (pezo i citroen) imaju taj plivajuci zamajac i jesam li dobro skontao da se mjena zajedno sa kvacilom i to kosta 1200e?

Imam 406 tdi i ocu prvom prilikom da predjem na HDI, al mi se po svemu cini da necu moci da priustim odrzavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Steamer

Samo jedan kratak off.

vozim Citroen Xantiu HDI 2.0 90ks 2002 god 212000km vec 5 godina. Ima klasicno kvacilo lamela, korpa druk lager, komplet je kostao 7200 din pre dve godine kad sam menjao registracija oko 28000. Potpuna zabluda je skupo odrzavanje Citroena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa sad da li svi imaju plivajuci zamaj i nemaju . Ina HDI motora koji nemaju ali to su svi stariji motori i modeli . Kao gore navedeni iz Xanti-a mislim da nema i ako covek kaze da nema onda je to to . Svi noviji modeli imaju plivajuci zamajac a poceli su od neznam tacno koje godine i u bezince da ga ugradjuju . Malo je to glupo jer kod mene je bio plivajuci pa je stradao i stavio sam set koji podrazumeva obican zamajac , korpu , lamelu i druk lager . TO me je iskostalo 75000 ali za komplet plivajuceg su mi trazili 100 000 din .

Iskreno raznisljao sam i doso do odluke da sledeci put neko da menja menjace samo korpu ili lamelu sto ce da izadje mnogoooooo jeftinije .

 

Evo da vam kazem jednu informaciju a koju vec i svi vi mozda znate . Plivajuc zamajac zavismo od voznje tj.vozaca koji vozi traje od 150 do 200 000 km . KOd mene je stradao na 170 000 km a veoma sam pazljiv na kvacilu . Znaci ako ste kupili auto sa originalnom kilometrazom pazite se jer je stvarno skupa popravka . Sa druge strane vec su pocele da se prave kao sto sam ja stavio zamenski normalan zamajac pa onda to izadje malo jeftinije ali trajnije resenje . Zamislite prave ih iste firme kao VALEO .........

 

Zaboravio sam da napisem da je stvarno prava zabluda da je odrzavanje Citroena skupo . Sve sto sam menjao to su bile sitnice i nije kostalo puno tj. stvarno je jeftino u odnosu na opel ww ili slicno .

Treba imati u vidu da Citroenov HDI motor po meni veoma dobar mozda cak i najbolji po konstrukciji .

Na primer kod mene na 3000 obrtaja u 6-oj brzini auto ide vise od 170 a mozda i vise nisam siguran . Znaci malo se vrti i veoma dugo traju . Moj Prijatelj ima na satu vise od 400 000 i ni gram ulja ne trosi . Jest da radi malo grublje od mog ali treba cistiti dizne i ostalo sto on do sada NIJE uopste nista dirao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Plivajuci zamajac vecinom imaju dizel motori novije generacije kod kojih je veliki obrtni moment i imaju dosta KW.Uloga plivajuceg zamajca je da sacuva menjac t.j. da sva opterecenja prilikom kretanja i nagle promene brzine preuzme na sabe umesto menjaca.Lamela kod auta sa plivajucim zamajcem je fiksna odnosno nema opruge koje ublazavaju udarac.

Zamenski setovi koje proizvodi Valeo sadrze obican zamajac ali su na lameli dodate opruge koje koliko toliko cuvaju menjac.

Ja sam pre par dana menjao lamelu i korpu (posto sam ih kreten spalio slepanjem uz veliki nagib)na 120.000 km i zamajac je jos uvek odlican.Znam ljude koji voze Francuska vozila i preko 300.000 km i jos nisu menjali zamajac.

 

Malo je sve to oko zamajca preuvelicano.

Pozz

 

Kad sam zimus kupovao auto bas sam ciljao jednog ovakvog u Nemackoj ali nalete nesto drugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja sam menjao plivajuci zamajac na oko 300.000 na PEUGEOTU 807. Oko somica evrica je zamena. Doduse ne znam da li je neko menjao pre mene jer sam ga uzeo sa oko 250.000. Inace, nisam hteo da stavljam taj fixni zamajac...mada mi je majstor predlagao.

 

Votim i Citroena C4 1.6 HDI pa cu bas da vidim kada ce njemu da rikne zamajac. On je presao 157.000. Samo da naglasim da nisam vozio bolji-ekonomicniji motor od tog 1.6 HDI od 90 KS. Sem redovnih servisa nisam nista pipnuo na njemu a vozim ga od 80.000 km na satu. Prosecna potrosnja 5.5 L mesovite voznje.

 

I sledeci auto za svaki dan ce mi biti definitivno sa tim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Trajanje plivajuceg ne zavisi samo od nacina voznje nego od jos dosta dugih stvari . Ali nema veze kome kad a po nemi nek potraje i 1 000 000 km . Npr.kod Monde-a obavezno crkava izmedju 150 i 200 ali .......

 

Taj motor 1.6 se pokazao stvarno kao najekonomicniji .

 

Na primer moj prijatelj ima identicni C5 kao moj samo 2000 ccm . I uporedjivali smo potrosnju goriva i dosli do toga da moj auto bas podosta manje trosi . Na primer njegov se muci da ide 170 a ovaj moj 200 iz sale . Na 140 meni je malo manje od 6 a njemu oko 7 pa i 7.5 . U gradu njegov ne spusta ispod 10 a ide do 12 moj oko 8.6 do 11 kada ga bas mucim . Tako da ko prelazi neku ozbiljniju kilometrazu godisnje uopste se ne isplati gledati registraciju . I ja bi opet uzeo 2.2 a ne 2 hdi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Moj Peugeot 807 je 2.0 HDI i trosi bas tako kao sto kazes...oko 10-14 L u gradu...mozda i vise. Mislio sam da je zbog tezine.

I ja mislim da je bolja varijanta 2.2 ako mu je potrosnja kao sto kazes. ALi poenta je da zaista ne treba bezati od Francuza...pogotovo od Citroena i Peugeota(ja licno ne volim Renaulta). Ja sam vrlo zadovoljan. Imam i 206 a ranije sam imao i 605. Ako je stanje kao sto kazes, ovo je zaista povoljna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Moj cale je pre dva meseca kupio Citroen Pikasso 2.0 HDI i prezadovoljan je . Uglavnom mnogo se informisao pre kupovine, razne varjante su bile u pitanju ( marke i modeli ) i nakraju je ispala odlicna kupovina. HDI motori su se najbolje pokazali u tom perjodu eksperimentisanja raznih proizvodjaca ( tdi, jtd, ... )

 

Sretna prodaja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Opet da napomenem da moze zamena za nek pikap . Otvaram prodavnicu mesovite robe ( prehrana ) pa mi treba nesto da vozim robu a ovaj C5 mi stoji badava .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Opet da napomenem da moze zamena za nek pikap . Otvaram prodavnicu mesovite robe ( prehrana ) pa mi treba nesto da vozim robu a ovaj C5 mi stoji badava .

 

Možeš da tovariš i ovaj tvoj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

MOgu ja da ga tovarim a i tovar mu ne predstavlja problem jer uvek drzi istu visinu posto je hidroaktivno vesanje i ponasa se kao da je prazan . Problem mi nije tovarenje nego prevoz robe do prodavnice . Nikako ne mogu da se provucem kroz tesnu ulicicu do centra gde mi je lokal . Trenutno to radim Fiestom ali je mucenje . Umesto jednom idem 2 ili 3 puta da bi prevezo isti teret .

 

Eto to je razlog nista drugo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ovaj C5 ima toliko mesta da možeš komotno da radiš prodaju i iz auta:

Šalu na stranu, auto je stvarno ekstra!

 

P.s. Izvini što spamujem tvoj oglas, neću više. Srećno sa prodajom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Modeli sa 2.0HDI motorom od 90ks nemaju plivajuci zamajac a sa 110ks i vise imaju.Nepoderive su to sprave :takoje: Moja Xsara trenutno ima 580 000km i jos ide :care:tako da ovaj C 5 sa svojih 170 000km ima u sebi zivota za jos ihaaajj godina vozanja :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ma kakvo spamovanje oglasa . Vazno je nesto pisemo i da razmenjujemo iskustva .

 

Znam da ti motori prelaze dosta i najradije bi ovaj auto zadrzao za sebe . Gram ulja ne potrosi od zamene do zamene i voznja je neuporedivo bolja i od prenaduvanih Audija , WW , Mercedesa BMw-a..... Nemoj da se neko nadje uvredjen ali je tako . Vozio sam svasta i ovo mi je auto koji je dosta dugo kod mene i prakticno kao ljubimac . Kupio sam ga sa 3 godina starosti i platio 11 000 evra a sad ne vredi ni 3000 samo zbog skupe registracije . Tj. svi beze od takvih auta zbog ove nase sjebane zemlje i politike .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: buell

Poz imao c5 2,2 hdi automatik 2001 godiste,EKSTRA VOZILO,presao kod mene oko 100000 a uzeo ga sa 170000 i lik koji ga je kupio pre 3 godine jos 100000 i kada smo se videli pre mesec dva kaze osim redovnog servisa nista,SKUP NEEEEEE SAMO JE SKUPO NEODRZAVANJE SMO TO ostalo ne.

Da mi nije krizno vreme dogovarali bi se ali ovako srecna prodaja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Moze i zamena za neki mini van ili van kako se vec zovu . Zafira , Evasion , Sharan ......... a u zameni mogu da dam Citroena i Ford Fiestu 1990-o god 1.3i .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Posle duzeg vremena malo sam se provozao sa mojim ljubimcem . Iso do Nisa i nazad . Na autoputu na 110 u 6-oj brzini potroznja malo manja od 4.5 l (tj. izmedju 4 i 4.5l). Morao sam da idem tom brzinom inace vozim dosta brze pa nisam ni znao da moze toliko malo da trosi :neznam: .

U sustini preso sam izmedju 130i 140 km sa 1000 din sipanog goriva . Koliko ima litra za 1000 din stvarno neznam

 

 

Sad vise ne prelazim 110 :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja